|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.10.2013 16:10:21   
Meisje
Mi bi na put ali mi doktorka kaze da beba(3,5meseca)moze samo 1,5h u autosedistu. Mi bi preko Nemacke do Srbije,tad ce imati 4,5meseca ali ovaj deo od Nemacke ima 1250km i ako postujemo pravila i pravimo tolike pauze ima da se oduzi i to onda nema smisla.. :( A da ne postujem pravila ne moguuser posted image

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.10.2013 16:51:53   
viking
Mei, a avion? Znam da bebe dok su baš male ne smeju ni u avion zbog ušiju, ali ne znam do koliko....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.10.2013 17:06:09   
jovicaa
meisje mi smo aleksa vodili sa osam meseci na more, putovali 12 sati.... sve vreme je bio u autosedistu, pravili smo ceste pauze.. i stavaljali ga na stomak tokom pauza, kazu da je to dobro.
ali sa 3 i po meseca je mozda stvarno rano, ne znam..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.10.2013 19:56:18   
Meisje
Ona ce imati 4,5m kad budemo putovali..
Evo za sad smo resili da napravimo kombinaciju,pola auto pola avion samo jos da vidim to za usi,od kad smeju u avion..?
Jovice da je ona starija ne bih ni razmisljala al ovako necu da rizikujem da je recimo drzim u voznji van sedista i tako to

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.10.2013 22:20:13   
jovicaa
i mi smo tako mislili, ali maksim je toliko histerisao u par navrata ove godine kada smo putovali u grcku, da sam morala da ga izvadim iz sedista i drzim u krilu.
ali zavisi od bebe.. maksim je bio jako nervozan do skoro.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.10.2013 22:26:52   
tijatija
Ja sam prvi put sa naj starijom isla vozom kad joj je bilo 2.5 mes. ( put od 13h) Citavu noc je prespavala super je proslo, a svako naredno putovanje sa detetom od 6 mes. kolima relacija PG-SU oko 12 h i nisam imala problema...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.10.2013 22:32:08   
tijatija
A zaboravih napisati sto se tice avion-bebe...Komsinica se porodila u SR. dete je imalo mesec( mozda i manje) kad je dosla sa njim kuci za PG avionom...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
14.10.2013 22:51:48   
ivaMark
Mei, a da prespavate negde na pola puta user posted image
mi smo na more isli kada je beba imala tri i po meseca, oko 400km smo putovali ali smo stajali na sat i po (max dva) da beba malo izadje iz sedista...Mogu reci samo da se put mnooogo oduzio bas zbog stajanja. Sa cetiri meseca ponovo put od 400km, putovali smo od sedam popodne, tako da je prespavala... ali mislim da se namucila. Sada bih uvek izabrala da putujem po danu sa bebom, bar moja lepo podnosi voznju preko dana. Nadam se da cete naci najbolje resenje.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.10.2013 13:05:50   
Meisje
Pa mi i idemo na opciju da prespavamo ali nam je drugi deo puta dugacak(1250km). Evo sad smo saznali i za opciju de se sediste malo nakosi tako da joj je teziste vise na ledjima.. Videcu..znaci moze avion bez problema,samo ako je budna da joj dam cuclu..
Sto vise razmisljam sve mi deluje komplikovanije i dodje mi da odustanem od svega..

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
15.10.2013 16:01:19   
viking
Ja i dalje mislim da ne može, to što je neko vozio bebu avionom ne znači da je to ok. Naravno, radi prema svom nahođenju, ali ja bih na tvom mestu ipak pitala doktora (ni ja nisam stručno lice).
IZVORNA PORUKA: Meisje

Pa mi i idemo na opciju da prespavamo ali nam je drugi deo puta dugacak(1250km). Evo sad smo saznali i za opciju de se sediste malo nakosi tako da joj je teziste vise na ledjima.. Videcu..znaci moze avion bez problema,samo ako je budna da joj dam cuclu..
Sto vise razmisljam sve mi deluje komplikovanije i dodje mi da odustanem od svega..



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
10.9.2014 21:12:23   
New Mom
Sa Kacom smo isli na Zlatibor kad je imala 4 i po meseca, kolima 5 sati. Na more (9 sati kolima) smo s njom isli kad je imala 13 meseci.
Sa Koljom smo isli isto na Zlatibor kolima kad je imao 5 meseci. Na more kolima 3 dana (user posted image ) do Rodosa kad ne imao 15 meseci.
I trece opet prvo na Zlatibor.user posted image Anastasija je imala 2 i po meseca.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
10.9.2014 21:28:22   
Anck Su Nmaun
Tara prvi put Tara pa HN sa 2,5 meseca
Hana sa 11 meseci Grcka
Svake godine negde putujemo na duze, i nemamo problema. Moja deca su kao rodjena u autu. Mislim zamalo se nisam i porodila u njemu user posted image nakon termina 13 dana ja sam i dalje vozila van grada.
Bas su naviknute na auto i putovanja. Mali avanturisti na roditelje user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
10.9.2014 21:35:59   
doktorkakristal
Za Svicu u avgustu,D je imala 10 meseci putovali 20 sati,ona je bila dobra ja izludela user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
10.9.2014 21:40:19   
Torbica
Anastasija busom NS-Budva, sa 4 meseca, 14 sati puta.
Djole sa 5 meseci, kolima, Grcka/Sarti, 10-11 sati.
David, 2 meseca, Grcka/Tasos, sa trajektom, dobrih 14 sati.

< Poruku je uredio Torbica -- 10.9.2014 22:39:20 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
22.11.2014 15:43:30   
snezap
mislim da je Ok prvi put sa 6 meseci

_____________________________

Moja sreca je dva puta veca <3 Filip i Mihajlo <3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
22.11.2014 15:53:28   
Klarita
Svaka majka zna da proceni da li joj je dete spremno za put ili ne. Ove godine smo isli u Grcku kada je N imao 4 me, a vec par puta za Bg ...pominjem Bg jer je udaljen 3h od nas...a, Gr 6h. K je isla prvi put sa 7m do Gr. Odlazak od sat vremena ne racunam, toliko nam je udaljen Nisuser posted image

(odgovor članu snezap)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
22.11.2014 15:56:31   
emicaa
Teodora imala pola godine kad smo prvi put išli za bosnu autom,19 sati putovali ali smo svako sat vremena pravili pauze i putovali smo noću pa je veći dio puta prespavala.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
4.5.2015 2:53:33   
dunja RR
Garant sam promašila temu, ali ne moguuu da nađem adekvatnu...kasni sati..šta da ponesem bebi od 10.5 meseci od lekova za ne daj bože, ako budemo odsutni 7 dana. imam sirup eferalgan, šta još?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
4.5.2015 3:05:48   
Ana RR
Suzi, evo imaš ovde klik

Ja sam uvek nosila sirup za temperaturu, aerius (u slučaju neke alergije ali nikad nam nije trebao), probiotik (probiokid imuno), kremice za ujede (fenistil i slično), sprej protiv komaraca, fiziološki za nos, flastere, jekoderm, pantenol krem, toplomer, i ostale stvari koje nosim i za nas.

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.5.2015 3:09:39 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
4.5.2015 3:19:57   
dunja RR
Hvala Ančiiii user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
4.5.2015 6:08:47   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
6.5.2015 14:47:38   
mila83
Na duzi put sa prvo dvoje smo isli kad su imali godinu dana,na Zlatibor,oko 6h nam treba do tamo.(nama je to duze user posted image U medjuvremenu par puta do Ns,oko 1,5h. Sad sa Teodorom planiramo malo ranije na Zl,imace desetak meseci.
Ja ne bih sa bebom putovala avionom,osim ako nije u interesu deteta i njegovog zdravlja da stigne negde u sto kracem roku.
Ali to je stvar izbora.)

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
6.5.2015 14:55:57   
World
mi smo na 'duze' isli prvi put kad je a. imala 3 mjeseca. a sa al. kad je imao mjesec i po.. put od nekih 3-4 sata, a sa njima nekih 5, oko 200 km

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
8.5.2015 12:46:42   
jovicaa
oba deteta 8 meseci na more. a u vrsac, 2 sata udaljenosti, kada su bili veoma malo, maksim je isao sa 7 nedelja.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kada prvi put na duži put sa detetom?
10.3.2016 15:36:16   
Animsaj9
Mi planiramo more u avgustu tada ce D imati 8 meseci, nadam se da ce izdrzati put

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







U godini jubileja dm nagrađuje vernost kupaca
Beograd, 23. april 2024 – U godini kada proslavlja dve decenije poslovanja, dm drogerie markt kreirao je nove pogodnosti...
5 razloga za kuvanje na indukcionim pločama!
Uz elegantan dizajn, efikasnu upotrebu i bezbednost, Gorenje indukcione ploče su savršen izbor za bržu i lakšu pripremu ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here