|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:44:26   
coka11
Ne znam da li ovo pitanje pripada ovde, šta koristite kao zaštitnu kremu za bebu kada idete napolje, Nivea, Chicco, Sebamed...?

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:45:08   
Olga75
Coka evo TEMA
taman da dodam i jekoderm na spisak user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:48:47   
Sanchy
Jedini sto bih kupila za ne daj Boze to je ona inekcija adrenalina u slucaju gusenja cula sam da je oko sto evra..zna li neko ima li to kod nas uopste da se kupi i sme li da se daje bebama ,svakako cu to pitati i pedijatra ali posto nismo jos dotle stigli cisto da vidim ima li neko od vas neko misljenje u vezi ovoga..i zasta koristite jekoderm stalno se spominje ,ja ga imam ali ga koristim samo za opekotine user posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 30.4.2012 12:49:56 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:51:14   
Olga75
sta ce ti adrenalin i kako bi ga dala bebi ???
mislim to se koristi kod potvrdjenih alergija sa anafilaksom
mislim , adrenalin , injekciono , pravo u srce ??? user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:52:01   
Olga75
a jekoderm je za ojede i opekotine , kazes da ti je sestra lekar , mozda bi trebala da je konsultujes

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:55:01   
*Alexx*
Jekoderm je dobar za ojede, regeneraciju kože, opekotine...

Da li bi znala da daš injekciju adrenalina tako maloj bebi (sve i da može)? Da li si sigurna da ne želiš da imaš npr. paracetamol sirup kod kuće? Ti, dok provališ da dete ima T (a tada je već ima visoku), pa dok odeš da kupiš sirup, pa da li ima neko da ti pričiva dete dok ti odeš do lokala ili te apoteke koja radi non stop... Šta ako dobije alergiju na nešto (ergo Aerius sirup) gde moraš delovati odmah? Mislim, radi kako hoćeš, ja se ne bih zezala.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:57:01   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

sta ce ti adrenalin i kako bi ga dala bebi ???
mislim to se koristi kod potvrdjenih alergija sa anafilaksom
mislim , adrenalin , injekciono , pravo u srce ??? user posted image

Ne daje se u srce moze u nogu ruku guzu ...odem na plac i ujede ga pcela meni do Beograda treba sat vremena...cao zdravo dok stignem...to je samo primer...ne mogu da se setim kako se tacno zove nesto pen ima u nazivu..o tome mi je bas jedna dr pricala ali mene to tada nije interesovalo nesto...nista izguglacu...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:57:46   
Olga75
adrenalin se ne daje kod visoke temp i eventualnog frasa
mislim moja tetka je imala anafilaksu od uboda pcele i nosi adrenalin u olovci ali novorodjence sigurno nece ici tamo gde ga mogu izujedati ( izbosti , sta vec ) pcele , nec mu niko davati antibiotike , nece jesti kikiriki i tako user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:58:46   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

a jekoderm je za ojede i opekotine , kazes da ti je sestra lekar , mozda bi trebala da je konsultujes

Jeste ali mnogo se pametari pa vise volim da zaobidjem takve razgovore user posted image a pogotovu sto ide striktno po knjizi bez pracenja najnovijih istrazivanja itd...u svakom slucaju druga tema,skroz..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: baby apoteka
30.4.2012 12:59:56   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Sanchy
Jeste ali mnogo se pametari pa vise volim da zaobidjem takve razgovore user posted image


Nemoj da se ljutiš, ali vidi se da ste sestre user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:00:26   
Olga75
kao sto rekoh u predhodnom posti
a th anafilakticnog soka je vrlo komplikovana i osim adrenalina ukljucuje i kortikosteroide , ca sandosten ( ili nesto sto ce ga zameniti ) podvezivanje onog dela gde se desio ubod , davanje nekih preparata na tacnu dubinu ujeda ( manje - vise ) i tako
taj protokol stoji na ormaricu za lekove u svakoj ambulanti
kako god , kupi adrenalin , ne daj Boze da ti treba user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:00:43   
minavb

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Jedini sto bih kupila za ne daj Boze to je ona inekcija adrenalina u slucaju gusenja cula sam da je oko sto evra..zna li neko ima li to kod nas uopste da se kupi i sme li da se daje bebama

user posted image Adrenalin? Nisam se usudila bebi na stručnoj praksi da dam muskularnu injekciju, tuđoj, tek svojoj ne bih mogla da naciljam srce kako treba, da ne pričam o tome da za to nisam obučena.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:01:39   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

adrenalin se ne daje kod visoke temp i eventualnog frasa
mislim moja tetka je imala anafilaksu od uboda pcele i nosi adrenalin u olovci ali novorodjence sigurno nece ici tamo gde ga mogu izujedati ( izbosti , sta vec ) pcele , nec mu niko davati antibiotike , nece jesti kikiriki i tako user posted image

Ja na placu drzim pcele ,imamo dosta kosnica i leti dosta vremena provodim tamo..osim toga kada smo bili na Tasosu koliko ih je bilo zgazila sam u pesku na pcelu,koju naravno nisam videla sreca nisam alergicna samo mi je noga otekla..zato se malo plasim ali dobro konsultovacu se za to jos ima vremena...user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:05:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Olga RR

a jekoderm je za ojede i opekotine , kazes da ti je sestra lekar , mozda bi trebala da je konsultujes

Jeste ali mnogo se pametari pa vise volim da zaobidjem takve razgovore user posted image a pogotovu sto ide striktno po knjizi bez pracenja najnovijih istrazivanja itd...u svakom slucaju druga tema,skroz..


Ja ću samo da dodam da kada pitate plastične hirurge o jekodermu, oni prevrnu očima. Nisam sigurna za razlog, ali pouzdano znam da oni neće svoju decu namazati time. Tako ni ja svoju nisam mazala jekodermom, nikada ojed nisam lečila jekodermom a izlečila sam svaki.
S druge strane, mene su natapali jekodermom, pa vidi kolika sam narasla. user posted image

ps. ja nikada ne bih bebu povela na mesto gde uzgajam pčele.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:05:44   
Olga75
kako god kod anafilakse se daje i atropin pa eto , da znas

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:08:27   
minavb
Ja jekoderm obožavam, posle njega mi je koža tako mekana. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:08:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Olga RR

a jekoderm je za ojede i opekotine , kazes da ti je sestra lekar , mozda bi trebala da je konsultujes

Jeste ali mnogo se pametari pa vise volim da zaobidjem takve razgovore user posted image a pogotovu sto ide striktno po knjizi bez pracenja najnovijih istrazivanja itd...u svakom slucaju druga tema,skroz..


Ja ću samo da dodam da kada pitate plastične hirurge o jekodermu, oni prevrnu očima. Nisam sigurna za razlog, ali pouzdano znam da oni neće svoju decu namazati time. Tako ni ja svoju nisam mazala jekodermom, nikada ojed nisam lečila jekodermom a izlečila sam svaki.
S druge strane, mene su natapali jekodermom, pa vidi kolika sam narasla. user posted image

ps. ja nikada ne bih bebu povela na mesto gde uzgajam pčele.



Nikad!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:09:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja jekoderm obožavam, posle njega mi je koža tako mekana. user posted image


I ja! Tetovažu sam nedeljama mazala, cela kuća je mirisala na Jekoderm, mmmm!!!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:13:10   
*Alexx*
Andreju je jedino od jekoderma prolazio ojed.
Čime se tretira izgorela koža i opekotine umesto jekoderma?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:13:42   
Olga75
manje - vise jekoderma user posted image
znaci trebala bi nam i tema anafilakticki sok , urgentna mediv=cina u dva - tri posta da ne guglamo previse
slazem se da je oprez majka mudrosti
( ali da li bi onda bila majka rekose mi nekad )
i tako anafilaksa je ozbiljno , zivotno ugrozavajacu stanje
i sigurna sam da oprezni roditelji svoje novorodjence - dete nece izlagati takvom riziku
zasto se sve nove namirnice uvode prvo bar tri dana i to samo par kasicica , zasto bolesni ljudi ne dolaze u babine , zasto se beba ne vodi u grupe , zasto , zasto , zasto ...

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:17:25   
Sanchy
Pcele lete oko vas svuda nekoliko puta nam je pobegao roj i zavrsio ko zna gde a prosle godine mi se uhvatio roj na orah u dvoristu na NOvom Beogradu..kao sto sam vec napisala zgazila sam bosom nogom na pcelu u pesku na plazi tako da od njih nigde bas niste zasticeni...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:18:53   
bubulence
e sada sam se upalsila user posted image . mi u kuci imamo samo paracetamol sirup, oktanisept i fizioloski rastvor... nista vise. moram skoknuti do apoteke

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:22:39   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Pcele lete oko vas svuda nekoliko puta nam je pobegao roj i zavrsio ko zna gde a prosle godine mi se uhvatio roj na orah u dvoristu na NOvom Beogradu..kao sto sam vec napisala zgazila sam bosom nogom na pcelu u pesku na plazi tako da od njih nigde bas niste zasticeni...


Drugo je pokoja pčela koja naleti a dugo ići sa detetom tamo gde sigurno ima xy košnica, to se kaže u mom selu: čačkaš mečku. A verovatnoća da mi naleti odbegli roj i nije tako velika kao kad bih otišla tamo gde se gaje. Od pojedinačnih napadača se branim tako što dete držim na oku i teram sve što na bilo koji način može da je ugrozi...

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:23:15   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: bubulence

e sada sam se upalsila user posted image . mi u kuci imamo samo paracetamol sirup, oktanisept i fizioloski rastvor... nista vise. moram skoknuti do apoteke


Za ne daj Bože bih ja tu dodala Aerius sirup i par gaza. U principu ti više od toga ni ne treba (razmišljam šta ja koristim relativno često - na svu sreću, Aerius mi nikad nije zatrebao).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:24:43   
bubulence
ustvari imam i gazice, a sta je Aerius user posted image ??? prava sam nemajkauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here