|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ojed
25.4.2011 23:53:46   
mati
Andrea, ja sam vec negde pisala kako nam je puder stvorio ojed. Posto su bile vrucine, doktorka mi je rekla da mu nikako ne stavljam pavloderm vec puder. Ja je poslusala i za jedan dan sav se zacrveneo ispod pelene. Naravno da sam nastavila da mazem pavloderm i do sada nismo imali problema, niti sam je poslusala vise za takve savete. A to za majcino mleko, ja sam Mati mazala kad je bio manji i kad mu zadrlje okice i bas je delovalo. A za guzu ne znam, probaj.

< Poruku je uredio mati -- 25.4.2011 23:54:58 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ojed
25.4.2011 23:56:53   
AndreaK
Nama se Pavloviceva do sad dobro pokazala sa prvim, stim sto on nije imao nikakvih problema... sada znam da mi ona nece resiti problem... ali ne znam sta hoce...

ova niveina ima u sastavu pantenol...al dzaba kad ni to ne vredi, bojim se da nije neka infekcija cim ne prolazi uprkos svim mojim naporima...

pokusacu i sa original pantenolom.. pa sta Bog da...

Hvala na savetima user posted image

< Poruku je uredio AndreaK -- 25.4.2011 23:58:00 >

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ojed
26.4.2011 0:28:12   
jovicaa
nama je flogocid spasio guzu! nista drugo nije pomagalo imao je ranice bukvalno! ali posle mi neko ovde rece da on nije testiran ili tako nesto... mada dosta njih ga koristi za ojed... i ja bih ponovo ako bi opet bilo onako strasno, srecom to je bilo samo jednom. a kada se guza samo zacrveni mazali smo niveinom protiv ojeda, odlicna je! jedno vreme smo je cak koristili svako vece preventivno, dok je kakio par puta dnevno...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ojed
26.4.2011 9:09:59   
milijana.rs
Mislim da je od svega najbitnije bebu ne brisati vlaznim maramicama(osim kad je to bas neophodno),vec joj oprati vodom guzu kod svakog presvlacenja.Ako vec ima osip,Pavloviceva krema(ne Pavloderm) i Jekoderm su dobri.Bitno je kada se opere guza,da se beba odmah ne oblaci,vec ostaviti da se guza sama osusi,i da je nekih pola sata guza bez pelena.I tako radit svaka 2-3 h kada se beba presvlaci,osip ce proci za najkasnije 2 dana.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ojed
28.4.2011 23:35:25   
AndreaK
Najkasnije 2 dana... eh da je tako bilo... svega sam se pridrzavala... bez vlaznih maramica, prala sam ga vatom natopljenom u mlakoj vodi, koristila i caj od kamilice...mazala mojim mlekom... i nista...

niveine krema i puder na bazi cinka nisu pomogli... pa je patronazna sestra rekla da se javimo lekaru... i tako ja ne znajuci sta cu, posto kod lekara idemo sutra, sinoc slucajno vidim moju kremu za bradavice, multimum balm...

meni je problem sa ranama na bradavicama resavala u kratkom roku a maze se pre dojenja, pa kontam da nece biti problem ako je stavim na bebinu guzu, i zaista...dobro se pokazala...sada guza nije crvena, samo je ostalo tragova na mestima gde je imao ranice...a valjda ce i to proci uskoro... mozda ne za 2 dana, ali 3....4...ma vazno da prodje.

za svaki slucaj...problem cu svakako prijaviti i lekaru...

(odgovor članu milijana.rs)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ojed
5.5.2011 22:39:13   
AndreaK
mi jos muku mucimo, pored silnih napora...jos samo suzama nisam tretirala ojed...al place mi se kad ga vidim sa tim ranicama...

poboljsanje se videlo u smislu povlacenja crvenila, guza sada izgleda dobro na prvi pogled ali ima ranice u predelu cmara...user posted image

doktorka je videla kada smo nili na previjanju pupka i predlozila da mazemo genicijanom, prosusimo i namazemo nekom kremom...nas izbor je bio Zinco spray... skup, moram da naglasim...ali dzaba, kad nista ne pomaze...sve mi se vise cini da je u pitanju mozda neka infekcija...




(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ojed
5.5.2011 22:43:14   
jovicaa
andrea nama genicijana nije pomogla, tada kad je imao ranice samo je flogocid pomagao!
inace i mi smo tada bebi luftirali guzu, skinem mu pelenu prebrisem mokrom vatom i ostavim da se samo susi, samo ga prekrijem pamucnom pelenom  i tako sto duze nekad i po sat vremena.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ojed
5.5.2011 22:44:47   
Vika
Andrea, ako se nije povuklo za 3 dana tretiranja, bolje da pogleda dr da se ne mučiti. Jer ako je infekcija mora da da pravu terapiju

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ojed
6.5.2011 9:30:19   
*Alexx*
AndreaK, probaj Jekoderm, mom detetu je jedino on pomagao (mozda si i probala, nisam citala sve).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ojed
9.5.2011 23:07:15   
New Mom
Večeras pred kupanje skopčam da je kod KL sve upaljeno i crveno, od ribice (i ona) i skroz guza. Nikad nam se to nije desilo.
Od hemije, pelena i sl. ništa nisam menjala. Popodne je kakila (istuširala sam joj guzu kratko posle toga).
Može li sve to biti zbog kašice od kupine koju je prvi put danas jela?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ojed
9.5.2011 23:10:39   
simke
Naravno da može.Simke se tako ojeo od narandže i kivijauser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ojed
9.5.2011 23:14:27   
New Mom
Trebam li odmah da nabavljam neke kreme? Ili pokušavati kamilica, pantenol i sl.
I šta da radim sa tom namirnicom u perspektivi? Da li je više davati i kad?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ojed
9.5.2011 23:21:47   
simke
Ojed rešavaj odmah,a namirnicu odgodi za kasnije,a koliko kasnije ti nisam pametna rećiuser posted image Simke se ojeo od narandže pre par meseci,pio je sveže ceđeni sok i katastrofa,od ovih kupovnih bućkuriša ništauser posted image Kivi je jeo posle 1.rođusa,pa kad se ojeo nisam mu dala sigurno pola godine posle togauser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ojed
9.5.2011 23:25:54   
New Mom
Šta je vama pomoglo?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ojed
9.5.2011 23:27:44   
mati
Mata je imao ojed samo kad je imao proliv par puta, i tad sam mu mazala malo vise pavloviceve nego inace. Prolazilo je bas brzo za dan-dva.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ojed
9.5.2011 23:29:09   
simke
Uh mi smo ti specifičniuser posted image Za ojede i uopšte prvu pomoć kod raznih rana,plikova i sl.koristimo Megamin u prahu(a sad ćeš se pitati šta je touser posted image )user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ojed
9.5.2011 23:31:36   
indy_25
Meni se Sara ojela tri puta do sada zbog zubica kad su joj nicali zubi. Iako je presvlacim cim se ukaki i malo ako je vise puna pelena ojela se. Mazem je svaki put pa i pored toga se ojela. Sve joj je bilo crveno i nista nije pomagalo dok zub nije niko. Mazala sam bepantenom i pavlovicevom pa naizmjenicno jednom ovom pa jednom onom i ostavljala bi je kad joj operem guzu i posusim dobro pa jedno 15 minuta na zraku a nekad i duze pa tek onda mazala. To nam je malo pomoglo al nista dok nije zub izasao.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ojed
9.5.2011 23:32:38   
New Mom
Izguglala sam.user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ojed
9.5.2011 23:34:08   
New Mom
Nama aktivno izlaze zubi (dobili smo 4 za tri dana, a još 2 samo što nisu probila).
Znači može i zbog toga?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ojed
9.5.2011 23:35:59   
simke
Ja sam izbacila pavlovićevu iz upotrebe kad je Simke imao mesec dana,jer mu je iskočila bubuljica na sred guzeuser posted image Od tad koristim emulzije sa zeolitom i koža mu jeuser posted image Ojeo se samo zbog onih nesrećnih namirnica i jednom zbog antibiotikauser posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ojed
9.5.2011 23:36:59   
indy_25
Moze 100% od zuba i kod moje zaove i kod drugarice bebama su bili ojedi prilikom izlazenja zuba a eto i mojoj Sari. Tako je i njoj aktivno bilo 4 zuba odjednom. I imala je cestu stolicu nije proljev ali nekako cudnu i bas je smrdila fuj .

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ojed
9.5.2011 23:37:08   
simke
IZVORNA PORUKA: New Mom

Izguglala sam.user posted image user posted image

Nisam ni sumnjalauser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ojed
9.5.2011 23:38:34   
Anoniman
NM a da joj probaš blagu kupkicu sa hipermanganom, spominjasmo je pre neki dan ?

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ojed
9.5.2011 23:38:39   
indy_25

IZVORNA PORUKA: simke

Ja sam izbacila pavlovićevu iz upotrebe kad je Simke imao mesec dana,jer mu je iskočila bubuljica na sred guzeuser posted image Od tad koristim emulzije sa zeolitom i koža mu jeuser posted image Ojeo se samo zbog onih nesrećnih namirnica i jednom zbog antibiotikauser posted image



Mi nemamo alergije ona sve jede al eto i zubi mogu da uzrokuju ojed i bas kad joj proniknu ojed prestaje cudno user posted image I ja sam mislila da je od alergije al i doktorica mi je rekla da moze i od zuba.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ojed
13.5.2011 23:55:35   
New Mom
Up date:
probala sam kupke hipermangana i posle Niveinu kremu za ojed, smanjilo se podosta, imala je jedan plikić koji je prošao, ali nije potpuno sve prošlo. Danas je bio 4 dan kako tretiram. Da li da isprobam nešto drugo? Ne znam koliko treba da se to povuče.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ćelije fetusa su u mozgu majke 18 godina n...
Ako ste mama, znate kako možete intuitivno da osetite svoje dete čak i kada ga nema… Pa, sada postoji naučni dokaz da ga...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here