|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2012 23:58:19   
madre
uuu, snele, silno gresisuser posted image
izbijanje ama bas svakog zuba (sem keceva) smo prosli sa visokim temperaturama, preko 38, tako da me niko ne moze ubediti u suprotno.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 1:09:25   
Anoniman
Vidim svuda veselo user posted image , i Milica je danas dobila T, prvo je pocela da povraca kao da se gadi na hranu pa predvece T, isli do DZ a oni sva deca iste simptome, evo sad ima 38.2, ne prelazi joj 38.5, nadam se da ce se  izboriti bez sirupa, jer je tako bilo prosli put i da ce T nestati do jutra

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 9:35:22   
Anoniman
Ipak sam morala eferalgan da joj dam, hvala Bogu delovao je, popela se na 38.6,tako da sam odmah reagovala i dala sirup, spala je i jos uvek stoji na 37.3, a i proliv je dobila user posted image uh...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 10:15:33   
nela79
Miljana jesi ti u BG? Evo i meni je Vanja dobio temperaturu sinoc. Isla je do 39. Kod njega je u vrticu vec nekoliko djece imalo iste simptome. Sta su ti rekli u DZ. Jesu ti dali sta drugo osim sirupa za skidanje temperature?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 10:36:28   
cockic
i mi smo imali temperaturu u proslu sredu i u cetvrtak ga vodili u dragise misovic
ks u redu barem sam ja mislila 8 su mu bili leukociti,on nas posalje kod usnog kad ono
upala levog uva.

ja nisam do sad znala da leukociti ne moraju svaku upalu da pokazu i naravno sad
je na panklavu od cetvrtka popodne.

ako ima neko ko moze da mi kaze kako upala nastaje bez povecanih leukocita.
do sad je imao ja mislim dve upale ovo je treca ali svaki put do sad su leukociti
bili povecani kad je pio antibiotike.

mislila sam da se upale desavaju zbog bakterijeuser posted image sad pije a nisam sigurna da je
bas morao.

jedino sto rekose da je to atipicna upala.mada rastu mu 5ce ne znam da li
sa tim ima veze.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 12:24:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nela79

Miljana jesi ti u BG? Evo i meni je Vanja dobio temperaturu sinoc. Isla je do 39. Kod njega je u vrticu vec nekoliko djece imalo iste simptome. Sta su ti rekli u DZ. Jesu ti dali sta drugo osim sirupa za skidanje temperature?
Blizu Beograda sam, samo mi dr rekla eferalgan, jer je tek nocas dobila proliv, popodne idemo kod njene dr pa cu videti sta dalje

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 12:46:31   
nela79
Pitala sam te zato sto je kod Vanje u vrticu dosta djece dobilo temperaturu, a u isto vrijeme grlo , uho i nos. Kod njega za sad samo ta temperatura od sinoc. Kasljucne ponekad, ali nije ucestalo. Uzela sam mu sirup od sljeza danas, cisto da mu je malo lakse. Meni je sljez u posljednje vrijeme lijek za sve user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 12:49:54   
Anoniman
I Milicu je smlatilo za 5 min. jer je ona non stop u pokretu, ,i bas sam se uplasila jer jednostavno ne reaguje na neke stvari koje je zanimaj ne skace, ne luduje , i odmah je odvedem kod dr.  Mada kako joj spadne T ona se vrati u normalu, i tacno  provalim po njoj kad joj opet skoci, ma uzas samo da preguramo ovo ....Mislim preguracemo ali jedva cekam ...


< Poruku je uredio miljanaM -- 2.1.2012 12:50:28 >

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 12:54:15   
nela79
A mi taman planirali za Bosnu kod mojih. Sad cekam da se stanje stabilizuje. A za preguravanje si upravu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 13:46:39   
lanajelena
Vidim kod svih je veselo,meni Lana ima vec nedelju dana T do 38,uglavnom je to 37,8 i to po ceo dan i celu noc ne mrda,izbegavam lekove da joj dam pre 38,5 ,naucila od sestre koja je unistila njenu cerku davajuci joj lek na 37,5 i sad kad je velika ne moze da joj spusti T jer je izgleda imuna na lekove user posted image

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 13:52:25   
Sanjica26 RR
Drzite se svi!user posted image ovo je gadan virus. I mi smo imali temperaturu, ali srecom brzo je proslo.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 13:56:23   
Anoniman
Ja po savetu dr joj ne dajem dok ne predje 38.5, evo malo pre joj je skocila pa sam joj opet dala eferalgan, i sad spava, samo me plasi sto ima i proliv, mada je jutros ruckala malu kasicu od muskantne tikve to inace obozava, i pije bas dosta tecnosti, sad cekam da se probudi pa u DZ.  Bas je gadan virus...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 14:02:13   
madre
miljana, koliko puta dnevno kaki? i da li joj je kaka skroz vodenasta?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 14:03:37   
Anoniman
Aj napisacu ti u temi da ne idemo off

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2012 19:08:04   
Anoniman
Bili smo kod dr, virusno, krecce zeludac,stomak pa T, vadila joj je krv krvna slika super, da nastavim da joj dajem eferalgan , nocu ako predje 38, a preko  dana ako predje 38.5,i da je tusiram samo vise da spadne, dusa me boli kad je vidim smlacenu. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2012 10:49:23   
Lu
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Primili smo pitanje zabrinute majke na FB:

Majke kakvo je vase iskustvo...bebica mi ima 3 meseca i ima temp...bili smo kod lekara...cekamo rezultate krvi i mokrace, kazu da tako mala beba ne sme da ima temperaturu...?! Imate li vi slicno iskustvo? :(


Kao dopunu ovoj temi preporučila bi:

Dehidracija/Rehidracija

Šta su vama rekli pedijatri kada je vaša beba imala temperaturu?
Na šta ste morale da obratite pažnju?



IZVORNA PORUKA: zoća

naravno da nije normalno da beba ima temperaturu ali usled inf. dešava se,lekar je mislio na to verovatno.Pošto ste uradili analize lekar će tada videti odakle temperatura i odrediće terapiju.I jako male bebe imaju temperaturu i piju antibiotike.Strah postoji to znam naročito kod roditelja sa prvim detetomuser posted image

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Moja beba je imala preko 38 sa 7 meseci (nije bila baš mala, ali ipak...) Oborili T u hitnoj čepićem eferalgana.
Kažu, jaka infekcija (videlo se u krvi), primala infuziju jer je povraćala, pila natibiotik.
Tri lekara su se konsultovala pre nego što su odlučili da joj daju antibiotik, i to jedva....
Pila Panklav 5 dana.
Nakon toga nam je naša pedijatrica rekla da joj dajemo probiotik narednih mesec dana, što zbog tog povraćanja što zbog antibiotika, da ga pre izbaci iz organizma. Takođe  da joj češće peremo ruke jer su krenuli zubići pa je stavljala ruke u usta. I što više tečnosti kao i ne preterano toplo oblačenje. 
Od tada više nije imala T.

IZVORNA PORUKA: MERYEN

moja beba ima puna 3 meseca i imala je temperaturu 39,crp uradjen 108 krvna slika pala78....posle svih ispitivanja urinarna infekcija jos uvek pijemo sirupic ,da dodam da smo potpisali da je ne ostavljamo u bolnicu na nasu odgovornost.Vise nemamo temperaturu.

Zaboravih da napomenem da se sirupic zove cedax!

IZVORNA PORUKA: mihi

Meryen, meni je mlađi sin sa 2 meseca dobio urinarnu infekciju, odmah te spopadnu da ima VUR, ali ja sam ubeđena da je to pokupio u porodilištu, rođen je CR kao i tvoja beba ako sam dobro pročitala. Možda ste pokupili i u Institutu čitala sam kako su Vas prestravili, tamo je sve prljavo katastrofa. Imaš temu o E. coli pa isčitaj, ako nešto treba ti pitaj slobodno,  želim brz oporovak za bebu. E da ne brini za hemoglobin jer vrednosti jako padnu u infekciji i pri visokoj t.

Cedax je cefalosporin nove generacije, ceftriakson, tj kao Longacef ali samo za oralnu primenu.

IZVORNA PORUKA: MERYEN

Za 3 dana ponavljamo rezultate ali hvala jednoj divnoj doktorki koja nas je ohrabrila da je ne ostavljamo u bolnicu....sta tamo moze da navuce jos...inace juce crp je bio 38 sto znaci da sirup deluje,i da ne moraju da se rokaju longacefi odmah cim je visoka temperatura!

IZVORNA PORUKA: mihi

Miloš je bio 2 dana u bolnici i onda smo pobegli, primao je longacef venski, a posle smo nastavili sa sirupom. Da li će Vam dati profilaksu tj Palitrex, da pijetee duži period to je protokol mislim, daje se 5ml, jednom dnevno. Ja nisam davala Milošu jer mislim da to nema smisla, samo proveravajte urin redovno.

Cedax je isto što i Longacef samo je dobro što je nisu bockali, inače je meni Miloš dobija užasan proliv od Longacefa, pa smo morali da promenimo antibiotik.

IZVORNA PORUKA: MERYEN

Eto ja nisam znala da je cedax isto sto i longacef,a mogli su da mi to predloze objasne pa ja da joj kod kuce dajem sirupic a ne sa ovolikim crp-om se ostaje u bolnici i zamisli zeno snimali joj pluca a ona zdrava vesela ne kaslje grlo joj nije crveno i to je vec drugi put da joj se slikaju pluca prvi put u beogradu pa saduser posted image

IZVORNA PORUKA: mihi

Miloša su izboli ko sir imali ste sreće ja mislim da ni on nije morao da bude na i.v. terapiji al šta da radim prošlo je, jeste li radili UZ bubrega a koliko je imala Le u urinu možda nije bila jaka infekcija kod Vas, Miloš je imao 40 Le u paketu, imao je akutni pijelonefritis.

IZVORNA PORUKA: MERYEN

le od 20-25,dosta bakterija

IZVORNA PORUKA: mihi

Da to je infekcija, Miloš je ima 40 u paketu i dosta bakterija a UZ bubrega jeste li radili?

IZVORNA PORUKA: MERYEN

Ne nismo,da vidimo kakvi ce rezultati da budu posle sirupa pa onda,ne znam zeno sta da radimo vise kako jedno ozdravi drugo je bolesno i sve u kruguser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 8:58:16   
Anoniman
N je noćas dobio T, pre sat vremena je bila 39, pa je ispovraćao paracetamol, pa je dobio čepić, T u međuvremenu otišla na 40user posted image Spustili malo kupanjem, sad je 38, i ne spada ispod toga, pokidaću se živauser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 9:13:45   
minavb
Jeste li bili kod dr?  Jel se žali na grlo, uho?user posted image Meni kad Vanja ispovraća sirup, isto dam Eferalgran čepić, pa ako se ne spusti za sat vremena ispod 38,5,  dam mu i brufen sirup. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 9:15:47   
lesica
Joj Nedjo... Drzi se draga,sta drugo da kazem. Uhhh,koliko ja mrzim kad mrve male dobiju T.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 9:23:05   
Anoniman
Bili juče, nije imao T ali je krenula upala očiju, dr pogledala, kaže virus, biće ok...kaže da ga ne boli ništa

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 9:26:02   
minavb
Mukicauser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 9:32:20   
Anoniman
Sad je malo živnuo, pala je na 37.6, tražio je plazme i čaja...odmah mi je lakšeuser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 9:34:45   
lanajelena
Nedjo kazu da nije dobro kad puno spadne T ,sa 40 na 37,6 je veliki uspeh,bice on dobro,moji su juce krenuli u vrtic jos dva dana i mogu da ocekujem T user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 10:56:45   
Anoniman
Strasno! Prvo je Andrej dobio anginu  , injekcije pa antibiotici , u nedelju Petra legne popodne da spava ustane sa temperaturom 39/5user posted image , dam joj brufen to sam imala u kuci zbog Akija  , nista , krenem da je tusiram na 15 min po nekoliko minuta mlakom vodom , tako 5,6 puta , kako prodje 15 min , temperatura ponovo skoro 40 . Odemo u Tirsovu , vadili krv , jako visoki leukociti i mora da se radi urin zbog njenog refluxa , ona umedjuvremenu povratila sve sto je popila to popodne tako da smo oko 02 dosli kuci jer nije imalo smisla sedeti tamo kad sigurno nece piskiti . Piskila je tek juce u 09 ujutru , odnela da se radi urin . Jutros smo saznali da je urinokultura dobra , tako da nastavlja sa antibioticima . Tek jutros joj je temperatura ispod 38/5 , pakao , ne jede bas nista , samo supu hoce , jutros je nekako pojela malo kasice od banane i jabuke , mozda 30ak grama , sad samo spava , valjda da nadoknadi . Mrzim ove dane 

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 11:01:34   
lesica
Joj draga user posted image To je izgleda virus koji vlada user posted image Samo ti lepoticu nalivaj sa sto vise tecnosti,a hranu ce sama traziti cim joj bude malo bolje. Supa,caj,jogurt,voda,sok-sta vec hoce to joj i daj. Ljubim i da sto pre prodje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here