|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na antibiotik
26.4.2013 10:19:58   
Modessty
Juče sam bila kod jedne dr koja je u penziji i sve mi žena lepo objasni. Kaže da bi pod obavezno trebalo da se uradi IgE i specifični IgE na penicilin. Može se desiti da je odreagovao na klavulonsku kiselinu a ne na sam penicilin. Klavulonska kis. je dodatak koji se dodaje amoksicilinu. Kaže da u bolnici sigurno imaju te ragense i sigurno mogu da odrade. Dodala je da ako nije alergičan na sam penicilin nema potrebe da se sasvim izbegavaju lekovi na bazi penicilina. Oni su kaže najmanje otrovni od svih antibiotika. Savetuja i da sami na jednom papiriću napišemo alergija na penicilin, čisto dok se ne razreši situacija.

Zvala sam sada jednu privatnu laboratoriju i rekli su mi da detetu od 3 god. može da se radi. Problem je što se radi specifično za amoksicilin, a ne za sve peniciline ukupno. Tako da platiš oko 3000 za specifični IgE za amoksicilin plus 990 za IgE i 100 din vadjenje krvi. Na kraju znaš samo da li je alergičan na aamoksiklav, ali neznaš da li to podrazumeva i ostale penicilnske preparate.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Alergija na antibiotik
26.4.2013 10:38:22   
Sanja90
E Mod i ja sam navodno alergicna na penicilin,ali pazi koja fora. Dok sam bila mala kao dete dobijala sam inekcije,par puta sam od tih inekcija imala vrtoglavice i padala u nesvest,to hoce i kada ubace vazduh u spric a ne ispuste ga(ako me razumes),i tako ti daju inekciju sa sve vazduhom. Par puta su mi to uradili i odmah povezali da sam alergicna na penicilin i do porodjaja niko se nije usudio da mi ga da. Posle prvog a i drugog porodjaja kada te pitaju na koje si lekove alergicna ja sam govorila na penicilin i baktrim,s tim sto sam naglasila da za penicilin nije sigurno jer niko ne sme da se usudi da mi ga da. Doktor u porodilistu mi je dao neke lekove koji su na bazi penicilina i gle cuda nije mi bilo nistauser posted image Posle drugog porodjaja to isto kazem i mom dr.u zbog eserihije koju sam zaradila u porodilistu,a lekove koji su mi preporucili svi su bili na bazi penicilina,objasnim ja njemu sta i kako i on mi prepise neke i sve ok,eserihija nestala ja ziva hvala Boguuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Alergija na antibiotik
7.7.2017 0:20:00   
Dragce86
Ocigledno Vam to i nije bila alergija na Penicilin vec samo reakcija zbog davanja, ima i naziv za to ali ne mogu da se setim. To svakako znaci, jer vidite da se mnogo toga leci penicilinom, tako da super sto niste alergicni!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Alergija na antibiotik
7.7.2017 7:54:52   
Sanjica26 RR
Dragce, zenica je pisala 2013 godine. user posted image Tako da joj sad mnogo ne znaci tvoj post.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Alergija na antibiotik
7.7.2017 14:15:39   
Dragce86
Ahahaha, nisam obratila paznju na to :D :D :D

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Alergija na antibiotik
7.8.2020 13:56:09   
Sanjalicaaa
Drugi dan letovanja dobijem bolove pri mokrenju mada mi se jos u Bgu nesto kao javilo da ce me mozda strefiti. Odmah kontaktirali lekara i naravno krknuo mi je neki antibiotik. Popijem prvu tabletu i oset_im trnce u rukama. Reko, ma to je nesto bzv. Sutra ujutru popijem sledeci, i trnci se pojacaju i jos dobijem mucninu. Zovem ga ujutru i poslepodne, on kaze samo vi nastavite terapiju nije to alergijska reakcija. Medjutim uvece mi se toliko slosilo da sam se bukvalno oprastala od zivota. Dodje on uvece i krkne mi nesto protiv bolova i dexametazon. Celu noc oka nisam sklopila, trnci i dalje tu jos se sire po celom telu. Dodje jutro i ja izguglam taj lek i na google translate prevedem i i vidim da su to kontraindikacije i ďa se odmah prestane sa uzimanjem leka. Pisala osiguranju odmah i poslali me u neku drugu bolnicu. Tamo su mi izvadili krv, dala mokracu i kao sve je ok. Da prestanem da pijem taj lek i dali su mi nesto da popijem za ciscenje besike. I kazu osecacu trnjenje jos par dana. Bas mi nije svejedno.  I da, kao nizak mi je magnezijum i zbog toga sam tako odreagovala na antibiotik.
I sad sam u zbunu, znaci li to da sam ja alergicna ili ne. Ja kapiram da nisam nego zbog tog magnezijuma. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Alergija na antibiotik
7.8.2020 13:57:08   
jess021
Na koji lek? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Alergija na antibiotik
7.8.2020 14:14:59   
Sanjalicaaa
Neki antibiotik Ciprasid. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Alergija na antibiotik
7.8.2020 22:15:56   
flamingos
Strašno.Nisam ni čula za taj antibiotik.Ne znam šta da ti kažem.Javiće se neko da ti da odgovor.Svako dobro ti želim.Jesi li sad dobro?


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Alergija na antibiotik
7.8.2020 22:27:06   
Sanjalicaaa
Pa sta znam. Ok sam. Malo sam uplasena zbog tog trnjenja. Veceras sam popila neki antibiotik u kesici koji se rastvara u vodi. Pije se samo ta jedna kesica, i sad se plasim da opet ne bude nekih kontraindikacija. Ta dr koja mi ga je prepisala je znala kako sam odreagovala na ovaj prvi pa se nadam da ce sada sve biti ok. 



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Alergija na antibiotik
7.8.2020 22:47:41   
flamingos
Ako je znala kako si odreagovala dala ti je sad odgovarajući lek i bićeš ok.Nemoj da brineš.Odmaraj,pa javi kako si?Nadam se da će prestati to trnjenje.Od srca ti želim sve najbolje.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Alergija na antibiotik
7.8.2020 22:49:05   
jess021
Sanjalice, to je ustvari ciprofloksacij koji je lek izbora u tvom slucaju, ali eto ti si na njega odreagovala, nazalost. Nemoj da brine, proslo je. A kako znaju da imas neku bakteriju? Mozda si pisala, pa sam propustila. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Alergija na antibiotik
8.8.2020 6:43:28   
Sanjalicaaa
Konacno ne trnem oset_im po koju iglicu po telu. Nocas sam konacno malo i odspavala. 
Jess, nije znao da li je bakterijska. Po tim mojim simptomima on je zakljucio da jeste.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Alergija na antibiotik
8.8.2020 8:01:02   
flamingos
Super,polako,doćiće to sve na svoje  mesto.Nego,samo čovek da brine i da se muči.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Alergija na antibiotik
8.8.2020 8:04:10   
jess021
Sanjalice, javljaj, ali i pij puno tecnost da mehanicki izbacis iz besike sve sto treba. Gde ste vi? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Alergija na antibiotik
8.8.2020 8:10:31   
mama Jo
Sanjalice, je l' taj drugi sad antibiotik pijes jos ili samo tu jednu kesicu? Imas li jos simptome, mislim to sto si spominjala bol pri mokrenju?
Ako pijes antibiotik i ako ste na letovanju, mozda da se sklanjas od sunca, mada verovatno to znas i sama.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Alergija na antibiotik
8.8.2020 17:49:17   
Sanjalicaaa
U Turskoj smo. Zamalo da bude letovanje iz pakla. 🙂Ok sam. Nemam vise nikakve tegobe. Sinoc popila tu kesicu i nadam se da ce sve biti ok. Osecam trnce po malo jos uvek. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Alergija na antibiotik
8.8.2020 21:15:48   
flamingos
Super Sanjalice.Uživajte na odmoru.Drago mi je da si ok.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Alergija na antibiotik
9.8.2020 0:06:21   
Mirko Svirko
Sanjalice,dobro je da si bolje. Lepo se provedite 🏖😊


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 94
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here