|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na antibiotik
17.3.2013 14:24:17   
cockic
ja za te virusne infekcije znam da se osuje stoma i ledja,ali po celu,licu sam prvi put videla.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Alergija na antibiotik
17.3.2013 14:26:56   
Modessty
Danilo je imao par tačkica i na licu. Evo sad asm ga gledala. Ppovlači se, ali još kao da su ostale crvene fleke na namestima gde su bile tačkice.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Alergija na antibiotik
17.3.2013 14:29:54   
Modessty
I Danilo pio amkosicilin sam u obliku sirupa. Podložan je alergijama definitvno. A dr kaže ne može da bude sigurna da li je od samog virusa ili antibiotika. Ne znači da ne sme da pije taj antibiotik ponovo ali kao uz oprez. Da mu dajemo Presing tri dana i to je to.

Ja sam dok sam ga dojila, u prvih mesec dana imala stalno temperaturu zbog mleka, pa sam pila Paracetamol i osula se jedne noći od njega. V erovatno se organizam prezasiti u nekom trnutku

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Alergija na antibiotik
17.3.2013 14:52:42   
Olga75
zver je nekda davno dobila onu famoznu trodnevnu groznicu ,e saaad , jedno vece temp 41 i mi u hitnu ,dr je pregleda i kaze da joj je crveno grlo i prepise sinacilin , ja joj davala po preporuci i treci dan izbije osip , bilo mi je jasno sta je al smo otisli u dz da upisu u karton i dr je pregleda i kaze da je osip cudan , moze biti zbog sinacilina
od tada nismo dobijali antibiotik
tako da eto ne znam sta da mislim
a da , jednom je posle toga pila cefzi ( ipak je bilo ab )l i nista nije bilo
i tako i dalje ne znam sta da mislim

< Poruku je uredio Olga RR -- 17.3.2013 14:54:58 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Alergija na antibiotik
17.3.2013 16:45:19   
Sanchy
Mali od moje sestre alergican je na sve vrste antibiotika osim na Hemomicin,radili su mu alergo probe,,alergija ide do te mere da se javlja bronhospazam,uzas.,..a dojena beba i to do godinu i po dana,u porodici uzoj a i siroj niko nije imao alergije u toj meri..i ne samo na antibiotike na masu stvari je alergican,,non stop su u pripravnostiuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Alergija na antibiotik
17.3.2013 20:59:08   
Modessty
MI se još uvek borimo. Malo pre se uspavao, a alergija kao da po malo prolazi. Ali kad mu pogledaš noge i ruke to izgleda strašno! PLakalo mi se malopre. Inače je ceo dan bio dobar - igrao se, jeo, sve normalno. Mazala sam mu fenistil pre nego se uspavao i to mu malo smiri svrab. Čula sam se telefonom sa kumom koji je dr u Hitnoj (ali na žalost čak u Kladovu) i kaže da im u poslednje vreme dolazi dosta dece sa alergijama na antibiotike. Reče da mu slobodno dam Presing u toku noći ako opet počne da se pojačava alergija.
Ujutru ga svakako vodim kod naše dr.
A strah me noći. Sami smo. Muž mi je u banji. Baš mi je frka. Nadam se da će sve proći dobro

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 20:07:54   
Sanchy
Od koliko godina sme fenistil da se maze bebi user posted image ,...aerius sirup mi imamo i ako se preporucuje tek od godine rekla mi je dr.u slucaju bilo kakve alergo reakcije dati pola kasicice pa kod lekara..

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 20:16:01   
Olga75
a imate alergijsku reakciju sanchy ?
sve to po farmaceutima moze da se koristi od druge - trece - cesce trece godine
najbolje je konsultovati se sa pedijatrom ili da neki lekar pogleda dete

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:03:01   
Sanchy
Nemamo,nego ga je danas ujeo komarac ,ne znam gde smo ga samo nasli a mislim da je fenistil i za ujede ,koliko se secamuser posted image ,,a imam ga kuci pa mi je palo na pamet ,nemam uputstvo .

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:10:03   
Olga75
pa to malo mozda i mozes da namazes
nego ja se bojim tebi bilo sta da savetujem user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:25:06   
Sanchy
Ok,stouser posted image ..uvek prihvatam savet ako nisam dovoljno upucena u materiju ..user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:28:58   
Olga75
zato sto uvek imas kontra iskustvo user posted image
mogu ovako da ti kazem i ogradjujem se od bilo cega
kad je zver ujeo pauk , ono je bilo grozno crno - plavo ,otreceno i tvrdo ja sam namazala fenistil a ona je bila oko 10 meseci
a ti se Sanchy raspitaj jos , nemoj da ne daj Boze nesto bude pa da kazes Olga mi je rekla namazi
namazi ako smes
eto to je moj savet

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:32:13   
cockic
hiper hama gel na biljnoj bazi za ujede,super je user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:38:25   
Torbica
Na farmakologiji kazu ovako - ako se na virusnu infekciju daju aminopenicilini, upravo taj famozni amoksicilin (Sinacilin) dete dobije osip koji se pogresno tumaci kao alergija na lek. To je kazu, osip od reakcije virus/antibiotik.... Ali ajd sad, ko moze bilo sta da tvrdi. Oni to navode kao cinjenicu da se deci uskrati lek, odnosno neopravdano proglasi alergija, a ustvari nije...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:41:59   
Sanchy
Ako pitam nesto onda nemam nikakvo iskustvo,pa prihvatam savet a ako komentarisem nesto to je onda druga stvar mada prestala sam i da komentarisem jer nema vajde...nije tema ali samo jos ovo citala sam jednom kako je neko rekao kad bi Bog svima uzeo pamet i rekao e sad birajte koju ili ciju cete da uzmete opet bi svi uzeli svojuuser posted image ..to znaci dzabe sve,svi smo mi sebi najpametnijiuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:46:20   
Olga75
pa ti onda vidi Sanchy da li ces namazati ili neces user posted image
ako je nesto bas veliko i jako crveno da je moje dete namazala bih
ali opet moram da se ogradim ti uradi kako mislis da treba
uostalom tvoja sestra je lekar ? Mozda da pitas i nju
ovo ja ozbiljno pisem bez trunke ironije
najbolje da pitas ekog drugog user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:47:04   
cockic
lena je tad vadila i ks,jer je dr. mislila da nije neki virus nesto subitum nemam ti ja pojma te nazive user posted image
i bili povecani granulociti i to dosta,a le nesto malko.i uvela joj amoksicilin.i posle toga par dana se osula.kaze kad su gran.povecani bakterijska infekcija.tako rece i ona i u labu.valjda su bili u pravu.i to se njoj ne vodi kao alergija u kartonu.
mada od penicilina i penicilinskih lekova mozes postati alergican bilo kad. antibiotik na bazi penicilina mislim da ne moze tako veliku alergiju,da da kao injekcija penicilina.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:48:13   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Torbica

Na farmakologiji kazu ovako - ako se na virusnu infekciju daju aminopenicilini, upravo taj famozni amoksicilin (Sinacilin) dete dobije osip koji se pogresno tumaci kao alergija na lek. To je kazu, osip od reakcije virus/antibiotik.... Ali ajd sad, ko moze bilo sta da tvrdi. Oni to navode kao cinjenicu da se deci uskrati lek, odnosno neopravdano proglasi alergija, a ustvari nije...

pa predpostavla sam da se to M desilo sa onom trodnevnom al sto kazes ko ce ga znati user posted image
na cefzil nije reagovala
a vide antibiotika nije ni dobila da bi se nesto pojasnilo
i sad sam ono : jeste bila neka reakc ali ko zna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:51:58   
Sanchy
A bre Olga,tackica je ,macnula sam malo ,nisam ja toliki panicar ili ne znam ni ja sta,a sestra jeste ,ali vec jednom rekoh vrlo je slicna meni pa se uglavnom ne slazemo ha ha..user posted image i da zakljucimo ako pitam onda i prihvatam savet user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Alergija na antibiotik
20.3.2013 21:59:20   
Torbica
Huh Olga, nezgodno je tvrditi, ali, verujem da ima istine u tome sto kazu. Iskustvo nemam, sa alergijama/osipima nikakvo.
Dobro je Sanchy da si namazala, sve sto se daje lokalno, pa pogotovo kod malih promena, ujeda, ne ulazi u cirkulaciju, bezbedno je ako nije velika povrsina u pitanju!
Ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Alergija na antibiotik
22.3.2013 22:29:29   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Torbica

Na farmakologiji kazu ovako - ako se na virusnu infekciju daju aminopenicilini, upravo taj famozni amoksicilin (Sinacilin) dete dobije osip koji se pogresno tumaci kao alergija na lek. To je kazu, osip od reakcije virus/antibiotik.... Ali ajd sad, ko moze bilo sta da tvrdi. Oni to navode kao cinjenicu da se deci uskrati lek, odnosno neopravdano proglasi alergija, a ustvari nije...


Ma nemaju pojma u suštini. Primetila sam da su kod postavljanja dijagnoze jedva čekali da kažem kao je jeo nešto što može da bude jak alergen pa da bude:"aha! Eto to je u pitanju" Na sreću iili žalost Danilo ništa takvo nije jeo. On i onako ne voli mnogo toga.

Kod nas je bila baš jaka reakcija da su se i dr čudili zašto ne prolazi od prvog urbazona koji su dali. Preko noći se stanje pogoršalo. Zvala sam hitnu i rekli da ga odmah dovedem. Tamo nisu smeli ništa da mu daju već su nas odmah poslali Na Dečiju internu kliniku. E tamo su nakon merenja temperature koju nije imao ni u jednom trenutku, dali Urbazon. Vrištanje dok smu stavljali kanilu neću ni da opisujem. Odspavao je par sati, a onda je krenula još jača reakcija. Srećom da nije imao neko gušenje i slično. Sve više je crvenelo i spajalo se. kako kažu dr slivalo se u jedno. I svrbelo ga je mnogo. Dali su mu Hemomicin na 24h, Presing 2,5mm na 24h i Urbazon na 8 sati. Do srede se to nije povlačilo. Menjalo se i nailazilo i gubilo se u naletima. Onda su krenuli sa urbazonom na 12 sati, pa u četvrtak ujutru nakon davanja rekli probaćemo na 24h ili da ga sasvim isključimo. Srećom od četvrtka krenulo na bolje. jutros nas pustili kući sa Presingom od 2,5ml jednom dnevno i pola tabl. Pronizona takodje jednom dnevno, pa u ponedeljak na kontrou. Danas se manje javlja i samo je onako po negde rumeno. Na momente koža je sasvim čista.
I ko što napisa trobica gore kažu da je reakcija organizma i na antibiotik i na virusnu infekciju, jer antibiotik koliko pmaže toliko i slabi organizam. Takodje kažu da se ovakva reakcija javlja nakon drugog ili trećeg puta uzimanja leka. Danilo je u novembru i januaru pio sirupe na bazi penicilina i ovo je bio treći put. Kako nisu sigurni da li je alergičan na penicilin, on više neće dobijati lekove na bazi penicilina, ili bar do daljeg.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Alergija na antibiotik
22.3.2013 22:35:09   
Modessty
Zaboravih, rekli su da je podložan alergijama i da ga ovih dana perem samo vodom, bezsapuna, eventualno samo šampon za kosu. Nemažemo ništa sem Pantenol kreme. Na dijeti je - ne sme jaja ni mleko i mlečne proizvode. Od sokova samo sok od jabuke. Za ručak jede bareno povrće i posnu supu. Za sada je tako, dok se ne završi priča sa alergijom, kako bi isključili mogućnost da se pitaju da li je odreagovao na nešto drugo sem na terapiju.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Alergija na antibiotik
22.3.2013 22:54:18   
Torbica
Mod, mogu da razumem svu terapiju, pogotovo kortikosteroide i antihistaminike ali Hemomycin?! user posted image Stvarno se trudim da razumem, ali nije mi jasno...koliko sam razumela, on je svoju terapiju antibiosku popio i na kraju dobio alergijsku reakciju. Dijeta je standardna kod alergijskih reakcija i to je u redu, najcesce se na kraju cele price odrade i alergo testovi da bi se iskljucila alergija na jaja, ribu... To ce sve na kontroli da vam objasne. Bice sve ok, ne ponovilo se!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Alergija na antibiotik
22.3.2013 23:13:52   
Leax
Bas strasno draga za malog svrcu user posted image sto mu se sve i svasta izdesavalo. Meni su licno najgore te alergije (osipi) nikada nisi nacisto od cega je i kakvog je karaktera pa sta sve moze da se izdesava. Dobro je da dusa mala nije imala gusenje i da ste se na vreme obratili za pomoc. Treba da vidis sa pedijatrom da vas uputi na ispitivanje, kako alergo test da bi iskljucili mogucnost alergije na perje,grinje,...,tako i alergo test na penicilin. To i jeste najgore ako se ne sazna pravi uzrocnik. Od mojih rodjaka malena je alergicna na par namirnica jedna od njih je kecap ali nema reakciju na svez paradajz u sustini znam da su joj problem konzervansi i vestacke boje kojih nazalost nema gde nema.
Zelim vam da se sto pre oporavite user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Alergija na antibiotik
23.3.2013 7:21:02   
Trcosava
Uf bre Mod, pa nisam imala pojma user posted image ljubi dete od ja, nadam se da će sve biti ok user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here