|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.11.2014 14:58:12   
Maria79
Drage mame,
mi već mesec dana koristimo kapi aktiferin i vrlo sam zadovoljna i svima bih preporucila. Jedva smo ih nasli, ali od kad ih koristimo a to je mesec dana hemoglobin je porastao sa 95 na 108, dok sa ferum sirupom nismo odmicali nikako. Tako da ako neko ima problema sa hemoglobinom preporucujem ove kapi, mi posto imamo nesto vise od dve godine koristimo 25 kapi 3x dnevno uz sok od mandarine ili sok od cvekle sa sargarepom, jabukom i limunom, medom. Pozdrav!

(odgovor članu Maria79)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.11.2014 15:50:30   
mirkam
Maria79,super za kapi,ali ja ipak mislim da ishranom itekako može da se poboljša hgb.
M je sa sedam mjeseci imao hgb 99,dr nam dala ferum ali njemu nešto nikako nije prijao i posle 15 dana sam prestala sa mu ga dajem.Rijesila sam da probam ishranom.Meso 6x nedeljno,žumance 1x nedeljno.Češće nego ranije :blitva,spanać,borovnica,cvekla...,više namirnica bogatih vitaminom C (voće,svjeze cijedjeni sokovi).Posle mjesec ipo dana hgb mu je bio 112.Nastavili smo istim tempom ishranu.Prije par dana hgb 121.Dr sam na kraju priznala da mu nisam davala ferum i i sama mi je rekla sa sam bolje rezultate postigla ishranom nego što bih ferumom za isti period.

(odgovor članu Maria79)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.11.2014 10:22:21   
Maria79
Jao verujte mi da sam sve probala. Moj sin sad ima dve godine, od godinu dana mi radimo na tom hemoglobinu. cedimo cveklu, jabuku, sargarepu, pio je cak dva tri meseca aloju bas za krvnu sliku i nista mu znacajno se nije povecao hemoglobin. Pili smo ferum sa kracim prekidima zbog prehlada. Sve smo pokusali nama je hemoglobin bas bio nizak ispod 90 jednom je cak imao 82. Sve smo pokusali dok mi jedna zena nije preporucila ove kapi. ja sam bila presrecna kad mu je bio 100. Evo sad ih uzimamo jos uvek naravno uz zdravu ishranu, cedjene sokove. Uveli smo i riblje ulje i popravio mu se znacajno apetit. On jako voli ribu, corbice junece sve to bas fino porucka. Ali postoji jos nesto mleko smo smanjili samo popodne i uvece po 250ml. A ranije je pio puno mleka i ujutru. Tako da naravno ishrana je na prvom mestu ali ako to ne daje rezultate mora se nesto drugo probati. Pozdrav!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.11.2014 10:28:07   
dijana1*
Kosti sam juce vadila krv i hgb 103. Ponovo su mu prepisali ferum ali probacu nesto drugo. Oko 4 meseca je pio ferum i nista se nije popravilo. A ishrana mu je savrsena, sve domace ali hgb i dalje sporo raste. Jednostavno nisu sve bebe iste.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maria79)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.11.2014 21:34:16   
mirkam
Dijo, bas te pitah u drugoj temi prije neki dan kakav je sada K hgb, nego mora da nisi vidjela.
U pravu si, nisu sva djeca ista.Eto, mi smo imali srecu da nam ishrana rijesi problem.Probaj ove kapi sto kaze Maria79.Ferum jako dugo treba da se pije i nema neke znacajne pomake,znam to i po sebi.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.11.2014 21:44:12   
mama krava
Za poboljsanje krvne slike preporucujume proso! Pun je gvozdja, a odlicnog ukusa!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.11.2014 23:03:08   
World
NA koje nacine si spremala proso?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.11.2014 23:10:21   
mama krava
Ja ga samo skuvam, jer mi se tako najvise svidja, a i bebi. Samo na vodi pa dodam suvo grozdje, sveze urme, suve kajsije, rogac... E, da i rogac je odlican za krvnu sliku, a ja sam cokoladni tip, pa mi je i taj ukus fantastican...
A proso mozes svuda umesto pirinca... U sarmu, punjene tikvice, paprike... Moze i da se iskoka pa da stavis u jogurt, musli...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.11.2014 9:20:46   
World
Hvala. user posted image Ja sam dosad samo kuvala pa kombinovala sa vocem, a mi ne jedemo, samo djetetu dajem, pa da vidim kako bi se moglo jos ponegdje ubaciti.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.11.2014 10:48:12   
mama krava
SAmo da znas da ima i brasno od prosa i ja ga ubacujem u sve kada mesim i onda testo bude onako, prhko, krckavo, ma super!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.11.2014 12:56:18   
Mala Elena
Jel preciznije kada se vadi krv iz vene? Mislim na hgb . Posto je za dva dana skocio sa 109 na 131. Prosto mi nemoguce .

Mirkam , kada moze sok od borovnica i cvekla ?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.11.2014 15:42:35   
mirkam
I mi ruckamo proso odavno.Što kaže MK,ponekad umjesto pirinča mu kuvam u jela koja sam ranije spremala sa pirincem.
ME,slobodno možeš Eleni već sada oboje po malo.Ja sam Matiji,tako oko sedmog mjeseca počela.Nabavila sam domaće borovnice ( imam još u zamrzivaču) i cijedim mu sokić pa po malo na kašičicu mu dajem.A cveklu mu (svjezu) ubacim po parcence u ručak.
Inače,sokove mu uopšte ne dajem,naročito ne na bočicu,osim borovnice i višnje onako na kašičicu radi hgb.E da,i mandarinu sam mu skoro cijeda,jer mu je baba uvela citrise sa 5 mjeseci,mazuci mu desni limunom zbog zubica user posted image

Tek sad vidjeh,pa tebi E ima extra hgb.Mislim,nije sgoreg da joj daš borovnicu i cveklu,ali ako si mislila zbog hgb,stvarno nema potrebe.

< Poruku je uredio mirkam -- 23.11.2014 15:45:58 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.11.2014 17:10:11   
Mala Elena
Mirkam , mislis na vrednost 109 ili 131?user posted image pitala sam doktorku zasto je to tako, i ona sumnja da je greska .
Imam i ja domace zato i pitam.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
24.11.2014 8:46:53   
soni
Meni je dete uvek bledo user posted image ..Ima beo tena li je bleda, ovde ako nema neke vece smetnje, smalaksalost, visoku temp nece detetu da proveravaju krvnu sliku ...Ja se plasim da li joj je gvozdje ok??

Sto se tice hrae tu nema problema...spanac, brokoli, crveno meso i sl ali nedostatak se ne moze hranom nadoknaditi

< Poruku je uredio soni -- 24.11.2014 8:47:56 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
24.11.2014 9:58:33   
Zemunka85
Moram i ovde da te pisem. I moja cerka je poprilicno bleda, DR bas pre neki dan kaze ona je 100% malokrvna, prvi put je videla i 100 puta naglasila kako je bleda, aona ima 127 HGB. Kumic je krpa-krpa. Svaka venica mu se vidi. Tkdj nije anemican. Ako je HGB parametar ..

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
24.11.2014 10:04:48   
Mala Elena
Kako vreme prolazi moja je sve bledja i bledja ... a rodjena tamnim tenom kao ugarak ...isto nema toliko veze sa hgb .Ne znam sta je uzrok. Ni muz ni ja nismo belokozasti .user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
24.11.2014 10:45:54   
soni
Mi zivimo u Norveskoj i nema puno sunca alu gledam ostaly decicu...Ona mi sva ispijena delyje

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
24.11.2014 15:39:53   
mirkam
ME i ja mislim da je greska.Nekako mi djeluje nemoguće da u dva dana skori sa 109 na 131 user posted image Al ispravice me neko ko se bolje razumije ako nisam u pravi.Ako joj 131 to je super hgb.
Ja M uvijek radim privatno nalaze.Jednom smo sa mjesec ipo dana njegovih uradi krvnu sliku u dz i pola nalaza našoj dr nije imalo logike.Ja ponovim privatno,i nalaz nigdje veze sa predhodnim.Prosto više vjerujem privatnoj lab ( naročito jednoj u kojoj mi sestra radi i gdje i sama godinama radim sve živo).

i da ME,i moj M je " izblijedio" a rodio se baš tamnoput.Mada,i ja sam prilično bijela pa možda ima ten na mene.Znam da dr kod beba gledaju da lj je malokrvna na osnovu boje usne školjke user posted image Kod mog M to je zaista bilo tako.On jeste bledunjav,al kad mu je hgb bio nizak,zaista mu je usna skoljka baš baš bila bledunjava.Sad već ima normalnu,onu kao ružičastu boju.

< Poruku je uredio mirkam -- 24.11.2014 15:44:20 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
3.2.2015 8:57:35   
dijana1*
Dr. je prepisala Kosti da 10 dana pije tothemu i da mu uradim KS. Ali nisam je pitala kada popije nakon koliko dana treba da vadim krv. Da li neko zna?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
1.3.2015 12:59:33   
mila83
Moja beba ima hemoglobin 103,usla je u 6.mesec par dana...pre 4 dana poceli smo sa jabukom,danas uvodim mrkvicu.Znaci proso je dobro za hemoglobin,moracu da probam kad za to dodje vreme.Ako neko ima savet sta smem sada u ovom periodu da joj uvedem od hrane,sto je dobro za poboljsanje krvne slike,bila bih veoma zahvalna. user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
1.3.2015 13:49:14   
veselicaa
Vi ste tek poceli sa dohranom,tako da ima vremena za namirnice koje su dobre za anemiju.Ja sam mojima davala spanac,ali vise blitvu jer sam cula da je ona bogatija vitaminima i od spanaca a najbolje je meso,pilece,a kasnije i telece.Sto vise raznovrsne ishrane,po mogucstvu domace povrce i meso i nece biti problema sa anemijom.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
1.3.2015 14:16:57   
mila83
Znam da ce biti bolje sto bude starija, sa njih dvoje sam ja taj proces prosla, ali dok dodjemo do spanaca, i mesa...... sad na pocetku,mislila sam da mozda ima neka namirnica koja nam moze pomoci...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
1.3.2015 14:20:53   
veselicaa
Svo povrce je dobro,samo joj spremaj sveze kasice i bice sve u redu.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
1.3.2015 14:43:02   
Mala Elena
Mila, ti si tek uvela dohranu, nezgodno je... imas sokice od borovnice i crne ribizle koji su deklarisani na 4m + ..probaj njih. I posavetuj se sa pedijatrom kada da uvedes meso i zeleno povrce...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
1.3.2015 16:32:38   
mila83
Naravno, sve idem po preporuci pedijatra.Sokice jos ne dajem,ustvari ona ih nece. Dr ne zeli da joj daje dodatak gvozdja da je ne opterecujemo zeludac.Zbog operacije koju je imala, ona je sitna za svoj uzrast,ima oko 5400g(rodjena sa 3250g) a ima 5 meseci i nedelju dana. Samo sveze i domace kasice dajem, tako sam i klincima, eventalno ako putujemo negde posluzi kupovna.Hvala na savetima!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here