|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2014 15:57:27   
dijana1*
I dalje 37,5user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.11.2014 22:55:54   
Mala Elena
Dijo , ozdravio?

Treba mi pomoc. Vec sat vremena ima T 38.6, sirup je popila u 17h . Da li da joj dam opet sirup? Bojim se da joj ne snizim T kao prosli put....user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.11.2014 23:00:50   
milicicak
Eferalgan (paracetamol) mozes da dajes na 4 sata, iako je najbolje na 6. Sve jedno je dovoljno vremena proslo pa mozes da joj das...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.11.2014 23:11:13   
doktorkakristal
Dori se brufen pokazao najboljim za obaranje t,mada kod nje je problem sto ga pola ispljuje sto me izludjuje,ali kad ga popije nekim cudom t pada u roku od pola sata,paracetamol joj dosta sporije obara,ja sam joj stavljala eferalgan cepice bas zbog pljuvanja sirupa,a npr kod mene je slucaj da meni brufen ne deluje ni za t ni za bilo kakve bolove apsolutno imuna na njega ,ali zato febricet (paracetamol) mi odreaguje odlicno tako da ima toga sta kome vise odgovara

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.11.2014 23:37:01   
mati
ME smes da das opet, taman na 6h.
Ne bi trebalo da joj padne T previse, nama je dr rekla da se to desava usled "agresivnog skidanja T", mesanjem inekcija i vise sirupa i cepica.
Meni se svidja sto je sad ovaj paracetamol u novom pakovanju bas ukusan, tako da ga deca vise pljuju...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.11.2014 1:37:21   
Mala Elena
Mati, ja nisam mesala nista prosli put, samo sirup.
Doco , brufen nisam probala, on je najjaci a paracetamol za oko 45min-sat vremena deluje kod nje.
Dala sam joj ponovo i tusirala dva puta pa cu pratiti...(39.2)

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.11.2014 15:41:49   
Zemunka85
Ja ovde pisala oko ml brufena sve nesto u centilitar, fazon je l dva ili dva ipo :D, a kumic u medjuvremenu zaglavio u bolnici ima obostranu upalu pluca i mala cimerka, koja je vrsnjak njega i moje L i kaze kuma izgleda konstitucijom isto kao oni tj 13ak kg, dobija 10ml na 8h + je masiraju alkoholom.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.11.2014 17:27:40   
Mala Elena
Spremili smo cepice ako joj skoci preko 38.5 ali sad razmisljam, posto je istusirana i posle raskomocena , t je spala ispod 38, da li da joj dam dozu panaterma preventivno kad prodje 4 sata od prethodne doze?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.11.2014 17:43:39   
mila83
Mala Elena, ti najbolje znas kako ti dete reaguje na lekove i kako joj se skida temperatura, pazi da joj ne bude muka od leka.
mojih dvoje starijih potpuno drugacije reaguju; cerka moze i paracetamol i brufen,brzo se obara temperatura, dok sinu paracetamol ama bas nista ne pomaze, samo brufen.
cepice dajem samo kada je temperatura preko 39,jer naglo skidaju temperaturu i pedijatar nam ne preporucuje kod nizih temperatura... i puno tecnosti i tusiranje, tako mi...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.11.2014 17:48:30   
Mala Elena
Hvala Mila.
Pa tusiram je po potrebi, paracetamol joj sada slabije skida T ali tu su cepici ...nadam se da se nece dizati na 39+ i zato bih joj preventivno dala sirup da ne brinem.
Meni je sve ovo sa T novo, nisam jos skontala kakvo mi je dete po tom pitanju. ..

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.11.2014 23:35:06   
Torbica
Za svaku temp preko 39 pozeljno je uraditi KKS i CRP, za svaki slucaj.
Citam neki dan u Farmakologiji za anesteziologe da je preporucena pedijatrijska doza ibuprofena (brufena) 20 mg/kg na dan u podeljenim dozama. Sto bi dakle bilo za dete od 10 kg - 200 mg na dan. S obzirom da je u 1 ml - 20 mg, to mu dodje 10 ml na dan. Da dopunim polemiku od pre neki dan.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
22.11.2014 23:50:55   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Torbica

Za svaku temp preko 39 pozeljno je uraditi KKS i CRP, za svaki slucaj.
Citam neki dan u Farmakologiji za anesteziologe da je preporucena pedijatrijska doza ibuprofena (brufena) 20 mg/kg na dan u podeljenim dozama. Sto bi dakle bilo za dete od 10 kg - 200 mg na dan. S obzirom da je u 1 ml - 20 mg, to mu dodje 10 ml na dan. Da dopunim polemiku od pre neki dan.

To sam i napisala i detaljno objasnila, tj preracunala doze za Zemunku i Milicicak.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.11.2014 10:12:11   
Torbica
Klari, obnevideh od ucenja, nisam videla! user posted image Secam se samo neopravdanog straha od doze koja nije velika pa sam htela da dam izvor. (Pharmacology for Anaesthesia and Intensive Care, Tom Peck)

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.11.2014 15:47:40   
Olga75
evo i nas sa temperaturom 38 , 2 user posted image
nego sam se sad ja skroz pogubila , znaci za dete od 20 kg doza je 20 ml na dan , ako se daje na sest sati to je onda 5 ml po dozi user posted image
meni pedijatrica rekla da joj dajem pola od tt po dozi a to dodje 11 ml
nacisto sam se sad pogubila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.11.2014 15:49:46   
milicicak
Olga, ako hoces po uputstvu onda dajes 5ml na 6h...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.11.2014 17:05:29   
Mala Elena
Ne znam sta dajes Olga Ibuprofen ili paracetamol ? E je ovo drugo na 4 ili 6 h , polovinu tt po dozi , znaci 3.5ml.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.11.2014 18:49:42   
Olga75
moja mama joj je dala 5 ml , brufen dajem
trenutno je oko 37
a nos joj je krcat user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.11.2014 18:57:47   
Torbica
Oldzi, ovde je bila rasprava o bezbednosti/toksicnosti. Ja uvek dajem polovinu telesne mase u ml, na 8h.
Da brzo prodje user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 23.11.2014 18:58:24 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.11.2014 21:53:52   
choopa choops
Ja paracetamol dajem tako, ali brufen (stavila sam link na prethodnoj strani) uvijek po uputstvu. Znači L (a ona je kao Zverčica) dajem "6-8 god 22-27kg 1 1/4 kk (6,25ml).

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2014 11:21:36   
Olga75
jos uvek se muci sirota , temperatura je isla i do 39 i to sat vremena posle brufena
sva je jadna slomljena

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2014 11:46:29   
Modessty
Olga probaj i neki od onih starih lekova za skidanje temperature - natopi parče hleba sirćem i stavi joj na tabane pa preko navuci čarapice.
Šta je bre ovo sva su nam deca malo malo pa bolesna?! Oko nas 50% dece završilo sa upalom pluća. Kažu krene temperatura visoka, pluća kao dobro ne čuje se ništa, a CRP visok.... Ova jesen je katastrofa!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2014 12:04:48   
Klarita
Kakva jesen, ovo je uzas, kad ce mraz da zrma sve sve zivo vise u pmuser posted image
Oldzi, ljubi nam zvercicuuser posted image za nju ti je doza 5ml na 6h, ili 6,5ml na 8h a, izmedju da probas paracetamolom...user posted image nije na odmet domace sirce...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2014 18:11:17   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

meni pedijatrica rekla da joj dajem pola od tt po dozi a to dodje 11 ml


Ja bih poslusala pedijatra.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2014 21:27:57   
Zemunka85
Tako moj kumic covece. Cetiri dana 39-40. Dve DR ga slusale ne cuse nista. Sesti dan kuma zapuca u bolnicu i tamo na prijemu ne cuju nista ali kao zadrzace ga, nije normalno stanje. Kada upala pluca obostrana. CRP 50.

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Olga probaj i neki od onih starih lekova za skidanje temperature - natopi parče hleba sirćem i stavi joj na tabane pa preko navuci čarapice.
Šta je bre ovo sva su nam deca malo malo pa bolesna?! Oko nas 50% dece završilo sa upalom pluća. Kažu krene temperatura visoka, pluća kao dobro ne čuje se ništa, a CRP visok.... Ova jesen je katastrofa!


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2014 22:01:39   
Torbica
Dva dana se tolerise temp, a da se ne uradi KKS i CRP. Treci dan obavezno, pogotovo kad je preko 39.
AKo temp ide u startu preko 39, odmah uradim KKS, prvi dan. Ako je bakterijska infekcija itekako se vidi. I uvek uhvatim sve, vreme je kljucno. Nikad mi se niko od troje nije komplikovao.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here