|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 15:34:35   
Anoniman
i šta sada Stevajelo,jel ako ima tu alergijsku reakciju ne smije primiti u 5 godini života???????

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 15:36:58   
Anoniman
Pređite u temu o DiTePer...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 15:44:03   
guppy RR
Evo drage moje,... nije dosta da sam ja bolesna,
muž mi upravo dovodi bolesno dete iz vrtića user posted image

Rivana, evo i ja ću da se borim sa temperaturom sada.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Temperatura ne pada ...
4.8.2009 15:45:56   
eugenija
Guppyuser posted image user posted image user posted image user posted image

Pa na vrućini ovoj temperatura, uhhh...........
Nadam se što pre da će da ode od vas.. Iš, iš, temperaturo od Guppy i Guppića!!!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Temperatura ne pada ...
18.3.2011 16:41:25   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: gagi

Da li smijem djetetu od osam godina dati paracetamol tabletu?Da je prepolovim?


< Poruku je uredio Ana RR -- 18.3.2011 16:45:26 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Temperatura ne pada ...
18.3.2011 16:45:53   
Ana RR
Devojke, jel zna neko? Reč je o temperaturi.

Gagi, a brufen sirup?


< Poruku je uredio Ana RR -- 18.3.2011 16:46:13 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Temperatura ne pada ...
18.3.2011 16:46:46   
Verus
Ja stvarno ne znam!  GAGI mozes li nazvati lekara ili dezurnu i pitati koju kol da das?

Nemoj davati bez konsultacije, dok ne saznas koliko smes....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Temperatura ne pada ...
18.3.2011 17:41:14   
Anoniman
Usual Pediatric Dose for Pain:

Oral or Rectal:

<=1 month: 10 to 15 mg/kg/dose every 6 to 8 hours as needed.

>1 month to 12 years: 10 to 15 mg/kg/dose every 4 to 6 hours as needed (Maximum: 5 doses in 24 hours)

Fever: 4 months to 9 years: Initial Dose: 30 mg/kg (Reported by one study (n=121) to be more effective in reducing fever than a 15 mg/kg maintenance dose with no difference regarding clinical tolerance.)

>=12 years: 325 to 650 mg every 4 to 6 hours or 1000 mg every 6 to 8 hours.

Gagi ovde pise za groznicu (temperaturu) za decu od 4 meseca do 9 godina da ide 30 mg po kilogramu deteta. Koliko ja znam, temperatura se ne skida kada je ispod 38. Vidi od koliko ti je ta tableta pa sracunaj a najbolje je da pozoves DZ ili bilo koju apoteku, svakako ce ti tamo neko dati odgovor

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Temperatura ne pada ...
18.3.2011 17:47:01   
New Mom
Tableta paracetamola u sebi sadrži 500mg.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Temperatura ne pada ...
18.3.2011 17:51:07   
zoća
dete tog uzrasta može da dobije oko 240 mg odnosno sirupa oko 10 ml ali i kilaža utiče paracetamol tablete sadrže salicilate a neka deca su na njih alergična,tako da je ipak bolje da pokušaš da nabaviš sirup ipak ide veče pa da ne eksperimentišeš

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2011 19:27:31   
zoća
da li neko ima iskustvo sa panklav sirupom.Naime Mihajlo već pije sirup četiri dana temperatura mu skače u večernjim satima evo sada je 39,7 leukociti su mu 19.Šta mi je činiti

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2011 19:34:09   
mama76
zoco ne pomaze mu,otidji dr ponovo nek uradi nalaze urin ikrv,meni su tako dali ospen za urinarnu infekciju!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2011 19:39:26   
zoća
sutra mu stižu rezultati urinokulture i brisevi.Nisam pametna da li da nastavi da pije sirup ili ne

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Temperatura ne pada ...
20.3.2011 19:42:21   
mama76
pa ne znam sta da ti kazem,ja bi dala cisto eto to je mozda jos jedna doza,ali ako temp ne pada  nakon 2 davanja antibiotika,tu nesto nije u redu,To je meni rekla jedna stara dr pedijatar,kojoj sam vodila svoju djecu.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 9:55:38   
Anoniman
Moj Mihajlo je vec sedmu nedelju pod temperaturom user posted image   Tacnije, prvo je navodno imao upalu usiju i laringitis, pa kad smo zavrsili sa antibiotikom (cefzil) bio je dobro 5 dana, onda je opet dobio temp. ovaj put kao virus i tako 4 dana bez lekova..... Proslo je nedelju dana, ustaje ujutro da pije mleko i gori! Sad su kao opet usi pa je dobio Alfacet.  I tako 10 dana, prodje nedelja opet temperatura, pa su ga stavili na panklav (uzas od antibiotika). Nista mu nije pomogao, sve vreme je imao temperaturu, a dobio je i proliv (jeeeeeei) i sad je kao netolerantan na antibiotike jer mu nijedan nije pomgao. A temp svakih pet dana na 39-40 i tako 3-4 dana... Bili smo kod ORL kazu da je ok i da nije za operaciju krajnika (zbog upala), vadili mu krv sve uredu.... A on nikako da ozdravi. I CRP mu je odlican... Ne znam gde da ga nosim, evo i sinoc smo skidali 39,2, sad je ok,hoce pomalo da jede, ali me to ne tesi, jer moze za koji dan opet sve ispocetka.

(odgovor članu mama76)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 10:02:10   
zoća
Nina muku mučim i ja već četiri nedelje ali nama su uši čak je levo i procurelo.Nisam primetila da si napisala urinokulturu.Možda je urinarna infekcija

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 10:21:40   
Anoniman
Pa to bi kao trebala biti sledeca stavka koju radimo, ali nakon toliko antibiotika sve bakterije smo poubijali, i one dobre i one lose.... Mukica moja kenkav je celo jutro, nema temperaturu, ali stvarno mislim da ga nesto boli user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 10:33:09   
Dada81
Joj,Nina ,draga user posted image ,pa duša mala i panklav pio.. Ima li neki baš dobar pedijatar ,još nekome da ga odvedeš ? Moja rođaka ima 3 sina,sa ovim trećim,baš dosta zdr.probl. Isprepadali ih ovde..Čuli su za nekog dr.u drugom gradu ,koji je odmah dao dobru dijagnozu i znali su šta da rade,pa za Bg,lečenje i bolje sada..Samo nek nam dečica budu dobro.
Zoćo user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 11:35:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: n i n a

Moj Mihajlo je vec sedmu nedelju pod temperaturom user posted image   Tacnije, prvo je navodno imao upalu usiju i laringitis, pa kad smo zavrsili sa antibiotikom (cefzil) bio je dobro 5 dana, onda je opet dobio temp. ovaj put kao virus i tako 4 dana bez lekova..... Proslo je nedelju dana, ustaje ujutro da pije mleko i gori! Sad su kao opet usi pa je dobio Alfacet.  I tako 10 dana, prodje nedelja opet temperatura, pa su ga stavili na panklav (uzas od antibiotika). Nista mu nije pomogao, sve vreme je imao temperaturu, a dobio je i proliv (jeeeeeei) i sad je kao netolerantan na antibiotike jer mu nijedan nije pomgao. A temp svakih pet dana na 39-40 i tako 3-4 dana... Bili smo kod ORL kazu da je ok i da nije za operaciju krajnika (zbog upala), vadili mu krv sve uredu.... A on nikako da ozdravi. I CRP mu je odlican... Ne znam gde da ga nosim, evo i sinoc smo skidali 39,2, sad je ok,hoce pomalo da jede, ali me to ne tesi, jer moze za koji dan opet sve ispocetka.


Nina, jeste li proveravali urin???

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 18:13:09   
Anoniman
Evo otisli po jos jedno misljenje - sutra kompletne pretrage -KKS, urin, stolica, bris grla... Zamislite, doktor nam je pokazao (ja videla, a ne razumem se) da ima gnoj na krajnicima!!!!!!!!!! Pa kako taj ORL strucnjak juce to nije video???? Nadam se da smo konacno otkrili uzrok, pa da konacno lecimo kako treba

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 18:17:38   
Olga75
ajoj Nina ,  ponovo antibiotici user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 18:22:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: n i n a

Evo otisli po jos jedno misljenje - sutra kompletne pretrage -KKS, urin, stolica, bris grla... Zamislite, doktor nam je pokazao (ja videla, a ne razumem se) da ima gnoj na krajnicima!!!!!!!!!! Pa kako taj ORL strucnjak juce to nije video???? Nadam se da smo konacno otkrili uzrok, pa da konacno lecimo kako treba

Nina, mene su od sedme godine lecili antibioticima zbog temperature...I dve godine niko nista nije primecivao. Nesposobnjakovici. A onda su me vodili kod nekog specijaliste u Beograd, jer mi se zglob na nozi potpuno iskrivio i hodala sam na stakama. Tad su mi pri prvom pregledu rekli da su mi krajnici u stanju truljenja i da odmah moram da ih operisem. Posle operacije vise nikakvih problema nisam imala.
Ima ih raznih...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Temperatura ne pada ...
5.4.2011 18:26:36   
Anoniman
Evo ti moje iskustvo:Specijalista ORL je rekao da ne treba da lečimo streptokoke koje su se širile, i izazivale gnojne upale ušiju i pucanja bubnih opni, dok je drugi specijalista ORL rekao da je virusna infekcija, a ne bakterijska, pa sam na svoju ruku radila briseve. Nisu oni svi baš načistouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Temperatura ne pada ...
18.6.2012 14:07:58   
Shishica
I ja sam u doktore razocarana. Niko nista ne preduzima i ne radi nikakve analize..nista! Samo kazu kako je sigurno opao imunitet, neki virusici..

A Ema je pre oko 1-2 meseca imala 2-3 dana temperaturu, prosli vikend isto, a ovaj vikend jos gore..jutros 39,5..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Temperatura ne pada ...
10.3.2015 22:47:47   
mila83
Sto doktori znaju nekad da zeznu stvar,to je strasno...mi smo tako zaradili gnojnu anginu,zbog slabog antibiotika,malo se zalecilo i t pocela da raste i odrzava se konstantno par dana, oko 39,da bi na kraju sin zavrsio na inekcijama. Sada lepo na svoju ruku radim privatno analize da se odmah vidi sta je.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here