|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: baby apoteka
18.4.2010 21:16:03   
Modessty
Problem je sa čajevima što treba bebu naterati da ga popije user posted image
Moj dečko pio čajeve dok nismo uveli dohranu. Od tada neće sem kad ga uhvatim na prevaru kad smo napolju (a on se nije još uspavao)

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: baby apoteka
18.4.2010 21:18:01   
Anoniman
Ja sam davala pre podoja, tada bi popio bilo šta. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: baby apoteka
18.4.2010 21:20:10   
Modessty
Ma neće! Na vodu se mršti ko da mu go_no dajem!user posted image
A kad se probudi mora odma da sisa inače katastrofa. grlat na tatu, pa kad se razdereeee user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: baby apoteka
18.4.2010 21:21:19   
Anoniman
Vodu ni Luka nije hteo (neće ni sad)! A čaja, malo, je popio pre podoja. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: baby apoteka
18.4.2010 22:21:09   
Dora
Sve ono što sam ja napisala je iz moje apoteke za decu i u različitim situacijama dobro mi dođe. naravno, može se bez toga ali ja volim kad se povrede, ospu, izgore na suncu, dobiju alergiju, poseku, ogule, ispeku na rernu, razbiju bradu, ne mogu da dišu...da upotrebim svoju prvu pomoć i olakšam im pa čak i izbegnem da ih vodim kod lekara zbog sitnice. Naravno, ranije sam ih vodila zbog bilo čega ali sam vremenom naučila da sama mogu neke stvari. Naročito mi je borna voda pomogla kad je Balšu ujeo komarac i užasno mu nateklo to mesto, ko jaje da ima ispod kože (možda nije bio komaracuser posted image ) stavila sam mu oblogu od borne vode i za 5 min. ništa se nije poznavalo. Fiziološki rastvor mi je uvek bio dragocen jer su imali bronhitis i njime sam mogla da im rastvorim sekret iz disajnih puteva da lakše izduvaju nos. Nikad bebu nisam vodila kod doktora zbog infekcije oka, čim vidim da se oko crveni stavim malo antibiotske masti  i odmah prođe. Zato sam napisala sve to a verovatno 90% mama ne koristi ništa od toga. Naravno, sve je to sloboda izbora ali ovde smo da iznesemo svoja iskustva pa sam i ja iznela svoje.
Tašo, zaboravila sam da nabrojim sve ono sa tvog spiska što ne koristim i nikad nisam, ali to nije tema.user posted image

< Poruku je uredio Dora -- 18.4.2010 22:22:50 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: baby apoteka
18.4.2010 22:34:10   
*Alexx*
Odlična tema! Ne mogu da verujem da nemam sirup protiv alergije, koji sam ja idiot.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: baby apoteka
19.4.2010 7:17:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora


Tašo, zaboravila sam da nabrojim sve ono sa tvog spiska što ne koristim i nikad nisam, ali to nije tema.user posted image


Ih bre, šta se ljutiš?
Za šta služe povidon jod i hidrogen? Šta njima saniraš?

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: baby apoteka
19.4.2010 8:43:14   
*Alexx*
Povidon jodom sam ja sanirala pupak i držala na epiziotomiji. Kao, za dezinfekciju. Hidrogen ni ja nisam koristila. Dora?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: baby apoteka
19.4.2010 9:51:52   
Lu
Neko takođe hidrogenom tretira bebin pupak.
Protiv alergije(koprivnjače),Flonidan sirup ali tek od godine,ne znam šta ide prije godine ako neko zna nek napiše mada mislim da se tada beba obavezno vodi pedijatru u slučaju bilo kakvog osipa.
Dora ta borna voda,zašto se još može koristiti?

< Poruku je uredio Lu RR -- 19.4.2010 9:52:26 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: baby apoteka
19.4.2010 10:13:03   
Anoniman
- Kalijev permanganat - hipermangan (na vrh čačkalice, u bokal vode i time sam spirala bebu) - protiv osipa, kao dezinfekcija neka

- bivacin prašak - za pupak, dok ne otpadne

- D3 kapi od 15 dana života, ujutru po 3 kapi


većinom su sve napisali


(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: baby apoteka
19.4.2010 10:30:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Povidon jodom sam ja sanirala pupak i držala na epiziotomiji. Kao, za dezinfekciju.


Pa eto zašto ne znam. Nit je Luka imao pupak, nit sam ja imala epiziotomiju. user posted image


IZVORNA PORUKA: Lu RR


Dora ta borna voda,zašto se još može koristiti?


Borna kiselina, acidi borici, se može koristiti za čišćenje osipa, ja sam Luki čistila vrat, tamo se osipao, ispod podvaljka. I mislim da se mogu okice čistiti, ali ima neki određen procenat koji se koristi za oči, pposebno se traži u apoteci za oči.



(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: baby apoteka
19.4.2010 13:30:54   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Dora


Tašo, zaboravila sam da nabrojim sve ono sa tvog spiska što ne koristim i nikad nisam, ali to nije tema.user posted image


Ih bre, šta se ljutiš?
Za šta služe povidon jod i hidrogen? Šta njima saniraš?



Ne ljutim se šta ti je, povidon jod služi za dezinfekciju svih vrsta rana (njime su nas mazali na CR kao i ranu posle), Hidrogenom se takođe ispiraju rane, npr. Balša je sklon aftama pa sam mu ispirala aftu hidrogenom. Isto oba služe za pupak, borna voda je dobra za kožu, za osipe, sve je to ajde da kažem ono prirodno, prva pomoć kod sitnijih problema. Recimo, veliki broj beba dobije ekcem, taj ekcem užasno svrbi, tada se stavljaju obloge od borne vode da smire kožu, ali se naravno posle namaže nekom kremom koju vam doktor prepiše. Takođe borna voda može u obliku kapi za oči da se sipa u oči bebi...i taaako, nemam sad inspiraciju ali nas je zadesilo od svega nabrojanog po malo i te silne bočice i kremice pokazale su se kao korisne. E, da. Dune vetar i bebi uđe prašina u oči. Moraš mu zavrnuti kapak i isprati unutra a voda nije 100% čista. Tada iz bočice istisneš bornu vodu, ispere se lepo i ujedno dezinfikuje. Nema šanse da se javi infekcija. Eto, to su te glupe situacije kad valja reagovati a ne znaš kako i čime. Ja sam navela nekoliko primera a ima ih milion!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: baby apoteka
19.4.2010 14:10:02   
Anoniman
Vidim da tju da nabavim poseban ormaric za ove stvari, jer valjalo bi da ih uvek imam pri ruci...

Hvala na informacijama.... verujem da tje svakoj novoj mami puno pomotji...

Ja se setjam kad sam bila vetj starija...npr padnem i oderem kolena...mama je uvek imala kutji chime da mi opere tu ranu....i neki prashak (verovatno je to bio bivacin, ili zuti prashak) pa mi onda stavi gazu...i zamota zavojem.... sad kad tju ja imati svoju decu...zapitala sam se shta to moram da imam kutji kako bi mogla da pomognem svojoj deci u nekim situacijama....

Tako da slobodno pishite i za shta se upotrebljavali odredjeno sredstvo, mozda neko, kao ja, nezna user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: baby apoteka
19.4.2010 17:37:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

povidon jod služi za dezinfekciju svih vrsta rana (njime su nas mazali na CR kao i ranu posle),



Joj daaaaa... to je ono gadno narandžasto što ne možeš oprati posle sa sebe i izgledaš kao šugava! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: baby apoteka
19.4.2010 18:31:57   
Nena81

*Marince taj engleski sirup mislis na Nurse Harveys sirup, nama nije bas pomogao,mada ga mnogi hvale, ja sam deci davala Espumisan kapi.
*Ima i Humanin čaj protiv grčeva od komorača i kima
*za osip ili ojed od pelena nama je uvek pri ruci Nivea baby wundschutz-creme ( sa cinkom)
*umesto Pressing surupa sada daju Aerius, samo ne znam od koliko god, to moras proveriti smeshkice, mada verujem da ti nece ni trebati bar do god dana.
*rastvor asepsola da se brisu igracke, cim pocnu da ih hvataju i trpaju u usta, a dobar je i za brisanje povrsina bar u decijoj sobi.



_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: baby apoteka
19.4.2010 18:48:32   
Daca88
Ja sam nesto kupovala a nesto i imam kuci,od tih takvih stvari ja imam
alkohol-kazu ako beba ima temperaturu dobro je brisati stopala njime
hidrogen-ispira i cisti rane,on se u dodiru sa necistocama peni,ja ga koristim ako se posecem da isperem ranu od krvi
dezderman-za dezinfekciju ruku i kucnih povrsina ili samo komodice na kojoj se povija beba
providon jod-sa tim kazu da treba cistiti oko pupka
rivanol-za ranu od epiziotomije,sa njim se natopi ulozak i tako se nosi
bivacin ili embecin u spreju-za susenje rane i za pupak,a sprecavaju i infekciju,kao i lece vec nastalu infekciju
plantrex-caj protiv grceva kod beba
hansaplast,gaze,zavoji,flaster traka ona sto se secka na zeljenu duzinu,vata...mozda zatrebaju i ove stvari
vigantol kapi-to je valda zamena za AD kapiuser posted image
Marisol-kapi za nos
kamilica-za ispiranje ociju i pranje lica ako se bebica izgrebe
pumpica za nosic
lekovi za temperaturu,bolove,sirupi
sirup za gliste-ja ga nemam ali pitali su me da li ga zelim kupitiuser posted image
cepici ako bebica ima zatvor
daktanol krema-za onaj...sor...to belo na jeziku,ustima,unutrasnjosti obraza
hidrociklin ili sinoderm-za ekceme ili neka upalna stanja na kozi
pavloviceva mast-za svaki dan
vlazne maramice,bebi ulje,bebi kupka,beni sampon,sapun,bebi mleko,stapici za usi
vestacko mleko-ja ga nisam kupila jer mislim da dojim,ali su me i za to pitali da li zelim da kupim ako nemala ja dovoljno
toplomer
ja jos kupila mrezaste gace,higijenske i mrezaste uloske,al to je za mene,i pumpicu rucnu,i vestacke bradavice...

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: baby apoteka
3.8.2010 14:24:38   
Anck Su Nmaun

Ajde jedno pitanje koje pretpostavljam da vec svi znaju ali ja nemam pojma jer nismo koristili nista (hvala bogu) ali da budem spremna unapred....

Za sta je Paracetamol i za sta se sve moze koristiti? ( bolove ili temperaturu?)

A zasta Febricet?

I sta jos morate da imate za bebu   za svaki slucaj u vasoj kucnoj apoteci (mislim za nedaj boze od antibiotika) jer ovo ostalo sto ste pisale scve sam kupila pre nego sto  se beba rodila???



Hipermangan je meni nekad mama stavljala u kadicu kad se kupam , imam ga sad i ja al neznam ni kako bih ga i za sta koristila..znam d=samo da je za dezinfekciju?

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 3.8.2010 14:26:03 >

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: baby apoteka
3.8.2010 14:32:18   
Jeca*
Treba imati paracetamol i brufen sirup. TReba imati oba jer beba nekad reaguje na jedan nekad na drugi. Nama se dosad dešavalo da u 3 meseca 2x bude bolestan. JEdnom samo brufen spušta temp, jednom samo febricet. Paracetamol i febricet su ti isto, mislim. Ima sad i efferalgan sirup što je isto to i kažu da je odličan.
Takođe, mislim da treba imati i čepiće za guzu, febricet ili sl..za ne daj Bože visoke temp
antibiotike ne treba držati u kući jer bebe piju sirupe koji se mahom rastvaraju pre korišćenja, drže u friž do 7 dana....to se kupuje u ne daj Bože situacijama i to ono što kaže lekar, naravno user posted image
e da i brufen i paracetamo sirup kad se otvore max mogu da se koriste 30 dana i onda se bacaju.
i još jedna stvar je meni zakon, a to je toplomer koji meri temp u uhu, za sekundu...ima tema o tome.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: baby apoteka
3.8.2010 14:42:38   
Anck Su Nmaun
Hvala Jeco...

Znaci nista mi vise ni ne treba imam Febricet koji sam otvorila a nisam ga ni koristila..bzvz cu ga sad baciti user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: baby apoteka
3.8.2010 14:44:25   
Jeca*
na brufenu piše, na kutiji, 30 dana od otvaranja
A dr mi je rekao da svi sirupi gube dejstvo ako stoje duže vreme otvoreni. Nemoj ga bacati, nek ti se nadje...ne daj Bože da zatreba u po noći, a ti ga otvorila pre 35 dana...ja bih dala. A i pogledaj baš u uputstvu piše li išta konkretno za febricet

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: baby apoteka
3.8.2010 14:59:51   
*Alexx*
Paracetamol=febricet=eferalgan.
Sve što je Jeca rekla podržavam. Hipermangan nemam pojma čemu služi.
Ja sam kupila i Octanisept sprej, za dezinfekciju. Andrej je prohodao, nije se još pustio - ali to je pitanje dana, a samim tim i pitanje dana kada će izgrebana kolena.

< Poruku je uredio Alexx RR -- 3.8.2010 15:00:06 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: baby apoteka
3.8.2010 22:09:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

na brufenu piše, na kutiji, 30 dana od otvaranja



Ju??? Nikada to nisam videla. Meni je stajao i duže, na hladnom, tamnom mestu, i koristili smo ga, hvala Bogu nikada mu ništa nije bilo, i delovao je.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: baby apoteka
3.8.2010 22:10:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Hipermangan nemam pojma čemu služi.



Hipermangan sam stavljala Luki u vodu kada se ojeo (mislim da je tema Ojed pod pelenom, ili tako nekako), ali samo neko vreme, posle ne. Čim je ojed prošao, prestali smo da ga koristimo.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: baby apoteka
3.8.2010 22:20:20   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

na brufenu piše, na kutiji, 30 dana od otvaranja



Ju??? Nikada to nisam videla. Meni je stajao i duže, na hladnom, tamnom mestu, i koristili smo ga, hvala Bogu nikada mu ništa nije bilo, i delovao je.



I ja isto davala Paracetamol user posted image Nisam ni gledala za rok user posted image user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: baby apoteka
3.8.2010 22:21:51   
Anoniman
Ja jesam gledala rok, ali onaj štampani, na kutiji, koji verovatno važi za neotpakovan lek, ali nikada nisam videla to 30 dana od otvaranja. 

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here