|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 8:47:02   
Trcosava
Ovaaaj Lesice zar i niste skoro krečili? user posted image user posted image

Pošto boje nisam našla, kod nas su radile radnju vodene bojice, jer Ani dati temperu je ravno samoubistvu. Dva obojih ja (i treće čuvarkuću), dva Ana obojila. Ostali su popucali

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 9:27:18   
lesica
Oooo pa krečili smo, no medjutim user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 9:32:40   
Trcosava
Joj ! (to je sve što ću rećiuser posted image )

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 22:49:06   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Snelle

O Lesice, hrabra ženo user posted image
Ja se još uvek ne usuđujem da dozvolim Lani da vrši eksperimente unutar stana user posted image

Potpisujem. Potpisujem (samo mi se ćerka drugačije zoveuser posted image ).

Ja sam farbala danas, izuzetak jer smo sinoć doputovali kasnno, inače farbam na Veliki petak.

I svake godine izučavam šta i kako biti što kreativniji i naravno da ništa od toga ili ne uradim ili ne uspe.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 22:54:11   
dunja RR

Ja sam sve i svašta ranije isprobavala, i najviše mi je žao što nisam naučila oslikavanje voskom.

Poslednjih godina farbamo samo u lukovini.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 22:56:58   
New Mom
Meni je baka radila sa voskom. Mnei nikad nije upalilo i isto mi to najžalije.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 23:05:06   
dunja RR

Kada vidim kako bake to laganini rade, oduševim se. Meni nikada ni crta jedna nije uspela voskom. A kupila sam bila i cediljku, i sve radila kako mi je rečeno, ali džabe. Prosto sam antitalenat za to. I žao mi je.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Farbanje jaja
5.5.2013 8:48:00   
Štetica
Dunja kakvu cedaljku za vosak,nerazumem?
Potrebno ti je pero(za mastilo kupis u knjizari),pravi vosak(parafin),sveca i obicna olovka ako nisi vicna crtanju. Nacrtas olovkom zeljene oblike,nad svecom zagrejes pero i po mrvicu parafina stavljas da se otopi i po konturama od olovke vuces perom. Par dana ranije potopis jaja u hldnu vodu sa lukovinom da ljuska upije boju i potom skuvas. Gotova jaja namazes uljem,ako ostane voska posle kuvanja istrljas masnom krpom da to lepo obrises. A za boju i vosak ja uvek prvo skuvam jaja pa crtam i dan ranije stavim u razmucenu hladnu farbu da ljuska upije boju,ujutru blago zagrejem farbu da bi spao vosak a sara ostaje. Ako hoces ostavi mi na pp adresu i poslacu ti sav potreban pribor,jer najbitniji je taj parafin,jedino od njega ostaju lepe sare.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 7:22:11   
Misha i Ljisha
Ja kupila gomilu boja, ali nisam kupila nikakve nalepnice i slicno. Moracu malo i to. Meni je bezveze da farbam jaja kad nismo neki obozavatelji istih a plus smo na salasu pa nije bas da nas deca obilaze pa da im delimo jaja za uskrs. sve bih po malo. Verovatno cu u lukovini, sacuvala sam dosta lukovine i probacu spanac(procitala sam tekst za prirodne farbe za jaja) i onda cemo D i ja da se bacimo na skupljanje travcica po dvoristu pa u carapu. Nisam vicna slikanju, a pogotovo ne voskom, to je moja baba radila i stvarno je bila maher. U svakom slucaju krece euforija oko uskrsa hehehe...Evo meni zeke vec po prozorima, ukrasna jaja na stolu jos da kupim par dzidzibidza da D bude zanimljivo. Bas mi kaze ucenica kojoj vec godinama drzim casove kako nisam nikad ni kitila jelku ni tako ukrasavala kucu i kako se sve promenilo od kad imam D user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 7:48:19   
Trcosava
Pošto sam totalno razoočarana onim bojama (sve moguće, te se sijaju, te ovakve, te onakve) ja sam lepo kupila one klasične boje u kesici. Jedino što bi mogla je da sa Anom naberem po koji listić, samo ne znam da li će da ostane otisak jer se jaja ne kuvaju u boji, već se utapaju u nju.

Nalepnice sam isto uzela.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 8:28:03   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Štetica
Ako hoces ostavi mi na pp adresu i poslacu ti sav potreban pribor,jer najbitniji je taj parafin,jedino od njega ostaju lepe sare.

Stetice, gde se uopste kupuje parafin? U kakvim prodavnicama?


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 8:33:28   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Pošto sam totalno razoočarana onim bojama (sve moguće, te se sijaju, te ovakve, te onakve) ja sam lepo kupila one klasične boje u kesici. Jedino što bi mogla je da sa Anom naberem po koji listić, samo ne znam da li će da ostane otisak jer se jaja ne kuvaju u boji, već se utapaju u nju.

Nalepnice sam isto uzela.


Kad skuvas jaja napravis boju, stavis listic na jaje a jaje stavis u najlon carapu i vezes trakicom da se ne pomera, koji minut u boji i eto je lepa sara!
Recept moje bake user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 8:36:03   
Trcosava
haha Ivanko mila moja user posted image

Znam kako se pričvršćuje list na jaje, nego nisam sigurna da li bi ostalo u ovim bojama. Pa i ja sam kao mala skupljala listiće i vezivala u čarape, ali onda smo imali one boje u kojima se jaja kuvaju. Probaću svakako. A imam i neke čarape sa rupama, hmm ako stavim samo njih da li će da ostanu rupe? user posted image Mislim da bi to kao bila šara

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 8:42:27   
Ivanka 75
Mozes svasta sa carapama, ja imam neke sa cvetovima pa cu da probam.
Inace, men8su se najbolje pokazale one najobicnije boje u prahu. Jaja kuvam po receptu Ane RR, na nizoj temp malo dyze i ne puca ljuska nego budu bas lepa, cela.
Pa u serpici skuvam boju sa malo sirceta, potopim jaja na koji minut i gotovo.
Uzimala sam pre i neke uljane boje, pa ove pa one, placala papreno a boje nisu bile nimalo lepe.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 8:48:33   
Trcosava
E taj recpet znam ja odavno, prvo na pola stepena da se jaja ugreju, pa posle polako se povećava temperatura.

I ja sam uzela sad te u prahu (kesicama), ali one se kao ne kuvaju nego se razmute u toploj vodi sa sirćetom. Problem je što sam ja prestala da koristim obično sirće, ne koristim ni vinsko. Ne znam jel može balzamično sirće? Opet i ono mi je ono tamno, ne svetlo. hm, ništa ća kupim litar običnog sirćeta. Ili mora vinsko? Joj!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 8:49:59   
Modessty
Trco imaš crni luk sigurno, pa te sa listićima možeš sa ljuskom crnog luka da skuvaš user posted image

Ja ću opet boje u kesici. Jednostavno nemam vremena za nešto više od toga

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 8:51:48   
Ivanka 75
Kupisclelo litar alkoholnog sircete pa ga posle koristi za pranje sporeta, frizidera, sudopere...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 8:53:58   
Trcosava
Mod, ja ću farbati samo nekih 15 jaja. OVde se ne razmenjuju jaja pa nemam kome da ih dam. Tako da je ovo više radi obeležavanja.

Znači može alkoholno, hvala Ivanko user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 10:12:27   
Azra_

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

I mi smo juce brljali, a ja je nisam slikala user posted image uglavnom dala sam joj gliterima da ukrasava
user posted image
Bas je bila odusevljena i svidelo joj se user posted image posle je nastavila da brlja po papiru... sreca po zidove user posted image


Anck sad gledam ova jaja od prošle godine. prelepa su. Čime ih ukrašavaš? Neke šljokice?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 10:24:52   
Štetica

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Štetica
Ako hoces ostavi mi na pp adresu i poslacu ti sav potreban pribor,jer najbitniji je taj parafin,jedino od njega ostaju lepe sare.

Stetice, gde se uopste kupuje parafin? U kakvim prodavnicama?



NM parafin(cist vosak iz kosnice) imas kod pcelara ili u radnjama koje prodaju pcelarsku opremu i proizvode.Pogledaj na pijaci kod nekoga ko prodaje med,tu ces najverovatnije naci.A pero za vosak potrazi u knjizari,kod nas je oko 60-70 din.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 10:32:42   
Azra_
Štetice, a ako se jaja farbaju onom običnom farbom, kako ide postupak? Prvo se šara parafinom pa se onda farbaju??? Dakle, ako sam dobro razumela: Olovkom iscrtamo po jajetu željeni oblik pa onda parafinom i perom podebljamo te konture? A kada ide farbanje?


< Poruku je uredio Azra_ -- 11.4.2014 10:34:16 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 10:37:48   
mali_mis
Ja prosle godine nisam mogla da farbam jajca zbog mirovanja u trudnoci, ali ove ima da nadoknadim. Obozavam da farbam jajca, mogla bih po citav dan da se zanimam sa tim.
Pre par godina sam uzimala one boje u tabletama, i te su mi se pokazale kao najbolje, ofarbaju i ona jaja koja odbijaju bilo koju boju. Al, ko ih proizvodi, da me ubijete nemam pojma. Sad sam uzela neke tecne, proizvode se u CG, valjda su boljeg kvaliteta od ovih domacih tecnih, i one u kesici, pa cu da muckam. Probala sam one gel boje, meni je ono cisto suser posted image , nikad da se osusi boja, razmazuje se po rukama, ma nikad vise.
Najlon carape su obavezne, jednom sam probala i sa mrezastim, i lepo se preslikala mrezica.
Jao jedva cekam.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 11:33:14   
Štetica
Azra skuvas jaja 2-3dana ranije(sreda) i izvadis iz vode da se ohlade i osuse.Suva jaja iscrtas voskom i spustis u razmucenu boju(bez sirceta) da stoje 2-3dana.Kad ljuska upije boju,stavis to sve da provri na sporetu i dodas malo sireceta. Da ti vri minut-dva samo da bi se otopio vosak.
Ja cu ove godine vecinu da farbam u krep papiru,budu lepo sarena a i najlakse mi tako.
Postupak je sledeci: Kuvano jaje uviti u krep papir,i pakovati u cedaljku-djevdjir,preliti vrucim sircetom i pustiti da se malo prohladi.Sto vise boja papira to ce jaja biti sarenija,boje ce se preliti sa jednog na drugo jaje gde god se dodiruje.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 11:51:53   
nata11
Jel neko probao dr oetker boje i jos bitnije gde ima da se kupe?

_____________________________





(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Farbanje jaja
11.4.2014 12:13:10   
wivern
Sve sam zivo isprobala i ove godine se vracam na proverene boje iz kesice, carape, listice i ostalo...Sve sto sam probala, mermrne boje, kristali, nista mi nije uspelo potpuni sam duduk user posted image
Mada me stetica zainteresovala sa onim crtanjem...to bih mogla probati, i obavezno gumice user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here