|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:19:27   
ivaj
Olga ce ti najbolje reci,ali koliko znam trebalo bi da joj dajes paracetamol ili brufen.
Ne znam koliko ce eferalgan bii efikasan.

ili jednostavno probaj,pa ako reaguje na njega onda o.k.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:30:37   
Sanjica26 RR
Ivaj, neko mi rece da je efaralgan paracetamoluser posted image Ako sam dobro formulisala. A, brufen cu joj dati ako ne bude on pomagao, a temperatura skakala. Sad joj je pala, pa cemo da pratimo.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:31:38   
simke
IZVORNA PORUKA: ivaj

Da nije eferalgan suvise slabuser posted image
On se daje malim bebicama.


Eferalgan postoji za decu i odrasle i nije uopšte "slab".
Moj Siniša najbolje reaguje na njega,dok mu brufen deluje kako kaduser posted image

< Poruku je uredio simke -- 23.12.2011 19:33:17 >

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:39:14   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Ivaj, neko mi rece da je efaralgan paracetamoluser posted image Ako sam dobro formulisala. A, brufen cu joj dati ako ne bude on pomagao, a temperatura skakala. Sad joj je pala, pa cemo da pratimo.


Da to je isti lek, samo drugi proizvodjac. Isto kao i febricet.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 19:42:39   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tea2

Sanjice,crveno grlo bi trebalo leciti antibiotikom.Eferalgan je za skidanje temperature.

Nije svaka upala grla za antibiotik. Ako je virusna upala, onda nema potrebe za antibiotikom.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 21:02:23   
Sanjica26 RR
Treba mi HITNA informacija. Da li moze da se beba masira sircetom? Pretpostavljam da treba da se razblazi sa vodom. Kolika treba da bude razmera vode i sirceta?
Skocila joj je temperatura na 39,1.user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 21:36:19   
Olga75
moze da se masira sircetom ali treba da se razblazi , mozda je najbolje da je istrljas mokrom tetra pelenom ili otusiras mlakom vodom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 21:39:21   
Sanjica26 RR
Olga, da li smem da joj dam brufen? Hvala!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 21:51:57   
Olga75
pa kad si dala eferalgan ? ako tusitanje i eferalgan ne pomazu , moze da se da i brufen , da li si ga nekada davala ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 21:53:55   
Sanjica26 RR
U 9 smo joj dali eferalgan i istusirali smo je. Sad je zaspala. Nisam ga nikad davala. jel se daje samo brufen ili i jedno i drugo neizmenicno?

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 23.12.2011 21:54:28 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 21:59:11   
Olga75
pa sad ce verovatno eferalgan da skine temp a moze da se daje naizmenicno jedino je bitno da izmedju dva brufena prodje sest sati ali ako temp i dalje bude isla gore mozda je najbolje da je odvedete kod dezurnog pedijatra
postoji jos jedan surov nacin skidanja , vise rashladjivanja deteta sa visokom temp . Pokvasis pelenu mlakom vodom , moze i toplom , i obavijes oko detetovog torza , stoji tako minut - dva i skines , to je velika povrsina koze i temp se malo spusti dok antipiretik na pocne da delujw


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:04:16   
Sanjica26 RR
Hvala Ollgauser posted image
I jos nesto. Posle koliko sad vremena smem da joj dam brufen ako ne padne temperatura?

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 23.12.2011 22:05:45 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:07:00   
Olga75
kad sam rekla naizmenicno mislila sam : brufen pa tek posle 3 sata ako se temp nije spustila ni malo eferalgan pa ako se ni posle njega nije spustila onda za tri sata brufen a izmedju tusiranje , obloge , trljanje i to sve sto ide
joj kako je strasno kad tako mali imaju temperaturu user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:08:20   
choopa choops
Sanjice drzim fige user posted image

Ja sam dobila objasnjenje da se daje  npr u 12h paracetamol, pa za 4h(16h) opet paracetamol ili za 6h(18h) brufen, pa opet za 4 sata(znaci ili 20h ili 22h) paracetamol...Olga ce da me ispravi ako nije dobra racunica...Ja sam u pocetku cesce davala samo paracetamol, ali nekad bi slabo djelovao pa sam davala ovako kombinovano sa brufenom. A koliko se sjecam treba bit oprezan sa brufenom, cini mi se da on smije da se daje maloj djeci samo izvjesno vrijeme, tipa maximum u roku od 24h? Ne znam...

A jeste li probali eferalgan(paracetamol) cepice? kazu da je sa njima lakse, ali meni su jednostavno ti cepici jezivi, ne mogu da se natjeram da im to stavim, nema sanse. makar i kod visoke temperature...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:09:22   
Sanjica26 RR
Hvala Bogu sto mi je dosla mama inace bi se mi skroz pogubili.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:11:32   
Olga75
bitno je da se temperatura imalo spustila , ako joj sad sa 39.1 padne na 38 onda ne moras davati drugu dozu na ta tri ili cetiri sata , ja nisam pedijatar ali akd je M imala jako visoku temp nasa dr je rekla da moze i na tri sata ako ne ide dole, nego drugu dozu dajes ako ponovo pocne da ide gore nakon tih par sati
vrlo je bitno da se brufen ne daje na manje od sest sati zato sto moze previse da spusti temp , desavalo se i ispod 36

e sad kad je mama tu iskoordinirace vas kad ima iskustva user posted image


< Poruku je uredio Olga RR -- 23.12.2011 22:12:19 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:11:41   
Ana RR
Sanjice, nadam se da će brzo proći, milica mala user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:20:07   
Tea2
Sanjice,kako je bebana?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:22:06   
Sanjica26 RR
Tea sad spava. Pipali smo je i vise nije toliko vruca. Sad cemo da vidimo kolika je sad temperatura. Dobro je sto hoce vodu da pije.
Izgleda smo joj mi preneli stomacni virus, posto ima i gasove. user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.12.2011 22:23:18   
Tea2
Drzi se,prođe sve.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 1:08:54   
gagana83
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Sanjice drzim fige user posted image

Ja sam dobila objasnjenje da se daje  npr u 12h paracetamol, pa za 4h(16h) opet paracetamol ili za 6h(18h) brufen, pa opet za 4 sata(znaci ili 20h ili 22h) paracetamol...Olga ce da me ispravi ako nije dobra racunica...Ja sam u pocetku cesce davala samo paracetamol, ali nekad bi slabo djelovao pa sam davala ovako kombinovano sa brufenom. A koliko se sjecam treba bit oprezan sa brufenom, cini mi se da on smije da se daje maloj djeci samo izvjesno vrijeme, tipa maximum u roku od 24h? Ne znam...

A jeste li probali eferalgan(paracetamol) cepice? kazu da je sa njima lakse, ali meni su jednostavno ti cepici jezivi, ne mogu da se natjeram da im to stavim, nema sanse. makar i kod visoke temperature...



I oko ovoga svaki pedijatar ima drugacije misljenje.
Nama je dr. rekla da posto su to dva razlicita leka mogu da se daju nevezano jedan za drugi. Samo je bitno da se ispostuje vremenski razmak razmak izmedju 2 doze brufena i razmak izmedju dve doze paracetamola. Znaci posle paracetamola moze vec za sat-dva brufen.

Sanjice user posted image


< Poruku je uredio gagana83 -- 24.12.2011 1:09:27 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 1:12:41   
Sanjica26 RR
Sad smo joj merili temperaturu. T je 38,5. I dali smo joj eferalgan. Bdicu celu noc. Moram da pratim. Samo da ne skace. I ja se plasim brufena.
Hvala Choopo i Gagana

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 24.12.2011 1:15:31 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 1:19:05   
gagana83
Evo sta je nama pomagalo kod temperature.
Senf na noge. Namazes senf na noge pa obujes carapu. Deluje smesno ali Uni je obaralo temperaturu.
Ovo je ranije palilo, sad ne dozvoljava da joj namazem.




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 1:21:02   
choopa choops
Sanjice, ma bitno da ne prelazi 38.5C. Ako vidis da raste tusiraj je mlakom vodom do 2C manjom od trenutne tjelesne, stavljaj joj obloge po tijelu. Probaj i domace metode, npr. uvijes joj nogice u listove kupusa ako imas. Ne moze da skodi...Noc je najgora user posted image Idete li ujutru kod dr?user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 1:22:06   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: gagana83

Evo sta je nama pomagalo kod temperature.
Senf na noge. Namazes senf na noge pa obujes carapu. Deluje smesno ali Uni je obaralo temperaturu.



user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here