|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 15:17:10   
Grejs
Draga Verus,meni je na jednom  uz dr rekla da je beba krupnija za dve nedelje pa me slala na GTT, koji je bio uredan.Nakon toga na svako narednom  UZ on je sitniji za dve nedelje u odnosu na nedelju trudnoce!Kada sam pitala sta to znaci objasnila mi je da sam verovatno ostala trudna kasnije dve nedelje i da to uopste nije bitno da je najvaznije da beba napreduje i raste.Sada mi na svakom nalazu pise plod nesto sitnije gradje.
Interet moze malo da sludi jer tragajuci za informacijama citamo sve i svasta i onda se paranoisemo!
Zelela sam ovo da podelim sa tobom i da ti kazem da treba da mislis samo pozitivno pozitivno i pozitivno.
Ja sam u zivotu prezivela najgoru stvar koja moze da se desi,pa opet imam snage da samo mislim pozitivno i da znam da je ova beba u mojoj tibi dobro,i da ce nasa decica biti zdravi dobri i veseli ljudi!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 15:29:07   
marince1
Verus pokusaj da se opustis,ako je to moguce,bice sigurno sve ok.
ako indukuju porodjaj u 37 ili 38. nedelji,to nije nikakv problem,pa mnoge od nas su se porodile u tom periodu.
Uostalom neka deca su sitnija,neka krupnije,nismo svi isti.
jos malo pa ces videti svoju palcicu i znaces da je sve ok!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 15:36:53   
Verus
Boze dragi ja nekada stvarno ne znam sta bih bez svih vas.  Ozbiljno to mislim bez bilo kakvog prose****.  Jedva sam cekala da ustanem da vidim jel ko ista pisao, imao sl iskustvo...

Priznajem da sam nocas jedva spavala, i to lose, pa cak i kad zaspim sve sam bila u nekom bunilu, preznojila sam se 10 puta, cak sam se probudila jednom vristeci, a ne secam se da sam ista sanjala...

mm se rodio sa 2800 u 40oj nedelji, ja se se nadam da je ona eto manja beba na njega, ma uzas kada citas i bolje ne citati nista, ali eto, ona mi spomene ovaj "sindrom" pa sam naravno gugolovala...

I ja kazem, nek napuni 2.5 kile pa bar taj neki minimum.  Jos mi kaze dr: " noge, ruke i glava joj se mere normalno, ali stomak kaska iza, sto znaci da je posteljica postala "losa".  Pa mi kaze "nije ona patuljak ili tako nesto!". 

Kad nisam pala sa stola (Unice setila sam se tebe i kako smo pricali o tome ne realnom strahu!).

I ja nju pitam jel moguce da je mozda termin pogresno odredjen, jer ja ne znam kada mi je bila zadnja M (imala sam ono jako krvarenje koje je trajalo nedelju dana, i posle toga zatrudnim-tako da redovnu M nisam dobila).

Kaze ona da to nije moguce jer sam imala puno UZ, pa kao znali bi vec. 

OTI, planiraju da me indukuju za 2-3 nedelje, jer kaze ona da nema svrhe drzati bebu unutra, ako ne napreduje.  Kaze da vecina njih bude OK< da neke moraju na intenzivnu negu na ventilator i tako.  Brinem se dal je ona spremna, jer sve mislim, ako mi je termin 2 nedelje iza, onda ce se ona roditi dosta ranije, i mozda nije spremna...

Danas idem opet na CTG, to nastavljamo i dalje 2x nedeljno da pratimo rast bebe i da ona nije pod stresom, pa opet na UZ 23 marta, i na kontrolu sledece srede....

Ne brinem se ja sto ce ona biti mala (jeste da ce me biti strah da je dizem, kupam i brinem o njoj ali moracu), nego samo da ona bude spremna za spoljasnji zivot.

Rekla sam ja njoj sinoc i jutros: da smo odlucile da ih sve zeznemo, i da narastemo jos za ovih nekoliko nedelja!!!


Volim vas puno drage moje!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 16:03:03   
maslinica
tako je draga...samo misli poztitvno i sve ce biti ok...user posted image tvoj user posted image je sretan u tvojoj tibi, i raste, nemoj da se optercujes svim mogucim informacijama, neke su i preterane i svasta, znam da je lakse reci nego uciniti, ali mi smo hrabre velike mame i sve cemo preziveti, zajedno smo jaci...saljem ti veliku pusu i u trbu jos vecu za malu bebanu da bude debeljuca u 40 nedeljiuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 16:05:11   
Shishica
Ma svasta oni izmisljaju da budu kao pametni..
Veruska, budi nam dobro, sigurno je sve sasvim u redu... ma sigurno... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 16:05:56   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Rekla sam ja njoj sinoc i jutros: da smo odlucile da ih sve zeznemo, i da narastemo jos za ovih nekoliko nedelja!!!


Tako ce i biti, videces! user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 16:35:18   
Verus
minauser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 16:36:27   
Verus
user posted image ne mogu dovoljno da vas sve izgrlim!  Hvala vam, puno mi je lakse i smirim se kada sam okruzena pozitivnoscu!
IZVORNA PORUKA: maslinica

tako je draga...samo misli poztitvno i sve ce biti ok...user posted image tvoj user posted image je sretan u tvojoj tibi, i raste, nemoj da se optercujes svim mogucim informacijama, neke su i preterane i svasta, znam da je lakse reci nego uciniti, ali mi smo hrabre velike mame i sve cemo preziveti, zajedno smo jaci...saljem ti veliku pusu i u trbu jos vecu za malu bebanu da bude debeljuca u 40 nedeljiuser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 16:51:31   
prase
Verus, srce, ja tek sada sve ovo vidim i čitam...

Hajde da probam malo da te ohrabrim konkretnim primerima: sa mnom je u bolnici ležala ženica koju su zadržali jednostavno zato što joj je beba "premala" za taj stadijum trudnoće. Bila je u nekoj 37. ili 38. nedelji, zaista se ne sećam. Uz to su kao zaključili da je beba donekle bila "normalna" a sada je "premala" - dakle, prestala je da napreduje. Ona je imala prethodno jednu trudnoću, beba je rođena u terminu sa 2450gr. Njena težina je bila oko 2500gr kada je rođena, kao i njene sestre. Ona i njena sestra su izrasle u zdrave, normalne žene. Samo su bile malo sitnije bebe. Zbog toga je ona insistirala da nema šta da je tu zadržavaju i još uz to izazivaju porođaj i posle su je pustili kući. Bila je u bolnici i non-stop se sekirala 2 dana, a porodila se prve noći kada je spavala kod kuće.

Drugo, to što oni procenjuju kolika je beba je veoma odokativna mera. Meni je moj dr prilikom prijema u bolnicu uradio UZ i procenio bebu na 3200gr. Dva sata kasnije, druga doktorka na drugom aparatu pravi procenu 2800gr (?!). Tri dana kasnije, ja idem na redovnu kontrolu (izašla iz bolnice) i na UZ u privatnoj ordinaciji je procena 3400gr. 24h pred porođaj, procena je 3900gr. Uroš se rodi sa 3600gr.

Na kraju, ako te i porode 2 nedelje pre termina, nije to kraj sveta. Bitno je da su pluća zrela, mada će oni sigurno prvo malo da potpomažu to disanje, predostrožnosti radi. Pluća su zrela od 36. nedelje na dalje. Kao idealno vreme za porođaj po medicinskoj literaturi iz koje uče ti ginekolozi navedeno je 37. i 38. nedelja. To ti se takođe uklapa. Na sve to, evo slučaja kada smo rođeni moj brat i ja: ja sam imala 2650gr, a on 2150gr - rođeni smo prirodnim putem 3 nedelje pre termina. Naravno, nismo imali nikakve posledice...

Diši duboko, pusti ti njih i njihove procene, gledaj sebi da ugodiš kako znaš i umeš i raduj se što ćeš upoznati to čudesno stvorenje koje raste u tebi ma šta oni pričali... user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 16:57:43   
aster
Verus, ja sam se rodila sa 2150g, a moja sestra bliznakinja sa 2300g i to u 38 nedelji. Bile smo baš sitne i malene, ali evo nas sad žive i zdrave devojke user posted image Ja sam čula za milijardu slučajeva da su doktori promašili termin!
Trudi se da budeš pozitivna (neka ti muž maximalno pomogne u tome) i još malo pa ćeš upoznati svoju srećicu. Sve bebe su veliki borci!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 17:42:53   
Verus
prase, aster, sve devojke, hvala vam volim vas!  PUNO MI JE LAKSE!!!  Bice sve u redu, kazem nema veze ako je palcica samo neka je ziva i zdrava i da je dovedem kuci sto pre!

Ljubi vas vasa Verus!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 17:50:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR


mm se rodio sa 2800 u 40oj nedelji, ja se se nadam da je ona eto manja beba na njega, ma uzas kada citas i bolje ne citati nista, ali eto, ona mi spomene ovaj "sindrom" pa sam naravno gugolovala...




Moja sveki je mojoj mami rekla da je  sva tri sina rodila tako male, i da se tu nema šta brinuti. Da ih vidiš koliki su sada... user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 21:27:09   
Dora
Evo da dam svoj skromni doprinos: Ja sam rođena u terminu sa 2700 moja deca su na rođenju imala oko 3500 pre termina. tako da to nema veze. Postoje mere u razvoju dok se ne razviju svi organi, a poslednjih nekoliko nedelja služe da beba ojača svoj imuni sistem i da se ugojiuser posted image
Ne brini Verus, stvarno nemaš potrebe za brigom saduser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 23:15:43   
Verus
Dora, Tashauser posted image

Danas sam bila opet na CTG, sto nastavljamo 2x nedeljno.  Rekla sam sestri da sam lose spavala, i da se bas brinem, a ova je izgleda to prenela dr. jer ona kad je dosla pokazala mi je traku sa CTG-a i rekla da stvarno nema potrebe da brinemo za ovu bebu: tako lepo izgleda da, kaze dr, moze da daje stazistima da uce sa njenih  nalaza, kako treba da izgleda dobar nalaza CTG-a.  Rekla sam joj, da AKO nalazi budu dobri, i na sledecem merenju, bude 2 nedelje iza odredjenog termina, a IPAK raste, da ne zelim indukciju i da je "pustimo" i da stvari idu svoji, prirodnim tokom.  Slozila se sa mnom, i dodala je da cemo samo indukovati ako beba skroz prestane da raste, ili pokaze stres na CTG-u.  Sto je fer, onda znaci da placenta ne funkcionise vise, i bolje je da se rodi, nego da pati u meni.

Ljubim vas sve drage drugarice!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 23:18:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Rekla sam ja njoj sinoc i jutros: da smo odlucile da ih sve zeznemo, i da narastemo jos za ovih nekoliko nedelja!!!


user posted image user posted image user posted image   Kog ce drugo da slusa nego mamicu njenu!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 23:21:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR



Rekla sam sestri da sam lose spavala, i da se bas brinem, a ova je izgleda to prenela dr. jer ona kad je dosla pokazala mi je traku sa CTG-a i rekla da stvarno nema potrebe da brinemo za ovu bebu: tako lepo izgleda da, kaze dr, moze da daje stazistima da uce sa njenih  nalaza, kako treba da izgleda dobar nalaza CTG-a.




user posted image user posted image user posted image






(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 23:42:21   
gagana83
Ja sam tek sad spazila temu...

Verus,draga nemoj da se sekiras,moja komsinica je rodila bebu od 2600g pa je hvala Bogu ziva i zdrava.
A to za mere na UZ nemoj da te brine,i meni su rekli da Una ima malu glavu.
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 23:47:59   
cipiripi
Jojjj Veki..pa ovo je super vest sad.. :)
Jel si se ti malo smirila?

Ljubim te user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
12.3.2010 1:18:59   
Sakiedi
Super vest Verus! Bas smo srecni zbog tebe i tvoje palcice. Sada opusteno, pozitivno i hrabro. Srecnoo!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
12.3.2010 1:36:58   
JULIE
user posted image user posted image user posted image user posted image ja tek sad vidim sve ovo...Ne zameri mi veruskice znas da i ja mucim mukeuser posted image Stvarno se nadam da ce sve biti ok,ne mogu da ti pricam sada da ne mislis na to jer znam da ja bi sigurno,ali indukovali ti porodjaj ili ne,najvaznije je da se odradi ono sto je najbolje i za tebe i za bebu.Ljubim te punouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sakiedi)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
12.3.2010 2:03:16   
sneza24
Meni je David celu trudnocu bio napredniji nedelju-dve pa se rodio sa 2850 g user posted image .
MM je rodjen u 38 nedelji sa 2500 g pa mu nista ne fali.
Mislim da ta merenja uopste nisu tacna.
I sto sam jednom cula( ne secam se od koga): Nije toliko bitno kakav je ultra-zvucni aparat mnogo je bitnije KO cita sa aparata,tj da li ti uopste ume.

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
12.3.2010 15:08:20   
Verus
Hvala vam drage moje, puno se bolje osecam.  Ubedjena sam da ce sve biti u redu, i jednostavno sam odlucila da budem pozitivna (kao i do sada kroz sve druge uspone i padove), i verujem da ce se ona ugojiti bar da bude 2.5 kile! 

Snezno, slazem se da te mere budu dosta ne tacne....puno puta omase za pola kile ili vise.  Ovde ne meri dr. bebu nego tehnicar, a dr. pregleda sve rezultate i slike sa UZ, tako da SVAKI put kada odem meri mi bebu neko drugi (doduse do sada je merena 3 ili 4 puta ne secam se, ne mere svaki put), tako da ne znam sta da mislim....Pretprosli put je merila 6 dana iza, prosli put vise od 2 nedelje....

Ma, bice sve OK, bitno je da je ona vesela na CTG-u i da i dalje raste, bar svojim, sporim tempom!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
14.3.2010 4:12:07   
Verus
Hvala Trbice draga!  Drago mi je da je sve super bilo sa tvojom bebicom i isto verujem iz sveg srca i za mog malog crva, ljubi je mama....I ja nesto imam osecaj da cu izgurati puno duze, ako ne i do 40te nedelje uprkos onome sto govore!
IZVORNA PORUKA: Trbica

Verus, imala sam slican slucaj, nemoj da brines samo moze bebcu da steti. Meni su konstatovali da mi beba kasni dve nedelje, pa jednu nedelju pa tri nedelje, pa kada su mi rekli da mi je beba premala, a svaki put me je gledao drugi ginekolog i svaki je rekao drugacije, su resili da me hospitalizuju, pa su mi merili pritisak koji je maksimalno skocio od stresa i traume, ja sam vristala bukvalno da mi je uvek tako na nervnoj bazi i da me ne kljukaju metildopom i bensedinima, Lezala sam u bolnici jer su mislili da cu da se prevremeno porodim jer su mi se od sresa javile pojacane lazne kontrakcije i nastavili da me kljukaju. Posle tri dana plakanja, traumiranja i pokusavanja da objasnim da mi je ovde strasno zatrazila sam da izadjem iz bolnice, Po svim nalazima koje su mi radili nusu mogli nista da mi nadju, sve je bilo u redu!!! Samo su mene i moju porodicu traumirali, ja i mm smo male bebe, bebac to nasledjuje od tate. Mnogi pogrese prilikom merenja bebe u stomaku. Pratila sam svoj instikt i bila sam u pravu, nisam se ranije porodila, porodila sam se 2 dana pre termina, devojcica je bila teska koliko i ja, 2700. Normalana tezina bebe je od 2500, nije ok da bude ispod toga! Bebac je dobio najbolje ocene i posle 3 meseca ona je naprednija od svojih vrsnjaka! Jos da dodam, ti imas jos vremena za bebca i sebe, a 99% su pogresili gramazu bebe jer meni su lekari varirali i do kilograma prilikom merenja bebca u stomaku, svako je rekao drugacije... Necu vise da smaram... znas i sama da je bolje da uzivas i da probas da slusas svoj unutrasnji osecaj i da se ne stresiras u tim poslednjim nedeljama! Zelim ti puno srece i sigurna sam da ce sve da ispadne u redu!!!!!

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
10.4.2010 15:53:59   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: jacagoga

Bila sam danas kod dr i na UZ je izmerio da je plod star 19.5 nedelja a po starosti trudnoce 21.2 nedelje tj. da kasni u rastu 9 dana. (na 4d je zastoj bio 5 dana a sve ostalo je u najboljem redu)
Da li ste imale slicno iskustvo???




IZVORNA PORUKA: cipiripi

Duso vidi OVDE
Verus je pisala...a sad ljulja Helenu



IZVORNA PORUKA: sumka

Ne znam koliko je slicno iskustvo, ali... nosim blizance  i idem redovno na UZ preglede. Od samog pocetka 1  je veci od drugog. Uvek je prema merama ploda 1 bebica velicinom odgovarala nedelji trudnoce u kojoj sam, a druga beba bi kasnila 2 dana. Poslednji UZ pregl je pokazao da obe bebe zaostaju 2 dana, a da o5 ima razlike izmedju 2 ploda. Doktorka mi je objasnila da mogu da se brinem tek kad bi 1 beba zaostajala vise od nedelju dana u odnosu na nedlju trudnoce.


IZVORNA PORUKA: Snelle

jacagoga, i moja beba je u "zastoju" nekih 6 dana, pa me bas briga  Ko kaze da sam ja zatrudnela onda kako oni racunaju, i da zacece nije bilo kasnije? Ma nista se ti ne sekiraj, sve je to ok 


IZVORNA PORUKA: Leki 77

Dovoljni pokazatelj preciznosti uz je to sto jedan instrument pokazuje zaostatak od 9 dana, a drugi od 5.
Moje dete je stalno prednjacilo 4 nedelje (a datum zaceca smo znali i poklapao se u dan sa pretpostavljenim) pa ni to nije valjalo i stalno su me brinuli oko trudnickog dijabetesa. Dzabe sam ja njima pricala da je moj brat visok 2m i da je rodjen 4 nedelje ranije i da je kao nedonosce bio najveca beba u porodilistu.
Dakle, ima genetike, pogresno odredjenog termuna zaceca, nepreciznosti instrumenta, "los" polozaj bebana, neiskustvo lekara itd. Jeduno bitno je sto dr kaze da je sve u redu, a te dimenzije....pa samo malo iskisa da stoji bebina butna kost i odmah ce biti "uhvacena" kao kraca (to je FL ako se dobro secam)...isto vazi i za obim glavice (BDP).....


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Hajdemo na onu temu za koju je link dala Cipiripi. Cipi, hvala 
Moderatori neka zaključaju temu.



IZVORNA PORUKA: jacagoga

malo ste me umirile 


IZVORNA PORUKA: liliana

Jaca, moja beba ju od drugog trimestra po UZ uvek bila za nedelju-dve manja nego što bi po njima trebalo da bude.  Evo je, sada ima 4 meseca! Doktori su mi govorili da je najbitnije da "izguram" do 32. nedelje, a ona se rodila u 38!!!
Problem je u tome što doktori trudnoču računaju od prvog dana poslednjeg ciklusa i nikad se sa sigurnošču ne zna kada je došlo do trudnoče, tj, kog dana ciklusa.
Upravo zbog toga, bebe su , uglavnom, naprednije za nedelju dana ili kasne nedelju dana.
Draga, ne brini. Opusti se i uživaj u svojoj trudnoči.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
7.7.2012 23:23:50   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Hyben

Postovane mame. Mozda sam jedini decko na ovom odjelu foruma al naravno kao svaki uzoran muz i buduci otac aBd imam par pitanja za koja mi treba strucan i iskusan odgovor. Moja majka je specijalista opste medicine a i ja sam krocio tim stazama al kao sto scak zna lahko je savjetovat druge, a najteze sebe.. Moja supruga je u drugom stanju, navodno zadnji MC je bio 4 maja, al mjesec nakon toga imala je mokrenja sa krvarenjem zbog upale. U tom slucaju mozda je imala menzes a da nismo ni znali. Bili smo kod ginekologa u Sarajevu i potvrdio je trudnocu, tvrdeci da je zatrudnjela izmedu 21-25 maja, racunajuci po zadnjem "menzesu. Doktori u svedskoj po trudnickom kalendaru tvrde da je u 8,9 sedmici trudnoce a da je beba na ultrazvuku velicine kao da je 4,5 sedmici.. Tj da je mala.. 16 juna je ustanovljena trudnoca sa beta hcg od 428, a velicina embriona kao tackica 0,6. Zakazana je Za 2 sedmice da se ustanovi dal je u pitanju deformitet, nedovoljan razvoj bebe ili da je sve ok. Zbunjen sam i ja i moja supruga pa cak i doktori mozda deinformisani ovdje u svedskoj.. Dal je neko imao slicnih iskustava ili moze dati svoje neko licno ili logicko misljenje? Bio bi zahvalan. P.s zao mi je ako ima gramaticki gresaka tipkam sa tel. Hvala vam!!!





IZVORNA PORUKA: Unina mama

Moze se desiti da je sve u redu, meni je beba uvek bila dve nedelje mladja po uz-uku, nego po menstruaciji, pa se ispostavilo da je sve ok , cak je u zadnja dva meseca trudnoce, bila naprednija od menstruacije....
moguce je da je kasnije doslo do ovulacije, a samim tim i do trudnoce...
zelim vam sve najbolje , i da sa trudnocom, bude sve u redu....



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here