|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.3.2014 13:00:17   
Rosita
Zene, citam onu temu zasto bas vrtic i svasta se nacitah... lepa diskusija, lepo otvara mogucnost sagledavanja dobrih i losih strana... al sto neko rece, tudje iskustvo. Moje tek sledi i zato me evo ovde. Prekjuce mi je isteklo porodiljsko. Produzila tri meseca. Onda cu da vidim, da uzmem odmor, tamo, ovamo, pa bih dete upisala u jaslice od jula ili avgusta. Najpre, je l moze to tako? Nisam jos nikakav korak preduzela oko upisa u vrtic. Znam da konkurs tek sledi. Smatrajte me neznalicom po pitanju procedure upisa- ok, da se procitati na netu- propisanih i nepropisanih (a cesto bitnijih) normi i pravila... ja l da vec sad idem da se raspitujem? Prikupljam papire? Koliko je realno da mi dete krene kad navedoh, da ga prime? I jos, kakav je vrtic Caric na Cukarickoj padini, on nam je relativno blizu (da, oticicu!) i je l znate (jos) neki dobar na Cukarickoj padini? Mnogo hvala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.3.2014 18:17:31   
Ana RR
Rosita, ja bih prokomentarisala vreme polaska - nije baš idealno jer su tada odmori pa onda nema puno dece i spajaju ih u jednu, dve grupe, vaspitačice se smenjuju i mislim da može biti jako zbunjujuće za dete koje je na adaptaciji. Sa druge strane, ne znam ni da li dete može tada krenuti, ovde gde Mare ide može se krenuti samo od septembra, boli ih uvo kako ćeš se ti do tada organizovati.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.3.2014 22:34:47   
Rosita
Huh. A ja misljah da se adaptira pre nego sto pocnem raditi po ceo dan. Ooo, zurka tek sleduje :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Upis u jaslice-vrtić
1.3.2014 22:51:26   
Ana RR
To je sigurno user posted image

Mislim, svakako ćeš sve proveriti, ja sam imala potpuno kontradiktorne informacije iz dva vrtića na dve različite opštine.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.3.2014 12:39:51   
Moiraina
V krece od 1. aprila, konacno user posted image Mislim da ce biti u grupi kod istih sestrica kao i Dj, sto bih bas volela, jer su divne. Nadam se da ce se brzo privici, tacnije sigurna sam da hoce jer je takav tip, samostalan, drustven... Jedino me plasi razboljevanje u pocetku, videcemo...

< Poruku je uredio Moiraina -- 23.3.2014 12:40:25 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Upis u jaslice-vrtić
29.3.2014 20:37:20   
Moiraina
Zaboravih prošli put da napišem, mi smo uspeli da ostvarimo umanjenje cene po osnovu toga što smo podstanari. Tražili su nam kopiju ugovora o zakupu stana (ne mora da bude overen) i kopiju jednog računa za infostan.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.4.2014 10:58:03   
ivannna
citam po netu sta sve od dokumenata je potrebno za upis u jaslice,neki su naveli i prijavu prebivalista ...da li je potrebna ili ne?

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.4.2014 11:05:24   
Ana RR
Jeste, potrebna je (barem za BG), mi smo nosili.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.4.2014 11:22:44   
ivannna
hvala!
znaci od dokumenata je potrebno( za zaposlene roditelje) :
1. M4 obrazac iz PIO-a ( potrebna je licna karta i kopija radne knjizice)
2.izvod iz maticne knjige za dete-original ili fotokopija?
3.zahtev-koji se dobija u vrticu ili moze da se nadje na netu
4.prebivaliste za dete

ako sam negde pogresila,ispravite me

i jos nesto-gde onda predajem te papire? ja sam na Novom Beogradu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.4.2014 11:28:35   
Ana RR
Zahtev sam skinula sa neta pa su nam u upravi rekli da nije dobar i dali nam drugi (koji je potpuno isti, inače), izvod sam predala original ako se dobro sećam.
Predaješ u glavnom vrtiću, ja sam na Čukarici i predavala sam na Banovom brdu, vidi ko je nadležan za sve vrtiće na NBg, verovatno ima na netu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.4.2014 12:47:23   
mama micki
Uverenje o prebivalištu je potrebno za sve članove domaćinstva, barem je tako kod nas na s. vencu. Uverenje nesme biti starije od šest meseci, u tom slučaju ne važi. U tu svrhu se ne plaća.
IZVORNA PORUKA: ivannna

citam po netu sta sve od dokumenata je potrebno za upis u jaslice,neki su naveli i prijavu prebivalista ...da li je potrebna ili ne?



(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.4.2014 12:56:51   
mama micki
Za sve članove domaćinstva uverenja o prebivalištu možeš da izvadiš ti ukoliko ste prijavljeni na istoj adresi. Potrebna ti je tvoja lk, lk tvog muža, a za dete obavezno izvod iz mkr original na uvid, ili biometrijski pasoš. Popuniš obrasce na šalteru, svaki potpišeš ti i dobiješ uverenja u roku od 5-10 minuta, zavisno od toga da li ima gužve ili ne. Najmanja gužva je rano ujutru, do 10 ili popodne. Možeš izvaditi uverenja samo u Ljermontovoj od 07:30 do 20:00h.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.12.2014 1:08:07   
tijana86
Ja pisem ovde ako ne odgovara vi premestite.

Drage moje, danas sam ucinila korak zbog kojeg se vec kajem. Upisala sam B u jasle. Vec 7 godina tj od kako sam se udala i rodila decu ja sam tipicna domacica. 24 sata sam na usluzi deci i muzu. Decu sam samo ja cuvala i niko drugi ostavljala ih maksimalno na 1-2 ssta bez mene. V je septembra krenuo u vrtic malo je bio.kmezav ali.je proslo. Ja i dalje ne radim i B sam posvecena katastrofa. Danas mi je samo sinulo da ga upisem u vrtic i krenem da trazim posao. Ali vec se kajem . Nekako.mi je zao jer sam uz V bila od rodjenja pa evo i sada kada dodje iz predskolskog. E sad moj problem je u tome sto mislim da sam pigresila da je B suvise mali (2,5 god) . Znaci nije mi hitno nemam posao nemam cak ni ponudu za posao pa da moram da ga upisem tek trebam da trazim . I ne znam sta da radim da li da povucem prijavu ili ne. Tesko mi je a bice mi jos teze jer sam emotivac i to veliki. Sta ako ne nadjem posao sta cu kuci raditi sama , ok plakacu nedelju dve a posle prazna kuca nigde nikog. A i odakle da placam. Jao ne znam . Dajte mi neki savet. Evo i svo vreme dok.ovo pisem meni idu suze. Da li da sacekam jos malo . Sta da radim , pomozite???

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.12.2014 1:29:09   
madre
pa, tijana, kad je vec takva situacija, sacekaj jos malo... do septembra, on ce tada imati pune 3 godine a i tebi ce se mozda ukazati neka prilika za posaouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.12.2014 7:23:10   
Misha i Ljisha
Tijana ako ga prime on ne mora da ide mozete da placate samo osnovne rezije ida "drzite mesto" za njega dok ne napuni tri godine. U medjuvremenu mozda nadjes i posao. A ne boj se sta ces kuci sama, vec ces ti odraditi jedno pet puta veliko spremanje, a na kraju ces poceti i malko da uzivas, da mozda na miru sredis pete, da se malo banjas u kadi i tduser posted image

Eh da moram da dodam. Moja cerka ide u jaslice, ja ne radim, ali zato je dam samo dva puta nedeljno cisto zbog njene razonode da ide. Jako voli da ide u jaslice, dana jednog nije plakala. Cak mi svi govore zasto je ne pustim da ide redovno tj svaki dan kad dete voli. Iskreno dovoljno joj je dva puta nedeljno, kazem za razonodu, a time i smanjujem verovatnocu da ce se razboletiuser posted image , a ta dva dana u nedelji su mi dovoljna da po kuci sve zivo poradim i kad se vrati iz vrtica budem sa njom a ne da obavljam kucne poslove i "zanemarujem" je zbog istih.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 10.12.2014 7:30:59 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.12.2014 7:51:03   
branki*
tijana,ti si ga vec upisala,je li on krenuo?pitam jer je kod nas ogromna guzva i ceka se po godinu dana na vrtic da se dobije mesto.sto se tice kuce,nece ti biti dosadno,ne brini,uvek ima nesto da se radi,dok ovo,dok ono,proci ce ti brzo vreme.nemoj da te grize savest zbog vrtica,niko tamo njega ne muci,malo ce kenjkati i negodovati u pocetku,posle zavoleti.ako ti imas pozitivan stav prema vrticu i on ce ga brze prihvatiti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.12.2014 8:12:05   
tijana86
Mozda se nisam dobro izrazila u vezi posla. Ja trenutno nemam ponude . Ali imala sam dve u oba slucaja kada su me pitali sta bih sa decom. Ja bih rekla stariji ide u vrtic a .mladjeg bih upusala. S obzirom da pomoc majka-svekrva automatdki otpada . Verovatno su.i sami ljudo skapirali da necu odmah.poceti da radim. Dok ne prodje period adaptacije. A evo ja sam ga juce opisala a rekli mi tek posle bozica ce moci da krene. Zato sam ga ja i upisala koji bi me gazda cekao mesec dana. A ovamo opet mi ga zao.malen je. Evo sad lezim pored njegai mazim ga. Jaoooo poludecu.

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.12.2014 8:36:51   
jabudic
Tijana, moja djeca su krenula u vrtić, jednan sa godinu i po, drugi sa godinu i dva mjeseca. Sad vidi po tikeru koliko imaju, i dalje idu i ništa im ne fali. Mislim da ti samoj sebi ne daš naprijed tim negativnim stavom prema vrtiću, tipa mali je, vezan je. I moji su bili mali i vezani. Mogu ti reći ljepše im je sto puta nego kod kuće, druže se sa svojim vršnjacima, imaju razne aktivnosti, spavaju uvjek u isto vrijeme, i potpuno su zadovoljna djeca. Ne vidim kod njih ni trunku neke gorčine što su rano krenuli u vrtić, niti mislim da je bolje onima kojima krenu sa 3, 4 ili 5.
Što se posla tiče, mislim da su ti veće šanse da isti dobiješ ako imaš riješeno pitanje djece, a ne da se u zadnji čas misliš gdje ćeš sa njima. Ugodi malo sebi, odmaraj, šetaj, neka se priviknu, do tada možda i ispadne neki posao, a ti sva odmorna i relaksirana prihvatiš...user posted image

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.12.2014 9:01:02   
Peace*
Tijana, Ja sam starijeg dala u jasle sa godinu i pra meseci, ne sećam se tačno, adaptacija je trajala mesec dana, i posle je obožavao, ali sam morala da ga povučem jer je mnogo bio bolestan, ja nisam imala bolovanje jer sam bila na određeno, pa sam morala da plaćam i dadilju, a toliko para nisam imala, pa sam odlučila da ga čuva samo dadilja do 3g. Sa drugim nisam ni razmišljala, čuvala ga je dadilja do 3g, i tad je krenuo, nije imao ni dana adaptacije, od prvog dana se u vrtiću ponašao kao da je tamo rastao.
Smatram da deca sa 3g treba da idu u kolektiv, ja nisam za jasle.
Plakaćeš dva dana, posle ćeš shvatiti da i tek kako prija da imaš vremena sama da poradiš po kući i po sebi, neprocenjiv je osećaj da piškiš sama. user posted image A takođe, shvatićeš da je i njima lepo sa vršnjacima, i da imaju svoj neki svet kog ti nisi deo. Moraš da pustiš decu. Nemoj ih toliko vezivati za sebe.
Odluka je dobra, pusti dete u jasle, on je već na granici za vrtić, nisu tipične jasle, nije on više baš beba. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2015 10:36:11   
Mala Elena
Od papirologije za upis samo treba fotokopija radne knjizice -overene, obrazac M-A ili M-3A, ili listing iz PIO. Gde li uzimam ovaj obrazac , pojma nemam. Ako neko zna...?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2015 11:12:13   
wivern
Tijana ja imam bebu od 3.5 meseca i hocu da ga dam u jaslice, prvo sto moram da pocnem da radim sa godinu dana a drugo sto zaista mislim da tu nema niceg loseg za dete. Moja majka je morala da pocne da radi kad sam ja imala 3 meseca pa mi opet nista ne fali. Mislim da je to odvajanje dobro i za dete i za mamu, jer mislim da i mama mora imati lufta, da ima i neke druge dogodovstine u toku dana osim onih domacinskih.

ME sa koliko si prijavila dete u obdaniste, i da li ima neki rok kad se prijavljuju deca? Obrazac mislim da ti daje firma. Mislim
Ne mislim to nije taj obrazac na koji sam ja mislila, izvini user posted image

< Poruku je uredio wivern -- 25.2.2015 11:14:26 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2015 11:16:30   
Mala Elena
Tek treba da je prijavim , dok prikupim papire ali nema roka, kad su jaslice u pitanju svaki mesec se prima odredjeni broj dece...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2015 17:46:59   
milicicak
ME, obrazac se uzima u Nemanjinoj.
A koliko ja znam konkurs za vrtice i jaslice je u maju. Neka me neko ispravi ako gresim.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2015 18:19:23   
wivern
Milicicak tako sam i ja cula, jos su mi rekli da ako. Promasim termin cekam tek sledecu godinu user posted image
Sutra cu da posaljem mm u vrtic pored nas da pita.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2015 18:24:57   
milicicak
Dap, ako promasis termin cekas narednu godinu.
Mini buba je rodjena u martu, kad je bio konkurs mi malte ne nismo ni imali sva mjena dokumenta..
Mada nam stvarno nije ni padalo na pamet da mislimo o tome. Eee, kad se mm zavrsavalo porodiljsko onda smo bili malo u panici. Ali zbog okolnosti smo se odlucili da je ipak cuvaju babe pa smo za vrtic konkurisali u maju kada je vec imala punu godinu i mesec.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here