|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
25.1.2012 22:50:31   
madre
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb

Nije mi jasno kako su pedijatri lekari za zdravu decu. Slažem se da su u nekim slučajevima nemoćni i služe samo kao skretničari, ali decu leče pedijatri.



Zdravu decu leče pedijatri. Tvoje i moje dete ne spadaju u kategoriju zdrave dece: tvoje ima GER, a moje alergiju.


zdravu decu nema potrebe lecitiuser posted image pedijatar je zapravo lekar opste medicine za decu. ako je dete  npr. prehladjeno ili ima proliv lek mu prepisuje pedijatar (kao sto to tebi cini lekar opste medicine)... kad neko ima psorijazu ide kod dermatologa, a kad mu pukne slepo crevo ide kod hirurga, bilo da se radi o detetu ili odraslom coveku.
nas pedijatar cetvrtkom radi sa bolesnom decom.

< Poruku je uredio madre -- 25.1.2012 22:52:18 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Osip
25.1.2012 23:51:52   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb

Nije mi jasno kako su pedijatri lekari za zdravu decu. Slažem se da su u nekim slučajevima nemoćni i služe samo kao skretničari, ali decu leče pedijatri.



Zdravu decu leče pedijatri. Tvoje i moje dete ne spadaju u kategoriju zdrave dece: tvoje ima GER, a moje alergiju.



Dakle, ja razlikujem poremecaj, preosetljivost od bolesti. Meni moje dete nije ni malo bolesno iako ima alergiju, a alergiju smatram poremecajem. Da je bolest pa da se leci, ovako se samo izbegava odredjeni alergen i to je to.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Osip
27.1.2012 12:22:50   
maslackic
Moram da pitav,valjda je dora tema...

ovako, kozici je guza bila malo crvena i patronazna nam rekla da mazemo sudo krem protv ojeda, i to crveno se povuklo ali su onda izasli plihcici...po guzi i po user posted image inace joj guza lose reaguje na pavlovicevu, jos u porodilistu su mi rekli da mazem pantenol umesto pavloviceve...
Pomislila sam da su plihcici reakcija na sudokrem, jer smo nastavili da je koristimo i posto je crvenilo proslo...

ali opet ne znam sta da joj mazem...kupila sam Niveu protiv pelenskog osipa, i mazem vec tri dana i nema napredka...

ideje saveti?

inace, guzu joj brisem prvo vlaznim maramicama(da pokupim sadrza :) ) a onda vlaznom pelenom....


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Osip
27.1.2012 13:00:03   
Anoniman
Oj-joj, uopšte ne želite da shvatite šta sam rekla.

Da, neko sa psorijazom ide dermatologu, ali mu treba uput od pedijatra. 90% pedijatara će mesecima vikati "Nije to ništa" i vozati vas, dok vama ne pukne film i direktno ne tražite uput i budete odlučni da ne izađete iz ordinacije bez njega, jer PEDIJATAR NE UME DA VAM POMOGNE U TOJ OBLASTI! I u redu je što ne ume da vam pomogne, ali ne znam zašto ne može da kaže umesto "Nije to ništa", nešto tipa "Za ovo je ipak potreban specijalista" i da da uput!, kao da se time oseća manje bitnim, što je skroz bzvz.

Poremećaj ili bolest... zoveš kako hoćeš, ali pedijatar ne može da ti pomogne. Pedijatar leči grlo, uši... to su zdrave dece (koja nemaju nikakav poremećaj).

maslackicu, možeš probati da je pri svakom prepovijanju opereš blagim rastvorom hipermangana, pa da tada naneseš kremicu. Meni je Niveina za osip mnogo krečna, ja koristim Sebamedovu.

< Poruku je uredio Tash -- 27.1.2012 13:03:08 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 354
   RE: Osip
27.1.2012 21:44:33   
mirjanica
Slazem se sa Tash potpuno, mozda doduse i nisu svi takvi, ali nasa pedijatrica npr. jeste! verovatno cu je promeniti iako smo tek par puta isli kod nje! dosadna sam vec sa svojim slucajem, ali zena me dva puta ubedjivala da detetu nije nista, cak i treci put kad sam trazila uput gledala me belo, kao ko sam ja da donosim zakljucke i tumacim rezultate, al kad ih je i sama pogledala nije imala vise kud. Morala je napisati uput!

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Osip
27.1.2012 21:55:44   
vukosava

IZVORNA PORUKA: maslackic

Moram da pitav,valjda je dora tema...

ovako, kozici je guza bila malo crvena i patronazna nam rekla da mazemo sudo krem protv ojeda, i to crveno se povuklo ali su onda izasli plihcici...po guzi i po user posted image inace joj guza lose reaguje na pavlovicevu, jos u porodilistu su mi rekli da mazem pantenol umesto pavloviceve...
Pomislila sam da su plihcici reakcija na sudokrem, jer smo nastavili da je koristimo i posto je crvenilo proslo...

ali opet ne znam sta da joj mazem...kupila sam Niveu protiv pelenskog osipa, i mazem vec tri dana i nema napredka...

ideje saveti?

inace, guzu joj brisem prvo vlaznim maramicama(da pokupim sadrza :) ) a onda vlaznom pelenom....



Meni je kad je bilo to nesto kao plikovi sestra dala antifugalnu kremu. Mozda je gljivicna infekcija pa treba antifugalna krema


Ovde se zove "Riley's Butt Cream'. Cream contains the following active ingredients: nystatin, zinc oxide, vitamin A & D ointment, dibucaine, and tincture of benzoin.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Osip
28.1.2012 7:59:24   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

Oj-joj, uopšte ne želite da shvatite šta sam rekla.

Da, neko sa psorijazom ide dermatologu, ali mu treba uput od pedijatra. 90% pedijatara će mesecima vikati "Nije to ništa" i vozati vas, dok vama ne pukne film i direktno ne tražite uput i budete odlučni da ne izađete iz ordinacije bez njega, jer PEDIJATAR NE UME DA VAM POMOGNE U TOJ OBLASTI! I u redu je što ne ume da vam pomogne, ali ne znam zašto ne može da kaže umesto "Nije to ništa", nešto tipa "Za ovo je ipak potreban specijalista" i da da uput!, kao da se time oseća manje bitnim, što je skroz bzvz.


O daaaa, u pravu si! Evo moj primer sa Vanjinim refluksom-sve bi bilo mnogo lakse i bolje da nas je odmah uputila kod gastroenterologa, a ne da nas voza/te sor, te alergija, te isprobajte sva mleka (da ne pricam o tome da je mogucnost alergije i intoleracije ispitivala isprobavanjem mleka, a ne testovima krvi i sl). Kad na kraju nista nije otkrila, rekla " pa ja neeee znam" ali nam uput nije dala, otisla sam bez uputa prvi put. Sa ovim se susrecu i druge mame cija deca odbijaju mleko i muci ih GER kao mog Vanju-pedijatri ne znaju, a nece da ih posalju kod gastroenterologa i govore da su neka deca prosto takva.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Osip
29.1.2012 22:30:43   
Yula
O tome vam pricam. Mrzi me sada da kucam kakvih sam problema ja sve imala, a i iznerviram se svaki put najstrasnije user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Osip
1.2.2012 20:33:17   
mirjanica
Posto je tema osip, jel imate ideju od cega bi mogao izaci osip na bradi i obrascicima, i to samo uvece? evo vec dve veceri za redom mu se pojavljuje, ujutru je odmah nestao, a i pre jedno nedelju dana je bilo isto. Da li moze da bude reakcija na neku hranu koju je u toku dana jeo, ili npr. od brisanja peskirom posle umivanja (mada ga i preko dana umivam i brisem), mislila sam da nije ako ga mm poljubi i maze se kad dodje s posla, al prosli put se bas pojavilo pre nego sto je on dosao? mislim da od balavljenja nije, to mi je drugacije izgledalo i nije bilo crveno preko celog obraza?

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Osip
1.2.2012 22:20:08   
Anoniman
Toplo kupatilo i topla kupka? 

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 360
   RE: Osip
1.2.2012 22:38:15   
SareniVrabac

IZVORNA PORUKA: maslackic

Moram da pitav,valjda je dora tema...

ovako, kozici je guza bila malo crvena i patronazna nam rekla da mazemo sudo krem protv ojeda, i to crveno se povuklo ali su onda izasli plihcici...po guzi i po user posted image inace joj guza lose reaguje na pavlovicevu, jos u porodilistu su mi rekli da mazem pantenol umesto pavloviceve...
Pomislila sam da su plihcici reakcija na sudokrem, jer smo nastavili da je koristimo i posto je crvenilo proslo...

ali opet ne znam sta da joj mazem...kupila sam Niveu protiv pelenskog osipa, i mazem vec tri dana i nema napredka...

ideje saveti?

inace, guzu joj brisem prvo vlaznim maramicama(da pokupim sadrza :) ) a onda vlaznom pelenom....


drugaricinom malom su izasli plikovi i rekli su im da je stafilokoka, pa su dobili posebnu kremicu.... mozda da je vodite kod dr

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Osip
1.2.2012 22:41:47   
Rada T.
OFF: sorry

VRABAC!!! samo da te ljubim user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Osip
1.2.2012 23:31:31   
jovicaa
rado :) nisam te videla sto godina!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Osip
4.2.2012 12:32:18   
lajla
Mame!Uros mi se osuo ispod brade i po stomacicuuser posted image .Juce je rucao tikvicu,ali je jeo nju i pre par dana i nije mu nista bilo.Zvala sam halo bebu da ih pitam a oni mi rekli da idem kod dr.ako se ne povlaci ili ako se bude sirilo.Da li imate predstavu od ceka mu to moze biti?

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Osip
4.2.2012 23:56:44   
Yula
Alergijska reakcija na hranu se retko javlja pri prvom kontaktu sa istom, zato se jedna namirnica uvodi minimim 3 dana. Nadam se da nije alergijska reakcija, ali pokusaj da mu ne dajes nekoliko dana tikvicu, pa mu onda opet daj i videces hoce li se pojaviti osip ili ne, tada ces zasigurno znati.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Osip
5.2.2012 11:26:18   
lajla
Povuklo se.Par dana cu mu davati pirincane pahaljuce,pa cu onda dati opet tikvicu da vidim.
Yula u svakom slucaju hvalauser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Osip
23.2.2012 17:41:44   
MicinaMama
Ja sam milici promenila pelene koristila sam huggies pa pampers pelene....i bilo je sve u redu medjutim kako je sve veca pakovanjeje sve manje a kosta 23 eura....pa sam kupila jeftine pelene i moja milica se sva osula....i po stomaku gde je pelena i na pisi i na guzi pa i na ledjima sve dokle je isla pelena...sve sitne bobice su joj izasle i crvene su...uf uf uf...

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Osip
23.2.2012 21:28:11   
Yula
Veceras se cujem sa drugaricom i prica mi da se isto desilo i njenoj malenoj. Isto je kupila neke jeftiije pelene.
Mom L. pocelo to da izlazi pre nekog vremena, sad dal' od Huggies-a, ili sto sada koristimo samo ljubicasti pampers, koji mnogo bolje apsorbuje pisku( onaj zuto-zeleni sam morala u poslednje vreme da menjam na max. dva sata, jer moj bebac pije puno vode i piski kao veliki ). Baba moje drugarice je reagovala bas na taj ljubicasti pampers i to isto takvim osipom. E, sad, nemam pojma, kupili smo nekoliko pakovanja ovog ljubicastog, teracu sa njim, a pokusacu da mu zastitim kozun ekom kremom sa cinkom kao sto je Mitosil ( MicinaMama, jesi li ga koristila, drugarica mi rece da je njima samo ono pomagala kod pelenskog osipa ). Mi inace nemamo puno osipa, ima iznad rese i vrlo malo na jednoj preponi, i malo na ledjima. Uglavnom, Huggies sam odmah sklonila na stranu i ne koristim ga, ali tackica i dalje ima. Mada, dok sam njega koristila osip je bio intenzivniji, a i napune se dok kazes keks, plus propustaju tecnost. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Osip
23.2.2012 22:39:21   
MicinaMama
ja koristim kremu bepanten kremu za bebe...meni je haggies dobar i pampers,ja sam prestala ljubicasti da stavljam jer je pre elastican pa se mici kada se upiski otegne pelenica i onda sledece piskenje prolazi sa strana...super mi je pampers ali kako beba raste sve je manje i manje pelena u paketu jedino da odem da uzmem jumbo paket u auchanu ...jeftinije je i isplatnije.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Osip
23.2.2012 23:24:03   
Yula
I nama je dr prepisala bepanetn kada se pojavio ovaj osip, ali nisam primetila da mu je sta pomogao. Inace, mi uvek kupujemo jumbo pakovanja i to na promocijama, bilo gde da natrcimo.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Osip
23.2.2012 23:48:40   
MicinaMama
Eh pa to je super...ja jos nigde nisam neletela na promocije...mozda bi i naletela da se slobodnije krecem sama,uvek se bojim zalutacu user posted image .Ali pampers moram nastaviti koristiti.Moja mica ima gospodsku guzu zna i ona sta je dobro heheh

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Osip
18.3.2012 16:12:55   
Anhelito
Nama se pre par dana pojavio neki osip po licu i to samo sa jedne strane i ima neke bubuljicice po obrazima. Ne znam sta da koristim da mu to ublazim ako nista drugouser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Osip
18.3.2012 16:28:24   
branki*
anhelito,probaj da mazes pantenolom,on u svakom slucaju ne moze da steti.ako se siri ili pogorsava,idi do dr,mada i oni...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Osip
18.3.2012 21:34:15   
Anhelito
Nesto me strah da mazem pantenolom jer vec ima prirodno masnu kozu pa ne znam da time ne izazovem neko lucenje zlezda pa napravim jos gore user posted image

< Poruku je uredio Anhelito -- 18.3.2012 21:35:15 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Osip
18.3.2012 22:03:29   
branki*
postoji i pantenol krem,on nije masan,za razliku od masti.mi smo,takodje koristili sebamed extra soft,nama je pomogao jedno vreme kod ekcema,on je isto neskodljiv.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here