|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 1:27:18   
gagana83
Uh, mrzim temperaturu.
Ja inace nisam panicar po prirodi , ali od kada je Una imala temperaturu neprekidno 10 dana, od toga par dana skoro 40, ja malo malo pa joj merim temperaturu, sve mi se cini vruca je.

I mi smo bolesni, kaslje i slinavi ali temperature, pu pu za sad nema.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 9:41:53   
mihi
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Sad smo joj merili temperaturu. T je 38,5. I dali smo joj eferalgan. Bdicu celu noc. Moram da pratim. Samo da ne skace. I ja se plasim brufena.
Hvala Choopo i Gagana


Ovo je stvarno greška pokušaću da objasnim. Naime Brufen primarno uopšte nije antipiretik nego nesteroidni antinflamtorni lek (COX inhibitor tipa II) on je primarno analgetik ali daje i antipiretički efekat (snižava temperaturu). Paracetamol je takođe analgetik i antipiretik, ima užu terapijsku širinu i lakše se predozira te se vreme doziranja kod njega striktnije mora da poštuje. Brufen i eferalgan mogu da se daju i istovremeno ako je temperatura preko 39 i to brufen na usta a paracetamol čepić. Što se tiče ne željenih efekata naravno prema preskripciji proizvođača imaju ih svi lekovi, no po najnovijim istraživanjima Brufen manje od Paracetamola. Što se tiče hipotermije to jest snižavanja temperature ispod normalnih vrednosti su opisana neželjena dejstva oba leka ali to je stvar organizma i termoregulacionog sistema dece jer se to dešava kod 0,5% slučajeva i tretira kao neželjeno dejstvo leka. Zato mislim da je Ibuprofen (Brufen) bar jednako bezbedno koristiti kao i Paracetamol ako ne i bezbednije kod dece.

< Poruku je uredio mihi -- 24.12.2011 9:43:24 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 9:47:15   
Didy
Brufen Stefanu skine temperaturu u roku od odmah, a paracetamolu treba nekad i pola sata. Ja koristim i jedan i drugi. Bilo je situacija kad sam mu davala jedan pa drugi na 4 sata naizmenično.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 11:30:58   
Vika
Olga, ne mogu da ti pošaljemm pp pa pitam ovde za Sanjicu:
Nije maloj padala temp od paraceptamola pa je dala Brufen i pala je.
Pita da li da nastavi naizmenično na 3 h oba ( kako su meni savetovali u Tiršovoj kad je moj imao temp. bar 3 dana bez obzira na temp.) ili samo po potrebi ili nešto treće?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 11:32:55   
Olga75
mislim da je najbolje po potrebi da daje , znaci ne manje od tri sata ali ako ide gore onda neka daje , poceli su i sa antibiotikom pa mislim da ce se to smiriti danas popodne ili uvece ( ne znam na koliko daju ab )

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 11:35:49   
minavb
Ja sam ih davala na 4 sata, Eferalgan i Brufen sirup. Pre neku noc je imao 39 sa 4, Brufen nije pomogao pa sam mu 40ak minuta posle Brufena stavila Eferalgan cepic. T je spala za 10 minuta.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 11:36:05   
Vika
Hvala!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 13:15:18   
Tea2
Mina,meni su u bolnici rekli da lek mora da deluje i da temperaturu ne merim bar cetrdesetak minuta posle davanja leka.Olga je pisala o peleni koja se nakvasi i obavije oko tela dok lek ne pocne da deluje.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 14:46:56   
Sanjica26 RR
Teodora od sinoc kad sam joj dala brufen nije imala temperaturu. Dok sam bila na seminaru mama mi je rekla da nema temperaturu i da je vesela. Jedino je lose sto nista nije jela. Samo je pila vodu i malo mleka. Verovatno zbog crvenog grla ne moze.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 14:49:13   
gagana83
Kod nas i brufen i paracetamol deluju tek nakon 45min-sat vremena.
E sad paracetamol deluje, ali mi nista ne znaci ako sa 39.5 spusti na 39

Una od jutros ima t 37- 37.1. Izgleda da ipak nece proci bez temperatureuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 14:50:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Teodora od sinoc kad sam joj dala brufen nije imala temperaturu. Dok sam bila na seminaru mama mi je rekla da nema temperaturu i da je vesela. Jedino je lose sto nista nije jela. Samo je pila vodu i malo mleka. Verovatno zbog crvenog grla ne moze.

Zbog grla je sigurno, kod nas je uvek tako. Ne brini, bitno je da unosi tecnost.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.12.2011 15:05:24   
Sanjica26 RR
Gagana, bas je tako sinoc bilo. Samo se temperatura spustila za pola stepena. Vise nisam smela da cekam. I odmah sam joj dala brufen.

Nadam se da ce Unu zaobici temperatura.user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:14:03   
Snelle
Ne znam šta ću više sa visokom T user posted image Ovo je prvi put od kako se rodila da imamo problema sa povišenom T. Taman je spustimo, posle sat, dva opet skoči i tako u krug. Dala sam joj oko 2h eferalgan, pa oko pola 7 brufen, da li opet da joj dam eferalgan, iako joj je T 37.4, ali noć je...Inače, mnogo bolje odreaguje na eferalgan, nego na brufen.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:18:32   
New Mom
Klasično ide na 6 sati, ali možeš da joj daješ lekove i na 4 sata.
Ako daješ čepiće to ti je lakša opcija, možeš dok spava ako joj izmeriš visoku T.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:19:17   
madre
mi koristimo samo eferalgan, ali kad predje 38.5! znaci, ja joj ne bih dala, ali bih je cesto kontrolisala.
otkud vam temperatura? je l se prehladila ili?

< Poruku je uredio madre -- 1.1.2012 23:20:07 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:19:53   
Snelle
Nemam čepiće user posted image
Madre, izgleda da je pokupila virus na RR druženju, jer je bila zdrava do tada, a od tada...
P.S. Ne znam da li grešim, ali čim vidim da joj je T 38C dajem eferalgan, ne dozvoljavam da ide preko toga. Inače, jako teško podnosi T, sa 38.2 je bila već potpuno malaksala user posted image


< Poruku je uredio Snelle -- 1.1.2012 23:23:23 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:22:36   
madre
kolika je bila najvisa temperatura koju si joj izmerila?



_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:25:14   
Snelle
Sinoć - 38.4 najviša, ali je to bilo oko pola deset, i dala sam joj eferalgan, pa oko 4h ujutru 37.4 i opet sam joj dala, jer ona i na toj T bukvalno gori, ili se ja tripujem user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:28:44   
MERYEN
Do 38.5 sirupic posle toga cepic,a ako nemas cepice redovno na 4 sata daj sirupic i bez panike prociceuser posted image

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:30:04   
madre
bukvalno nikada mu nisam dala sirup dok ne predje 38.5!
jednom je imao 39, e tad vec nisam smela da se igram! ali, naravno ti uradi onako kako ces ti biti mirnija.
ne brini, to stvarno nije strasno. a da li je muci jos nesto, da li kaslje, kako je nosic?


< Poruku je uredio madre -- 1.1.2012 23:31:44 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:37:55   
Snelle
Madre, kod nas je problem što kad god je dobila povišenu T, što je bilo 2-3 puta do sada, i to samo "jednokratno", to je bilo u toku noći i nekako baš kad bih je merila bila bi 38 stepeni tako da nisam uopšte htela da razmišljam i da se zezam, da je budim svakih pola sata da bih proveravala da li joj je T skočila iznad 38 stepeni.
A inače, bolesna je užas, nos, krklja, pre dve noći je povraćala šlajm. A pedijatar juče reče samo inhalacije i probiotik user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 1.1.2012 23:39:54 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:44:40   
lesica
IZVORNA PORUKA: Snelle


A inače, bolesna je užas, nos, krklja, pre dve noći je povraćala šlajm. A pedijatar juče reče samo inhalacije i probiotik user posted image
Kod nas je od cetvrtka ista situacija,doduse T je imala samo tokom noci cetvrtka na petak i brzo smo spustili i od tad nije rasla vise. E sad ja nisam pametna da li je virus ili su zubi (izbila joj je petica a i ostale tri se spremaju,samo sto nisu) ili je kombinovano.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:50:32   
madre
IZVORNA PORUKA: Snelle

Madre, kod nas je problem što kad god je dobila povišenu T, što je bilo 2-3 puta do sada, i to samo "jednokratno", to je bilo u toku noći i nekako baš kad bih je merila bila bi 38 stepeni tako da nisam uopšte htela da razmišljam i da se zezam, da je budim svakih pola sata da bih proveravala da li joj je T skočila iznad 38 stepeni.
A inače, bolesna je užas, nos, krklja, pre dve noći je povraćala šlajm. A pedijatar juče reče samo inhalacije i probiotik user posted image

kod nas je ista situacija, ali temperaturu nemamo! imali smo doduse dva virusa: proliv i prehlada, proliv je prosao, a ovo i dalje vuce... non stop je slinav, bas mnogo kaslje, krci mu u grudima, povracao jeste, ali ne slajm, slajm ga je samo iritirao da povraca... marica rece nista od lekova i veruj mi da sam srecna zbog toga! e sad ko je tu lud... ne znam koliko sam ti pomoglauser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:52:40   
Snelle
I mi smo bili kod Marice i kao što rekoh - reče samo inhalacije. Uvek sam za varijantu bez antibiotika, ali u Laninom slučaju, trenutno mislim da su neophodni.
Inače, ja ne verujem da ikakva povišena temperatura ima veze sa zubićima. Barem ne ona koja je iznad 37 stepeni. Sorry lesice!


< Poruku je uredio Snelle -- 1.1.2012 23:53:53 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:56:36   
lesica
E da,L je dobila antibiotik jer joj je grlo jakoooo crveno,i dr joj je da kazem preventivno dala amoksicilinuser posted image i kaze da su joj pluca cista a ona krklja kao jez asmaticar.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here