|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
1.3.2015 21:11:35   
mama krava
Proso moze od pocetka dohrane. To je bezglutenska zitarica i bebe je vole, a moze i cvejkla kuvana!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
1.3.2015 21:13:53   
mila83
Evo bas sam iscitavala recepte na netu za proso, pa sam videla da moze,nisam bila sigurna.Hvala !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 16:52:12   
degu
T mi je anemicna,onako buckasta i rumena,nikad ne bih rekla. Dobila je ferum, vidim mnogima nije pomogao a propadaju zubi od njega :( jel ima neko da je detetu ferum pomogao? Ja cu njoj pojacati gvozdje u ishrani svakako. Vidim da spominjete kapi od koprive. Ja bih to pila. Jel se u apoteci kupuju i koja je cena otprilike?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 17:17:24   
mila83
Degu,koliko joj je hemoglobin ? Ako nije nesto jako nizak,moze se lepo ishranom korigovati.Kao i za ferum,potrebno je vremena za to.Kapi od koprive mozes naci i u zdravoj hrani,one su oko 250-300 dinara ,bile, kada sam ih ja kupovala ali pre dve tri godine,ne znam sada cenu.

Moja T je imala hgb 103 krajem februara,dobila ferum,pila redovno svaki dan i maksimalno sam odvajala mleko od leka i od hrane koja je bogata gvozdjem,da bi se sto vise gvozdja "primilo" krajem aprila vadili krv ,kada je bila bolesna,imala t 40.hgb pod tom infekcijom je bio 112,dr kaze da je to i inace lazni nizi hgb,tako se prikaze kada su bolesni. sada jos nismo vadili krv,ja prestala sa ferumom jos kada je bila bolesna jer je slabo jela, nije bilo svrhe..dr me nije ni pitala jel joj dajem na kontroli. Ja se pouzdam u ishranu i to sto pazim,mislim da to puno pomaze.

a mozes ti njoj ako imas negde ciste mlade koprive, da spemis da rucka,kroz neku corbicu,sokic...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 17:21:25   
daca77
Mila, a kojim namirnicama to regulises?
Moja sestra, koja inace radi na pedijatriji, kaze mi da skoro svaka dojena beba dolazi sa losom ks i niskim Hgb.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 17:35:57   
mila83
Pa za dojene bebe je to i logicno,da imaju nizi hgb,kada se istrose zalihe koje imaju u svojoj krvi, a jos hranom ne dobijaju dovoljno .
Od hrane, sto mogu sada da se set_im..meso(kod piletine gledam da to bude vrat,ocistim ga naravno,karabatak ili batak) teletina,kazu i pileca dzigerica
proso
cvekla
zumance
banana,visnje

to sto moja T za sada jede,jos nismo uveli koprivu,cekam kod dede da naraste mlada
Jako je bitno da se to maksimalno odvaja od mlecnih proizvoda i kombinuje sa hranom koja ima u sebi C vitamina.Ja to pazim i gledam da svaki dan ima bar jednu tu namirnicu u vecoj meri u obroku. Videcemo sad,planiram krajem meseca da radimo ks pa da vidimo jel treba ipak sirup.

< Poruku je uredio mila83 -- 16.6.2015 17:36:51 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 17:44:53   
mila83
evo bas juce sam obarila nekoliko mladih cvekli,izblendirala,ostavila deo za danas a ostatak pravila paketice i zamrzla da imam da vadim po potrebi i stavljam u kasice
Domaca cvekla moze od pocetka dohrane,kjao i proso,a kupovna od 8+.visnje 7+
sve i dalje pazim sta kombinujem od hrane
radicemo ks za koji dan pa vam javljam rezultate,da li nam ipak treba ferum.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 17:53:19   
daca77
Ok. Mila...sem prosa, koji joj se danas i nije nesto dopao, za ostalo smo male...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 18:04:13   
mila83
Daco,vi ste ranije pocele dohranu,jel da ? onda mozes i ove smernice malo slobodnije da tumacis,ovo su smernice za ishranu ako je beba pocela sa punih 6 cvrstu hranu, proso ,dovoljna je jedna kasika sa vocem ili povrcem u kasici,dobro izblendiras da bude glatka kasica,ni moja T ne voli ako imalo oseti malo raskuvanu opnu sa prosa.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 18:13:51   
daca77
Da, Mila...krenule smo sa 4,5...nemam domacu cveklu, a kada su visnje u pitanju, nesto se plasim reakcije, jer su misljenja podeljena kada je crveno voce u pitanju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 19:56:59   
mila83
Tako sam i ja mislila kada sam uvodila visnje kod prvo dvoje dece, za svo crveno voce. Ali visnje i tresnje mogu,ali ne jagode,maline,borovnice,kupine,ribizle...to tek posle 1.rodjendana.a Mima mi je cak pila i sokic od visnje(kupovni)u 5.mesecu, dr rekla zbog ks da pije. Sada ne nameravam kupovne sokice uopste davati, sve pravim sama (kao iskusna majka,jel :D ) a i imamo kod nasih baka skoro sve u basti.
Da li si uvela meso? Mislim da mozes slobodno sada,jedete kasice skoro dva meseca.i to pomaze za hgb.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 21:07:59   
daca77
Mila, sutra krecemo sa bujonom, a onda cemo za koji dan i meso.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 21:45:55   
degu
iskucala sam kilometarski post i nije mi se objavio,grrr...
Iskreno nije mi jasno, T je bucka,ima 11kg,lepo jede. Meso svaki dan skoro jede,uvek vrat,krilce,batak...uvek sa povrcem,mada mislim da je vit c termolabilan. Cesto i zumance jede,proso,cveklu,blitvu,mlecne proizvode ne jede. E sad jedino ako majcino mleko ima uticaja,jer sisa kad hoce. Dr-ka kaze da ne utice na apsorpciju. Bas sam se smorila. Uvela sam i vit c kao praskic u vodu al malo ona toga popije uz obrok. Ne znam jel pomaze ukupan vitamin c u toku dana sto unosi. Ferum joj dajem uz voce,bas zbog vitamina c. Podoj sam odvojila 2 sata od obroka. Dr-ka kaze da neka deca slabije iskoriste gvozdje. Citam da kod ljudi sa propusnim crevima moze doci do slabijeg usvajanja nekog nutritijenta. Nisam pametna stvarno. Bojim se da joj ferum ne osteti zube. Jer tvoja T imala zubice kad ga je pila? Super joj se popravio hgb.
Nama je hgb 98, htc ispod donje granice,eritrociti na donjoj granici user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 21:55:54   
mila83
Ne znam onda otkud imate taj problemuser posted image sve dobro radis.
Da,imala je dole dva zuba,sad ima i gore i zato sam i prestala,iako ga je ona fino podnosila,nije imala tvrdu stolicu niti je povracala kao neke bebe.Mojom M su sa tri i po meseca dali ferum da pije,imala je hgf 111,posle tri dana sam odustala,nisam htela da je mucim,povracala je i tesko kakila. i nisam se opterecivala,sve je bilo ok,valjda smo imali i srece.
Znam da bi sad trebalo bas da pazim na T,zbog svega sto je prosla sa srcem,ali pokusavam na prirodan nacin...videcu i ja sta cu kad uradimo analizu,nadam se da ide na bolje.

Tebi jedino sto bi mozda moglo pomoci sada kad napuni godinu dana da krenes sa sokicem od sveze cvekle u kombinaciji sa limunom i narandzom,kad uvedes citruse.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:07:32   
milicicak
Degu, uvedi konjetinu. Semenke koprive su isto odlicne za krvnu sliku to mozes pomalo u bukvalno sev da stavljas a kupuju se u zdravi hranama. Uvedi limun i pomorandzu pa joj daj to da pije uz rucak. I ja bih uvela crveno meso (junetinu i konjetinu) i za rucak i za veceru. Pokusaj da izbacis dnevne podoje a za sindrom propusnih creva se ne boj, toliko je kontroverzi oko toga da sto vise citas manje znas user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 16.6.2015 22:09:54 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:14:39   
mila83
Milicicak user posted image
Da,konjetina je jako kvalitetno meso i dobro za krvnu sliku.Samo nikad nisam razmisljala da i to moze bebi da se ponudi kad napuni godinu dana.
Ma vi uskoro imate rodjendanac Degu, mozete svasta lepo da ruckate,pogotovo citrusi svi, pa mozes i koju kap limuna da joj stavis u rucak sa mesom,nece se osetiti a znacice mnogo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:16:33   
degu
junetinu jede, razmisljala sam dzigericu jos,sok od cvekle cu isto da joj dajem. Citrusi su mi naucna fantastika jer odbija sve kiselkasto. Mozda i med kad uvedem pa ce biti lakse. Videcu te semenke koprive,konjetinu nesto ne bih,to mi je zadnja opcija,konj je meni kao pas :D a podoje cemo sad smanjiti kad pocnem da radim svakako.
Pokusala sam da joj izbacim taj posle rucka al je to opsti haos bio jer se tako uspavljuje,pa sam joj pomerila rucak na ranije. Opet i preko mog mleka dobije lako dostupnog gvozdja iako jako malo. Mila drzim fige za ks. Ja sam se naostrila da popravim nasu.
Joj Mico lepo mi rece dr koji mi je vodio trudnocu: samo ti citaj! :D

< Poruku je uredio degu -- 16.6.2015 22:19:51 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:19:45   
milicicak
Mila user posted image
mini buba jede konjetinu od 7 meseci, prvo sam uvela teletinu pa piletinu pa konjetinu. Ja je jako cesto koristim za kuvanje, mislim da sve sto pravim sa mlevenim mesom pravim od konjetine ili pola junetina pola konjetina. Mi smo mini bubu negde posle godinice naviki da ima salatu uz rucak, najcesce je to zelena salata, rukola ili cvekla i to zacinim najcesce limunom i uljem i bude super, mnogo boje jede kad ia salatu uz obrok a i uvalim joj malo vitamina C.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:22:22   
degu
i ja mislim da ce biti lakse kad pocne sveze povrce da jede. Mico dovescu je na tvoju kuhinju,tu nema da fali gvozdja :D

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:23:45   
mila83
a gde nabavljas konjetinu Milicicak, kog proizvpodjaca ? inace kiselkaste salate i zimnica zbog svoje kiselosti otvaraju apetit i dobri su uz rucak user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:32:34   
milicicak
Milla, konjetinu nabavljamo domacu preko rodjaka, nema stalno ali uzmemo vecu kolicinu i drzim u zamrzivacu (moj zamrzivac je raj za svakog muskarca, na sve strane ispada samo meso user posted image )
Degu, vazi, cim se vratim dovedi smizlu da se devojke malo druze user posted image
i da, kakao, odnosno crna cokolada posle rucka uopste nisu losa za ks i gvozdje.
A vi ste veliki pa moze i da gricka suncokretove semenke ili da joj pravis namaz od njih pa sa prsutom pun pogodak za veceru user posted image ili mozes sve da sameljes u pstu i namazes na hlebic kao pastetu, mini buba se davila u tome :)

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:36:53   
mila83
Pretpostavila sam da dajes domace meso.a ovaj recept za namaz zvuci preukusno,to mi stariji moramo da probamouser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.6.2015 22:47:30   
dijana1*
Degu moj Kosta sve jede i to bas lepo jede. Ali je dojena beba i od pocetka mucimo muku sa hgb.
Stariji sin je isto imao problema sa hgb i dugo je pio ferum. Posle mu se ks popravila ali svi zubi su mu propali. Bili su skroz zuti. Tj. Jos uvek su. Oko trece godine sam uspela malo da mu pranjem skinem to zutilo samo sa gornjih jedinica ali i dalje je katastrofa . Cak mu je prvi zubic ispao pre 5-tog rodjendana.
A Kosti sam isto dugo davala ferum i kada sam videla da mu ne pomaze uopste presla sam na totemu. 1 ampula dnevno. Za mesec dana smo popravili hgb a zubici beli kao sneg.
Prva 3-4 dana je odbijao totemu a vec 5-ti se navikao i lepo pio. Davala sam muna spric.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2015 0:22:08   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: milicicak

Milla, konjetinu nabavljamo domacu preko rodjaka, nema stalno ali uzmemo vecu kolicinu i drzim u zamrzivacu (moj zamrzivac je raj za svakog muskarca, na sve strane ispada samo meso user posted image )


Da li slučajno prodaje taj rođak konjetinu, i ja bih uzela? :)


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2015 0:24:04   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: milicicak

Degu, uvedi konjetinu. Semenke koprive su isto odlicne za krvnu sliku to mozes pomalo u bukvalno sev da stavljas a kupuju se u zdravi hranama. Uvedi limun i pomorandzu pa joj daj to da pije uz rucak. I ja bih uvela crveno meso (junetinu i konjetinu) i za rucak i za veceru. Pokusaj da izbacis dnevne podoje a za sindrom propusnih creva se ne boj, toliko je kontroverzi oko toga da sto vise citas manje znas user posted image


Da li semenke koprive stavljaš sirove u jelo, kada je gotovo ili ih stavljaš prilikom kuvanja, ne znam kako se koriste?

Znači može meso za dva obroka dnevno?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here