|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na antibiotik
23.3.2013 9:05:20   
krixtina
meni se cerka osula od hemomycina sa 7 god,celo telo joj bilo crveno kao koprivnjaca,a predhodno ni na jedan antibiotik nije imala nikakvu reakciju.doktorica nam rekla da se u zadnje vreme dosta dece imao reakciju na taj lek,mada kao hemomicin ima najmanji procenat alergicnih na njegauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Alergija na antibiotik
23.3.2013 9:44:12   
Modessty
Hemomicin je dobio jer mu je grlo bilo još uvek crveno, pa kao da se spreči virsuna infekcija.
Noćas smo dobro prošli. Jutros se opet javlja ali u vrlo blagom obliku i uglavnom ga ne svrbi. Rano je ustao pa sad kaže da mu se spava i sam otišo u sobu da legne.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Alergija na antibiotik
23.3.2013 9:47:04   
daca77
Mod, a zasto mu dr ne promeni antibiotik?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Alergija na antibiotik
23.3.2013 9:51:13   
cockic
ja sam alergicna na penicilin,tako da ni penicilinske antibiotike nepijem.od svoje 4 god.jer sam posle nekih 1h od primanja imala atipican fras.a ujedno sam imala i temperaturu.i od tad.nista na bazi penicilina neprimam.

morali vestacko disanje da mi daju,uzas.i ja sam bas u strahu.jer kazu da fras ako sam ja imala mogu i moja decaza sad su pili lekove na bazi penicilina,ali injekcije ne i nev ereujem da bi ima davala.rekla bi dr.da nerizikujem.a kad imaju turu,odmah su u kadi.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Alergija na antibiotik
23.3.2013 9:52:40   
cockic
a ima dosta lekova koji imaju unakrskno dejstvo.npr.palitrex sam pila i nisam imala nikakvu reakciju.a on ima unakrsno dejstvo.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Alergija na antibiotik
23.3.2013 10:00:25   
cockic
ma sto se tice penicilinskih lekova ,moze se postati alergican bilo kad u zivotu.mojoj koleginici je pentreksil bio ukljucen u toku porodjaja,pa je imala alergijsku reakciju.tako da sa njima teba biti oprezan.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Alergija na antibiotik
23.3.2013 23:53:31   
Modessty
Danas preko dana opet se javlja u talasima ali onako samo rozikasto. Večeras se malo pojačalo ali ništa neobično. Išli smo da parkića danas. Trčkao je unaokolo ali se brzo umorio. Onda smo išli upekaru da mu kupimo prazne kifle. Plakao za burek i jogurt. Burek smo kupili i jeli onaj prazan. A za jogurt smo ga ubedili da nemaju više pa se pomirio sa tim da pije sok od jabuke. Jedva čekam ponedeljak da prodje ta kontrola da lagano vraćam dete u normalu.
Inače, kako se zagrebe tako mu ostane trag na koži i odmah se naduje. Prodje nakon jedno 15 min.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Alergija na antibiotik
24.3.2013 0:03:38   
dijana1*
Dusa mala, bas se namuci user posted image
Nadam se da cete u ponedeljak cuti dobre vesti user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Alergija na antibiotik
25.3.2013 9:13:28   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Modessty

Hemomicin je dobio jer mu je grlo bilo još uvek crveno, pa kao da se spreči virsuna infekcija.
Noćas smo dobro prošli. Jutros se opet javlja ali u vrlo blagom obliku i uglavnom ga ne svrbi. Rano je ustao pa sad kaže da mu se spava i sam otišo u sobu da legne.


Dusa mala....
A ovo kad procitam, nije mi dobro.... dati antibiotik za virusnu infekciju, i jos za prevenciju!!!! To je da izvinete, glupost. Antibiotik se daje za bakterijske infekcije, apsolutno nema nikakvo dejstvo na viruse....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Alergija na antibiotik
28.3.2013 16:52:57   
Modessty
U ponedeljak smo bili na kontrolu. Dali nam duuuugu otpusnu listu i rekli da se javimo za 10 dana. Da pije: Folan, Probiotik i Omega 3. Ova prva dva nisu problem, ali još uvek mozgam kako da mu uvalim Omega3 perle user posted image I nije mi jasno zašto su mi rekli isključivo njih da uzmem a ne kapi.
Njemu i dalje koža reaguje na spoljašnje nadražaje. Dovoljno je na primer da mu obrišem lice peškirom i da celo bude rozikasto. Da ne pričam kako mu izgledaju noge nakon njegovog valjanja po podu i vožnje automobilčića.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Alergija na antibiotik
28.3.2013 17:15:57   
Ivanka 75
Vidiš, sad su navalili da mu ojačaju imunitet, prvo ga srozaju antibioticima a onda da ga izgrade, strašno...
Mod, polako, koža mu je verovatno još uvek "pod utiskom" i izmučena od svega pa se crvenilom brani od nadražaja

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Alergija na antibiotik
29.3.2013 9:18:42   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Torbica

Na farmakologiji kazu ovako - ako se na virusnu infekciju daju aminopenicilini, upravo taj famozni amoksicilin (Sinacilin) dete dobije osip koji se pogresno tumaci kao alergija na lek. To je kazu, osip od reakcije virus/antibiotik.... Ali ajd sad, ko moze bilo sta da tvrdi. Oni to navode kao cinjenicu da se deci uskrati lek, odnosno neopravdano proglasi alergija, a ustvari nije...

Ovo je kod nas slucaj,Lana se prvi put osula od Sinacilina i bila u bolnici nekoliko dana,dobili smo da radimo test na alergiju i bio je negativan,drugom prilikom nasa dr ajde da proba da joj da ali da je pratimo i odmah reagujemo(tako je i bilo)opet osip ali u blazem obliku,kod nas je znaci kombinacija virus/penicilin i nekako se uvek tu nadju i jagode u jelovniku kad se to desavalo user posted image (a inace nije alergicna na njih)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Alergija na antibiotik
9.4.2013 12:42:45   
Modessty
I dalje se zacrveni kad se zagrebe nečim, ali sve je blaže. Sad treba da nadjemo šta mu od kozmetike odgovara. Dečiji sapun definitvno ne.
Što se lekova tiče - pedijatrica kaže da nema više antibiotika na bazi penicilina za njega, bar do daljeg. Niko od dr nam nije preporučio da radimo testiranje na penicilin

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Alergija na antibiotik
9.4.2013 14:46:08   
Leax
Jeste da je on sada veliki decko ali mozda da probate nesto od kupki za bebe poput Sebamed ili Mustele user posted image mislim nesto blago sto nece iritirati dodatno kozu. A ne mogu da verujem da ne preporucuju testiranje bas su ne ozbiljni .


_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Alergija na antibiotik
9.4.2013 16:32:16   
cockic
mod ja sam alergicna na penicilin,i mama me nikad nije testirala postoje zamena lekova.tako da i bez njega moze.koliko sam svatila to testiranje se uglavnom izbegava,jer moze da se dobije anifaliticki sok.i onda ga niko i ne radi.ja bas skoro kad sam bila bolena isla do moje dr.i kazem za alergiju na penicilin i ako pise i u knjizici i u kartonu.spomenem da niko nije proveravao sa testiranjem na penicilin.i ona kaze to nikako,jer se ipak moze javiti taj anifalakticki sok od tog testa.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Alergija na antibiotik
10.4.2013 2:07:03   
Leax
Draga cockic, alergo test se i radi da bi se utvrdilo da li postoji preosetljivost na neki lek, supstancu,...od alergo testa nisam nikada cula da je iko dobi anafilakticki sok . Obocno se radi prick test(test ubodom) ili test putem krvi -tako da ako se radi ovaj drugi test sigurno nemas ti reakciju jer se ceo proces ispituje izvan tvog tela.Ne znam samo kako ti je tako nesto mogla tvoja dr.reci ?!

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Alergija na antibiotik
10.4.2013 10:00:05   
Modessty
Cockić ma znam ja da postoje drugi lekovi, ali bi ipak volela da budemo sigurni da li je baš reagovao na penicilin ili neki drugi sastojak leka.
A ko što reče Leax rade se analize tako što ti uzmu krv pa oni to laboratorijski odrade. Nama su u bolnici rekli da ti testovi nisu pouzdani, jer je kao još mnogo mali.
Ma videćemo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Alergija na antibiotik
10.4.2013 10:02:37   
Modessty
Evo slika iz bolnice. Na njima je osip bledji nego što je bio, a kao što sam već pisala menjao se svaki dan

user posted image

user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Alergija na antibiotik
10.4.2013 21:33:19   
Leax

IZVORNA PORUKA: Modessty

Evo slika iz bolnice. Na njima je osip bledji nego što je bio, a kao što sam već pisala menjao se svaki dan

Jao sunce malo , pa on je bio sav crven user posted image sva sreca sto ste se odma obratili lekaru. Zastrasujuce izgleda ovako na slici mogu misliti kako je uzivo bilo. Pa on je jedan hrabar decko user posted image



_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Alergija na antibiotik
12.4.2013 11:17:53   
Moja sreca
Mod,kako sa takvim osipom da vas ne upute na testiranje na penicilin i uopste na alergo testove,da se sve iskljuci na sta reaguje,kad vec kazu da ej podlozan alergijama..nije mi jasno...nama su od mizernog osipa(u odnosu na vas) odmah napisali cave penicilin,i dr kod koje smo isli zbog astme je rekla da to proverimo,jer penicilin nekad mnogo znaci. Raspitaj se kad budete isli na kontrole. Da se od tog testa tek tako moze dobiti sok ne bi se ni radio,zato se testovi i rade u bolnicama,pod nadzorom lekara. Mi tek treba to da uradimo,pa da znamo na cemu smo.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Alergija na antibiotik
12.4.2013 11:26:35   
Modessty
planiram ja da pitam pedijatricu sledeći put kad odem. Kažu kao da ti testovi nisu sigurni. Iskreno neznam ni ja šta da mislim

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Moja sreca)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Alergija na antibiotik
12.4.2013 11:51:14   
Leax
Mod ja jedino znam da se uglavnom ne radi deci ispod tri godine zbog tacnosti analize . E sad to je koliko me secanje sluzi jos sa prakse . Posto sam na porodiljskom kada budem u prilici raspitacu se kod mojih u domu zdravlja kakva je ovde tacno sada procedura .

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Alergija na antibiotik
12.4.2013 12:08:35   
Moja sreca
Penicilin se radi samo u Tirsovoj,koliko sam upoznata,ako sam dobro upoznata. Mislim na prick testove,ne znam za ove sti se vadi krv. Uskoro cu znati sve detalje,jer treba da idemo po uput

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Alergija na antibiotik
12.4.2013 13:11:01   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Modessty

planiram ja da pitam pedijatricu sledeći put kad odem. Kažu kao da ti testovi nisu sigurni. Iskreno neznam ni ja šta da mislim

Kazu da ne treba da se rade pre trece godine a posle moze,L je test pokazao da nije alergicna ali Sinacilin joj izaziva alergiju

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Alergija na antibiotik
12.4.2013 13:25:05   
cockic
ja sam mislila na provokacijski test na penicilin....
ne znam od kog uzrasta se radi.

(odgovor članu Moja sreca)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here