|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ojed / plikovi na guzi
1.10.2012 0:12:30   
Sanchy
Ni mi do sada nismo imali ojed ..ne koristim vlazne maramice nego pamucne baby love tufere za bebe pa mu vodom ocistim guzu svaki put kad menjam pelenu a to je ponekad i na dva sata,mazemo baby love kremu i takodje bilo kakvu tackicu crvenu mazemo baby love kremicu protiv ojeda i te tacke vec pri sledecem menjanju pelena vise nemaa..pelene takodje baby love posto su najprirodnije...eto to je sve..

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: ojed / plikovi na guzi
1.10.2012 9:25:14   
cockic
ma nema sta joj ne mazem,ima dana bas iz tog razloga osetljive koze da nenavikne da joj neku put kremu i nestavim ne ojede se uopste ali ovo je od kisele stolice jela je kod moje mame pavlaku ali lose jede cvrstu hranu samo hoce voce danima.ali procice vec joj je jutros bolje mada u 5h nocas je kakila pa sam joj odmah oprala guzu.ja mislim da gresim oko tog pranja perem joj od kad se rodila nad lavaboom vlazne maramice nekoristim uopste bas iz razloga jer je devojcica i cak joj stavrcicu uvek obrisem tuferom sa oktani septom i to i unutra lepo obrisem.

ovo kakanje mi lici da je zakacila mozda od bate taj laringitis jer je on dva dana pre imao redje stolice ali ne sve u toku dana.mada danas idemo kod dr zbog tog kaslja i nosa pa ce nam reci sta je.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 13:55:53   
Azra_
Mi smo sa mesec-dva oko prepona imali ojed, koji smo rešili nekom mašću, koja nije bila za taj uzrast, ali je bilo zadnje rešenje i uspelo je. Do pre 15ak dana, nikad više nikakav ojed nismo imali. Ali se pre možda 20ak dana po guzi javili crvenkasto-beličasti plikovi. Bude dana kad se malo smiri, pa nakon par dana opet. Probala Sudokrem, Niveu, Mustelu...ne prolazi...samo na momente bude bolje ili gore.user posted image Već je veliki da bi sad počeli ti problemi. Nismo menjali pelene. Maramice vlažne koristim ako je tvrda stolica, ako se baš ukaki, onda pranje, sve kao do sad, ali eto...sad nas zadesilo.

Imate li neki predlog?


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 14:05:01   
Tiziana
Oktenisept!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 14:05:12   
Anoniman
Azra i mi smo imali takav strasan ojed, cini mi se sa 6 meseci kada je trebalo da nam izbije prvi zubic, svasta probali, od sebameda, sudokrema, mustele, nivee, nista pomoglo nije, onda nam je dr. dala neku kremu, koja takodje nije za bebe da mazemo 3 dana, i posle nje ojed je prosao, pojavio se opet nakon mesec dana, ja opet namazala tu kremu, i vise ga nije imala, ako jos uvek imas tu kremu probaj sa njom nemoj punu dozu, vec mazi dan, dva, trebalo bi da se povuce.user posted image

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 430
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 14:12:09   
pandina
Azra, i mi smo imali isti problem kad je imao mesec dva. Sve smo to isprobali i bivalo je sve gore i gore. Ojed bio onda zahvatio i prepone i izgledalo je stravicno. Onda smo radili laboratirijsku analizu i pokazalo se da Candide nema, ali je dermatolog i pored toga preporucio Daktanol mast. Koliko se secam, u tankom sloju se maze ujutru i uvece, a izmedju toga samo pranje vodom i dooooooobro susenje. Neka beba par minuta bude raskomocena. Za dan je bilo bolje, a za tri dana je potpuno nestalo. Samo Daktanol se maze maksimalno pet dana. Od tada vise ne koristim vlazne maramice i nije se vise nikada ponovilo, da ne ureknem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 14:15:25   
Anoniman
Pronasla sam tu kremu koju nam je doktorka dala, zove se TRIDERM

(odgovor članu pandina)
  Direktna veza do poruke: 432
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 14:54:43   
Ivanka 75
Eozin tečnost u tankom sloju naneti vaticom, ali paziti, ostaje crveno i teško se ispira, ali na guzi vidljivi rezultati već nakon nekoliko sati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 23:31:49   
Azra_
Mame, hvala vam na savetima.

Ivančice, već sam probala, osim farbanja ruku i njegove kože, nije bilo rezultata.

Unina mama, istina, TRIDERM, i mi smo je koristili. To kad je sa mesec- dva imao po preponama ojed, koji je bukvalno počinjao da krvari, ništa nije pomoglo. Mazali dva dana i povuklo se i do sad ništa. Sad sam probala dva -tri dana sa istom kremom, ali samo ublaži crvenilo. Čim se ukaki, sve po starom. A presvlačim ga odmah, perem, sišim... Valjda će nekako proći.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 23:50:03   
cockic
azrada nisi yvela nesto kiselo to zna da ih bas iziritira cim se ykake.tako je meni lena imala neke sitne bele tackice i crvenilo kad sam joj dala sokic koji je imao narandzy i cim sam prestala da joj dajem povyklo se.

ako si davala kivi,mandariny ili nesto tako mozda je od toga user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 23:53:58   
Christabel
moja mala vec nekih 10ak dana ima problem sa stolicom- cesto kaki, mekse, kadkad i sluzavo. Ne uspem uvek da je stavim na nosu, jer kaki sad i po 5 puta. Danas se ojela, to je strasno kakvo je, i guza i napred sve crveno. Prosto ne znam cime da mazem, treba mi ocigledno nesto jace od standardnih kremica

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: ojed / plikovi na guzi
11.12.2012 23:58:22   
cockic
FLOGOCID mast je syper za te ojede jedino je to pomoglo mom petry kad ima ojed od proliva.ja sam mazala i hipermangan ili oktanisept prvo to naprskam pa kad se osysi namazem flogocid stavljala sam i ceri kad ima neki ozbiljni ojed yglavnom pomogne.kad je imala gljivice samo nas je spasao kanesten ali to je imala na jednoj povrsini velicine lesnika i povyklo se od kanestena.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: ojed / plikovi na guzi
12.12.2012 0:03:37   
Azra_
Cokić, jede mandarinu, jede kivi, ali ne svaki dan, i ne kao obrok, nego tek po parčence. A i ovo traje već duže. Mislim da je pre do zubića, a ojed kao ojed... Uporan i dosadan. Pokušaću i flogocid, imam da negde u kućnoj apoteci.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: ojed / plikovi na guzi
12.12.2012 0:29:13   
cockic
ma probaj da my nedajes to kiselo voce nekih 4-5 dana.pa da vidis jer mozda byde i od toga treba da ga ne jede nekoliko dana pa da vidis.mada i od zybica hoce,ali hoce i od kiselog.mom pekijy je cak od kiselog mleka gyza bila yzasna koloko se ojeo ali jeo ga je svaki dan i onda kad sam prestala ni gyza nije bila ojedena.kisleo sad nesto i ne voli samo jogyrt a y tom yzrasy ga je bas jeo.

nadam se da ce brzo proci user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: ojed / plikovi na guzi
12.12.2012 10:29:45   
Azra_
Hvala Cokic.... Probaćemo. Jogurt, pavlaku i kiseo mleko ne jede, ne sviđa mu se. Pojede karfiol i piletinu npr. bez ičega. Meni se želudac okrene kad nema ni šargarepe, ni pavlake...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: ojed / plikovi na guzi
6.6.2013 22:28:36   
vesic
moja beba ima neke crvene tackice po kozi ribice,urin je ok.dr kaze hoce od pelena anismo menjalipelene koristimo pampers od rodjenja.mazala sam pantenol,pavlovicevu,triderm(po savetu lekara)od nje se upali jos gore.ne svrbi je niti je nervozna zbog toga.probala sam penaten od nje se malo smirilo pa se opet vratile tackice,zaniomljivo sto su samo na kozi ribice,ne na guzi.perem je i susim fenom.sta bih jos mogla da probam?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: ojed / plikovi na guzi
6.6.2013 22:34:13   
pandina
Jeste li bili kod dermatologa? Mozda bi bilo najbolje otici jer si vec dosta toga probala. Nemoj vise mazati triderm jer je to prejaka krema. Ako je nesto gljivicno, pomoci ce Daktanol mast.

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: ojed / plikovi na guzi
6.6.2013 22:34:58   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: vesic

moja beba ima neke crvene tackice po kozi ribice,urin je ok.dr kaze hoce od pelena anismo menjalipelene koristimo pampers od rodjenja.mazala sam pantenol,pavlovicevu,triderm(po savetu lekara)od nje se upali jos gore.ne svrbi je niti je nervozna zbog toga.probala sam penaten od nje se malo smirilo pa se opet vratile tackice,zaniomljivo sto su samo na kozi ribice,ne na guzi.perem je i susim fenom.sta bih jos mogla da probam?


Probaj Jekoderm, možda pomogne, i nemoj mazati Pavlovoćevu, ona zatvara pore pa koža ne može da diše. Zameni je
jekodermom.

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: ojed / plikovi na guzi
6.6.2013 23:10:38   
Leax
Vesic mozes probati i Sudokrem ili kao sto Ivanka rece Jekoderm a Pavlovicevu izbaci. Setila sam se, da sam procitala na FB profilu Pampersa da su se pojedini potrosaci zalili na slicnu situaciju kao ti a urednistvo ih je zamolilo da dostave adrese gde su pelene kupljene zbog provere ne znam epilog jer sam ovu informaciju smetla sa uma.

< Poruku je uredio Leax RR -- 6.6.2013 23:39:49 >


_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: ojed / plikovi na guzi
6.6.2013 23:36:01   
Sanchy
Promeni pelene,preporucujem Babylove jer ne sadrye lateks koji inace izaziva razlicite dermatitise kod beba sklonih razvoju ovih oboljenja,takodje babylove zelena krema sa kamilicom i cinkom za negu pelenske regije i nemoj je susiti fenom,fen unistava kozu,kupi takodje babyloveuser posted image tupfere pamucne,60kom je oko 200 din,..mislim da ce problem brzo nestati,user posted image

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: ojed / plikovi na guzi
7.6.2013 11:58:24   
bea83
Mi smo grozan ojed, posle bezbroj promenjenih krema (babylove sa cinkom, nivea sa cinkom, sebamed,sudokrem,jekoderm,pantenol...) rešili sa Flogocidom za dva dana. Sušenje fenom je obavezno, naravno iz daljine. Mi smo čak imali i ranice pa smo prvo mazali neki rastvor sličan jodu (sad se set_ih eozin) da to dezinfikujemo pa na to kremu (neku od onih gore), to je smirilo situaciju ali ne trajno. Flogocid je kao neka čarobna mast, bukvalno

< Poruku je uredio bea83 -- 7.6.2013 11:59:57 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: ojed / plikovi na guzi
7.6.2013 21:45:11   
vesic
hvala vam puno na savetima.triderm sam samo tri puta namazala,ali je pogorsao situaciju. bea83 prijateljica mi je preporucila flugocid mast,od jutros joj mazem samo nju i peremo stalno ribicu i guzu vidi se poboljsanje.a mozda je i do pampersa,u obliznjem marketu sam uzimala nekoliko puta,sada sam ovaj kupila u apoteci onaj beli sensitiv.pa cemo videti.pozz za sve

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: ojed / plikovi na guzi
7.6.2013 21:49:03   
vesic
sanchy a gde kupujes te pelene baby love?

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: ojed / plikovi na guzi
7.6.2013 21:49:44   
vesic
sanchy a gde kupujes te pelene baby love?

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: ojed / plikovi na guzi
7.6.2013 21:54:52   
vesic
mislila sam flogocid,los net,izvinjavam se sto saljem duple poruke!user posted image

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here