|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.8.2012 10:01:43   
Anoniman
Predali smo papire na dve opštine i na obe smo dobii isti odgovor: ispunjavamo uslove i moraju da nađu mesto za dete. Javiće nam krajem avgusta početkom septembra gde mogu da nas udenu. Sad treba da iščitam temu "Idemo u vrtić" da vidim kako da se pripremimo i opremimo.

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 901
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.8.2012 10:03:27   
lesica
Zabica mila user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.8.2012 10:38:18   
Anoniman
Lesice, user posted image Meni samo teško što ona ne govori ne ne može da mi se izjada ako je neko bude dirao ili nešto nije u redu. user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 903
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.8.2012 10:42:51   
jovicaa
ne brini se, prilagodice se dok si rekla keks.... mnogo smo mi oseteljivi, mislim da je to veci problem.
aleksandar je dosta stariji od tvoje devojcice, a jos uvek ne prica i isto ne bi umeo da se pozali, a kako mi se cini u zadnje vreme, ne ume ni da se brani, biju ga deca od godinu dana.. valjda je neka faza... ali eto i on ce u vrtic...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.8.2012 10:52:10   
Anoniman
Ma verujem ja da će se ona brzo uklopiti jer je društvena baš baš, mama je ta koja je slinava.user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 905
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.8.2012 15:41:25   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ma verujem ja da će se ona brzo uklopiti jer je društvena baš baš, mama je ta koja je slinava.user posted image

user posted image
ma i ja se pravim hrabra, a imam faze kada ne mogu nocu da zaspim, razmisljam kakav cu rancic da mu kupim i kako ce on sam da nosi svoj mali ranacuser posted image , znam da zvuci otkaceno, ali stvarno je tako... mada dobro, ja sam poseban slucaj, mrzela sam vrtic iz dna duse, svi su me mucili tamo... u skoli sam se super prilagodila, ali u vrticu nikako. mada ja sam kasnije krenula, mislim da je bolje kada krenu ovako rano, onda budu zli domoroci tamouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.8.2012 15:45:48   
Anoniman
user posted image zli domorodci user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 907
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.8.2012 21:50:29   
jance
koje opste uslove dete mora da ispunjava za upis u jaslice? upravo je neko ovde od komsija provalio da dete mora da hoda da bi bilo primljeno u jaslice a meni je to nekako bas malo verovatno, mislim, ne prohodaju sva deca do godinu dana sigurno user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.8.2012 21:55:41   
vonavoj
odmah cu ti reci da nije tacno to za prohodavanje! pitala sam licno!user posted image jer moja Tiki krece od oktobra,sa nepunih godinu dana,a pri tom sada nema ni nameru da stoji,hodauser posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.8.2012 21:56:51   
lesica
Ma nije obavezno da hodaju. Kod L u prvoj adaptacionoj grupi ima njih troje koji jos uvek puze,ali to su mrve od po 13-14 meseci,i vaspitacice ih paze maze,drze,nunaju..i hrane ih i daju im da piju...Ma bas ih paze.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.8.2012 22:25:54   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: lesica

Ma nije obavezno da hodaju. Kod L u prvoj adaptacionoj grupi ima njih troje koji jos uvek puze,ali to su mrve od po 13-14 meseci,i vaspitacice ih paze maze,drze,nunaju..i hrane ih i daju im da piju...Ma bas ih paze.

mmmmm.mice male,bas mi drago da je tako..T ce imati 11 meseci,nepunihuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.8.2012 7:27:48   
jance
a jel ima nesto sto moraju da znaju? ok, da sede cvrsto, al jel ima mozda nesto na cemu moram da poradim sa majstorom?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.8.2012 7:29:29   
Jeca*
sad, na prvu loptu, mi jedino pada na pamet da ga eventualno odvikavas od cucle varalice ako je koristite.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.8.2012 8:18:31   
jance
ok. cuclu je sam odbio. jel moraju da znaju da piju na casu? da jedu sami?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.8.2012 8:24:36   
Jeca*
naucice sve tamo uz drugu decu. Ti sad uzivaj sa njim max i ponasaj se normalno, ne razmisljaj previse o tome, videces da ce sve ici svojim tokom kad krene adaptacija.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 15:10:41   
Anoniman
Kad sam predavala papire krajem avgusta, ljubazna teta iz komisije mi je rekla da su oni u obavezi da nam nađu mesto jer smo oboje zaposleni. Kad sam otišla prošli petak ista teta mi reče da ove nedelje razmatraju nove zahteve i da krajem nedelje mogu očekivati info da li i gde smo primljeni. Kad sam danas pozvala druga teta iz te iste komisije mi reče da su oni ove nedelje unosili samo zahteve u sistem, da je sve popunjeno i da ne mogu da nam garantuju da će nas i kada upisati. Ja pitam šta to znači, jer ja niti mogu da je vodim na posao niti mogu da priuštim da dam otkaz, ona mi kaže da ne zna i da dođem u utorak ili četvrtak sledeće nedelje na razgovor no i dalej ništa ne može da garantuje.

Sad čekam utorak...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 916
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 15:19:00   
Anoniman
Tako kada je Luka bio odbijen, ja sam pitala koji su izgledi da ga upišu dogodine jer se nadam da se do tada neću razvesti niti postati podstanar (na to su se dobijali dodatni bodovi)... teta je slegla ramenima, a mi našli vezu. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 917
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 15:26:11   
Anoniman
Mene zanima

a) šta znači onda to da su po zakonu u obavezi da nam nađu mesto

b) što me zove na razgovor ako nema gde da smesti dete

Predali smo papire i na NBG, tamo su nam rekli da trenutno vrše reviziju i potpisivanje ugovora i da će posle toga znati gde i koliko mesta imaju i da će to biti krajem septembra.

Sad mi ne preostaje ništa drugo nego da tražim vezu. Ja se naivna polakomila na ono što mi prva teta rekla o zakonskoj obavezi, a to kanda puj pike ne važi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 918
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 15:32:28   
lesica
GG,pravac u ministarstvo! I da vidis kako ce biti reseno!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 15:38:43   
Anoniman
Čekam taj famozni razgovor u utorak i da mi se javi potencijalna veza, ako niš ne uradim idem u ministarstvo.

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 920
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 15:39:11   
maslackic
mm ov zet je samo otisao u vrtic , ostavio dete i otise kod upravnice( ili kako se vec zove glavesina vrtice) i resio problem. a klinku nije imao koda cuva sem da on ili zena daju otkaz...i naravno, ne preporucujem ovakav sistem ubedjivanja...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 15:45:00   
Anoniman
Ne bih mogla tako zbog N, ne mogu jadno dete da traumiram zbog njihovih ludosti. Ma ja sam sigurna da ću je udenuti negde, i patofne i ranac sam već kupila jer nemam dilemu da će ona sad da krene u vrtić pa kojom god metodom da budem morala ali uguraću je negde taman mi to poslenje bilo.

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 922
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 16:03:52   
sanji
IZVORNA PORUKA: jance

ok. cuclu je sam odbio. jel moraju da znaju da piju na casu? da jedu sami?

To važi za decu od tri godine. Malima obično daju čašice one bebeće ili flašice da donose. I hrane ih oni, a usput ih uče da jedu sami! Ne brini, samo neka krene!

< Poruku je uredio sanji -- 7.9.2012 16:04:29 >


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 16:07:16   
sanji

IZVORNA PORUKA: jance

a jel ima nesto sto moraju da znaju? ok, da sede cvrsto, al jel ima mozda nesto na cemu moram da poradim sa majstorom?

On je još mali i ne mora ništa da zna! user posted image Ozbiljno, ja mislim da čak i cucle dozvoljavaju do nekog perioda od godinu, godinu i po! Posle će ga oni učiti neke stvari kad bude stariji i govoriće ti šta da i ti kući pripomogneš! Obično tako ide!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2012 22:13:17   
jeca_81
Mi smo krenuli sa 14 meseci,ima i mladjih i starijih od Djordja.Neke bebe jos ne hodaju,retko koja jede potpuno sama.Moze da se nosi i cucla i flasica, oni ce postepeno da ih odvikavaju tako da smo morali da odnesemo najobicniju plasticnu solju.Dete moze da ponese omiljenu igracku,cebence i sl

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here