|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:08:45   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Bubi, mislim da to iz ljudi govori razocaranje. Mnogi uloze sve sto imaju u obrazovanje i onda se desi da rade na bednim mestima, za bedne plate. I onda nalete na nekog manje obrazovanog koji je uspesniji i onda izbija revolt, bes... Naravno ima onih iz koji govori zavist, ali to je opet individualno. Meni je krivo sto kod nas u zemlji gotovo sve ide preko veze. Cak moras da budes dobar sa pekarkom da ti ne uvali zagoreo hleb.



IZVORNA PORUKA: lesli

Ana, zasto ne trazite promenu ucitelja? Ili promenite skolu? Znam da nije jednostavno, ali bolje nego da ti omrzne skolu... A ako ga uciteljica ne voli i dolazi ti takav snuzden, to ce se neminovno desiti.


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Lesli, zato što mislim da bi se sve to prelomilo preko njegovih leđa :( pre svega, direktorka škole je užasna osoba, ne želim ni da spomenem šta je sve zataškala samo da bi sačuvala fotelju. Drugo, učitelji se drže jedni drugih i prelaskom u drugo odeljenje ne bih ništa dobila, samo bi dete ispaštalo. A prelazak u drugu školu nije opcija mada će biti u jednom momentu ali ne u bliskoj budućnosti.

On još uvek to ne vidi tako kako ja vidim, mada je očigledno da ga ne miriše. Ona je mene zvala na razgovore zbog takvih gluposti da sam se zabrinula za svoje dete. On nije nasilan, nikada nikoga nije udario, uvredio, tvrdoglav je to stoji, ali nije najgori. Ona je meni rekla da ja moram protiv njegove volje da ga pošaljem na rekreativnu da bi on postao bolje dete. Da je asocijalan (ima ovde devojaka koje poznaju i mene i moje dete koje mogu da kažu da to nije istina) itd itd.


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Bubi, mislim da to iz ljudi govori razocaranje. Mnogi uloze sve sto imaju u obrazovanje i onda se desi da rade na bednim mestima, za bedne plate. I onda nalete na nekog manje obrazovanog koji je uspesniji i onda izbija revolt, bes... Naravno ima onih iz koji govori zavist, ali to je opet individualno. Meni je krivo sto kod nas u zemlji gotovo sve ide preko veze. Cak moras da budes dobar sa pekarkom da ti ne uvali zagoreo hleb.





Upravo to. Nemam ja nista protiv ljudi sa srednjom skolom koji rade svoj casan posao, Imam protiv onih koji su neradnici. Zbog toga sam pomenula onu ženu iz blagajne. Znam cime se bavi kad je na poslu. Ja sam sa mojim tetkicama iz skole slatko ispricam nego sa nekom koleginicom. 



(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:10:19   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Sanidej

Drzavna sluzba kao u seriji "Bolji zivot", ko se seca znace o cemu pricam

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

U svakom poslu ima onih koji "zabusavaju", ne obavljaju svoj posao kako treba....
Plate u nasoj drzavi su svima smesne.
SVIMA treba povecanje. Moj muz radi u vojsci,muz moje dobre drugarice u policiji.. Znam odlično kolike su im plate i kolika povecanja. Ako računate povećanje od 1000 dinara,jeste,moj muz je dobio povećanje. Pre par godina dok je sin isao u vrtic muz je dobio povecanje isto oko 1000 din, i tada nam se cena vrtica povećala za 1500 din..
Vojnicima koji rade u vojsci po ugovoru su tek strasne plate.. Bolje da ne pričam kolike su.
Samo jedno cu reci. Nigde trenutno nije kako treba.


IZVORNA PORUKA: Rosita

U zemlji u kojoj se diplome kupuju đuture postalo je izlišno govoriti o fakultetu. Sve je obesmišljeno. A vremena su takva da, recimo, jedan filozof nikome ne treba. A gejmer začas zaradi ihahaj... I tako... A Srbija je posebna priča.


Čekam bus milion sati. Deca me jede, dušu mi vade pa je tranžiraju 😈


IZVORNA PORUKA: Maraj

IZVORNA PORUKA: bubulence

Mnogo volim firmu u kojoj muz i ja radimo. Prvo, plate su ok i prijavljeni smo na celu platu. Drugo, pre svega se ceni rad i trud. To sto neko ima fakultet ne znaci da ce biti uspesan. Isto tako neko ko ima samo srednju skolu ne znaci da ne moze da napreduje, ako se trudi i zalaze, moze da bude daleko iznad nekoga skolovanijeg. Jer, da se razumemo, mnogi iz nase generacije nisu imali uslova da se skoluju, isto tako smo svedoci da fakuktet mogu da imaju mnogi koji sam fakultet nisu ni videli.Da, me neshvatite pogresno, skolovanje je bitno , mi to nasoj deci stalno ponavljamo, u nasem slucaju je siguacija takva da mm sa fakultetom ima 6x vecu platu od mene sa srednjom skolom. Ali nemojte potcenjivati one koji ga nemaju. ''''ona sa srednjom je vise placena nego ja sa fakultetom'''' zvuci uuzaaasno ruzno i zavidno


Pa mislim da si ti pobrkala loncice. Strucna sprema odredjuje i sam posao i obim posla. Evo tvoj muz kazes ima 2 fakulteta. Sto ti nisi zaposlena na njegovom radnom mestu? Mozes li da napredujes do njegovog mesta?
A ako kazes da strucna sprema nema veze sa poslom, zasto onda tvoj muz ne radi posao za npr 25 000 din
Ili zasto tvoje dete u skoli ne obrazuje jedan npr cvecar ili trgovac. Nemam nista protiv i jednog zanimanja ali svakako sam stava da strucna sprema odredjuje posao. Druga je stvar sto neko sa npr 7.stepenom ne moze da nadje posao u struci pa radi posao za koji ne treba strucna sprema npr u butiku...
A zavidna nisam. Samo smatram da je kod nas poremecen sistem vrednosti. Da postoje platni razredi u svim oblastima...drugacija bi prica bila...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:11:50   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Slažem se sa Bubulence. Nikoga i niciji posao ne omalovazavam. I ubite,ali mrzim ljude koji gledaju ko je sta zavrsio.  Ko je kakav covek ne pokazuje fakultet.


IZVORNA PORUKA: bubulence

Maraj taj posao koji radi moj muz sa dva fakulteta radi i njegov izuzetno sposoban kolega koji ima 3 razreda srednje skole. I sta sada? Da mm bude ljubomoran? Da trazi da ovom drugom smanje platu? A covek radi bolje od pola ljudi tamo koji su visoko skolovani.

Moje dete ne uci cvecar u skoli, kao ni Aninog Marka, mada bi se mozda neka cvecarka daleko vise trudila. U drzavnim ustanovama mozda jos uvek gledaju na te stvari, ali u privatnim kompanijama je, hvala Bogu, sve bitnije da je taj neko kvalitetan radnik a ne tatin sin sa kupljenom diplomom. Opet kazem, svaka cas_t onom ko je zaista ucio i ko hoce da radi, ali je najvise onih ''ja sam zavrsio fakultet i necu nista da radim ali hocu visoku platu''. Jadno. 

IZVORNA PORUKA: bebilule

Ja sam misljenja da se platni razredi trebaju odrediti, ali to je moguce u javnom sektoru. Kod nas se planira izjednacavanje koeficijenata do 2022. Haos je po tom pitanju. Isto tako, postoje radna mjesta za koje su predvidjene razlicite strucne spreme i to mi je ok. Pogotovo za radnike koje je zatekla sistematizacija sa nekom starom skolom. I po meni, radnik koji radi isti posao sa sss reba biti placen kao njegov kolega sa vss, ili bar razlike ne trebaju biti velike. Svaka cas_t svakome, ali fakulteti i diplome su preplavile drzavu, ne znace nuzno znanje i trud. 


IZVORNA PORUKA: Maraj

E pa "u moje vreme "user posted image nije bilo ni privatnih fakulteta (tj tad su poceli da se pojavljuju) ni kupovine diploma.
Nista onda mislim da je problem resen. Sto bi onda nasa deca i isla u skolu. Nek sede kuci dok ne napune 18 god. Onda cemo ih sve zaposliti u te privatne kompanije. Pa nek rade deca. Sto bi se obrazovala i gubila vreme kad mogu i bez skole da rade na dobro placenim mestima.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Jeste bebi. To se slazem. Diploma sad koliko hoces. Jos malo pa cemo svi imati ne 2 vec 5 diploma. Izgubio se sistem vrednosti skroz na skroz...



(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:12:59   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: bebilule

Maraj, nazalost vidim da mnoga djeca upisuju tek tako fakultete. Obrazovanje je mnogo vise od diplome. Bilo koje. 



IZVORNA PORUKA: bebilule

Sjetih se Jeroticevih rijeci:


Ko zna da li se može nazvati obrazovanom jedna varoška dama pre nego jedna stidljiva čobanica u planini! Tu se nikad neće doći do saglasnosti, dok god se ne vratimo na narodni pojam obrazovanosti, i ne kažemo: obrazovan je onaj ko ima obraza. A ko nema obraza, nije obrazovan, pa ma gde živeo, ma kakav položaj zauzimao i ma koliku gomilu znanja u glavi nosio.



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Maraj

E pa "u moje vreme "user posted image nije bilo ni privatnih fakulteta (tj tad su poceli da se pojavljuju) ni kupovine diploma.
Nista onda mislim da je problem resen. Sto bi onda nasa deca i isla u skolu. Nek sede kuci dok ne napune 18 god. Onda cemo ih sve zaposliti u te privatne kompanije. Pa nek rade deca. Sto bi se obrazovala i gubila vreme kad mogu i bez skole da rade na dobro placenim mestima.



Pa ako si rodjena 1950 i neke sve je moguce. Mi iz ''70.  I'' 80. God vrlo dobro znamo kako su se fakulteti zavrsavali i kako se zavrsavaju. Svoju decu uci kako zelis, ja ih ne ucim da je diploma jedina bitna stvar u zivotu , nego pre svega rad i trud. A skola na trecem mestu. Jer dzaba skole ako neces da radis. A vecina nece. Sto kaze Ivana, diploma ne cini coveka. Ima je ona profesorka koja zlostavlja dete. Ima i sada mega popularni Jutka. I da ne nabrajam, ali ako treba za minit cu ispisati 20 primera


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja sam rodjena 1977 i odrasla u Beogradu i mogu da kazem da skolski sistem iz moje mladosti moze svugde na svetu da "izadje na crtu" kome bilo. Nevolja je samo sto nas je gomila zavrsila sa diplomama na zapadu. Ali mogli smo da biramo i primili su nas oberucke. I ok zivimo od svog znanja. I radimo velikom vecinom u struci. Ono sto sam ja naucila u petoj beogradskoj devedesetih mi je dragoceno znanje za ceo zivot. I ponosim se tim. Isto vazi i za fakultet. A kakvo je sad stanje, posle bolonja i opsteg rasula vec nezna, Cujem gomilu rekla kazala, pa nebih da sudim. Privatni fakulteti "cash and carry " su druga prica iako mozda i tu ima razlictih primera, ne bih da gresim dusu ne znam stvarno.
Ali ja ne mislim da je pravi zakljucak da skola nije vazna. Taman posla. Svugde u svetu prihodi su linearni sa strucnom spremom verovali ili ne. Cak i na mestima kao Amerika. Jedan je bill Gates i par profesionalnih sportista i menadzera. A inace inzenjer zaradjuje uvek vise od nekog sa srednjom strucnom spremom. U 99 posto slucajeva. Cak i u srbiji. Tako da knjiga u sake, to ce bar biti moja poruka mojoj deci.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:15:08   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR



IZVORNA PORUKA: bebilule

Sjetih se Jeroticevih rijeci:


Ko zna da li se može nazvati obrazovanom jedna varoška dama pre nego jedna stidljiva čobanica u planini! Tu se nikad neće doći do saglasnosti, dok god se ne vratimo na narodni pojam obrazovanosti, i ne kažemo: obrazovan je onaj ko ima obraza. A ko nema obraza, nije obrazovan, pa ma gde živeo, ma kakav položaj zauzimao i ma koliku gomilu znanja u glavi nosio.



Ti si moj idol :)


IZVORNA PORUKA: Olga75

Vi još u negativi i o obrazovanju.
Da vam kažem: ovo što sad vidite po školama i domovima zdravlja- bolnicama to vam je ništa. Biće još gore jer se igramo da su svi isti i svi sve znaju i mogu da nauče.
Ne, nikada neće biti iste sestra koja je četiri godine išla u tu školu i radila još koju pa je sad " svoj na svome" i sestra koja se priučila a ima ih jer nam nedostaju.
Nikad nije isto učiteljica koja je tek počela, koja je u naponu snage i koja je pred penzijom. Ozbiljno očekujete da žena koja je dooobrih 60 čila i poletna i savršena prema svakom detetu. Ma jedva čeka da se dovuče kući. Pomerene vrednosti, granice starosti, siromaštvo, stalni pritisak. Sve uzima svoj danak.
Imamo izbor: ili kaput pa naput ili gledaj i gutaj ako možeš.
I, da još nisam našla novi štednjak koji mi odgovara user posted image

IZVORNA PORUKA: bubulence

Olga nedavno sam dobila mail da tehnomanija ima popuste😁, proveri.

Ovo je otislo predaleko. Poenta price nije da se ne treba skolovati, nego da skolovan covek ne znaci nuzno da je dobar radnik. Kao ni da je neko ko nije imao mogucnosti da se skoluje glup. Mada, tu imam dve teorije... Druga je da ko zeli sve to i moze😁. Mm je vozio taxi i radio na gradjevini da bi se sam iskolovao, nije jedan jedini dinar dobio od svojih.. Ali dobro, druga tema.. 


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Isto tako ne mora da znaci da je divna i uciteljica koja je skoro krenula da radi.


IZVORNA PORUKA: bubulence

Naravno da ne...

Nego, jesi videla da sam rekla da hocu veliki buket od milija!? Nemoj da me ignoroses😁


IZVORNA PORUKA: Maraj

Otislo je u drugom smeru jer je prica zaoceta o platama u zdravstvu
I tu mi je stanje "uzas". Ne mogu sestra u Domu z.i sestra na nekoj klinici da imaju iste plate. Pa i sa istom strucnom spremom u D.zdravlja non stop se set_aju sa soljicom kafe.
Isto to sam rekla i mislim i za policajce. Sto komunalne sto ove plavce. Ne i dalje mislim da oni ne mogu imati iste i vece plate od prosvetnih radnika. Jos oni imaju status sluzbenog lica. A sta je sa prosvetnim radnicima. Njih moze da blate i roditelji i deca
Moj slucaj je ''''specifican" zbog ustanove i uslova u kojima radim. Koliko puta sam dolazila kuci izgrebana, izujedana , krvava.... pa ko mene stiti....
I sto se fakulteta tice uvek je bilo i bice da nisu mogli svi da zavrse fakultet
Na stranu ovo pomodarstvo i privatni fakulteti. Za to ti trebaju uslovi, kako ti kazes tj novac. Sta tebi trebaju sredstva za drzavni fax ako si bila dobar djak i na budzetu si! A svako ko nema diplomu koju je odricanjem stekao moze da blati i da govori da nije imao uslova ili para da plati diplomu. Ma jeste
Pa bas ti koja si 70.ili 80.godina rodjena si mogla na posten nacin da dodjes do iste da si htela i da si bila dobar djak


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:16:17   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: bebilule

 radim 16 godina u visokom obrazovanju. Administracija je u pitanju. Maslacak, nisam upratila da li radis u zdravstvu ili ipak pri nekom institutu i visokobrazovnoj instituciji. Otkad sam ovdje malo sam se razocarala. Malo vise. Dovoljno je da kazem da smo za dvije sedmice imali cetiri inspekcijska pregleda. Ne redovna. Udaraju jedni na druge, podnose anonimne prijave, ruse izbore, a samim tim pokusavaju uzeti neciju egzistenciju... A kako se u narodu kaze "ni iz dzepa, ni u dzep". Obrazovanijih ljudi, a veceg grotla sujeta i kompleksa ne vidjela. Naravno, nije generalizovati, kao, uostalom, nista u zivotu. Ima divnih i posvecenih profesora, pravih nastavnika, naucnika i, uopste, intelektualaca. 
Naravno da cu svom djetetu savjetovati da se obrazuje, da zavrsava fakultet. Objasnicu ja njemu da ce mu tako biti lakse i da se zaposli, da ce imati bolju platu nego bez faksa, da je novac bitan - kao sto jeste. Ali prije svega toga, na roditeljima je da ih nauce da vole sebe i da im ukazu na mnoge druge vazne stvari i vrijednosti. 



IZVORNA PORUKA: bubulence

Znas, ako ne zivis sa mamom i tatom i ako u tvom mestu nema fakulteta, onda ti treba para za stan, racune, prevoz itd... Samo mi nemoj sada reci da moze da se upadne u dom jer NE MOZE, zna se ko je u domu u vecini slucajeva.

Ja nisam zavrsila faks, upisala sam hemiju, dala prvu i drugu godinu i odustala jer sam shvatila da zelim nesto drugo. I nikada se nisam pokajala. Isti taj drzavni faks je zavrsila moja cimerka koja koja je rekla da je Njutn njen omiljeni pisac... 



IZVORNA PORUKA: Maraj

Sta tebi trebaju sredstva za drzavni fax ako si bila dobar djak i na budzetu si!




IZVORNA PORUKA: Maraj

Sta tebi trebaju sredstva za drzavni fax ako si bila dobar djak i na budzetu si!



Evo, molim te da mi kazes da li budzet podrzumeva stan, racune, prevoz, hranu, po neku kafu nekad sa kolegama itd? 






IZVORNA PORUKA: Maraj

user posted image pa mozda ima neki pisac za kog nismo cule user posted image
Ko nam je kriv sto ne citamo.
Ma necu vise bas me briga. Ja imam svoju diplomu na koju sam do neba ponosna. Na koju su moji roditelji ponosni. To je ono sto sam celog detinjstva zelela da završim i da radim to sam i uradila. Ispunila sam svoj san iz detinjstva. Cak radim i u ustanovi u kojoj sam kao dete zelela da radim. A niko bez fakulteta tu ne moze da radi user posted image To sto je neko sa manje skole placeniji od mene to je do drzave. A promenice se i to jednog dana
A ja sad odoh u veselije teme



< Poruku je uredio veselica RR -- 20.3.2019 9:17:24 >

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:16:48   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja na institutu do sad a od petka na medicinskom Univerzitetu ali u Berlinuuser posted image user posted image . Jasno mi je o cemu pricas jer mi je rodjeni brat na visokoskolskoj ustanovi u BG a otac otisao u penziju kao redovni profesor u BG. Znaci imam dobar pregled sta se radi ikako se radi i sve ti verujem. I daleko od toga da idealizujem. Samo mislim da poslednje sto Srbiji treba u opstem rasulu i propadanju vrednosti je zakljuciti da nema smisla skolovati se. Zato sto kurta i murta na mufte uzivaju.
Sad za bozic, posle duuugooo vremena organizovali smo spontano pice sa ljudima iz razreda iz Gimnazije. Bilo nas je 12 znaci nesto manje od pola. Ljudi su ok. I za srpske pojmove ok zive. Inzenjeri, zubari, advokati,lekari skoro svi pozavrsavali fakultete. Ima problema, ali ubedjena sam da je prosek mnogo bolji nego skup bivsih djaka iz srednje trgovacke. nikog ne podcenjujem, samo kazem nije isto. Cak ni u Srbiji takva kakva jeste.
Inace me dusa boli zbog Beograda i Srbije ovih dana ali to su druge teme i necemo ovdeuser posted image


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja sam imala stipendiju kao redovan student koji je cistio godinu i prosekom iznad 9,00. Nije bila neka, ali bilo je za kafu. O domovima neznam iz Beograda sam, alil znam da je moglo da se dobije mesto. I mislim da uslovi nisu idealni ali ko hoce, i dalje moze da nadje nacina. Isto kao sto znam da se na medicini forsiraju mamina i tatina doktorska deca ali je moja drugarica iz razreda koja je bila zmajski streber i u petoj stigla do neonatalogije i instituta za MD. Svojim radom. Dete iz radnicke porodice- vrlo vrlo skromno su ziveli. nismo drugarice ali ja garantujem da njoj nije trebala veza. Zato sto je zena kapacitet. I uvek je znala sta hoce. I da i troje dece je stigla da dobijeuser posted image . I uvek se obradujem kad ima i takvih primera, u opstem sivilu.... Nije lako, znam. Ja sam otisla, znam i to. Ali kvalitet cesto ima prodju. Cak i u Srbiji.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

O ovome je trebalo pisati u temi Problemi u Srbiji...



IZVORNA PORUKA: bebilule

I ja cu u vedrije teme. Otislo je u drugom pravcu. Nikada se nisam pokajala sto sam zavrsila fakultet, naprotiv. Ali ljudi moji, ne znam da li je do mene, ne prija mi ova masina. Ne volim ovaj sistem, kvalitet zivota nam je sve losiji. Ali nije novac u pitanju. Istinski sam ziva osoba skoro samo kada sam sa svojim sinom u prirodi. Ako cujete da je neko napustio sve i kupio stado koza od otpremnine, ta sam. :)




< Poruku je uredio veselica RR -- 20.3.2019 9:18:39 >

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:20:11   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ah bebilule mozda se sretnemouser posted image user posted image Ja sam inace poznata pastirica, detinjstvo sam provela leti u dalmatinskom krsu cuvajuci koze kod bake i deke. Mnogo sam volela. Kao prava mala Hajdiuser posted image I kad mi sve dozlogrdi i kad se iznerviram, a baviti se naukom je ponekad stvarno za ovu temu uvek kazem: kupicu krdo koza i odoh da cuvamuser posted image

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Primetila sam da obrazovanje nipodaštavaju uglavnom oni koji isto nemaju ili je vrlo skromno..

IZVORNA PORUKA: bebilule

E zaboravih, Maslacak, srecno ti bilo na fakultetu. Nadam se da je tamo drukcije. A tata i brat, koje su nauke u pitanju?





IZVORNA PORUKA: lesica RR

Devojke drage, sve napisano je definitivno za temu

Problemi u Srbiji. Pa vas molim da tamo nastavite. 

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:21:18   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ja rodjena pocetkom osamdeset_ih. Za vreme faksa sam zivela ko grof od raznih stipendija. Danas sam bas komsiji pricala. Na cetvrtoj godini dobih kes od efg banke u iznosu od 1000 evra za prosek preko 9.5. Evo je torba timberlend kupljena od tih para kao nova novcata. Elem poenta sa komsom mi bila nosim cipele stare 15 godina verovali ili ne. Svake zime uredno. Ne propustaju😁 adidas zimske patike za sneg 6 sezona i td i td. Nemam para da nosim jeftine stvari. Znaci kupis kaput i nosis ga 10 godina. A gro stvari sam kupila jos na faksu. Ma samsonite kisobran i kojesta. Lap top sam kupila 2004 godine za 1400 e evo ga jos radi. Jadan vise ni apdejt ne moze da radi ali sljaka. Tako da u moje vreme ako si bio student mogao si stvarno svasta.

Hocu reci i ovo kad sam ja pocela da radim u prosveti plata je bila 500e. Sad nije. A i da jeste definitivno je malo.

I ja se slazem sa Maraj i sa Maslacak. Nigde ja nisam videla da neko sa sss ima istu platu kao i neko sa vss. Ni u Americi ni u Belgiji gde sam zivela. I ne treba da imaju istu platu. A to sto sad svako zavrsava fakultet to je druga prica. Ja kad kazem imala sam 25 ispita na fizici. Svi kazu samoooo??? Sad imaju 40😂  
I ja za nasu dragu majku Srbiju kazem. Ne bih dala nikom da mi leci dete ko je stariji od 60 a mladji od 35. Sve iznad izlapeli a ispod ne bih komentarisala. Isto vazi i za prosvetu i za sve ostalo. Moja generacija je cini mi se pretposlednja ili tu negde pre nego sto ce se krenuti u sve te silne reforme bolonje i cudesa. Pri tom su profesori govorili da nisu imali studente kao mi bar deceniju. Bili smo svi izuzetni.  Takodje iz gimnazije iz razreda su svi zavrsili fakultete. Rastrkani smo ima nas svuda. Ima i dosta nas sto smo ostali ali svi smo se snasli. I nikom ajd da kazem nije lose.




IZVORNA PORUKA: bubulence

Ljiso ali si sve to mogla da kupis od stipendije jer si zivela sa tvojima. Da si sama placala stan, racune i ostalo ne bi mogla.

Sto se tice doma, moj kumic je pre 2god upisao medicinu i BG, prosek je 5,00 ali nije dobio dom... I znam ih dosta... A njegov kolega iz razreda je dobio dom sa slabijim prosekom... Ali je dete zubara... Sto se tice onog sto je sanidej napisala, ovde bas bas niko nije nipodastavao diplomu, samo kazemo da ne znaci da je neko sa diplomom dobar radnik i covek, sto se i iz njenog primera vidi. Cak, izuzetno cenim diplomu maslacka, milicice i jos par rr devojaka i njihovo misljenje uvek cenim, nema veze da li se slazemo ili ne. 


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ljiso, sasvim si u pravu. Za odlicne studente, stipendije su bile jako dobre. Fond za mlade talente je pre 10 godina dodeljivao 25.000 din mesecno i plus drzava 5.000din. Takodje studentski dom se dobijao malo teze u prvoj godini, ali nakon toga bez problema za sve oni koji su redovno davali godinu i imali ok prosek. Takodje postojala je, bar tada, mogucnost “kupovine” mesta u domu i kartice za obroke u menzi koji su omogucavali i drugim studentima da se izbore za opstanak. I mislim da su ti studenti koji su imali manje novca bolje prolazili studije, jer su znali da nece imati novac da plate obnovu godine i sl. Zalosno je samo sto neko nije imao srece u svemu tome ( dobijanje doma, ishrane, stipendija, pomoc roditelja), a u nasoj zemlji nazalost bez toga nema nista. Mislim da je veci problem za nalazenje posla posle fakulteta za ljude koji su prosecni i uz to nemaju nikakvu vezu. Ali ovo je bas siroka tema i o njoj bih mogla danima... 



(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:21:47   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: lesli

U moje vreme, znaci pre nesto vise od 10 godina, dom su mogli da dobiju i brucosi i to bez problema. Ne studenjak i ne lolu, vec karaburmu i patris pretezno. Oni koji su imali ok prosek (preko 8) su se lako prebacivali u studenjak, a oni najbolji su mogli da se nadaju da ce dobiti lolu.
Studentski kredit odnosno stipendija su u to vreme bili dovoljni da pokriju dom, menzu i prevoz.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:36:45   
Rosita
Ja sam ''84. Bila sam sve vreme u Studenjaku, ista soba, 2f :). Radničko sam dete ali imala sam visok prosek, učila zdušno i predano. Bilo je veza i sređivanja, ali niko mi nije mogao oduzeti ono što sam pošteno stekla, za takve nije bilo zime. Nisam razumela da bubi potcenjuje obrazovanje. Shvatila sam šta hoće da kaže. I znam kako je kad na pola faksa moraš da odustaneš jer nema para, a korupcija cveta. Da stopiraš. Situacija mog muža. Naravno, da je on bio vanserijski odoleo bi, ali teško je kad i radiš i studiraš. Ja sam mogla da učim i ne brinem za bilo šta drugo, tada.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 12:35:54   
Misha i Ljisha
Ja sam radila sve vreme studiranja. Leto kad sam se upisala sam od jula do oktobra radila na njivi na suncokretu. Da imam novaca za kad krene fakultet. Ok jesam bila kod roditelja ali su mi obezbedjivali pokaznu kartu i overu semestra. Sve ostalo sam ja. Oduvek sam bila sposobna da "stvorim novce". Ja znam devojku iz mog mesta koja je dobila dom. A mi smo cak ista opstina sa NS. Znaci na prevaru je dobila dom. Slazem se da ima mutljaga koji postenim stufentima zauzimaju mesta.  Jeste problem autobus i veza ali malo cimanja ako zelis da.ides.na faks mora biti. 


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 14:14:25   
dunja RR
Nismo imali struje 24 sata, zato što je dispečer odlučio da juče oni ipak odmaraju (kafenišu) umesto da celom kvartu poprave kvar, nije im se kopalo, vole ljudi vikendom da odmaraju (u radno vreme) user posted image . Juče došli (zvali smo u 11.30., pojavili su se u 19, bacili pogled, isključili nam i preostalu fazu (jedna je radila par sati, tipa šporet radio, boljer nije, nisu svetla). Al oni i to malo što je radilo isključili i zbrisali.

Evo sada je došla.
user posted image user posted image




Odoh da vidim stanje u zamrzivaču user posted image
Pa da odgovorim na 200 mailova od jutros. I na pozive telefonske (bio prazan telefon).

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.8.2019 14:17:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 14:53:54   
MimaKos
Dunja, ajde struju nekako i.prezivis, ali kod nas voda cesto nestaje a to je zaista nepodnosljivo, narocito sa malom decom u kuci!


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 15:09:53   
Ana RR
Joj Suzi... to mi je tako poznato ali ne sa elektrodistribucijom već sa vodovodom. Dešavalo se da ceo vikend budemo bez vode.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 15:11:33   
dunja RR
Jeste, time sam se tešila. Bez vode je mnooogo gore.
Imala sam mirišljave sveće, koje sam kupila u Dubaiu pre 7 godina, nijednom upaljene, i evo sinoć su imale premijeru user posted image
Mada mi je i baka komšinica do nas odmah donela starinsku sveću, ko zna od kada. Ali da se nađe user posted image

Knjigu sam detetu čitala pod svetlom telefona, a istuširala sam se za 2,5 minuta, da ostane za bebu vode u bojleru.
Jeli picu i tako, previžemso mi razmaženi (ovo razmaženi sam ooozbiljna):D

Jedino nam lift i dalje ne radi, nosamo kolica ..ali sinoć je bilo zeznuto, em nosamo kolica na 2.sprat, em po mrklom mraku.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.8.2019 15:18:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 15:17:47   
dunja RR
A smešno mi je, nekoliko klijenata jutros donosilo pakete, i sada ne mogu da uđu u zgradu (ne radi interfon), a ne mogu ni da me dobiju na tel, jer je prazan. Pa su ostavljali pakete dole po komšijskim radnjama, a onda me komšije zvale preko prozora, samo čujem Suzooooooo.
I kada sam krenula da odgovaram na mailove, vidim dosta ih zna da nismo imali struje, hahaha, šta je komšijska rekla-kazala, dobra stara metoda user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 15:19:16   
Ana RR
hahaha sjajno user posted image

Mi skoro nismo imali struju skoro celo moje radno vreme, zbog nekog kvara, pa sam punila laptop u autu user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 5.8.2019 15:20:06 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 15:23:10   
MimaKos
Sta da kaze covek sem Srbistan! Strasno, jos znam kad mi nismo imali da se cerkica prepadala na svece kao mala... ma strasno , bas ih briga ima li beba ili ne... sreca pa niste na nekom sestom ili cise spratu..


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 15:23:12   
dunja RR
I mogu vam reći da je tuširanje pod svećama romantično, prvi put probala, silom prilika user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 15:47:29   
MimaKos
Hahahhah, eto romantike :)) joj zemljo Indijo


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 17:03:23   
Duškić

IZVORNA PORUKA: dunja RR

I mogu vam reći da je tuširanje pod svećama romantično, prvi put probala, silom prilika user posted image




Sta fali, jeste romanticno

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 20:36:41   
MimaKos
Pa i jeste, al kad treba se tusiras ledenom vodom :))) (i to se desavalo) ali opet je sve dobro dok ima vode, ljudi, nas su po 3 dana bez vode ostavljali, da poludis


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Problemi u Srbiji
5.8.2019 22:49:39   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Pa i jeste, al kad treba se tusiras ledenom vodom :))) (i to se desavalo) ali opet je sve dobro dok ima vode, ljudi, nas su po 3 dana bez vode ostavljali, da poludis





Nemo da mi diras firmu 😂

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Problemi u Srbiji
6.8.2019 7:59:33   
MimaKos
Hahaha, diram, nego sta :))


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here