|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slava
28.10.2011 13:05:20   
Jeca*
hvala user posted image
ja sam u utorak i sredu "izginula" od posla. Sta da vam kazem kad sam za 3 dana nekih 7-8 puta ukljucila masinu za sudove user posted image  ali stvarno je vredelo. Doduse, pita sa mesom mi nesto nije bas narasla (to me je sekiralo), ali bila je ukusna. Pored ovih torti sam pravila i bounty i bajadere (odličan je onaj bounty recept sa RR user posted image ).


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Slava
28.10.2011 14:06:54   
AndreaK
ja uvek sve kasno vidim... Nek je sa srecom svima koji su slavili i koji ce slaviti predstojece slave! user posted image spremalo se i kod nas proteklih dana, malo ja malo mm... mozda skromno ali je obelezeno, bilo mi je vaznije da svo cetvoro odemo u crkvu, da se kolac vino i koljivo blagosilja nego da imam 3 vrsti torti, kolaca i ostalo...pored male dece i da hocu ja ne mogu mnogo da postignem, nas ima relativno malo (samo najbliza rodbina) i tek se uhodavamo a i komsiluk tek upoznajemo ;)

Drago mi je samo da smo iz godine u godinu sve bolji, napredniji u nekom smislu, tada znam da je Bog uz nas.

Sl. godine sigurno isprobavam neke od ovih recepata sa RR... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Slava
28.10.2011 14:53:23   
Jeca*
ja sam isto slavila samo za najblize (mama, tata, sestra, brat, mm najblizi i to je to - 12 osoba). I mi smo naravno nosili kolač i žito u crkvu. I ja sam sve pravila sama, a Luku je čuvao tata ili sam radila dok spava. Meni je bio gušt da sve napravim ja, a ne da naručim ketering. Koliko god sam mogla i najbolje što sam mogla. Ipak je slava jednom godišnje...valja se potruditi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Slava
28.10.2011 22:52:47   
razlicak
Jeco, gde da nadjem taj recept za Bounty na RR ?  Ili ako moze neko da ga ispiseuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Slava
28.10.2011 22:54:14   
GRGA
Drage moje zene evo ja sam zavrslila drugi dan slave.........Mislim sta da vam kazem mrtva sam...............Od kolaca do torte ,slavskog kolaca sve s am pravila sama..........Rolate....Ipak je ejdnom godisnje i slava je,,,m

(odgovor članu razlicak)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Slava
31.10.2011 9:19:24   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: razlicak

Jeco, gde da nadjem taj recept za Bounty na RR ?  Ili ako moze neko da ga ispiseuser posted image



ja sam to skinula sa RR, ali sad ne mogu da nadjem...pa evo kopiram sa svog kompa

BOUNTY
Sastojci :
- 200 ml slatke pavlake ;
-350g margarina;
- 300 g secera
- 250 g kokosa
-200 g cokolade za kuvanje

Prvo se na srednjoj temperaturi rastopi 250 g margarina sa 100 ml slatke pavlake i 300 g secera.
Kada se vec otopilo , pojaca se temperatura da prokljuca.
U kljucalo se dodaje kokos i mijesa se dok se ne dobije homogena masa.
Zatim se istrese u manju posudu oblozenu pek papirom ,poravna se i ostavi u frizu oko 3 sata.
Sijece se na stanglice i ponovo vrati u frizider dok pripremamo cokoladni preliv.
Cokolada sa malo vrhnja i 100 g margarina se mijesa na pari, kada se otopila u nju umacemo stanglice i vadimo na papir da se suse.

Ostatak rastopljene cokolade sipamo u spricu za ukrasavanje i ukrasimo cokoladice.


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu razlicak)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Slava
31.10.2011 9:26:40   
Lu
KLIKuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Slava
3.11.2011 15:23:41   
boba 11
Evo u ponedeljak je bila slava ali nemam slike da vam pokazem svoje djakonije ali sam toliko bila umorna i sutra dan sam imala goste na rucku i konacno juce me savladalo pa sam skoro celo popodne prespavala.Ali sve je proslo i sada samo da se resim viska hrane je rnaravno ima uvek .Za zito i kolace ne brinem jer smo dobre musterije ali meso cu morati u zamrzivac .Znate kako to ide uvek dse napravi svega.Pravila sam kolac ali mi nije uspeo pogresila sam kod pecenja pekla u dubljoj serpi ali zbog debelog dna nije hteo da se ispece pa mi se posle zblebacio u sredini, ali mama me spasla i donela kolac gotov na slavu*(moja draga majka-sta bih bez nje)user posted image
Kolaci su mi super ispali svi a za moj omiljeni(torta) evo vam recept:

Minjin kolac
Kora
7 jaja
7 kasika secera
7 kasika brasna
1 prasak za pecivo
2kasike kakaoa
1/2 dl ulja.
Ispeci koru pa preliti sa 2 dl mleka i 2 vanil secera(ne kuva se)
FIL
izmesati varjacom 250gr secera u prahu sa 300gr mlevene plazme i 4 pavlake
Umutiti 2 slaga i dodati -polako mesati

Odgore umutiti 3 slaga i narendati cokoladom

Prijatno Vam bilo i stvarno je prelepuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Slava
3.11.2011 15:33:14   
razlicak
I meni je bila slava, jos imam kolacauser posted image , a ovaj tvoj cu da prepisem, sigurno je lep...mmm fil mi se svidjauser posted image
Jeco i Lu, hvala za recept za Bounty, nasla sam ga na rr jos to vece kad sam pitala za njega...al ipak tnxuser posted image
Pravicu ga uskoro, nema nista lepse od te cokoladice, a ovo izgleda kao jaaako dobra kopijauser posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Slava
24.4.2012 17:28:51   
Anoniman
Ove godine cu ici kod moje tetke prvi put na slavu - Djurdjevdan i ne znam sta da joj kupim . Ona nije za case , servise i slicno

(odgovor članu razlicak)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Slava
24.4.2012 18:21:43   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ribizla

Ove godine cu ici kod moje tetke prvi put na slavu - Djurdjevdan i ne znam sta da joj kupim . Ona nije za case , servise i slicno


Kod nas u Zapadnoj Srbiji je obicaj kad ides na slavu da kupis kafu, ratluk, bombonjeru, nesto na taj fazon.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Slava
24.4.2012 19:00:02   
isidora88
ja nosim pice,kafu i bombonjeruuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Slava
24.4.2012 21:47:55   
NadaR
Ja uglavnom spakujem korpu sa vocem i tu jos ubacim kafu , bombonjeru i neko dobro vino . Ako ima djece ,ponesem naravno slatkise. Ponekad ponesem samo cvijece . Zavisi kod koga idem i sta taj neko preferira.


Nama se blizi slava,Djurdjevdan user posted image Bude bas veselo , puno gostiju pa onda i popijemo, zapjevamo i zaigramo user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Slava
24.4.2012 21:48:59   
boba 11
Ja za slavu Durdjevdan radim pa ne mogu kod kumova i ujeuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Slava
16.10.2012 23:04:40   
Yula
Mm, sin i ja prvi put ove godine slavimo nasu slavu a ona je 21. novembra, Sveti Arandjeo iliti Arandjelovdan. Za mene je slava najvazniji praznik jedne srpske pravoslavne porodice, trenutak kada se svi okupimo, docekujemo goste i kuca je puna radosti. To su posebni trenuci za decu.

Moji slave Djurdjic dok muzevi imaju gomilu slava, sto je meni malo bzvz, ali evo kako je doslo do toga. Jos pradeda od mm je dosao kod supruge u kucu, kako se to kaze, na miraz, i doneo je svoju slavu, ali je slavio i slavu od supruge. Tako su u familiji ostale dve slave. Zatim tu imaju jos neke preslave, pa neke seoske slave... Kako god, za mene je vazna samo jedna, porodicna krsna slava. S obzirom da je otac mm bolestan preko 20 godina i da prakticno moja sveki i mm sve to odrade, a muzev brat samo dodje sa porodicom na slavu,, kada smo se mi vencali, a pogotovu kada sam ostala u drugom stanju, zamolila sam supruga da razmisli o tome da mi uzmemo jednu od te dve krsne slave i da je mi slavimo. U mnogim krajevima je obicaj da otac slavi slavu dok je ziv, ali meni je to u nekim situacijama malo bzvz, ako su vec deca toliko odrasla i imaju svoje porodice. Razgovarali smo sa sveki i ona se slozila da je to ok i da je vreme da sinovi preuzmu slave. Medjutim, muzev brat se dosta pofrancuzio i njega to u tom prvom trenutku nije preterano odusevilo, pa se to odlozilo za jos jednu godinu, kada je meni pukao film i rekla sam muzu da mi nemamo nista sa tim ako on nece da slavi slavu, mi hocemo i tako je nama svekar predao prosle godine kolac i ja sam presrecna jer cemo ove godine mi po prvi put prakticno slaviti slavu. Za pocetak necemo imati puno gostiju, a ja bas volim brojne slave i uopste mi nije tesko da spremam i da se pomucim, uzivam kada mi dodju gosti. Ispalo je dobro sto imaju dve slave pa ce tako muzev brat moci da dolazi kod nas a i mi kod njega u goste. Bedak je kada u familiji svi slave jednu slavu pa ne mogu jedni kod drugih da idu.

Svih ovih godina, a ima ih 5 kako smo zajedno i kako sam sa mojom sveki spremala slavu, kao i kod mojih, uvek smo se trudile da za taj dan sto bude lepo dekorisan, moja sveki malo i preteruje pa hoce da za svaku godinu kupuje nove servise tanjira... Jedne godine je bio sa satensko roze detaljima, jedne plavim, jedne crvenkastim... Za ovu godinu jos uvek nisam odlucila kako cu dekorisati sto, ali svakako cu to morati u narednih nekoliko dana da osmislim jer se slava blizi. Zelim sve sama da odradim, cak cu i kolac sama da umesim i ukrasim, naravno uz savete sveki jer ga do sada nisam pravila. Pada nam post, pa ce biti posna i evo vec sam pocela da prikupljam recepte za posne kolace.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Slava
17.10.2012 7:29:25   
boba 11
Yula moj ti je savet da imas jos jedan kolac u rezervi.Ja sam prosle godine pravila kolace pre slave ali mi je za slavu se samo zblebacio i nije hteo da se ispece.Srecom mama mi ispekla drugi na vreme pa me spasila inace sam siznula.user posted image Ovakva sam bila

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Slava
17.10.2012 23:20:46   
Yula
Hvala ti na savetu, tako cu i uraditi. Dobra ideja. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Slava
27.10.2012 13:16:06   
Jeca*
dok čekam goste da napišem kako ja pripremih ovu slavu user posted image

ispekla sam danske kiflice, 2 kiša od gorgonzole, Nininu proju sa mladim sirom, Rudolfom hleb sa kozjim sirom i lukom user posted image
napravila sam salate: rusku salatu, modifikovanu mimozu (sa kritaki testeninom), kuvanu cveklu izmiksanu sa mladim sirom
plus naravno klasične salate (paradajz sa rukolom, kupus, pečene paprike u ulju)
mama mi donosi ajvar i punjene paprike
naručila sam roštilj user posted image
spremila sam dve torte: bajaderu i cheese cake sa malinama. Ako su ukusne postaviću recepte user posted image
i naravno naručila sam žito i slavski kolač user posted image

raspala sam se od posla user posted image a sad se nadam da ćemo uživati u ručku

izvolite na posluženje i srećna sv Petka svima koji slave user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Slava
27.10.2012 13:17:55   
Verolina
Uh, njam, sve zvuci super.user posted image
Srecna ti slava draga, da je u zdravlju i veselju provedesuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Slava
27.10.2012 13:20:45   
Jeca*
hvalaaaaaa user posted image
zvuči lepo, ali bre stresno..sledeće godine ću sve da naručim user posted image (to kažem svake godine user posted image )

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Slava
27.10.2012 13:20:59   
17 joka
Srećna slava, da dugo slavite u zdravlju, miru i slozi

sve je divno,sad kad su slave ja sam na dijeti da nebih bilauser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Slava
27.10.2012 13:26:23   
Ana RR
Jeco, svaka ti čast user posted image prijatan vam ručak želim i srećnu slavu user posted image

Ja sam spremila samo neke slane rolate, još uvek su mm roditelji ti koji slave slavu, tako da je oni i spremaju a ja se tu mnogo ne mešam. Kada budemo mi slavili biće potpuno drugačije.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Slava
27.10.2012 15:17:07   
caca81
Svima koji danas slave SV.Petku - SREĆNA SLAVA!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Slava
16.11.2012 9:09:29   
Shishica
Da li pravite posno posluzenje ako je za slavu post?
Ja sada vidim da je ustvari post za sv. Arhandjela, a nikada je ni muzevljevi nisu pravili posno, a ni ja jer nisam ni mislila.
MM misli da su to gluposti oko post-ne post, ali ne znam ja... kada smo krstili dete za prvi rodjendan pravila sam sve posno jer je bilo vreme posta i nisam htela da se zezam.

Sada za slavu nece biti posno, ali razmisljam da li bi bilo dobro da tako posnu slavimo sami, a goste zovemo dan posle npr? Znam da je slava taj dan, ali .. znam koliko je mucenje posno praviti i niko ne voli bas mnogo..

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Slava
16.11.2012 9:14:01   
Anoniman
Mi uvek pravimo kako pada, a iskreno me ne zanima šta gosti misle....... To su naši običaji i naša krsna slava. Svako ko dođe dolazi da oda počast na tvoju slavu, a ne da se ožderava i mrsi.... Ali to je stav naše porodice i svi naši gosti to poštuju.

Kako pop kaže: slava je pogača, koljivo i crno vino, sve ostalo je do domaćina. user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here