|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 11:04:21   
Tea2
ribizla,glavu gore,proci ce!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 11:16:18   
Jele
Mala sunašca, najgore je kad su bolesni user posted image  Držim fige da im brzo bude bolje user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2012 11:18:28   
Anoniman
Hvala vam user posted image
Sad citam unazad , sva deca su nam bolesna user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.2.2012 0:06:40   
Mariya
Moja beba već nedelju dana ima T između 37,1 i 37,5. Danas smo vadili krv, dr kaže da je nalaz odličan, ništa ne ukazuje na bolest ili upalu. Nos ne curi, pluća čista, uši ok. Jede, spava, raspoložena je,sve kako treba. Kaže mozda su zubi, ali ništa ne ukazuje ni na to, niti su joj desni otečene, crvene... Da li se nekome desilo nešto slično?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.2.2012 10:29:04   
Jele
Strahinja u petak dobio temp, na 38,6 mu dala sirup, delovao, uveče opet skočila, dala sirup, temp još skočila na 39,4 user posted image , brzo kupanje, tuširanje, temp spala, opet u subotu ujutru skočila, dala sirup, opet skočila, opet kupanje pa spala, pa popodne opet skočila, dala sirup pa je pala ovog puta bez kupanja, uveče opet skočila, dala sirup, opet spala i u nedelju popodne skočila na 38,5 dala sirup, spala, posle toga, hvala Bogu nije više skakala... Nos čist, nije kašljao, samo tem na suvo, nadam se da se to sad završilo budući da ponedeljak, utorak i evo sada nema temp i da je sve čisto....

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 22:51:21   
Anoniman
Luka je početkom nedelje počeo da kija, onda počeo nos, pa malko da kašljuca, i danas (naglasiću: subota je!!! user posted image ) je dobio temp. Bili smo kod dr, viroza.
Večeras oko 20.45h sam mu merila, 37,8, dala Brufen (jer njemu to za 15min bude 39 ako ne dam lek), onda sam merila oko 21.15, tada je bila 38, pa sam merila u 22.15, tada je bila 38.1. user posted image
ŠTA SAD!?

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 22:53:39   
Didy
Sad paracetamol i tuširanje.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 22:56:02   
Anoniman
Ja mislim da je rano za paracetamol, ako temp nije jako visoka. Ja bih ga probudila i istuširala, raskomotila, otkrila, nama se dešava da brufenu treba i po 1,5h da počne da deluje. Ali ne bih mu davala drugu dozu leka tako brzo ako ne prelazi 38.5, i ako raste tako sporo.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 22:56:11   
madre
tash, a je l sve meris istim toplomerom i da li je sigurno pouzdan? on je veliki, zamoli ga da bude strpljiv pa mu izmeri temperaturu 2 puta za redom, pa vidi da li isto pokazuje?
rekla bih da je u takvoj situaciji brufen najefikasniji, i prosto mi nemoguce da ne delujeuser posted image
edit: takodje, nikada nisam dala lek dok nije presla 38.5, ali verujem da ti znas sta radis.


< Poruku je uredio madre -- 4.2.2012 23:01:22 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 22:59:32   
branki*
smatram isto kao nedja,ako ne predje 38,5 ne bih davala drugi lek.ako raste preko,onda da.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:01:24   
Olga75
Tash , sacekaj , proslo je samo sat vremena a temp nije previsoka , istusiraj ga malo ili stavi obloge i sacekaj jos 3 - 4 sata do sledeceg antipiretika

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:04:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: madre


edit: takodje, nikada nisam dala lek dok nije presla 38.5, ali verujem da ti znas sta radis.



Ja Luki moram. Kako pređe 37,7 dajem, jer inače za 15min ima 39 i ne mogu da je oborim.


IZVORNA PORUKA: Olga RR

Tash , sacekaj , proslo je samo sat vremena a temp nije previsoka , istusiraj ga malo ili stavi obloge i sacekaj jos 3 - 4 sata do sledeceg antipiretika


Žao mi da ga budim, sve kontam preznojaće se, uvek se do sada preznojao, ne znam zašto sada nije. user posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:07:10   
Olga75
verovatno ce jos malo ici gore temp user posted image
joj sto mrzim kad su bolesni

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:08:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

verovatno ce jos malo ici gore temp user posted image



Pre nego što se preznoji?

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:10:41   
Olga75
pa obicno kad se tresu temp ide gore a kad pocinju da se preznojavaju pada
ali ako je ona za sat vremena porasla samo za 0,1 to nije puno , sacekaj sa drugim antipiretikom
ali meri temp
ja je merim svakih 10 - 15 min ali ja sam panicar user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:14:45   
Anoniman
Znam da nije puno, i nisam planirala drugi antipir(U)etik user posted image (tako je govorila mama mog bivšeg) sem ako ne pređe 39, ali i tada bih prvo tuširala, trpala krompir u čarape, pa tek onda dala Febricet, mada mi je to suludo, jer, on ne reaguje na febricet i efferalgan, to mi je magareća usluga jer odlaže sledeću dozu brufena. 

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:15:07   
Anoniman
N je imao gadan virus prošle nedelje, temp je išla do 40 i nije se preznojavao uopšte kada je padala, i tako tri dana, i nije padala ispod 37. Kada se konačno preznojao, temp je pala na 36.4 i nije više rasla...a svaki put do ovog virusa se preznojavao nakon antipirtika

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:17:45   
Olga75
pa ako izdrzi tih sest sati super , sve i da skoci do 38,5 i ne ide dalje to je odlicno
i mariji kad krene temp ja odmah dajem brufen jer je za cas na 40 i onda panicim do sledece doze i tusiram i stavljam obloge i sve se nadam da ce za deset minuta spasti user posted image a njoj je muka skinuti temp i nikakav drugi antipirUetik ( user posted image ) ne pomaze

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:23:47   
Anoniman
Sad sam merila opet, pada, 37,6. Naterala sam ga da popije 5 gutljaja soka. Spava dalje. 

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2012 23:25:42   
Anoniman
3 dana, kažeš Nedjo? UFFFF! Valjda neće Marko sada to popasti, valjalo bi da ima dobar imunitet za vakcinu. A s druge strane, bolje sada nego pred vakcinu... user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2012 0:30:16   
lelaigor
Daria u novembru kad je imala (opet) ešerihiju, užasno joj je rasla temperatura i do 39.8. Morala sam joj davati kombinaciju brufena i eferalgana, na 3-4h. Ali, što je taj brufen sporo delovao!!!! Izluđivao me! Trebalo mu je po 1.5h ili 2h da skine temp. pa bi bila bez temp. pola sata i onda bi opet rasla... A i ja sam paničar k'o Olga....što bi moja sestra rekla, ne vadim joj toplomer iz guze...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2012 13:36:31   
Rada T.
Ceo dan mi nije dobro... kao drogirana sam... i odspavala malo sa Lukom sad ga presvlačim a on vreo kao žiškauser posted image
Izmerim temperaturu 37.8 NAZDRAVLJE a tek je popodne... šta će biti uveče to je za pripovest user posted image user posted image user posted image

Ne kašlje, ne kija, ne balavi... samo teperatura

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2012 17:52:44   
Anoniman
Bas neki gadan virus. Luki ne pada temp ispod 37.5, odlucila sam da na 4 sata dajem bruf i effer na smenu.

(odgovor članu Rada T.)
  Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2012 23:01:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Nedja RR


Za temp budi strpljiva, kažem ti, ništa nije pomagalo. Stavljala sam mu čepiće prvi put u životu, a grozim ih se, i oni su mu pomagali, ali sve na 2 sata, i nije padala na normalu. Jako puno ga tuširaj, ja sam uletala sa N zajedno u kadu jer je on toliko vrištao da nisam smela samog da ga ubacim...i onda bi se smirivao kad bi se malo ohladio. Nema druge pomoći. I probaj da ga ne utopljavaš ako se ne preznojava, znam da ti to inače pomaže, ali ako ne može da se preznoji, onda mu od pokrivača može samo porasti temp. Neko ćebence i tanka pidžamauser posted image Iskopiraću u temu.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2012 23:05:30   
Anoniman
user posted image

Ne znam šta da mislim više! Kao drogiran je! user posted image

Brufen kao da mu ne dajem, ne dešava se ništa, a ne usudim se ne dati jer kontam Šta bi tek bilo da nisam dala??? Na Efferalgan reaguje, ali i to spusti recimo sa 38,3 na 37,7, i kreće da raste.
Kad se bar Marko ne bi noću budio, da mogu da spavam sa Lukom, bilo bi mi lakše da sam uz njega. Ovako mi je mnogo strašno što ga ostavljam u drugoj sobi, a opet, neću da ga unesem u spavaću zbog Marka, a mm spava kao klada pored Luke, opetja ustajem da vidim dal ima temp, pa onda neka dete spava u svom krevetu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here