|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2014 22:43:22   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Olga RR

jos uvek se muci sirota , temperatura je isla i do 39 i to sat vremena posle brufena
sva je jadna slomljena



Nadam se da je bolje user posted image ?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.12.2014 9:25:19   
Peace*
Luku je juče bolela glava u školi. Učiteljica mu je na prvom času rekla da je to jer pada sneg na Fruškoj gori user posted image (ne pada). Na trećem času mu je rekla da neće da zove mamu jer može valjda izdržati još sat do kraja nastave. user posted image On je izlazi da se umiva, prijala mu je hladna voda, i naslanjanje na hladne prozore. Kad ga je mm pokupio oko 16h, imao je 38,1. Onda je temp sama spala na 37,5 user posted image , ali ga je glava i dalje bolela, pa smo se mm i ja dogovorili da mu damo 5ml brufena (inače mu dajem 10ml). Sve se smirilo, čak smo i domaći odradili časkom, strašna koncentracija. Sinoć od ponoći sam mu merila do jutra, 37-37,5. Jutros oko 8h je imao 37,6, a onda oko 9h 36,8. Ništa ga ne boli sem glave na momente, kaže da je duvao zelene sline (nisam videla).

Šta je to kada temp tako šeta sama???

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.12.2014 9:36:40   
Modessty
virus! i to ovaj što je i Danilo nahvatao. isto se žalio da ga boli glava i plakao je čak u par navrata jer nije moga ni da zatvori oči niti da gleda. Sve mu smetalo. Temperatura je išla prvo od 37,5 do 38 a onda sutradan i do 38.9
Nemoj ga slati u školu. Neka ga kod kuće.

Sad se setih, Danilu je prijalo da mu stavim mokru maramu na čelo. I prijalo mu tuširanje mlakom vodom

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.12.2014 9:42:29   
Peace*
Da čovek poludi! Dokle više? Hoće li biti -15, da se zamrznu gamad! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.12.2014 11:09:37   
Peace*
Odradili smo KS i CRP juče, virusno je. Dala sam mu Influcid po savetu lekara, i imam utisak da je živnuo. Dal bi živnuo i bez toga, nemam pojma.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2015 19:05:20   
Diabla
Nemam vremena da citam jer mi beba urla. Jedva i ovo pisem. DA li se sirup moze davati ako je temp 37.8? Jer ovo je drugi put da tako ima temp i urla kao lud. Kao da ga boli nesto. A pise da se paracetamol i ibalgin mogu davati i kod bolnog nicanja zubica. Sjecam se da je stariji sin znao goriti i do 39 i nikada nije plakao. Bio je zivahan. A S se samo nosi i place. Inace sva puta sam mu dala sirup kod slicne sitacije i povratio. Drugih puta nije povracao. Moze li pola cepica? Ili mala doza Iblagina? Jer ga ocigledno boli, a nece da spava ni da jede... Da li davati formulu? Izvinite, bas mi je hitno, nigdje info ne mogu da nadjem

Inace curi mu nos, ima neki ekcem na obraze i krmelja mu desno oko.


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2015 21:15:40   
Torbica
Diabla, nasa dr kaze da je pored matematike od granice 38.5 za davanje antipiretika jako vazan faktor - stanje deteta tj kako ono podnosi temperaturu. Postoje cepici za odojcad, nema potrebe za polovinom, ceo cepic. Kada su male bebe - najbolje da ih pregleda pedijatar, ovako na daljinu s obzirom na okce, moguce da je neka virozica. Ako ima vodenast sekret iz nosica, ja bih propirala nosic, inhalirala, dala cepic i pratila. Na najmanju sumnju da se razvija nesto - pregled dr-a. Srecno!
Nemoj insistirati sa hranom dok ne oboris temp. To je zastitni mehanizam, dete ne zeli da trosi energiju na varenje nego na borbu sa uzrocnikom. Ovo naravno ne znaci da ne treba da jede, nego ponuditi cesce po manje kolicine hrane i ne insistirati.

< Poruku je uredio Torbica -- 1.1.2015 21:18:25 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2015 21:31:03   
Diabla
Hvala, Torbice. Pala je temp sama od sebe. Zaspao je uz mlako mlijeko, nisam mu mnogo napravila, jer zadnjih puta kad je bila sl sitacija je povratio.

Znaci moze se beba inhalirati kod zacepljenog nosa, ili moze i kad curi kao providna vodica? Mi imamo inhalator ali samo smo ga koristili za bronhiolitise.

Ovdje se dr bune ako dovedes dijete sa niskom temperaturom i slinavim nosem. Ako ne gori, ne dovodi. Bukvalno.

Mozda su opet zubi. Zadnji put je isto ovako bilo i izbili su poslije 7 dana. Svaki put u paru izbijaju. Za sada ih ima 6. Bas tesko podnosi.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.1.2015 21:44:55   
dejana007
Moj Nikola do pre 6 meseci, dakle do 3 godina nije imao jake temperature, onda je krenulo. Pakao, temperature do 40, koje ne mogu oboriti brufenom, eferelganom... Nakon terapije temp je snizena samo 2 sata a onda krene da raste i prosto ne znam sta da radim da je snizim - obzirom da je pod terapijom. Za novogodisnju noc , i to oko 3,30h je dobio temp, odnosno tad sam primetila. Otisla je na 39. to je tako brzo da ne mogu da verujem. odmah sad dala nurofen 7ml, diazepam 5ml. Temperatura je polako spadala, tek posle sat i po je bio ok. Dobra strana je da je izdzao 8 sati bez temperature i onda je krenula opet. Proverila sam grlo - crveno je i poduto sa belicas_tim necim na korenu jezika. Sad mu dajem Klacid 6ml (to mu je dr poslednji put prepisala na osnovu brisa grla i nosa ) i sad molim Boga da sa ovom terapijom bude ok, obzirom na praznicne dane koji dolaze.

p.s

od juce - ko da sam znala - dajem mu bulardi probiotik i pikovit sirup. i da, mazem mu i fitobalm kad ima temperaturu

Inace i nasa doktorica istice da do 38, 38,5 ne dajem nista za smanjenje temp. tek kad krene da bude jaca, tako sam i ja naucila i tako praktikujem. i ne antibiotici odmah, vec ako se za 2-3 dana ne spusti temp.

< Poruku je uredio dejana007 -- 1.1.2015 21:50:45 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.1.2015 9:34:16   
Torbica
Diabla, naravno da mogu bebe da se inhaliraju, kad curi vodica 3-5 kapi Efedrina od 0.5% u 1.5 ml fizioloskog na 8h. Drago mi je da je proslo. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.1.2015 17:40:47   
Diabla
Bili smo juce kod dr i ima konjktivitis. To je vec danas bolje. Slini uzasno, guste, zelene sline! Juce ujutru sam se sokirala kakva je jastucnica bila i ti slojevi smedjih slina ispod nosa. Rekla je dr da se moze davati Paracetamol ili Ibalgin iako ima 37.5, jer se moze i bez temperature davati protiv bolova. Ali ne puna doza. oko mililitar. Jer neka su djeca osjetljivija (kao ova moja princeza) i teze podnose temperaturu i najmanji bol.
A inace kaze ona da mu je sve to zbog rasta zubica. Ovo se vec ponavljalo, i svaki put bi izbili nakon 7 dana. Eto, mozda pomogne nekome.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.1.2015 12:27:28   
milicicak
Mini buba se prokleto navukla na prokleti eferalgan! Samo vice daj lekic da mi bude bolje. Nije ni cudno kad ga pije svako malo user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.1.2015 23:16:31   
bubulence
evo pa neka mi neko kaze da ne skidam T ispod 38,5...
veceras u 8 se zali da joj je hladno, izmerim T, 37,2... nista pustim je, mm kaze daj joj sirup dok nije skocila a ja kao necu. u 8 i 12 min on joj meri T 38, 2, dajemo joj sirup. u 9 joj temperatura 39,5... i isla je i preko toga. onda tusiranje od kog je vristala i bila modra modra, tresla se kao u crtanom filmu, odustanem od toga, komsinica donese komovacu ili kako se zove ta rakija, trljali smo je , druga komsinica donela eferalgan cepic i tek posle toga smo uspeli da je spustimo na 39... sada spava...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.1.2015 23:28:40   
Bibilib
Bubi ne trljajte to je kao da podpaljujete,utapajte joj stavi na nekoj krpi pamucnoj pa joj po telu zadrzavaj...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 0:08:56   
Klarita
Bubi, dobro kaze Bibilib, ne utrljavaj, vec kvasi krpom (najbolje pelenom) pregibeuser posted image , oslobodi je carapica, raskomoti je skroz...sve znas, draga...samo te podsecam i od sada znas da ces i uvek da reagujes i na najmanju temperaturuuser posted image nema tog ko ce mene da ubedi da ne spustam jer K tako rapidno raste...ali svi smo se opekli bar jednom...
Ljubim vas sve, nadam se da ce brzo da prodjeuser posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 9:50:38   
Peace*
Kakvom vodom je tuširaš?

Voda kojom tuširaš dete mora da odgovara njenoj temperaturi, a ne tvojoj. Nije poenta da je vodom hladiš, već da voda isparava sa tela, i tako otpušta temperaturu.

Ja moje sednem u kadu sa oko 5cm vode, i kanticom polivam, pa ostavim da se suše, pa polijem, pa ostavim da se suše, i tako... na kraju ih izvadim, potapkam vodu, ne brišem, opet se suše više nego što ih brišem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:00:17   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Klarita

Bubi, dobro kaze Bibilib, ne utrljavaj, vec kvasi krpom (najbolje pelenom) pregibeuser posted image , oslobodi je carapica, raskomoti je skroz...sve znas, draga...samo te podsecam i od sada znas da ces i uvek da reagujes i na najmanju temperaturuuser posted image nema tog ko ce mene da ubedi da ne spustam jer K tako rapidno raste...ali svi smo se opekli bar jednom...
Ljubim vas sve, nadam se da ce brzo da prodjeuser posted image


pa da, i Emi tako raste ali sam se sinoc nadala da nece ici bas tako visoko. ne znam zasto kada uvek predje 39 za manje od sat vremena...
Peace ne tusiram je hladnom ni mlakom vodom, gledam da bude normalna temperatura ali je ona sinoc pomodrela jos sok smo je skidali i pocela da se trese... bukvalno sam je stavila u kadu, pokvasila i izvadila. jedva smo je obrisali koliko se tresla i bila skupljena.
a nije da je utrljavam, vise je to neka blaga masaza samo po plucima, na ostale delove stavimo obloge...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:11:34   
cockic
ja kad je visoka t ubacim ih obucene u kadu.nekih 5min su obuceni i nakvaseni,nista im nije pogorsalo stanje.jednom leni ni brufen,paracetamol ni tusiranje nije delovalo do cepica eferalgana.a to kvasenje mi je kao mokar carsav,mene su kad sam bila mala ovi iz hitne drzali u nakvaenom carsavu.dodje mu slicno kao da su obuceni uslu u kadu.

ja se jako plasim t,vec sam pisala.imala sam kao mala fras(4g) i u uzasnom sam strahu kad im je jako visoka t.mada ja sam ga imala pod visokom t temeraturom i posle injekcije penicilina,ali od injekcije je proslo nekih sat vremena.tako da je kod mene bio neki kombinovani fras.vodili su kao atipican.u svakom slucaju visoku t spustam kako umem i znam.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:24:17   
Peace*
user posted image

Mom Luki tako raste temp, dajem Brufen čim pređe 37,5. Takvo dete. Drži se.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:24:38   
emicaa
Kad je T zadnji put imala temperaturu pa smo je vodili u dječiju kliniku tu mi je pedijatar da on nikad za temperaturu nebi dao sirup,samo čepić,i bio je u pravu,samo joj čepić i jest skidao.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:32:39   
Peace*
Bubu, ja Luki u takvim situacijama skidam temp krompirom. Narendam i stavim u čarapice. Skine temp, al ne smem da izvadim krompir iz čarapa, jer čim izvadim, temp počne da raste.
Možda i vama bude pomoglo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:37:58   
little_one
Jeste li vi davali brufen za vrijeme ospica? Ja sam davala Andrei, a kad sam je odvela na kontrolu za ospice, dr mi je rekla niste naravno davali brufen, reko jesam. Kao pa po novom ne bi trebalo jer je i on imunosupresiv. Pa rekoh hoce li joj sad nesto biti da obratim paznju, samo je slegla ramenima al nije pravila tragediju od toga. E sad sta tacno tu brufen smeta ne znam, znam da ne smiju andoli i sl al to ne bih ionako dala djetetu.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:42:03   
Klarita
LOuser posted image prvi put cujem...K nije imala temperaturu, tako da nismo ni koristili antipiretike, a N je mali, pa sam davala samo paracetamol. Nisam skoro posetila nijedan strucni seminar da bih cula tako nesto, ali pretpostavljam da nije nesto preozbiljno i da vazi za brufen na duze staze...

Bubi, isto nemoj da brises peskirom vec ostavi da se susiuser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:43:39   
cockic
ja nisam brufen.mozda paracetamol jednom kad mi je cera delovala mlako.inace nisu imali t tokom boginja.lena mozda jedan dan mi je bila sumnjiva.a pekisa nije imao uopste.mada ja brufen i ne dajem samo paracetamol.on im sad spusta t.ali imam i cepice eferalgana tako da bi pre to stavila,ako ovo ne bi delovalo.i ako je to isto,cepic brze skida valjda je jaci od sirupa.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.1.2015 10:45:23   
little_one
Nama se uporedo iskomplikovao neki stomacni virus i dijareja, pa ja pretpostavljam da je od toga svega temperatura, jer je temperatura dosla tek peti dan ospica. I ja sam davala brufen kad ne mozes skinuti paracetamolom, tj kad nije drzao duze od 3.5 sata. Spominjala je neke skorasnje edukacije sta li. Aleksandri necu davati, njoj paracetamol radi posao.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here