|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ranice na grliću materice
4.5.2011 17:00:20   
Brana
Meni su radili Krioterapiju,nista ne boli,brzo je i efikasno,posle dva meseca od njenog uklanjanja tj.smrzavanja nije bilo ni traga da je ikada postojala. Hvala Bogu nije se vracala a nadam se da vise nikad ni nece.


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ranice na grliću materice
4.5.2011 17:02:30   
milenatea

Meni su takođe godinama "pratili", radili i kolposkopiju i PAPA test (II gr bio) i jednom prilikom me je mrzelo da idem kod svog dr jer mi je iz centra BG-a bio daleko, pa odem kod prijateljičinog. I žena pogleda, inače prethodno sam kod svog išla tri meseca pre toga, i predloži biopsiju ODMAH. I eto iznenađenja a OVDE je ostatak priče

strasno, i meni se za tri meseca stvorio cin1. a kazu kao sporo sve to napreduje. zabrinjavajuce je kako sve vise zena pati sa tim... uzas. ja u petak idem na kontrolu nakon 6 meseci pa cemo videti sta ce biti

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ranice na grliću materice
4.5.2011 23:26:46   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: dunja RR
mila, samo su ti radili biopsiju ili su baš otklonili ranicu (ako jesu, kojom metodom)?


joj, pojma nemam. Valjda samo Biopsiju. Mislim, nije smrdelo na roštilj, kao kod drugihuser posted image , samo valjda čupanje klještima i razmaz. Nije bilo nikakve anestezije.

uputna dijagnoza je bila-cervicitis chronica (ovo je hronično zapalenje kanala grlića materice)
intervencija-biopsio cervicis uteri et termocauterisatio(hemost.)

milenatea na živo, i dr. je bio jako nežan. Samo jedan cim i neka neprijatnost od par sekundi. Biće na kontroli sve OK, navijam!

vika i aždajice75 pročitala sam i ranije tvaše "slučajeve" i samo imam da vam kažem BRAVO.

Hvala vam, što ste ovde! Baš mi značiuser posted image

Saveti i ideje za dodatno lečenje su dobrodošli, kao i dr. sa kojima ste se družili.
Ja sam videokolposkopiju i biopsiju uradila u FRONtu, kod Dr.Vanje (Jovica Milošević).
A vi?

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ranice na grliću materice
5.5.2011 0:07:27   
milenatea
ja sam sve radila u Nisu privatno kod kazu najveceg strucnjaka za grlic jer je valjda isao na neke specijalizacije i cula sam dva misljenja lekara i ista su bila... ovaj se zove Rasa Zivadinovic, debelo sam platila... drzim fige bice sve ok. JACAJ IMUNITET, ja sam se kljukala svim i svacim. sve sto te zanima konkretno pitaj. znam kako ti je, najvise ubija neizvesnost dok ne stignu rezultati sa biopsije. evo ja i posle godinu i tri meseca se plasim, u petak idem na kontrolu. i rekli su mi svi dr bez nervoze, jacaj imunitet i bice sve ok.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ranice na grliću materice
6.5.2011 11:39:22   
azdajica75
Ja sam biopsiju radila privatno u Vš,a uzorak su mi obrađivali u laboratoriji čiji se rezultati priznaju u Frontu,kako sam čula.
Konizaciju sam radila u jednoj privatnoj klinici u Bg,radila mi doktorka iz Fronta,uput mi ovi naši iz Vš-a ne bi nikad dali,jer se konizacija radi i kod nas u bolnici.Mislim da je jako bitno kako se uradi konizacija,naročito ako žena planira trudnoću,pošto se tu radi o isecanju dela grlića i u većem broju slučajeva je trudnoća malo komplikovanija(serklaž,održavanje...).Zbog toga nisam žalila da platim  i odem privatno,samo da sve bude u redu.
Ciklama,iskreno se nadam da će ti rezultati biti dobri!!user posted image


(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ranice na grliću materice
6.5.2011 11:59:21   
milenatea
slazem se sa tim da se treba voditi racuna koliko i sta odsecaju i da je bolje platiti i moci izneti trudnocu nego da dodje do komplikacija. ja sam laserom operisana, ali ne znam ni kako se to odstranjuje da li seku deo ili samo spaljuju jer je smrdelo i dimilo se tamo dole... a ako treba opet da me seckaju ne znam sta cuuser posted image

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ranice na grliću materice
23.5.2011 20:31:22   
moja ciklama
Drage moje, da vam javim, da je nalaz biopsije potpuno uredan!
Bogu hvala!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ranice na grliću materice
23.5.2011 20:35:08   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Drage moje, da vam javim, da je nalaz biopsije potpuno uredan!
Bogu hvala!


Hvala Bogu user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ranice na grliću materice
23.5.2011 20:37:45   
Anoniman
ciklamo, jos jednom user posted image  a sta sad dalje? koliko cesto ces morati na papa test i kolposkopiju?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ranice na grliću materice
23.5.2011 20:42:48   
moja ciklama
dalje..ništa, nalaz potpuno uredan. Papa i kolposkopija na 6-7 meseci.
Ksenouser posted image , hvala što pitaš!user posted image


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ranice na grliću materice
23.5.2011 22:27:26   
milenatea
najlepsa vest koju sam cula user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Drage moje, da vam javim, da je nalaz biopsije potpuno uredan!
Bogu hvala!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

super draga to je najvaznijeeeeee (izmedju ostaloguser posted image )

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ranice na grliću materice
23.5.2011 22:47:21   
moja ciklama
hvalauser posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ranice na grliću materice
7.6.2011 14:29:19   
imam nadimak
pre petnaestak dana sam isla na svoj prvi ginekoloski pregled i tad su mi "otkrili" mozaik na grlicu materice. posle toga sam radila papa test i rekli su mi da su mi nasli epitele, ali da je to zbog mozaika.user posted image uopste mi nije jasno o cemu se ovde radi. doktorka kaze da treba da se kontrolisem na cetiri do sest meseci i da to nije alarmantno, a ja po forumima i sajtovima zakljucujem da jest. htela bih to resiti sto pre (spaljivanje ili kako god), ako neko nesto zna o tome, molim vas pisite :)
hvala

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ranice na grliću materice
7.6.2011 14:50:55   
Anoniman
slusaj doktorku! nije svaka situacija ista! i ja imam isto promene na grlicu i idem otprilike na svaka tri meseca na papa test i kolposkopiju. ti testovi pokazuju koliko je ozbiljna situacija i da li treba preduzeti nesto tako drasticno ili samo pratiti situaciju. da li ti je rekla da pijes vitamin E?

(odgovor članu imam nadimak)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ranice na grliću materice
7.6.2011 22:59:04   
milenatea
i idi kod jos jednog ginekologa, da cujes dva misljenja. ako ti kaze isto onda je istina sta ti je rekla prva. samo cesto na kontrole

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ranice na grliću materice
11.7.2011 9:13:07   
dunja RR

Zarasla mi ranica, kaže dr. da je sve u redu, nema potrebe da se dira, to je lepa vest ovog dana. Tužne vesti sam pisala u temi VTO.

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ranice na grliću materice
22.8.2011 11:31:55   
crna ruza
i meni je danas rekla dr da imam ranicu na grlic materice
ja nemam nikakvih simptoma, npr pojacan sekret,krvarenje nakon odnosa ili bilo kakvo osim menstruacije, itd, nista, a kaze da imam ranicu, a papa i brisevi bice danas gotovi, rekla mi da ce najverovatnije tu ranicu ukloniti spaljivanjem, pa me zanima jel to boli?
ona kaze ne boli, ali ja ipak da cujem ako ima jos neka sa licnim iskustv

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ranice na grliću materice
24.8.2011 22:38:54   
crna ruza
zanima me sta ce biti ako je osoba pozitivna na hpv virus i papa test 3 grupa? jel to znaci pocetak karciona?
i koliko vremena treba da prodje da bi ranica presla na nesto ozbiljno? npr godinu dana jel mnogo?

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ranice na grliću materice
25.8.2011 7:59:36   
biba*
crna ruzo,to ne mora da znaci da je ono najgore,kao prvo trebalo bi odraditi biopsiju da se utvrdi koliko su te promjene zahvatile grlic.zatim se u zavisnosti od nalaza radi konizacija,kojom u vecini slucajeva budu odstranjene te promjene.A ranica kao ranica ne prelazi na nesto drugo,mislim nece svaka zena koja ima ranicu dobiti karcinom,vec je to samo povecan rizik i treba se kontrolisati.

(odgovor članu crna ruza)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ranice na grliću materice
9.9.2011 20:51:39   
erika021
Ja sam prosto ocajna,godinu ipo dana bila sam poresno lecena,imam veliku ranicu koja je jd negativna i papa 3 grupu,predhodni dr,mi je davao silne vaginalete,antibiotike i samo smo se vrteli u krug,onda je meni puko film i odlucim da promenim ginekologa. Danas odem na kolposkopiju i dobro sto nisam pala,ranica je i dalje velika,uzet je papa ko zna koja ce grupa biti,predlozena mi je biopsija i kiretaza cerviksa,pa kad budu svi rezultati gotovi,odlucicemo o daljem lecenju. Ona predlaze lasersko uklanjanje ili operativno isecanje dela grlica. Ne mogu da docekam sve rezultate,nadam se samo da nije dosta odmaklo,uh preplakah ceo danuser posted image user posted image

(odgovor članu biba*)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ranice na grliću materice
20.9.2011 20:44:09   
dunja RR

Erika mila, šta je bilo na kraju što se tiče rezultata, kako si, šta dalje?

(odgovor članu erika021)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ranice na grliću materice
20.9.2011 20:44:57   
dunja RR
Opet se vidi ranica grrr, i rekli su da planiram i biopsiju (pre ili posle operacije endometrioze u zavisnosti od rezultata pape).

Kada se biopsija radi kod državnog koliko se ostaje u bolnici, kakva je procedura?

kod privatnog?

Šta ide dalje ako su rezultati biopsije loši?


< Poruku je uredio dunja RR -- 20.9.2011 20:48:24 >

(odgovor članu erika021)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ranice na grliću materice
20.9.2011 20:48:06   
Verus
Majku joj...mada, ja cesto imam problema sa tim, ali su rezultati ok...cak sam i prosle godine imala los papa, ali sam bila HPV negativna, pa sad takve samo puste da same zarastu, a to se i desilo...

user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ranice na grliću materice
20.9.2011 20:49:14   
Verus
Erika: ako mogu nek urade laserski, brze ce zarasti, a i manje uklone nego konizacijom, bice to ok, i ja sam se sekirala pa je sve proslo...
IZVORNA PORUKA: erika021

Ja sam prosto ocajna,godinu ipo dana bila sam poresno lecena,imam veliku ranicu koja je jd negativna i papa 3 grupu,predhodni dr,mi je davao silne vaginalete,antibiotike i samo smo se vrteli u krug,onda je meni puko film i odlucim da promenim ginekologa. Danas odem na kolposkopiju i dobro sto nisam pala,ranica je i dalje velika,uzet je papa ko zna koja ce grupa biti,predlozena mi je biopsija i kiretaza cerviksa,pa kad budu svi rezultati gotovi,odlucicemo o daljem lecenju. Ona predlaze lasersko uklanjanje ili operativno isecanje dela grlica. Ne mogu da docekam sve rezultate,nadam se samo da nije dosta odmaklo,uh preplakah ceo danuser posted image user posted image

(odgovor članu erika021)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ranice na grliću materice
20.9.2011 20:51:37   
dunja RR
user posted image

Meni su uvek rezultati super a imam tu ranicu 7-8 godina. Prvi put mi dr. večeras spomenu biopsiju - pa čak i ako rezultati budu dobri. Mada odmah je rekla da dođem kod nje na biopsiju pa se nadam da nije samo da bi mi uzela lovu (privatno sam išla). Svi državni doktori su mi rekli da je ne diram jer su rezultati uvek super. Nemam pojma šta sada da radim ...

Ma sada prvo da rešim operaciju endometrioze za dve nedelje pa ću otom potom ovo ...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here