|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ojed / plikovi na guzi
7.6.2013 22:05:20   
pandina
Babylove pelene mozes kupiti samo u dm-u, to je njihova marka. Mi koristimo te pelene od prvog dana.

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: ojed / plikovi na guzi
7.6.2013 23:42:15   
Sanchy
Takodje ih koristimo od prvog dana,nikada bebac nije imao bilo kakvu iritaciju,zato ih i preporucujemuser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: ojed / plikovi na guzi
28.6.2013 19:50:55   
madamme
i mi imamo problem.,,,ukakila se tokom noci i ujutru - crvenilo, a preko njega bubuljice, ili vise kao beli plikovi ali prazni....dr nam je dao hloramfenikol i sudokrem...posto nam nije bolje, sad mazemo flugocid do ponedeljka, pa da damo bris i da vidimo sta cemo dalje....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: ojed / plikovi na guzi
29.6.2013 9:52:55   
cockic
meni se lena osula iznad guze,gde je ivica pelena na ledjima.i to je juce cesala i napravila cudo.mazala sam joj pantenol i sad joj je mnogo bolje.flogocid je super videcu kako ce biti danas,pa cu ga kupiti ako joj se opet upali.inace pelene sad koje koristimo su lumpi.a dr.sam pokazala ona je rekla pelinski osip.

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: ojed / plikovi na guzi
2.7.2013 16:28:52   
ivaMark
Moja bebica je imala ojed i plikcice samo kada smo dosle iz porodilista... frapirala sam se kada sam videla...
Od tada na srecu ni jednom za ova dva meseca user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: ojed / plikovi na guzi
2.7.2013 18:00:02   
cockic
na kraju ovo sto sam pisla pre par dana,jucerasnje misljenje dr.je da je ekcem.pa sad se mazemo aflodermom.da vidimo da li ce pomoci.probala sam pre toga svasta.i nista nije pomoglo.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: ojed / plikovi na guzi
2.7.2013 18:41:29   
madamme
cockic, afloderm jeste za ekcem, koristim ga ja i moje straije dete.
mi cekamo rezultate brisa sutra pa cemo da vidimo. guza izgleda bezveze, kao koza koja se oporavlja posle opekotina.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.7.2013 15:28:22   
madamme
Bris je stigao, izolovana kandida. Nije mi jasno kako ni od cega, beba mi ima tek 20 dana.

Ja je nemam, a i porodila sam se na CR. Sto ne volim kad deci nesto fali user posted image

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.9.2013 21:49:30   
Sanchy
Usled proliva pojavio nam se grozan ojed na guzi,taman se primiri i ponadam se dobro je,prolazi ,on se opet ukaki i stolica mu pojede kozu,,vrzino kolo ,ne znam sta da radim vise..user posted image

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.9.2013 21:57:28   
Torbica
Sanchy, najbolje iskustvo imam sa zapiranjem hipermanganom, posle svake stolice, a uvece cak pustim bebca da sedi u toj rozikastoj vodi. Ako nije jak ojed, Penaten Wundshutz sa cinkom nam je resavao sve,a ako je bas jak, pedijatar nam je dao Triderm kremu, e sad ona ima i antibiotik antigljivicni i kortiko... i bukvalno u roku od dan-dva smiri sve. Priznajem da sam ga i na svoju ruku mazala, ali bukvalno po jedan dan i onda nastavljala Penaten. Ono sto kazes, vrzino kolo, pa da zaustavim. Idealno bi bilo da pedijatar pogleda. Cesto i sam Daktanol resi stvar, znaju oni kada ga daju i kada lici na gljivicni ojed. Srecno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.9.2013 22:00:56   
Torbica
Zaboravih - posle svakog zapiranja taj Penaten sam mazala, a secam se da sam cerkicu pustila da ide gologuza jer je bilo bas grozno, od zubica, pa makar malo da se ventilira, hodala je vec, bila je u jaslicama tad, to se secam, mladja grupa. Isla sam stalno za njom da brisuckam parket kad se upiski...
Onaj Triderm kad se namaze, uopste preko njega ne moze nijedna krema, jednostavno nece da se rastrlja. Secam se da me je to nerviralo, kako sad celu noc da pustim detet samo sa Tridermom... bez Penatena....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.9.2013 22:11:14   
Sanchy
Hvala Torbice,razmisljala sam za triderm ili jekoderm da kupim posto oba imaju dosta pozitivnih iskustava po forumima,ma i ovo sto sada koristim naizmenicno Ivancic sprej protiv ojeda i babylove kremu protiv ojeda pomaze u smislu da se sve umiri ako nema stolicu tri do cetiri sata ali onda opet proliv i opet haos,,zato sam nesto razmisljala taj jekoderm i ako je za opekotine mastan je i ne moze tako lako da se skine sa koze cime pruza vecu zastitu..ne znam ni sama,,on je ovako veseo ,klopa dijetalno sve pojede,ali kad krenem da ga presvlacim haos..procitaj molim te ako mozes post na temi proliv,hvala ti user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.9.2013 22:31:10   
Torbica
Ma nista! Da brzo prodje! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: ojed / plikovi na guzi
23.9.2013 23:45:51   
jole82
I mi smo dobili proslog vikenda ojed po guzi od zubica, a kontrola redovna kod dr je bila sad u petak, pa posto sam procenila da nije nista alrmantno, krenuh na svoju ruku...probali prvo Sudokem dva dana i nista... pomogao nam je Penaten za dan je bilo bolje, a za dva osip na guzi nestao skoz...medjutim pojavio se istovremeno sa ovim i ostao osip na preponama, ali tu nam je od Penatena bilo samo gore(kao da je jos vise isusivao)...set_ila sam se da smo u nekom promo paketu dobili Sebamed kremu protiv pelenskog ojeda i eto od njega nam je za jos 3 dana prosao i taj osip na preponamauser posted image u petak dr pogledala..nema ni traga ni glasa nigde user posted image

< Poruku je uredio jole82 -- 23.9.2013 23:48:36 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.11.2013 21:19:16   
Janncica
Meni S na preponi(vise na butini) ima ojed... mislila sam da je rascesao sa pelenom,jer je taman na tom mestu.Mazala Sudokrem,pa ivancic sprej za ojed,sad smo kupili Sebamed i evo treci dan nista se ne povlaci. user posted image
Planiram da ga vodim kod doktora sutra ili prekosutra(ne znam kad ce moci da nas prime). Sestra mi je farmaceut i kaze da uzmem triderm ili ako ga ne pronadjem da mazem kanesten. A ja nesto ne bih bez da mi doktor kaze.
Je l on tako mali sme triderm i kanesten?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.11.2013 21:26:59   
jole82
Janncice idi u razgovore mama...baš se o tome pričalo..i Canestenu..dr Maslačak je rekla koju user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.11.2013 21:28:05   
World
Mi smo koristili kanesten (prepisala dr) kad je Ana imala neka 2-3 mjeseca, tako da valjda smijes koristiti.. i jos plus neke 2 kreme..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.11.2013 21:32:58   
Janncica

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

Janncice idi u razgovore mama...baš se o tome pričalo..i Canestenu..dr Maslačak je rekla koju user posted image


E vi moderatori ste bas cudni ljudi...user posted image
Ja pobegla odande da me ne opominjete da ima tema,a ti me sad selis tamo... user posted image
Salim se,videla sam nego ne znam da l smeju deca pre godine da koriste(hvala World). Ne bih ja to na svoju(tj.sestrinu) ruku.Njemu je to kao izguljena koza,a prvo bile tackice.I ima na testisima(ju kako sam fina) tu gde se dodiruju sa tim na preponi malo.
Grozno izgleda.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.11.2013 21:35:25   
Rosita
Sta je ovo, invazija crvenih guza ? Šala, nije smešno, mi smo počeli danas sa sebamed, crveno oko anal.otvora. E, a kako su u vezi crvenilo i zubi, na koji nacin?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.11.2013 21:38:10   
Janncica
Rosi ne znam u kakvoj,ali znam da jesu.user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.11.2013 21:48:03   
jole82
Ne znam ni ja tačan mehanizam..al pretpostavljam da ima veze sa pH vrednostima...
T kad krene da balavi smrdoćka joj kakica na kiselo i iz usta ima specifičan miris posebno kad se probudi(nije to ništa strašno..nego sam ja njuškalouser posted image )..
Ja pitala dr jel treba da je vodim negde zbog tog smrdoćkanja iz usta..nisam povezivezivala sa stolicom jer se do tad nije ni jednom ojela..i samo mi reče da hoće to od zuba kad rastu, posebno kad pređu na čvrstu hranu...
I stvarno tako jeste... I imali smo ojede dvojke kad su izbijale...pisah gore šta i kako bi..
Al sad kad se pomaljaju 4 koje su veće..ima po nekoliko dana - nedelja da se ništa ne dešava i dan kad se probijaju je nadrndana balavi i počne to smrdoćkanje iz usta kad se probudi i kakica smrducka isto i ojede se baš oko samog otvora(nama Penaten reši posao za dan)..a i urin na jutarnjoj peleni (dakle celu noć) drugačije miriše nego inače..
A u prilog tome iz usta, kad joj mažem gengigel (koji sadrži hijaluronsku kiselinu i vraća balans normalnoj sluzokoži) manje smrdi...
Tako da pretpostavljam da je ovo što rekoh..
Pa sad ako neko zna tačno, nek kažeuser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 5.11.2013 21:53:17 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: ojed / plikovi na guzi
5.11.2013 22:45:42   
pocahontas
e da, a babica mi je jos rekla da joj mazem i bpanten, pa mozda janncice da probas i to...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: ojed / plikovi na guzi
6.11.2013 13:14:42   
Žapkić
Ja sam mojoj bewbi guzu mazala ovako: Jedan dan Pavlovićeva, , drugi dan Pantenol, 3. dan Jekoderm. I tako u krug. Nikada, ali baš nikada, nije imala ni najmanje crvenilo.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: ojed / plikovi na guzi
6.11.2013 19:06:41   
MTS064
Sudokrem je zakon za ove probleme, nas je spasavao tih ojeda. Koristili smo sve i svasta i tako se samo vrteli u krug dok nismo uzeli Sudokrem i ojed je nestao.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: ojed / plikovi na guzi
6.11.2013 19:08:01   
mamica 91
mi smo imali isti problem..meni dodje da placem kad se setim samo.. cak je znalo da "krvari" malo ali ipak je bilo krvi kao sitne tackice.. canesten nam nije pomogao.. skoro mesec dana je bilo tako.. ona nije nocima spavala i nije htela da sedi uopste, peckalo je to... ali posle triderma je za dva dana bila druga prica.. sve se zamladilo.. za sedam dana proslo skroz..ali isli smo kod dr. cim sam videla da nije obicni osip..ona je imala god i 2 meseca tad..srecnooo.. i da vam brzo prodjee..

IZVORNA PORUKA: Janncica

Meni S na preponi(vise na butini) ima ojed... mislila sam da je rascesao sa pelenom,jer je taman na tom mestu.Mazala Sudokrem,pa ivancic sprej za ojed,sad smo kupili Sebamed i evo treci dan nista se ne povlaci. user posted image
Planiram da ga vodim kod doktora sutra ili prekosutra(ne znam kad ce moci da nas prime). Sestra mi je farmaceut i kaze da uzmem triderm ili ako ga ne pronadjem da mazem kanesten. A ja nesto ne bih bez da mi doktor kaze.
Je l on tako mali sme triderm i kanesten?


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here