|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trbuhom za kruhom
10.3.2009 8:34:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus

Tasha, sve zavisi gde zivis i koliko zaradjujes-recimo da je 1000eura 1000 dolara (ili tu negde), sa tim bas ne mozes puno, rata mog kredita za kucu je toliko.   Do pre godinu i po mi smo mogli ziveti od moje plate a stedeti platu od mm, sada to vise ne mozemo, sve je poskupelo a plate nisu otisle gore (to vam vec zvuci poznato), tako da sada nema vise stednje...Ono je sto je puno bolje jeste to sto su krediti pristupacniji, i puno povoljniji...



Da, ne možemo ovako da poredimo... user posted image  Naravno, ni u Srbiji za 100eur ne možeš sve što sam nabrojala, ne možeš ko svet da kupiš ni osnovne potrepštine za kuću.
Živela sam godinu dana u Budimpešti. Fenomenalan grad. Fenomenalno iskustvo. Zašto nisam ostala tamo na studijama, to je neka druga priča, o kojoj ne želim da pričam. Možda sam trebala... user posted image
Moram napomenuti da mi je u Budimpešti (u daljem textu: Bp) bilo super, prvi put sam bila sama, bez roditelja da živim (ne računamo u ovo "sama" odlaske u Englesku, Francusku na koju nedelju), ali je olakšavajuća okolnost bila ta da sam išla u srpsku školu, i družila se sa vršnjacima koji su isto tako sami. Druga stvar je da mađarski govorim na nivou maternjeg jezika. Ono što sam htela da kažem jeste da mislim da deci treba dati šansu da vide nešto što valja. Tada kada sam ja otišla u Budimpeštu, bankomati su u Srbiji bili misaona imenica. user posted image  Tramvaj, metro... Jel verujete da poznajem ljude koji sa svojih 30 god nemaju pasoš i nikada nisu bili u inostranstvu? user posted image  Tamo sam naučila da se borim za sebe.
Mali primer... o tome kako smo mi tretirani tamo... Imala sam Boravak na godinu dana. Pred povratak za Srbiju, morala sam boravišnu knjižicu da vratim u policiju. Ušla sam, na svim šalterima tišina i kulturan red, sem na jednom gde su Srbi i Kinezi. user posted image  Nema reda, svi urlaju, vise na onom pultu. Bila sam strpljiva jedno vreme, onda mi je pala roletna, pa sam glasnije progovorila na mađarskom, da ja samo hoću teti da dam ovu knjižicu. Valjda zbog mađarskog, ili zbog mog prodornog glasa user posted image , preko "reda" mi je uzela boravišnju knjižicu. Tog momenta sam naučila nešto što mi je ostalo za ceo život. Imali smo situacije da je mama došla za Bp da uzme neke papire, da se zadržala duže od planiranog jer su je svaki dan vraćali nakon celog dana prestojanog u datoj službi. Dok meni nije pala roletna (opet user posted image ), i otišla sam i nabavila joj papire za sat vremena. Kada živite negde, jako je bitno da upoznate njihove običaje i ono kakvi su ustvari, i kako ćete vi u tom njihovom mentalitetu što brže da se snađete.
Pri upisu u školu nam je rečeno da moramo da plaćamo zdravstveno osiguranje. Svaki put kada uplatiš, lupe ti pečat u knjižicu. Par meseci smo svi plaćali redovno, onda su ljudi polako prestali da plaćaju. Mislila sam "Šta sam ja budala, pa plaćam?", pa sam i ja prestala da plaćam. Razlika je bila u tome da ja nisam te pare tražila od roditelja i potrošila ih, nego sam ih sklanjala. Valjda mi u datom momentu ništa nije trebalo... user posted image  Pred kraj godine ušla je direktorica u razred i rekla da hoće sutra da vidi knjižice na uvid i svako ko nije plaćao neće moći da maturira. Jasno vam je koliki je haos nastao. To je bilo oko 50eur mesečno za bar pola godine koliko nismo plaćali, za šta roditelji misle da su deca uplaćivala... Uradila sam sledeće: Sledeće jutro sam ustala, otišla kod školskog lekara, uspešno objasnila da sam prethodnu noć imala proliv i da sam užasno malaksala, da bih danas da odspavam (proliv - ne može da se dokaže da li sam ga zaista imala), onda sam otišla da pokupim čekove na koje treba da uplatim zdravstveno, pokupila parice koje sam sačuvala, otišla i uplatila. Sledeći dan sam se pojavila u školi sa overenom zdravstvenom knjižicom i opravdanjem za školu. Znam, zvuči glupo, kao "Oh Bože, jel ti treba dati orden za to?", a ja vas pitam, koliko dece vaspitane u Srbiji takve stvari radi samo, a koliko njih to jednostavno da mami kao problem.
Hoću da kažem, da sem što inostranstvo pruža deci više, treba ih u jednom momentu "baciti" u beli svet - da se snađu sami. Tako će najbolje da nauče neke osnovne životne stvari.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trbuhom za kruhom
10.3.2009 9:05:23   
NadaR
Hoću da kažem, da sem što inostranstvo pruža deci više, treba ih u jednom momentu "baciti" u beli svet - da se snađu sami. Tako će najbolje da nauče neke osnovne životne stvari.



Ne bih sad off topic ali se u potpunosti slazem sa ovom recenicom!user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trbuhom za kruhom
11.3.2009 3:52:02   
kumara

IZVORNA PORUKA: Jacaca
Eugenija draga moja, Pariz nikako, kuma i drugar zive tamo, kod njih cesto idem, Pariz je predivan samo za turiste, imaju veliki problem sa crncima i arapima, tresu se dok idu ulicom, kuma se plasi da joj ne kidnapuju dete, svi hitno zele nazad, ali puste pare su problem. Ipak tamo je svaki kamen istorija, prelep je grad ali stvarno se bas oseca losa atmosfera.


Uff pogodiste i mene sa temom!!! user posted image user posted image user posted image

Jaco, nikako se ne slazem sa tobom. Ja sam zivela u Parizu i to potpuno sama, bila sam tamo poslom skoro 3 godine. Kancelarija mi je bila u predgradju koje bas i nije fino, ali ne mogu reci da je tamo tako opasno. Naravno zavisi gde ti kuma zivi. Ima delova grada gde nije prijatno, ali nista vise od toga. Ja sam se svuda kretala, sama ili sa drugaricama, isla kasno uvece metroom, ulicom i nikada mi se nije nista lose desilo. Naravno, ljudi dobacuju vise nego kod nas, ali opet i na to se naviknes. Nema nista lepse od mirisa francuskog peciva za dorucak, dobrih sireva i dobrog vina!!! A o sopingu ne bih ni da pricam... user posted image user posted image user posted image

Ja sam zivela sve ukupno 8 godina van Srbije i ne mogu da se pozalim, ali ipak najbolje je kod kuce! Barem meni! Ja ne mogu bez porodice i prijatelja sa kojima sam odrasla! To mi u inotranstvu fali! Vratila sam se jer sam morala zbog muza i porodice, ali svakako bih se vratila jer zelim da mi deca odrastaju ovde i da ovde idu u osnovnu skolu. A za kasnije cemo da vidimo.

Ne znam drage moje... od dva zla treba odabrati ono manje! Savko od nas zna sta je najbolje za njega! Ja glasam za Srbiju jer sam ovde svoja na svome!!! Van Srbije sam se uvek osecala cudno jer sam stranac i iako sam imala prijatelje, nekako mi je uvek falilo ono nesto sto me cini srecnom!




(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trbuhom za kruhom
11.3.2009 9:03:50   
prase
U svemu se slažem sa tobom Lenka, moje srce je u Srbiji kao i svi ljudi koje volim. Pokušavam samo da odmerim da li ima smisla da to žrtvujem zbog dece, doduše razmišljam dosta unapred jer nemam nameru nigde da idem dok mm i ja ne odlučimo da imamo onoliko dece koliko smo želeli i koliko možemo da izdržavamo a da imaju neki normalan život. E tu teorija već malo zapinje, nije mi siguran podstanarski život koji je za nas sada jedino rešenje, svaki gazda može da me izbaci kada to poželi, a da ne pričam koliko njih ne želi ni da čuje za podstanare sa sitnom decom. Kredit mi nije opcija na koju bih se odlučila u bližoj budućnosti, jer vidim da se poigravaju sa kamatama a i cene stanova su nerealne. Zar je moguće da su stanovi u BG skoro iste cene kao na Azurnoj obali? Ja verujem da će cene stanova/kvadrata da padnu, ali ne mogu da računam na to. Takođe verujem da će kamate za kredite da se smanje i stabilizuju kada prođe kriza, ali ne mogu ni to da znam za sigurno. Sa druge strane, moji drugari koji su već podigli kredite za stan polako grcaju, rata je otišla sa 300 na 400 eura, a Bog zna hoće li još rasti user posted image Ne mogu da budem mirna i da živim od danas do sutra, da obezbedimo stan ali zato nema letovanja, zimovanja, svega onoga što je deci jako važno a što bi bilo luksuz... U narednih 5-10 godina još i mogu da nađem sjajan posao u inostranstvu, a posle toga ću biti već malo matora i za takve akcije i za takve poslove. Zato sada lupam glavu... a mm ne pomaže, kaže ako baš nikako ne može ovde onda ćemo da razmišljamo - bojim se da će tada biti kasno za razmišljanje.

< Poruku je uredio prase -- 11.3.2009 9:04:56 >

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 29
   [Obrisana poruka]
23.3.2009 8:14:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 30
   [Obrisana poruka]
23.3.2009 8:30:39   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 8:39:37   
Lu
Jao gagi nećeš nam valjda zapucati u Azstralijuuser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 32
   [Obrisana poruka]
23.3.2009 8:41:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 8:43:19   
Anoniman
Ja ne znam mnogo, ali znam da su se naši ljudi tamo mahom dobro snašli. Kažu, posao možeš naći, ako radiš možeš da živiš... Sve u svemu, od mojih poznanika se još niko nije vratio kući.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 8:45:51   
Lu
IZVORNA PORUKA: gagi

izgleda da hocu nema zivota ovde lu znas li ti sta za australijuuser posted image

Ne znam draga,a otkud sad to kad si nedavno dobila posao i muž ti radi jeluser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 35
   [Obrisana poruka]
23.3.2009 8:46:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 8:47:10   
NadaR
Gagi,jel se ti to samo raspitujes ili si odlucila?
Razmisli i izvazi dobro...
U svakom slucaju ,mi smo navikli na rad ...
Zelim ti srecu...

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   [Obrisana poruka]
23.3.2009 8:47:58   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 8:48:43   
NadaR
Sorry,steka mi net nesto jutros pa dok se moj post objavi ,vi odfurate ... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 8:50:19   
Lu
IZVORNA PORUKA: gagi

draga lu nema veze kako radimo vazna su primanja znas draga davno mi vec razmisljamo o tome da idemo a i nisu u pitanju pare.

Mislim da te razumijemuser posted image
Ako nešto saznam napisaću.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 40
   [Obrisana poruka]
23.3.2009 8:51:04   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 9:04:28   
mihi
Gagi nisam nikad bila ali iz priče, sestra moje dobre drugarice je otišla sa mužem i troje dece. I suština priče je da tamo imaš nekog svog ko tamo živi, ako imaš lakše ćeš proći kroz sve, oni nisu imali nikoga i prilično su se namučili, drugo jako je važno gde ćete otići, da to ne bude neka zabit i treće šta ste završili. Mislim da se i tamo traže elektroinžinjeri, operateri, informatičari itd..... I znam da mi je drugarica rekla da se jako dugo putuje, ja sam putovala u Ameriku i od Beograda do Chicaga je samo leta 12h a Australija je mnogo dalje........ E sad ako ste spremni da idete idite ja mislim da će za decu biti super oni se brzo adaptiraju a i za Vas sigurno ćete živeti kvalitetniji život nego ovde.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 9:10:30   
Modessty

IZVORNA PORUKA: gagi

izgleda da hocu nema zivota ovde lu znas li ti sta za australijuuser posted image



Moj drug je u Australiji. Mislim da već ima 5 godina kako je otišo.
Njemu je tamo super. Prvo je završio neke tamo njihove kurseve a onda počeo da radi. On radi sa računarima, popravka, servis... U tome je uvek bio dobar.
Upoznao devojku preko net-a, oda ona došla ovde (naša je), venčali se i on čovek ode u Australiju. Žive u Kanberi. Napraviše pre par mececi kuću.

Probali mm i ja da sredimo papire i nekako odem tamo. Al nam nije uspelo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 43
   [Obrisana poruka]
23.3.2009 9:12:18   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 9:22:11   
eugenija
Moj brat živi u Australiji, osim plate, ništa dugo im nije baš fantastično (poput požara, recimo i klime koja je užasna). Australci nas ne vole nikako, pa je burazov sin imao velikih problema u školi sa izolacijom i vršnjačkim nasiljem. Ipak, najveći problem predstavlja daljina, tako da otkako su tamo (14 godina), još nije skupio lovu da dođe, iako je nostalgija izuzetno snažna...... Čekaju papire za bratovu punicu, ravnih 5 godina, i još nisu dobili, ona je u BIH i grabi i rukama i nogama da im se pridruži, ali ne daju....
Evo ovako mamurna iz kreveta napisah par reči, još se razbuđujem, loše sam spavala skroz...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 10:29:39   
dunja RR
Eugi , jel to rodjeni brat; zar je moguce da 14 god. nije bio kuci;

moja najbolja drugarica zivi na N.Zeladu, ali nekako uspevaju na svakih 5 god. da dodju, mada je bila pre dve poslednji put a evo vec razmislja o ponovnom dolasku; njen muz je Francuz, tako da im kada dolaze tebaju pare da prvo obidju rodbinu po Francuskoj, jer on ima osmoro brace i sestara, rasutih po celoj Francuskoj, pa onda njeni u Hrvatskoj i Srbiji; bas mi je pre neki dan rekla nije mi problem za Srbiju, tu nista ne potrosimo ali u Francuskoj.....user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 10:36:29   
Modessty
Nisam čula tog mog druga da se žali. On se odlično seća odakle je i zašto otišao.
Nije se do sada nikada žalio ni na medjuljudske odnose.

Mi nismo na kraju otišli jer nam nije uspelo to dobijanje vize. Ma nešto se tu iskomplikovalo nemam pojma tačno šta. Valjda taj tip kome smo slali papire tamo u Australiji nije odradio svoj posao pa je tako i ostalo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 47
   [Obrisana poruka]
23.3.2009 10:45:12   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 10:50:28   
Anoniman
zeno draga gdje bas australija?????

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trbuhom za kruhom
23.3.2009 10:51:14   
Modessty

IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

zeno draga gdje bas australija?????


Što dalje od svekrva i rodbine to bolje!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here