|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2015 19:49:38   
Zemunka85
Ne znam ima li tema o tumacenju KS, pa pisem ovde. Mamike, moze li pomoc - kumic, dve i po godine - kaslje uzasno, temperatura ide do 39, Le normalni, Neutrofili i monociti poviseni, Limfociti snizeni. CRP 30. Na sta ovo lici? Hvalaa

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2015 19:52:49   
Ivanka 75
Jaka infekcija Zemunka cim je CRP toliki, i mojoj cerki je slicno bilo proletos kad je imala gnojnu anginu, samo povisen CRP ostalo u granicama normale

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 18.1.2015 19:53:55 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2015 19:53:38   
bubulence
da, infekcija...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2015 19:54:48   
Zemunka85
Mali je pre mesec dana izasao iz bolnice, obostrana upala pluca. Kuma je otputovala na dva dana, hoce da umre sada. Je l ovo za antibiotik, ili za ostanak u bolnici? Kaslje mnogo pa se bolje opet upale pluca ...

Znaci moze biti "samo" grlo?
A povisen CRP od virusa ne moze?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 18.1.2015 19:56:05 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2015 19:56:55   
milicicak
Zemunka, ovo je za dr pod hitno da se sto pre krene sa terapijom... i bice antibiotik najverovatnije... ako se na vreme reaguje islim da nece biti potrebe za bolnicom

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2015 20:37:06   
Zemunka85
Zadrzase dete u bolnici, majko moja ...

A ima li tema na ovu temu :D? Da ne idem u off...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.1.2015 20:41:45   
Ivanka 75
Zemunka, bolje sto je ostalo dete u bolnici, ipak ce im tamo biti pred ocima, mali je

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2015 6:54:09   
mirkam
Mame, treba mi pomoc.
M sinoc citavu noc 39.1. Skine mu tusiranje, masiranje i paracetamol nekoliko sati, al opet skoci na 39.
Njemu paracetamol pocne da djeluje tek posle 45-50 min! Jel ima nesto sto mogu da mu dam a da brze djeluje?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2015 8:49:58   
little_one
Cepic brze djeluje od sirupa. E sad, ispod pola sata tesko da ista moze da djeluje. Zato cim predje 38.5 a djeluje da ce da raste odmah dati, ne cekati visu, a ako se kasno skapira, raskomotiti, tusirati, i cekati da pocne da djeluje. Nema druge.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2015 9:50:44   
doktorkakristal
MIRKAM daj mu brufen umesto paracetamola

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2015 13:36:31   
mirkam
Hvala cure.
Doco, uzela sam jutros brufen.Jutros mu je bila 37.6 i taman se ponadah gotovo je , kad prije 2 sata ponovo 38.3.Dala sam mu brufen i brzo mu se spustila.Sad je 37.6.
Koliko ovako visoka temperatura moze da traje?S obzirom da ne kaslje, nos ne curi, samo malko grlo crveno a i pije AB od sinoc?
Nama je ovo prva prehlada, pa ne znam sta da ocekujem.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2015 13:47:48   
mama krava
Mirkam ne sekiraj se, bice ok! Mali su oni i realno, vecina dobro podnosi povisenu T. Moj je nocas i danas nagurao do 39.5!user posted image

Njemu Eferalgan skine za 20 min... i drzi ga nekih 6-7 sati! Malo mu vodnjikav nos i nista vise! Cim mu spadne T on poludi. Kad skapiram da je visoka, ja ga skinem u bodic i da bude bos, dok ne pocne lek da deluje i za sada je ovo uvek palalo!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.1.2015 16:39:03   
doktorkakristal
MIRKAM treba ab da deluje nakon 24 ili 48 h,ja verujem da je kod vas virus i da vam ab i ne treba,ali eto pedijatri daju uvek i kod nas je tako

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.1.2015 6:56:39   
mirkam
A koliko dugo (dana) smijem paracetamolom/brufenom da mu skidam T?
Prvi put sam mu dala u petak u 11h i od tada stalno na 6-7 sati.Sinoc sam mu dala oko 18h i do jutros maltene i nije imao T, mislim nije prelazila 38.Maloprije mu izmjerim 38.5 i opet mu dam brufen...Koliko mu jos mogu davati?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.1.2015 8:34:51   
milicicak
Mirkam, dokle god traje temperatura. Nas nesalavni rekord je 10 dana.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.1.2015 9:13:34   
ishler
Mirkam treba antibiotiku da deluje,mada kod nas je znalo ako je jaca prehlada da slab antibiotik ne deluje pa moramo jaci.Inace moje dete starije nije reagovalo na paracetamol samo na brufen,retko je imala temperaturu ali kada je imala bila je visoka cak do 40 i tesko se skidala ,delovalo je jedino kombinacija brufen naizmenicno sa eferalgan cepicima na 4h,i tusiranje,najduze je 5 dana trajala.Ako ne spadne do sutra mozda bi ponovo trebala odvesti dete lekaru.

< Poruku je uredio ishler -- 25.1.2015 9:15:44 >

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.1.2015 18:07:35   
mama krava
IZVORNA PORUKA: mama krava

E, pa zene, trt Milojka, sto bi'' ja rekla...

Zaradismo Pancef, jer je CRP 72.5!!! I tako svasta visoko i nisko, pa je dr dezurna, nakom stvarno detaljnog pregleda rekla da je 95% sigurna da je strptokok inf i to divljim streptokok bakterijama , klasicnim za kolektiv user posted image . Kaze da ce T da bude visoka i do 5 dana i to malo crveno grlo i grozne sline, pa cak i na oci preslo malouser posted image



Da se izjadam i ovde...

Evo ga od jutros nema Tuser posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.1.2015 18:32:17   
gagana83
Evo da se opisemo, Una dobila temperaturu, pre sat vremena sam joj merila, imala je 38,4.
Dala sam joj Brufen i evo sad je spala.
Nije mi jasno kako uvek dobije temperaturu u nedelju, kao za inat.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.1.2015 20:58:53   
mirkam
Mi danas, hvala Bogu, nismo prelazili 37.3.Vidjecemo kako ce proteci noc..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.1.2015 21:39:06   
doktorkakristal
MIRKAM opet ponavljam kod vas je verovatno virus tu ab ne deluje,ab je samo za bakterijske upale,brufen dokle god ima t i tusiranje stalno

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1920
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2015 20:13:09   
VVVV
Je l' ima neko savet - dan i po temperatura preko 39.5 jedva se obara brufenom (bude niska par sati i opet skoci). Posle toga ceo dan oko 38.
Nikakvih drugih simtoma nema. Jede, ne kaslje. Uradili smo analizu urina, uredan je.
Jedino se zali na glavobolju, verovatno od temperature.

Je l'ste imali skoro neka slicna iskustva?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 1921
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2015 20:50:55   
serpica
Jeste li uradili krvnu sliku? Tusiraj sto cesce mozes na 10 min i probaj da kombinujes paracetamol i brufen na 4-6h obloge od razblazenog alkohola,mozda je to onaj virus koji traje dan dva i nama je tako bilo skoro.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 1922
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2015 21:00:20   
ishler
Moje dete je retko imalo ali kada je imala isla je do 40,jedino je pomagalo brufen i eferalgan cepici na 4h naizmenicno i tusiranje,tesko sam joj obarala.Verovatno je virus,mada nama pedijatar na visoku t uvek da antibiotik da ne dodje do komlikacija bakterijskom upalom.Ako ne prodje za dan,dva idite na analize krvi.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1923
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2015 21:00:30   
Torbica

IZVORNA PORUKA: VVVV

Je l' ima neko savet - dan i po temperatura preko 39.5 jedva se obara brufenom (bude niska par sati i opet skoci). Posle toga ceo dan oko 38.
Nikakvih drugih simtoma nema. Jede, ne kaslje. Uradili smo analizu urina, uredan je.
Jedino se zali na glavobolju, verovatno od temperature.

Je l'ste imali skoro neka slicna iskustva?

Zvuci kao bakterijska infekcija, najverovatnije.
Kao sto rece Serpica, uradi KKS i CRP, cak i sam nalaz KKS ce jasno reci da li je virusno ili bakterijsko. Pa da brzo prodje!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 1924
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.2.2015 21:03:04   
ishler
Da li je neko koristio eferalgan sirup imam jedan otvoren davala sam mladjoj posle vakcine,i na njemu ne pise rok posle otvaranja,samo da je rok do 2016,znam da paracetamol Galenikin ima mesec dana od otvaranja.Ima li neko iskustvao?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here