|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osip
4.11.2008 11:36:18   
Anoniman
Od kada se Luka rodio mazala sam ga Originalnom Pavlovićevom mašću i koristili smo Pampers. Sve je bilo super. Nikada ojed, ma ništa.
Onda kako su deca malo porasla, moja najbolja drugarica i ja smo počele ponovo da se družimo, pošto su nam deca to dozvoljavala (koliko - toliko). Tada sam videla kako ona maže dete (ista mast, iste pelene). Naime, ja sam mazala tanak sloj masti, a ona je mazala onako...pa, deblje. Nesvesno sam i ja počela da mažem deblje, posle nekog vremena moje dete crveno do ludila ispod pelene.
Odemo kod jednog pedijatra, on nam da na smenu da mažemo neki kortikosteroid (što se meni nikako nije dopalo) i još neku kremicu. Mazali smo, polako počelo da se povlači, međutim, sme da se maže svega 3 dana, i kako sam ja 4ti dan prestala da mažem - sve se vrati. Mene tuga uhvatila.
Nazovem dermatologa, ispreičam sve telefonom... ona mi savetuje da odem da mu se uzme bris na gljivice i svašta nešto drugo, sa tog predela. Posle par dana rezultati - sve negativno. Opet nazovem dermatologa, ona žena kaže da promenim sve: sapun, pelene, mast... sve. Odradim ja to - ne vredi, situacija nepromenjena. Opet nazovem, i kaže mi žena ovako: Uzmi Seba med sapun (najviše ph neutralan), i time ćeš ga kupati, ali tek za par dana. Sada 3-4 dana, po 2-3 puta dnevno peri taj osuti deo blagim rastvorom hipermangana, i nemoj ga mazati ničime, samo malko Pavlovićeve oko čmara. Žene moje, za 3 dana je sve prošlo, i dan danas ja dete kupam Seba med sapunom, mazem mu samo oko čmara Pantenol mašću ako se zacrveni, ako ne - ne mažem ničime. Dete kupam sapunom jednom nedeljno, kosu mu perem jednom nedeljno Kosili šamponom, a ostale dane stavljam u vodu kupku Pega.

Pošto po nekada koristim umesto Pantenola i Pavlovićevu (za oko čmara), i vratili smo se na Pampers, ja ću zaključiti da su mu se pore na koži začepile od velike količine kreme i da se zbog toga osuo.

< Poruku je uredio Tasha -- 4.11.2008 11:39:13 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Osip
6.11.2008 20:21:07   
guppy RR
Da, može biti da koža nije mogla da diše ispod tolike kreme, i da je guza stalno bila vlažna od toga.
Sve te guz-kremice treba da se mažu u jako tankom sloju na SUVU guzu

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Osip
6.7.2009 11:19:46   
oliveradj
Za crvenilo na guzi nam je pomogla Jekoderm mast i povuklo se crvenilo za jednu noć. Naravno ne mažemo se često sada naročito jer je vrućina. Tako da za crvenilo guze preporučujem Jekoderm, koji je bolji od Sebamed kreme za crvenilo.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Osip
16.7.2009 21:52:29   
Zlatna ribica
Dobro je sto sam videla ovu temu. Ja detetu takodje trapam debeo sloj PAvlovicke na guzu. Vec mesec dana se patimo sa crvenilom oko cmara, probala sam Seba med kremu, probala sam sa bebi puderom, probala sa Nivea kremom sa cink-oksidom, perem mu guzu posle svakog kakanja, ali predeo oko cmara je stalno crven i kao da ce da mu se otvore rane. Bas mi ga zao, mukica, stalno place kad kaki i kad mu brisem ili perem guzu.
Moracu da malo "oladim" sa Pavlovickom, da vidim hoce li se stanje ista popraviti.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Osip
16.7.2009 21:57:15   
Lu
Zlatna ribice,pogledaj temu zinko spray,baš smo pisale o tomeuser posted image

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Osip
16.7.2009 21:59:17   
Zlatna ribica
Da, citala sam temu malopre, negome zapanjio podatak da Pavloviceva mast moze da napravi problem na guzi.
Ako ne pomogne "apsitnencija" od Pavlovicke, probacu i sa tim sprejom.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Osip
16.7.2009 22:47:25   
Anoniman
Uzmi Pantenol mast (ne krem nego mast), i maži mu čmar. Proći će. 

(odgovor članu Zlatna ribica)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Osip
1.8.2009 23:21:26   
Lu
Jeste li imali problem sa gljivicama u pelenskom područjuuser posted image
Koje kreme se koriste protiv gljivicauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Osip
1.8.2009 23:23:09   
Anoniman
A otkud znaš da su gljivice?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Osip
1.8.2009 23:26:41   
stevajela
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Uzmi Pantenol mast (ne krem nego mast), i maži mu čmar. Proći će. 


Slazem se.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Osip
1.8.2009 23:27:13   
stevajela
IZVORNA PORUKA: lu

Jeste li imali problem sa gljivicama u pelenskom područjuuser posted image
Koje kreme se koriste protiv gljivicauser posted image


Za gljivice moras da konsultujes dermatologa ili pedijatra.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Osip
1.8.2009 23:28:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stevajela

IZVORNA PORUKA: lu

Jeste li imali problem sa gljivicama u pelenskom područjuuser posted image
Koje kreme se koriste protiv gljivicauser posted image


Za gljivice moras da konsultujes dermatologa ili pedijatra.



Tačno tako, zato sam i pitala otkud zna...

Pisala sam o tome u prvom postu.

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Osip
1.8.2009 23:30:20   
Lu
Dobro,hvala!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Osip
2.8.2009 15:06:25   
eugenija
Viktor je dobio osip po licu, mažem ga Pantenolom, umivam i kupam u kadulji i kamilici, sve se smirilo, hvala Bogu, a mogući razlozi za osip koji je dobio su:

- bebi se koža menja
- od maminih hormona koji su još uvek u njegovom organizmu
- od vrućine
- nije dobro ispran šampon sa glavice prilikom kupanja

Šta god da je, ja Pavlovićevu mast ne koristim uopšte, samo kadulja i kamilica, a jednom sedmično šamponiranje u Nivea sensitive šamponu.
Nemamo problema sa crvenilom guze.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Osip
2.8.2009 16:09:53   
stevajela
IZVORNA PORUKA: eugenija

Viktor je dobio osip po licu, mažem ga Pantenolom, umivam i kupam u kadulji i kamilici, sve se smirilo, hvala Bogu, a mogući razlozi za osip koji je dobio su:

- bebi se koža menja
- od maminih hormona koji su još uvek u njegovom organizmu
- od vrućine
- nije dobro ispran šampon sa glavice prilikom kupanja

Šta god da je, ja Pavlovićevu mast ne koristim uopšte, samo kadulja i kamilica, a jednom sedmično šamponiranje u Nivea sensitive šamponu.
Nemamo problema sa crvenilom guze.



Eto vidis,a nama pof dermatovenerologija rekla na kozu ni slucajno nikakvo bilje,ni na zdravu a narocito ne sa osipima.Jer bilje nosi dosta alergena.
A sto se tice ciscenja koze,njega ne treba nicim mazati niti tretirati.
Pavlovicevu i danas koristimo,sada doduse redje jer je velik.Dok je bio mali poslusala sam savet patronazne i dobro ga mazala,pa se nikada nije osuo.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Osip
2.8.2009 16:12:14   
stevajela
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: stevajela

IZVORNA PORUKA: lu

Jeste li imali problem sa gljivicama u pelenskom područjuuser posted image
Koje kreme se koriste protiv gljivicauser posted image


Za gljivice moras da konsultujes dermatologa ili pedijatra.



Tačno tako, zato sam i pitala otkud zna...

Pisala sam o tome u prvom postu.



Da i mene interesuje na osnovu cega zna?Po uzorku sa plocica,tek pod mikroskopom se potvrdjuje da li su gljivice i koje su?Ne tretiraju se sve istim preparatima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Osip
4.11.2009 18:37:41   
marince1
IZVORNA PORUKA: eugenija

Viktor je dobio osip po licu, mažem ga Pantenolom, umivam i kupam u kadulji i kamilici, sve se smirilo, hvala Bogu, a mogući razlozi za osip koji je dobio su:

- bebi se koža menja
- od maminih hormona koji su još uvek u njegovom organizmu
- od vrućine
- nije dobro ispran šampon sa glavice prilikom kupanja

Šta god da je, ja Pavlovićevu mast ne koristim uopšte, samo kadulja i kamilica, a jednom sedmično šamponiranje u Nivea sensitive šamponu.
Nemamo problema sa crvenilom guze.




Moj David ima isto osip po licu.neonatolog rece da ga je to mozda neko dirao prljavim rukama(gosti) i rekla da kupim 1% hidrokortizon (mast za oci) i to da mazem.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Osip
4.11.2009 18:43:40   
nina83
Marince, kako izgleda taj osip? Moja Mila vec 2 dana ima sitne bubuljicice po celu, blago crvene, pa se pitam da nije isto? Do sad sam je kupala sa baby sapunom, a juce sam prvi put koristila i Chiccov sampon, pa ne znam da l nije rano..

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Osip
4.11.2009 22:30:40   
gagana83
I mojoj Uni su se pojavile crvenkaste bubuljice po licu,dr nam je rekla da mazemo Acidi borici,mazala sam par dana i povuklo se. Kaze da je verovatno od vrucineuser posted image A ojed na guzi nam je izlecio Pantenol i to za jedan dan.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Osip
21.12.2009 11:37:42   
Buba76
Danilo je tek 2,5 nedelje.Iz bolnice smo izasli sa ojedom koji se siri kao lud,probali smo sve i svasta: Jecodermu celu tubu,cinkovu kremu od Nivee, Elocom mast,Daktanol kremu,Enbecin kremu ,opranu svinjsku mast , a sada smo poceli i Pantenol.Izbacili smo i vlazne maramice. Dva puta mu je vec i puklo pa je krvarilo,cela guza mu je crvena a oni samo menjaju kreme,ni jedna ne pomaze...Upomoc! Ko ima neki savet rado cu poslusati. Stariji mi nikada nije imao ove probleme pa zato bas nisam ni upucena. Sta mi je preostalo da uradim?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Osip
21.12.2009 11:46:58   
*Alexx*
Buba, mislim da Mustela ima kremu baš za ojedenu kožu, dakle ne za svaki dan, već je stavljaš kad beba ima problem. Jeste skupa, ali jbg... samo da Danilu prođe ojed. Mi smo imali isto problema sa ojedom, promenili sve moguće kreme, pelene... na kraju se vratili Pampersu sa alojom (slučajno je mm kupio to pakovanje) i Pavlovićevoj. Ali Andrej sad manje kaki, pa mislim da nema ojeda i zbog toga. Nama je samo Jekoderm pomagao kad se baš ojede.
Dakle, Mustela, možeš i onaj Zinco sprej, kažu da je odličan, a možeš da probaš i sa promenom pelena.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Osip
21.12.2009 11:52:21   
Buba76
Hvala ti puno.Sada je bas malopre muz i otisao da kupi druge pelene,probacemo Baby love. Hteli smo one nove Pampers sensitive ali kaze svekrva da je bila u Idei i da to nema broj 1,tek od dvojke.
Kupicemo onda i tu Mustelu,kada sam kupila vec toliko onda jops jedna krema nije problem...A problem je i verovatno sto ti kazes sto kaki svakoh pola sata,non stop ga i presvlacim...oko 15-20 pelena na dan

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Osip
21.12.2009 12:02:58   
*Alexx*
Ja mislim da možete bez problema i dvojku da kupite, ali neka, polako. Mi smo probali sa Huggies, pa se ojed kao smirio, pa smo se vratili na Pampers jer Huggies nije upijao lepo. Sad pu pu nema ojeda. Ali i mi smo imali taj beli Pampers i ništa nije pomogao. Neka muž kupi i Zinco sprej, bolje nego da ide opet user posted image Sad sam gledala na Mustelinom sajtu, kolekcija je Stelactiv, Nappy rash krema. Ali u apoteci će bolje znati.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Osip
21.12.2009 12:18:57   
Buba76
Hvala :-)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Osip
23.12.2009 17:51:03   
Anitaaa
Kad imam taj problem koristim običnu pantenol kremu-povlači se ojed za 1 dan,a na prevojima ispod vrata letos sam mu mazala Jekoderm.Samo to je pomagalo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here