|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (04.09.-08.09.2019.) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na antibiotik
26.4.2013 10:19:58   
Modessty
Juče sam bila kod jedne dr koja je u penziji i sve mi žena lepo objasni. Kaže da bi pod obavezno trebalo da se uradi IgE i specifični IgE na penicilin. Može se desiti da je odreagovao na klavulonsku kiselinu a ne na sam penicilin. Klavulonska kis. je dodatak koji se dodaje amoksicilinu. Kaže da u bolnici sigurno imaju te ragense i sigurno mogu da odrade. Dodala je da ako nije alergičan na sam penicilin nema potrebe da se sasvim izbegavaju lekovi na bazi penicilina. Oni su kaže najmanje otrovni od svih antibiotika. Savetuja i da sami na jednom papiriću napišemo alergija na penicilin, čisto dok se ne razreši situacija.

Zvala sam sada jednu privatnu laboratoriju i rekli su mi da detetu od 3 god. može da se radi. Problem je što se radi specifično za amoksicilin, a ne za sve peniciline ukupno. Tako da platiš oko 3000 za specifični IgE za amoksicilin plus 990 za IgE i 100 din vadjenje krvi. Na kraju znaš samo da li je alergičan na aamoksiklav, ali neznaš da li to podrazumeva i ostale penicilnske preparate.

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 76
26.4.2013 10:38:22   
Sanja90
E Mod i ja sam navodno alergicna na penicilin,ali pazi koja fora. Dok sam bila mala kao dete dobijala sam inekcije,par puta sam od tih inekcija imala vrtoglavice i padala u nesvest,to hoce i kada ubace vazduh u spric a ne ispuste ga(ako me razumes),i tako ti daju inekciju sa sve vazduhom. Par puta su mi to uradili i odmah povezali da sam alergicna na penicilin i do porodjaja niko se nije usudio da mi ga da. Posle prvog a i drugog porodjaja kada te pitaju na koje si lekove alergicna ja sam govorila na penicilin i baktrim,s tim sto sam naglasila da za penicilin nije sigurno jer niko ne sme da se usudi da mi ga da. Doktor u porodilistu mi je dao neke lekove koji su na bazi penicilina i gle cuda nije mi bilo nistauser posted image Posle drugog porodjaja to isto kazem i mom dr.u zbog eserihije koju sam zaradila u porodilistu,a lekove koji su mi preporucili svi su bili na bazi penicilina,objasnim ja njemu sta i kako i on mi prepise neke i sve ok,eserihija nestala ja ziva hvala Boguuser posted image

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 77
7.7.2017 0:20:00   
Dragce86
Ocigledno Vam to i nije bila alergija na Penicilin vec samo reakcija zbog davanja, ima i naziv za to ali ne mogu da se setim. To svakako znaci, jer vidite da se mnogo toga leci penicilinom, tako da super sto niste alergicni!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 78
7.7.2017 7:54:52   
Sanjica26 RR
Dragce, zenica je pisala 2013 godine. user posted image Tako da joj sad mnogo ne znaci tvoj post.

"Prava ljubav je jedino kad ljubav ne trazi svoje, kad volis nekoga bez ikakve logike;. To je prava sloboda. Zato sam i hriscanin".

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 79
7.7.2017 14:15:39   
Dragce86
Ahahaha, nisam obratila paznju na to :D :D :D

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 80
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:

image
Duškić
I mama je oduševljena CortinaT kremom
Odlična krema, meni čim je hladno vreme izlaze mali lišaji, peruta mi se koža lica, rešenje je CortinaT krem. Mama koja živi na selu, takođe koristi, za ruke, lice , laktove, apsolutno za sve. Posebno joj odgovara zbog blagog mirisa, u poslednje vreme je guše ti mirisi jaki. Kad sam bila kod nje sa decom nisam ni nosila, kod nje ima u rezervi uvek.  Više >>
image
Kuvar: ljubis
Odličan ručak

Anketa

ime za seku
miminecanata

Imamo: Milicu Nemanju Nataliju i...

Sofiju (41%)

Anu (20%)

Aleksandru (15%)

Andjeliju (24%)

Ukupan broj glasova: 256

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!

Oznake

Click Here