|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.1.2014 20:37:29   
Moiraina
IZVORNA PORUKA: bea83

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jovice, kod nas je toliko za jedno dete. Kod vas svi plaćaju isto, ako sam dobro razumela?

Da, mi plaćamo 9000 za jedno dete, a ukupna primanja su nam nepune 52.000 dinara user posted image  pri tom smo podstanari

Jeste li uspeli da ostvarite neko umanjenje na konto toga što ste podstanari (kažeš da plaćate 9.000, mi sada plaćamo 9.700)? I šta treba od dokumentacije (da li ugovor o zakupu stana mora da bude overen)? Mi smo isto podstanari i nisam se do sada raspitivala oko toga, ali sad kada i mlađi krene u jaslice, bilo bi dobro da možemo nekako da umanjimo tih 16.000 koliko ćemo plaćati za obojicu...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.1.2014 20:40:45   
Moiraina
Sad vidim ovo:
Član 32.
Korisniku usluga koji je podstanar, mesečna cena koju bi trebalo da plati prema skali iz člana 17. ovog pravilnika, umanjuje se za 10% po detetu.
Korisnik usluga iz stava 1. ovog člana, svoj status dokazuje kopijom ugovora zaključenog sa stanodavcem, overenog kod nadležnog suda.
Naš gazda je malo težak za saradnju, pitanje da li će hteti da overava ugovor...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.1.2014 20:42:08   
Torbica
Jao zene, stvarno znaci, nema spora! A da smo u sistemu koji uzima u obzir primanja, posto smo oboje prijavljeni na pristojne sume, placali bi garant celo malo bogastvo...



_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.1.2014 20:49:05   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Isidora, evo ovde imaš regresnu slaku za vrtiće u Bg KLIK




citam vec 10 minuta i nije mi jasno otkud ja u ovoj priciuser posted image mora da si nesto mislila na meneuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.1.2014 21:06:12   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Torbica

Jao zene, stvarno znaci, nema spora! A da smo u sistemu koji uzima u obzir primanja, posto smo oboje prijavljeni na pristojne sume, placali bi garant celo malo bogastvo...



Torbice, šta da ti kažem, drugog izbora nemamo. U BG četvoročlana porodica koja ima ukupne prihode veće od 80.000 plaća punu cenu (tj. tih nekih 73%, ostalo valjda ide na teret grada). I još ti treba veza da upišeš dete user posted image
MM je opet bio juče, "da vide da smo zainteresovani" user posted image , ali on je bio u 9h, a upisna komisija je tu od 10h. Pa je otišao kod te naše "veze" i dobio obećanje da će najverovatnije moći da krene u martu, kao javiće nam...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.1.2014 21:34:58   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Isidora, evo ovde imaš regresnu slaku za vrtiće u Bg KLIK




citam vec 10 minuta i nije mi jasno otkud ja u ovoj priciuser posted image mora da si nesto mislila na meneuser posted image


Hahaha user posted image nešto sam pobrljavila user posted image odnosilo se na jovicu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.1.2014 21:37:36   
isidora88
hehe nema veze user posted image
a ja listam strane unazad i gledam gde sam ja zapitkivala i nista mi nije jasnouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.1.2014 22:36:56   
jovicaa
ju ju ana, pa po ovoj tabeli bi mi placali 8 000 din za jedno dete, sto bi rekli naopako! to je bas preterano... kako su tako skupi vrtici u bgu?
ne ne, placali bi 5500 din, zabunila sam se, to i nije tolika razlika onda, slicno je u zru i bgu


< Poruku je uredio jovicaa -- 31.1.2014 22:38:17 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.2.2014 14:34:53   
bea83
Moriana, ostvarili smo neko umanjenje samo po osnovu toga što imamo manja primanja od 60.000 din, a za umanjenje po osnovu podstanarstva kao što vidiš treba ugovor o zakupu što naravno niko nema user posted image ili bar većina

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.2.2014 19:52:54   
Moiraina
Mi imamo ugovor, ali nije overen. Ne znam da li će ako ga overimo to predstavljati neki trošak za stanodavca, tj. da li će morati da plaća neki porez i sl. Moraću u ponedeljak da pitam na poslu. U tom slučaju nema šanse da će hteti da ga overavamo.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.2.2014 20:21:36   
vikiii
Ne treba vam ugovor za umanjenje cene,vec samo izjava gazde da zivite na toj adresi sa njegovim potpisom i brojem licne karte i fotokopiran isecak od racuna za struju ili info stana. Mi smo na taj nacin ostvarili umanjenje. I da,ta izjava ne mora biti overena.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.2.2014 20:29:50   
Moiraina
Pa super ako je dovoljno samo to (nisam pitala u našem vrtiću, kopirala sam šta piše u pravilniku, a tu stoji da treba ugovor). Baš ću da se raspitam, to bi značilo da bismo plaćali skoro 2.000 manje.

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.2.2014 19:25:26   
bea83
Ugovor mora biti overen u sudu što automatski znači da on mora da plaća porez, a kad sam zvala Sekretarijat rekli su mi da samo to priznaju kao dokaz user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.2.2014 19:44:31   
Moiraina
Pretpostavila sam to za overavanje user posted image Ništa od toga onda. Pitaću u svakom slučaju u našem vrtiću.
Vikiii, na kojoj ste vi opštini, mislim, gde vam je vrtić?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.2.2014 20:11:33   
vikiii
Mi pripadamo opstini Rakovica,a vrtic je na Labudovom brdu. Mislim da vam je bolje da se raspitate u upravi vrtica,gde se predaje za refundaciju,nego u sekretarijatu. Ipak su i oni svesni da retko ko ima overen ugovor. Nama su priznali,nisu pravili nikakav problem.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.2.2014 20:19:11   
Moiraina
Naš vrtić je u Zemunu, centralni, tu je i uprava i upisna komisija. Pitaću već sutra.

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.2.2014 19:43:26   
adulence
zene hitno mi treba odgovor na sledece pitanje...kumoi nasi hoce da predaju za regresno placanje,e sada oni zive sa mamom naseg kuma,dakle troje odraslih i beba,da li oni trebaju da nose i njen prosek plata,hmmm ....i da li se gledaju kao troclano ili cetvoroclano domacinstvo?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.2.2014 19:51:36   
Ana RR
Ako u zahtevu nju nisu naveli kao člana domaćinstva onda ništa ne nose. Mi živimo u kući mm roditelja, u dva odvojena stana ali njih naravno nisam navodila kao članove domaćinstva, jer to i nisu. MM, dete i ja, tročlano domaćinstvo. Nadam se da su tako i oni naveli.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.2.2014 19:59:06   
adulence
nisu oni jos to ni navodili,sam se pitaju jer zive u istom stanu pa da li oni to proveravaju....oket hvala...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.2.2014 23:15:57   
jovicaa
iskreno ne bi me cudilo da proveravaju, onda tako svako moze da prijavi manja primanja, sto stvarno ne bi bilo ok. mada ko zna..


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.2.2014 23:20:35   
superm
Šta planirate kada se vratite sa porodiljskog na posao. Vrtić ili dadiljuuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.2.2014 23:21:59   
jovicaa
ja sam se vratila sa porodiljskog, odnosno pocela su mi predavanja i obojica idu u vrtic/jasle

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.2.2014 23:26:24   
superm
Kako se mlađe dete adaptiralo

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.2.2014 23:37:14   
jovicaa
isao je prosle nedelje dva dana, i ove tek jedan. tako da ne znam, na pocetku smo..
u sustini ok za sad, place, ali u granicama normale, ali jos uvek nije bio vise od 2-3 sata..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.2.2014 7:17:00   
mama micki
Adulence ukoliko su svi prijavljeni na toj adresi onda bi trebalo, međutim to niko ne proverava tako da ja mislim da bi trebali da navedu da su tročlano domaćinstvo i da predaju samo svoje proseke plata.
IZVORNA PORUKA: adulence

zene hitno mi treba odgovor na sledece pitanje...kumoi nasi hoce da predaju za regresno placanje,e sada oni zive sa mamom naseg kuma,dakle troje odraslih i beba,da li oni trebaju da nose i njen prosek plata,hmmm ....i da li se gledaju kao troclano ili cetvoroclano domacinstvo?


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here