|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 9:36:10   
mihi
Tasha smanjila sam svoju neku na 16 KB i neće da je prihvati pa sam se iznervirala ali sam stavila ticer sa Miloshevom sličicom jesi li videla?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 17:14:28   
mihi
Guppy kako je dečkić?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 18:33:19   
guppy RR
Evo me, evo me...

Jutros se Marko probudio sa 38,6 (valjda.. ako se dobro sećam) .. nisam mu dala ništa od lekova, lepo je pio vodu, nije hteo da jede... počela je temperatura sama da pada!!

U 11 sam ga stavila na spavanje... u 12.20 plač. Povrćao je user posted image
Temperatura 40...

Odma voltaren.. zaspao je na kauču... budio se svakih 20ak minuta u plaču... smirila sam ga, zaspao je nazad. Jadničko.

Ustao je oko 15.00 .. sav "komiran" od spavanja ali temperatura spala na 37,8, ... igrao se.

Evo upravo su legla dečica... pre jedno 20ak minuta...
i opet sam mu dala pola Voltarena, temp. 39.

Maja takođe 38,9 ... njoj smo dali Paracetamol.


Eto .. tako smo.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 18:36:47   
Sneža
Au guppy,al se namučište,i ti i deca,valjda će sad biti dobro,ma hoće sigurno,čim prespavaju ko novi!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 18:36:51   
mihi
Tako je s malom decom a pogotovu kad je alergičan na lekove pa su ti još tu ruke vezane ali dobro sve je to normalno, što bi se reklo dečije bolesti, Ajde držite se i što pre nam ozdravite!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 18:40:06   
Verus
mala bubica....nadam se da ce ubrzo da se izbori i izadje jos jaci mali ratnik!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 56
   [Obrisana poruka]
20.3.2009 19:07:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 19:36:56   
Maya21
Bubice male user posted image Moj Maki vec evo treci dan ima temperaturu... Ali je cas 37 cas 39 i to me izludjuje! Danas smo se ceo dan mucili da mu skinemo temperaturu... Njemu samo Brufen pomaze ( jos od pre krajnika ), sto opet nije dobro jer nije preporucljivo cesto ga davati a nama temperatura stalno varira... 

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 19:38:24   
eugenija
O Bože dragi muka ovih... Pa jooojuser posted image user posted image user posted image user posted image
Daj nek neki lek uspe da reši muka male klince! Uhh


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 20:02:39   
Dora
Evo i mene u klubu... Posle tri dana visoke temperature, jutros se bubica žali na grlo, ne može da guta. Odemo kod lekara, i dok smo čekali, temperatura se vrati. 39 !
Zamislite, u dispanzeru nemaju ništa za spuštanje temperature! Kao, ne smeju da drže to. Ja reko- šta ako je hitno, čekamo tu satima, detetu temp. skoči za minut, šta onda??? A pre mesec dana sam isto tako prošla sa starijim sinom, ali je tu bio i mm i otišao do apoteke da kupi febricet. Ostavila sam im ga tamo ako još nekome zatreba.
Sad opet ništa nemaju. Skidaju temperaturu hitnim slučajevima sa mokrom krpom!? Pa to i ja kući mogu!Jedino da u autu držim kućnu apoteku, pa da mi je uvek pri ruci :(((

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 20:23:27   
Maya21
Draga kako je Markic? user posted image i Majica moja? 

< Poruku je uredio Maya21 -- 20.3.2009 20:24:02 >

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 20:36:54   
guppy RR
pa evo Majo... u 18.00 smo ih stavili na spavanje kao uvek... i da kucnem, lepo spavaju.
pupupu...



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2009 20:46:35   
Maya21
dobro je dok spaavaju... lakse im je da prebrode sve... Ja Makija ne prepoznajem, po ceo dan lezi ili spava a inace je jako zivahan i ne spava popodne vec vise od godinu dana...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Temperatura ne pada ...
28.5.2009 9:38:23   
Anoniman
Mihi moj sin je prvu temperaturu dobio sa 9 mjeseci ...trajala 3 dana niklo mu 5 zubica odjednom pa kontam da mozda nije i Milošu isto?!



(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Temperatura ne pada ...
13.6.2009 3:17:05   
Lu
Guppy ti si rekla na ovoj temi da voltaren smiješ dati samo dva puta.
Ja imam voltaren 12,5mg,
a doziranje piše sljedeće: 0,5mg-2mg po kg tjelesne težine,podijeljeno u 2-3 doze,
recimo za ovu najmanju vrijednost(o,5mg),ako Roko ima 15kg, to je jedan ćepić 2-3 puta dnevno
a ako uzmemo 2mg to je 2,5 čepića 2-3 puta dnevnouser posted image
Nije mi baš jasnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Temperatura ne pada ...
14.6.2009 12:07:35   
guppy RR
lu, sad su nam rekli, da možemo na njegovu težinu dati 2 x 1 čepić, a Marko ima trenutno sa 22 meseca 12,5 kg. Računaj, da su moja dečica manja od proseka user posted image

Koristimo 12,5 mg Voltaren.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 11:14:49   
Rivana
Luka juce dobio temperaturu ocajna sam ima 38 ne znam od cega dobio je juce pentaxim vakcinu ne znam da li je od nje, bas se brinem....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 11:18:33   
prolece
ne bi trebalo na nju da reaguje, svakako zovi savetovalište ili njegovog pedijatra, pa se posavetuj.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 11:21:57   
Rivana
ma isli smo jutros kod dr i ona kaze da je najverovtnije vakcina uh....a na prve dve nije reagovao znaju li ista doktori, slusala ga gledala grlo kaze u redu je, a on sad opet 38, ne znam sta je user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 11:29:31   
guppy RR
samo mirno, mila...
hladi ga, daj mu lekić kada temperatura pređe 38,5, neka MIRUJE (nemoj mu baš pustiti da skače, trčka itd.)

Ljubac od nas,
user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 11:30:39   
Rivana
Hvala draga user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 11:31:43   
prolece
skidaj kako znaš i umeš, razgoliti ga, brčkaj svaki čas ili mu napuni kadicu natrpaj igračaka, pa nek se igra. neka pie što više vode, ako treba nudi ga na svaka dva minuta, pa nek uzme i poi gutljaj, znači. daj Paracetamol ili šta već koristite, pa nama je loše po ovoj vrućini, kako li je dušici sa 38 temperaturom.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 11:36:15   
Rivana
Hvala svima user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 15:17:17   
Zlatna ribica
Citala sam da obicno ne bi trebalo da bude reakcije na Pentaxim, ali se kod nekog malog procenta dece ipak javi. To sto se nije javila pri prva dva puta, ne iskljucuje mogucnost da se javi kod  trece doze. Temperatura je jedna od klasicnih reakcija na vakcinu.
Nadam se da je bebica sad bolje . Polako samo i bez panike.


_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 15:31:49   
stevajela
IZVORNA PORUKA: Rivana

ma isli smo jutros kod dr i ona kaze da je najverovtnije vakcina uh....a na prve dve nije reagovao znaju li ista doktori, ...


Nebitno da li se detetu daje vakcina ili je revakcinacija,svaki put moze razlicito da deluje.
Ja sam se odlucila za vakcinu DeTePer Polio Torlakovog instituta,s obzirom da se Pentaxim u nasoj zemlji ne kontrolise.Prve vakcine i druge i trece revakcinacije su prosle samo sa bolom rukice.Medjutim pre mesec dana kada je primio trecu revakcinaciju,sutradan ujutru se osuo i epidemiolog i alergolog su konstatovali alergiju na tu vakcinu.Prema tome dete moze svaki put drugacije da reaguje na istu vakcinu.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image
Click Here