|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: samostalno okretanje bebice
7.7.2010 18:37:20   
izabella7
 
user posted image user posted image user posted image  za Petra

Mi i dalje samo sa ledja na stomak,sa stomaka na ledja se trudi al nesto mu ne ide pa se naljuti i kmeci

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: samostalno okretanje bebice
7.7.2010 18:43:16   
maslinica
IZVORNA PORUKA: izabella7


user posted image user posted image user posted image  za Petra

Mi i dalje samo sa ledja na stomak,sa stomaka na ledja se trudi al nesto mu ne ide pa se naljuti i kmeci


mi spavamo na stomaku, pa ga je bes kad se probudi terao da skonta sta ce sa sebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..mi ne znamo sa ledja, ljulja se i to je to...nikud daljeuser posted image

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: samostalno okretanje bebice
7.7.2010 18:58:02   
Mishica 77
Bravo za bebice! user posted image Mi se još ne okrećemo. Samo na bok i nazad. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: samostalno okretanje bebice
7.7.2010 19:00:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maslinica



mi spavamo na stomaku, pa ga je bes kad se probudi terao da skonta sta ce sa sebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..mi ne znamo sa ledja, ljulja se i to je to...nikud daljeuser posted image



I Luka je spavao na stomaku, i brzo je naučio sa stomaka na leđa (sa nekih 3 meseca ako se dobro sećam), ali sa leđa na stomak... ma tek sa 9 meseci. user posted image
Bravo za vas! user posted image

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 21:57:46   
Anoniman
zene ja se brinem..
tea jos uvek ne moze da se okrene sa stomaka na ledja i obrnuto..
u stvari, sad sam pisala buhli preko PP..
mozda ja nju nedovoljno drzim na podlozi na stomaku da bi stigla..
jer ona je meni dnevno dva puta  po par minuta tako i ja je dignem jer se ili ona buni ili meni deluje kao da stenje od umora...

kad je na stomaku ona drzi glavu skroz gore i gleda oko sebe ali od okrete nista
a kad je na ledjima okrene se na bok i vrati se i to je to

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:03:34   
Anoniman
Oti,nije to nista strasno!Sve se da nauciti i svaka je beba drugacija!Nemoj da te to brine!Ali sto jes' jes' moras je stavljati na podlogu i vezbati je.Sto vise truda i vezbe bice bolje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:05:06   
Anoniman
JMPM a sta podrazumeva ta vezba sem da je stavim u taj polozaj na stomaku, rasirim joj prstice na dlanovima i to je to?
par puta sam je prevalila na stomak da oseti...

sta jos treba da uradim???

thanks

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:06:54   
Anoniman
Upravo to,da joj pokazujes kako treba,tj. da je ti nekoliko puta okrenes i sa ledja i na ledja.Da ona oseti kako to ide.Ali to treba da joj svaki put pokazes kada je spustis.Ja sam Stefi masirala ledjica mala kad je dole na podlozi da bi bio mirniji i da mu ne dosadi bas brzo,videla sam da mu to prija,verovatno se i oni umore kao i mi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:09:31   
Anoniman
hvala

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:10:48   
Anoniman
Nema na cemu draga i drugi put user posted image !Samo se baci na pod sa Teicom i pokazuj joj,pa ces da vidis malog harambasu user posted image .Neces moci uskoro da je stignes,kao ja ovog mog zvrndova user posted image !

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:10:55   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: OTI

zene ja se brinem..
tea jos uvek ne moze da se okrene sa stomaka na ledja i obrnuto..
u stvari, sad sam pisala buhli preko PP..
mozda ja nju nedovoljno drzim na podlozi na stomaku da bi stigla..
jer ona je meni dnevno dva puta  po par minuta tako i ja je dignem jer se ili ona buni ili meni deluje kao da stenje od umora...

kad je na stomaku ona drzi glavu skroz gore i gleda oko sebe ali od okrete nista
a kad je na ledjima okrene se na bok i vrati se i to je to

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ovo kao da sam ja pisala ali sam ja prestala da brinem. Lepo kažete, ženske, svaka beba je različita. Bebama je "normalno" da krenu da se okreću posle 6 meseca. Puuuuno dece su izuzetci pa se prevrću i ranije... pohvale se mame ovde. Super! user posted image
Treba znati i to da se bebama ne razvija istovremeno i psiha i motorika. Možda naše bebe pre progovore, možda i ne. Ma najbitnije je da su sve zdrave. Koja jednom nije naučila da se okrene ili govori ili hoda?
OTI, razumem te ali ne sekiraj se. Uskoro ćeš se i ti hvaliti time, videćeš. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:12:58   
Anoniman
ma setila sam se tebe mishice odmah...

ove nase ce onda da propricaju sa sest meseci user posted image user posted image user posted image

salim se...

uh, dobro je.

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:18:15   
Grejs
Oti jesi dobila u porodilistu knjigu Lako do prvog koraka tu ima sve objasnjeno i pise u cetvrtom mesecu moze da se rola do boka (sa ledja) a ruke i noge su ispred tela.,a kada je na stomaku oslanja se na laktove.Kada to savlada ponuditi detetu igracku u srednjoj linij tako da moze da je dohvati i oseti i rukama i nogama.Onda igracku pomerati u stranu kako bi se dete navelo da se okrene sa ledja preko boka na stomak.Ako beba ne moze sama treba joj pomoci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:19:52   
Anoniman
hvala draga...grejs

(odgovor članu Grejs)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:21:50   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Mishica 77


IZVORNA PORUKA: OTI

zene ja se brinem..
tea jos uvek ne moze da se okrene sa stomaka na ledja i obrnuto..
u stvari, sad sam pisala buhli preko PP..
mozda ja nju nedovoljno drzim na podlozi na stomaku da bi stigla..
jer ona je meni dnevno dva puta  po par minuta tako i ja je dignem jer se ili ona buni ili meni deluje kao da stenje od umora...

kad je na stomaku ona drzi glavu skroz gore i gleda oko sebe ali od okrete nista
a kad je na ledjima okrene se na bok i vrati se i to je to

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ovo kao da sam ja pisala ali sam ja prestala da brinem. Lepo kažete, ženske, svaka beba je različita. Bebama je "normalno" da krenu da se okreću posle 6 meseca. Puuuuno dece su izuzetci pa se prevrću i ranije... pohvale se mame ovde. Super! user posted image
Treba znati i to da se bebama ne razvija istovremeno i psiha i motorika. Možda naše bebe pre progovore, možda i ne. Ma najbitnije je da su sve zdrave. Koja jednom nije naučila da se okrene ili govori ili hoda?
OTI, razumem te ali ne sekiraj se. Uskoro ćeš se i ti hvaliti time, videćeš. user posted image



user posted image user posted image user posted image evo i mene u ovoj grupi, samo sto sam ja moju vec proglasila kilavicom.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:24:10   
buhla
oti user posted image poslah ti pp i kao sto kaze jmpm, vezbaj sa njom.
ja sam sa Pavlom radila vezbice od prvog dana za ruke i noge user posted image prvo po dve iznad glave, pa sa strane pa u vis.... sada smo stigli do 8 u seriji  zato nam sve doktorke kazu da smo jak momak user posted image tako da ne brigajte imace ko da brani vase curice kad porastu! user posted image a kad je poceo samostalno da bas drzi glavicu, jja sam uvela vezbe okretanja, stavim ga na stomak pustim da malo drzi glavicu i kad krene da pada ja uzmem pa ga okrenem malo na levi pa na desni bok (mada se on samo okrece s' desna na levo)


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: samostalno okretanje bebice
9.7.2010 22:24:24   
Mishica 77
Naša deca OTI se za sada, na stomaku, oslanjaju na podlaktice. Kada nauče da se odižu sa isprušenim ručicama na dlanove, to je preduslov za okretanje na leđa i obrnuto. To je u narednih mesec dana ili malo kasnije. Znači sve u svoje vreme... kažem ti ja koja sam do juče dramila. Mis'im... user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: samostalno okretanje bebice
10.7.2010 23:04:50   
gagana83
Sta vam je zene,pa male su one jos,ima vremena okrenuce se!


Beba moje kume se prvi put okrenula sa punih sedam meseci ali je zato prohodala sa nepunih 11. Sasvim zdrava i prava beba!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: samostalno okretanje bebice
10.7.2010 23:18:54   
Anck Su Nmaun
Sa ledja na bok uvek i to je sve  , al se jos ne dize na laktove user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: samostalno okretanje bebice
10.7.2010 23:22:42   
Mishica 77
Pa rano je. Tvoja Tara za sada treba da odiže samo ramena i glavicu od podloge. Sve više od toga je "mašala". user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: samostalno okretanje bebice
14.7.2010 17:47:51   
Anoniman
TEA SE OKRENULAuser posted image user posted image user posted image
sa ledja na stomak!!!!

danas je njen dan!! user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: samostalno okretanje bebice
14.7.2010 17:50:13   
buhla
IZVORNA PORUKA: OTI

TEA SE OKRENULAuser posted image user posted image user posted image
sa ledja na stomak!!!!

danas je njen dan!! user posted image user posted image



yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee user posted image
kad krenu ne umeju da stanu! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: samostalno okretanje bebice
14.7.2010 18:17:19   
Unica
una se je pre mesec dana pocela da se okrece sa stomaka na ledja a od juce i sa ledja na stomak. sad se samo vrti i okrece kao cigrica user posted image

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: samostalno okretanje bebice
14.7.2010 22:53:06   
Mishica 77
Bravo za sve bebe! Mi smo još lenji.... fali nam mrvica pa da se okrenemo. Valjda će uskoro. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: samostalno okretanje bebice
14.7.2010 22:54:14   
lothroniell
Milos se jos ne okrece... user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Click Here