|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
17.5.2012 23:01:38   
Snelle
Ma ne brini se, samo joj namaži tanak sloj kreme, i sačekaj 15ak sec da se malko prosuši, pa joj onda stavi pelenu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Osip
17.5.2012 23:04:28   
MicinaMama
Ovakav osip kao na slici ima i moja Mica trenutno,ona obicno ima ekcem sa kojim se borimo tako da mi ni ovaj osip nije nista cudno.Mazem je kremicom i malo se crvenilo povlaci.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Osip
17.5.2012 23:06:15   
Anoniman
Tash, Snele user posted image hvala na odgovoru, poslusacu vase savete.
Nadam se da ce proci, jer me uzasno nervira, a mogu da zamislim kako nervira nju...

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 403
   RE: Osip
17.5.2012 23:16:15   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Unina mama

e a da li pomaze bebi puder kod ojeda, i koji je najbolji...



mazala sam je svim i svačim, ali kod ojeda od vrućine na pregibima nama je samo puder pomogao.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Osip
17.5.2012 23:16:32   
Anoniman
Ja od njegovog 4og meseca, ako ne i pre, kao stalnu negu pod pelenom (koju smo skinuli user posted image ) koristim Sebamed protiv ojeda i osipa. Nije krečan, ali nije previše mastan. Meni se baš dopada.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 405
   RE: Osip
17.5.2012 23:29:15   
Anoniman
Dr. kaze da je nama ovo od vrucine, ili od cvrste hrane, menja se struktura mokrace i kake, pa zato, prvo jr bila kao jedna crvenkasta bubuljica, pa se onda prosirilo njoh nekoliko.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 406
   RE: Osip
29.6.2012 22:36:25   
oxy7
Drage mame, treba mi vaše mišljenje!

Pavlu se danas pojavio o osip po licu -kod usta, uha, po čelu, kapcima. Pošto od rođenja ima blaži ekcem ispod brade, mislila sam da se proširio, ali ovo je ipak nešto drugo. Taj ekcem od ranije ga ne svrbi nikada, blijedo je crven,a ovo mu strašno smeta, stalno su mu ruke na licu, trlja se jadničak. Takođe po čelu više liči na sitne bubuljice, nego na fleke.
Da napomenem da je do juče imao temperaturu zbog virusne prehlade, ne znam ima li to neke veze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Osip
30.6.2012 7:33:03   
cockic
oxy hoce od virusa ali po stomaku koliko znam i mislim da se taj virus zove rozeola.za vrat i lice nisam cula.pre je od znoja samo moras vise da ga tusiras i stavljas puder ali sad ne znam koji smes jer ima ekcem.

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Osip
30.6.2012 8:44:48   
Anoniman
Petra ima osip na gornjem delu ledja user posted image i to kao neke bubuljicice , i ima nekoliko na desnom obrazu ( jagodice) isto nekoliko sitnih tackica vec nedelju dana , pojma nemam sta je to i odakle i sta da radim ?

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 409
   RE: Osip
30.6.2012 23:01:46   
Yula
Ja mislim da je taj osip po gornjem delu ledja od vrucine. I mom detetu se to pojavilo i ja sam se brinula da nije neka alergija, ali i ovde su mi rekli da je to od vrucine, a i iskusne mame i bake u parku, tako da po opisu verujem da vi imate isti problem.

Prvi pasus se odnosi na ribizlu, a sto se oxy tice, ja bih proverila sta je beba jela tih dana, jer iz licnog iskustva, osipi po licu mogu biti isto bez nekog konkretnog razloga, ali po kapcima i licu, jos ako svrbe, mi ukazuju pre da bebi nesto smeta. Moze da bude cak nesto iz spoljne sredine, deterdzent, osvezivac prostorije, neka druga hemija...  Svakako bih proverila sa pedijatrom.

Eto, ja sam rekla iskreno sta mislim, mada sam primetila da ovde retko ko zeli da cuje iskreno misljenje, obicno se pise ono sto mama zeli da cuje, a ne znam koliko je to dobro.

< Poruku je uredio Yula -- 30.6.2012 23:10:15 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Osip
1.7.2012 0:20:43   
oxy7
Yulo,hvala na mišljenju, ja uvijek volim da čujem tuđi stav!
Bili smo kod pedijatra jer se jutros sav osuo, rekla je da je to simptom virusne infekcije koja vlada ovdje i da se brzo povlači, bez mazanja kremama.Očito je pogodila jer se do uveče povuklo gotovo sve.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Osip
1.7.2012 20:30:02   
Yula
user posted image  Dobro je i super da je brzo proslo.   Bebe se osipaju od svega i svacega i treba imati  srecu pa imati dobrog doktora koji ce znati da proceni od cega je.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Osip
1.7.2012 21:45:51   
Anoniman
Meni si bas rekla ono sto zelim da procitam user posted image
I ja mislim da je od vrucine user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 413
   RE: Osip
1.7.2012 21:48:46   
New Mom
Vrućina sto posto, i KL je danima takva iako je kupam 2X dnevno minimum i stalno presvlačim, ali eto.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Osip
1.7.2012 21:51:14   
Anoniman
Isto i ne prolazi uopste ! sutra cu uzeti jod da pokusam ..

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 415
   RE: Osip
1.7.2012 21:54:43   
New Mom
Njoj se malo smanjilo na acidi borici.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Osip
4.7.2012 19:52:46   
pandina
Nadam se da sam u pravoj temi. Mom Vukanu su se pre dve nedelje pojavile po licu (obrazima i bradi) sitne crvene bubuljice sa belim vrhom. Nekad su bas jako crvene, narocito kad place i izjutra, a nekad kao da utihnu u smislu crvenila. Nisam nista mazala cekajuci prvu kontrolu, a i citala sam ovde da moze biti od vrucine ili od hormona. Doktorka nam kontroli rece da ima suvu kozu te je zato sklon tim bubuljicama (???) i rece da mu mazem mustelu za lice i mustelu za telo. Tako ja poslah muza to da kupi i sokirala sam se od cene. Platio je to 3000 din (izvinjavam se moderatorima ako ovo nisam smela da napisem)!!!! Ja sam sokirana.

Jako me zanima da li je jos neko imao isti problem i koristio mustelu i da li vredi tih para? Koliko vremena treba da se to povuce? Mozda neki savet?

Inace, samo ga dojim.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Osip
4.7.2012 22:00:04   
Anhelito
Pandina i nama se to pojavilo oko trece nedelje zivota i nista nije pomoglo samo od sebe se povuklo posle mesec dana. Ne vredi to tretirati nikakvim kremama prosto bebe imaju period tih bubuljica i to prodje. I meni su rekli da je najverovatnije od zaostalih mojih hormona u njegovom telu u da to sad mira da se ocisti. Kad se set_im bio je kao pubertetlija a sad mu je lepa cista koza. user posted image

A sto se tice Mustele to je poznata i kvalitetna kozmetika ali da li ce da ukloni bubuljice to ne znam, mada sve zavisi nekome pomaze nekome ne

< Poruku je uredio Anhelito -- 4.7.2012 22:03:27 >

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Osip
4.7.2012 22:43:20   
Anoniman
Nama je mustela pomogla u smislu da je smirila ekcem ali mi smo imali neki blazi oblik i koristili smo onu njihovu uljanu kupku , nisam koristila nista drugo za bebu .. koristim ja i zadovoljna sam a i ovde je svako ko je ikad probao nesto od mustele - zadovoljan user posted image da ti umirim savest zbog cifre user posted image
a bubuljice takve su se skoro Petri pojavile isto od vrucine i bili kod doktora zbog sistematskog pa je pogledala i rekla samo da je cesto tusiramo , to niti prolazi niti se siri , stoji tako kako je i nervira me a naglasila nam je da nicim ne mazemo ..

(odgovor članu Anhelito)
  Direktna veza do poruke: 419
   RE: Osip
5.7.2012 12:11:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cockic

oxy hoce od virusa ali po stomaku koliko znam i mislim da se taj virus zove rozeola.za vrat i lice nisam cula.


Rozeola prekriva i lice, i ne svrbi, u ravni je sa kožom.


IZVORNA PORUKA: pandina

Nadam se da sam u pravoj temi. Mom Vukanu su se pre dve nedelje pojavile po licu (obrazima i bradi) sitne crvene bubuljice sa belim vrhom. Nekad su bas jako crvene, narocito kad place i izjutra, a nekad kao da utihnu u smislu crvenila. Nisam nista mazala cekajuci prvu kontrolu, a i citala sam ovde da moze biti od vrucine ili od hormona. Doktorka nam kontroli rece da ima suvu kozu te je zato sklon tim bubuljicama (???) i rece da mu mazem mustelu za lice i mustelu za telo. Tako ja poslah muza to da kupi i sokirala sam se od cene. Platio je to 3000 din (izvinjavam se moderatorima ako ovo nisam smela da napisem)!!!! Ja sam sokirana.

Jako me zanima da li je jos neko imao isti problem i koristio mustelu i da li vredi tih para? Koliko vremena treba da se to povuce? Mozda neki savet?

Inace, samo ga dojim.


Ja je koristim već više od godinu dana. Meni vredi jer Marku pomaže.
Ali mislim da za te bubuljčice ne treba Mustela, da je to ono što 90% beba ima u prvih mesec dana života.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 420
   RE: Osip
5.7.2012 12:33:04   
cockic
ja koristim mustelinu kupku i sapun sam u prvim mesecima zadovoljna sam ali slazem se da nema veze sa tim bubuljicama sve bebe ih imaju moja lena do 2 mesecauser posted image pozz ali mislim da pare nisu bacene kozmetika je super

zato ta dr.sto ti rece da je kupis ove godine ode na letovanje dzabakauser posted image za sve proizvode koji ponude oni letuju besplatno ali boze moj sta da se radi ja sam prva koja kupi sta mi kazu ali samo da njima pomogne
onda ne zalim sto ce se ti dr.brckati u moru user posted image

mada posle ovakvog tretmana nasih dr.treba da cvrkucu kad se vrati ali ne oni sve zaborave pa se opet drndaju na nas roditelje.

izvinjavam se na mom izlaganju nevezanom za temu ali povuce me prica user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Osip
5.7.2012 12:35:03   
cockic
tash nama su samo ledja i stomak faca ne,zato za lice nisam znala user posted image mozda kod dece koja su sklona ekcemu bude burnija reakcija na kozi moj peka ga nema pa kazem nisam zato znala.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Osip
5.7.2012 12:38:43   
Anoniman
Ma nebitno, znam da nisi mislila ništa loše, nego sam se nadovezala. Marku je rozeola krenula od lica, pa se spustila do pupka otprilike, počelo da se povlači sa lica a spuštalo se ka nogama. Za 3 dana je preletelo celo telo, bukvalno od vrha glave do stopala. 

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 423
   RE: Osip
5.7.2012 12:43:42   
cockic
ma u pravu si da znam ne dao bog da je ima opet.cudila bi se kad bi mu izbilo nesto na licu jer nisam znala da moze user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Osip
5.7.2012 14:35:36   
pandina
Hvala, zene user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here