|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
4.5.2018 19:52:10   
Rosita
Šta ćete, dobro je radila, uspešno. Izgleda da to može o bez diplome... Eh, tugo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Problemi u Srbiji
4.5.2018 20:13:09   
mama Jo
Taman sam pomislila da vise nista ne moze da me iznenadi. Katastrofa!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Problemi u Srbiji
5.5.2018 11:01:37   
gagana83
Uzas.
Jos kad bi se tako novine pozabavile politicarima sa kupljenim diplomama i plagijatima doktorata... Naravno, od toga nema nista.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Problemi u Srbiji
5.5.2018 11:49:16   
Misha i Ljisha
Ja ne mogu da verujem. Nazalost mislim da u medicini i sudstvu toga ima najvise pa onda tek u ostalim bransama.
Srecom nije ugrozila zdravlje dece

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Problemi u Srbiji
5.5.2018 13:10:12   
nata11
Klasicno stranacko zaposljavanje. Mama i tada bili doktori pa ajd lepo da kupimo ceri diplomu, podmazemo nekog i ko ce se uopste setiti da kontrolise diplome. user posted image

Sta reci... ima li kraja

_____________________________





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Problemi u Srbiji
5.5.2018 13:54:46   
mama Jo
Uf, koliko sam pobesnela kad sam videla. Nazalost i najverovatnije da ti koji treba da se pozabave su ko zna na kakav nacin do diplome dosli. Sta reci....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Problemi u Srbiji
5.5.2018 14:36:49   
Rosita
Tata joj psihijatar. I kao pojma nije imao. Ima i sliku sa roditeljima, sa diplomskog. Još će da se vadi da je imala strah od roditeljskih očekivanja pa je morala...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Problemi u Srbiji
7.5.2018 19:32:47   
MimaKos
Ja uvek citiram Dacu Ikodinovica : Volim ovu zemlju ali ne i drzavu! Malo je stvari u zadnje vreme koje mogu da me iznenade, sve grdje od grdjeg, dno dna!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 16:07:32   
dunja RR
Da li je još nekome stigao račun za Infostan dosta veći, odnosno voda, kanalizacija, i ostale stavke za vodu su 4 puta skuplje nego inače?
Proveriću i sa komšijama, ali kada sam malopre zvala Vodovod (infostan kaže nije nadležan za ove reklamacije) rekoše da ako je stiglo meni tako, moralo je i ostalim komšijama jer se obračun radi na nivou zgrade pa podeljeno sa brojem članova domaćinstva.

Ne mogu da verujem da su i na vodi počeli da mazinjaju i to ni manje ni više nego 400%, rekoše mi da zovem u ponedeljak, jer kolega za moju opštinu nije tu danas, naravnooo :(

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.1.2019 16:08:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 16:18:40   
Maraj
Nama nema racuna. Ni jednog. Tako da ne mogu da proverim... ali hoce voda da dodje veca kad pukne neka cev. Al bas 400%...nesto mi to mnogo

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 16:21:54   
jance
Isproveravaj da li su ti proknjizili sve uplate i da li je sav dug samo tvoj ( da ti nisu obracunali za celu zgradu, sprat, dva stana zajedno ko ce ih znati). Samo nemoj odmah platiti, ne vracaju to. Nama se cesto sa strujom desava jer nemamo daljinsko ocitavanje nego imamo "ciku citaca" koji icitava nekad rano nekad jasno u mesecu pa nam pobrka brojeve kuca itd. Moram jako da pratim... 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 16:22:15   
dunja RR
To mi je prvo palo napamet, ali džabe kada nisam imala sa kim da pričam, račun je danas stigao, kažu ima vremena da se reši. Baš da vidim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 16:24:31   
Maraj
Ma mi zivimo u zgradi i uvek oko 1.u mesecu dolaze decaci iz Omladinske Zadruge da ocitavaju struju.
Ne znam kako to ne rade daljinski. Stalno mi zvoni neko na vrata i trazi kljuceve od tih ormarica za ocitavanje struje

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 16:24:46   
dunja RR
Da, da, nisam htela da platim, dok ne vidim šta je.
Da provere dole da nije pukla neka cev, mada verujem da bi to već neko primetio, jer se stalno silazi u podrum, zbog toga što nam se lift stalno kvari, pa ga dole popravlajju.


IZVORNA PORUKA: jance

Isproveravaj da li su ti proknjizili sve uplate i da li je sav dug samo tvoj ( da ti nisu obracunali za celu zgradu, sprat, dva stana zajedno ko ce ih znati). Samo nemoj odmah platiti, ne vracaju to. Nama se cesto sa strujom desava jer nemamo daljinsko ocitavanje nego imamo "ciku citaca" koji icitava nekad rano nekad jasno u mesecu pa nam pobrka brojeve kuca itd. Moram jako da pratim... 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 16:30:51   
dunja RR
I kod nas isto čitaju svakog meseca, meni uvek zvone jer nam je firma u stanu pa svi kod nas pritiskaju interfon non stop.

Pre par godina nam došao račun 11.000, kao i ostalim komšijama, ali komšije pale 3 TA peći, a mi jednu, jer ne podnosimo pretoplo, a inače nam je stan topao, stara gradnja i ušuškan,

nisam platila naravno, došli su da ponovo očitaju, i dali novi račun na 4.000.

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ma mi zivimo u zgradi i uvek oko 1.u mesecu dolaze decaci iz Omladinske Zadruge da ocitavaju struju.
Ne znam kako to ne rade daljinski. Stalno mi zvoni neko na vrata i trazi kljuceve od tih ormarica za ocitavanje struje



< Poruku je uredio dunja RR -- 11.1.2019 16:33:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 17:10:26   
jance


IZVORNA PORUKA: dunja RR

To mi je prvo palo napamet, ali džabe kada nisam imala sa kim da pričam, račun je danas stigao, kažu ima vremena da se reši. Baš da vidim.



Ima onda i vremena da se plati jelte... ako cemo tako 😉

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Problemi u Srbiji
11.1.2019 17:44:01   
lesica
Dunja, koliko se meni čini, oni vodu nešto tromesečno mere, pa vade neki prosek i koješta.

Elem, na osnovu našeg iskustva od pre par godina kada nam je pukla cev (neutvrđeno gde, kad i kako) bolje da zovete ekipu i da proverite.

Nama je tada, pre 7 godina, trebao da bude račun za vodu nekih 80000, možete onda da zamislite koliko je to vode u pitanju, ali je najzanimljivije to što niko živ ne zna gde je ta voda nestala - ni mi, ni ekipe vodovoda.

Uglavnom, na kraju se završilo tako što su oni pisali izveštaj na osnovu kod nam je maksimalno smanjen račun, a ostatak duga podeljen na rate.

Zovite, proveravajte obavezno što pre.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Problemi u Srbiji
13.1.2019 22:16:31   
dunja RR
Skontasmo na kraju, tj. rekoše nam komšije, da na poleđini računa piše sitnim slovima, nisam gledala, posle videh, da su napisali objašnjenje koje veze sa vezom nema. Piše da su sada ustanovili da su nam u dužem prethodnom periodu pogrešno obračunavali potrošnju vode, pa će sada biti skuplji infostan svima u zgradi. Ajme šta rade, ili bolje, ko bre tu radi, kakvi su to mozgovi, kakvo je ovo objašnjenje za podizanje cene vode i kanalizacije svim stanovima u zgradi 400% Tako da ćeraćemo se još.


< Poruku je uredio dunja RR -- 13.1.2019 22:20:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 8:57:31   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Maraj

Pa strasno! Nisam znala da vam kasne plate!!!
Bubulence sa tobom se ne bi slozila. Delimicno. To sto si napisala za policiju.
U poslednje vreme samo se policiji povecavaju plate. A onda i vojsci. Sve za rad stabilnog stanja u drzavi. A nas ostale "ko šiša".
Ako je nekom povecavana plata , onda je to policiji. Ovi " šetači " na ulici sa srednjom strucnom spremom imaju vecu platu nego ja sa visokom!

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Maraj, ja se ne bih sa tobom složila user posted image po pitanju vojske. Prijatelj je vojno lice i oni, kao porodica, jedva preživljavaju. On ima milion odrađenih prekovremenih sati koje neće da mu plate. Mislim da Ivana može ovo da potvrdi. Ova zemlja je ludilo mozga.


IZVORNA PORUKA: Maraj

Da da ana. To sigurno.
"Pucala" sam na konstantno povecavanje plata policiji.
Zdravstvu i prosveti nista. A policiji stalnouser posted image i povremeno vojsci.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 8:59:25   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Maraj

Da da ana. To sigurno.
"Pucala" sam na konstantno povecavanje plata policiji.
Zdravstvu i prosveti nista. A policiji stalnouser posted image i povremeno vojsci.



draga, da li znas kolika je plata policiji posle tog silnog povecanja? da li zaista mislis da je policijski posao lak i da je vredno drzati glavu u torbi za 40-45 hiljada dinara, raditi nocne smene itd...? vojska isto...
dok, su po meni prosvetni radnici sasvim korektno placeni. necemo o obrazovanju jer imamo u okolini mnoogoo fakultetski obrazovanih prijatelja, kumova i rodbine koji rade po 10,12 sati za manje od 50 000 din. doktorka u domu zdravlja radi za 60 000 (slucajno sam joj bas sinoc podigla platnu listu sa poda i slucajno videla cifru), moja drugarica magistar ekonomije radi za 50 000din, 12 sati dnevno...
cinjenica je da u Srbiji svi treba da budu vise placeni, ali da ne mesamo babe i zabe...
i znam da ce se sada prosvetni radnici naljutiti ali treba sagledati realno stanje...


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR



IZVORNA PORUKA: Maraj

Ovi " šetači " na ulici sa srednjom strucnom spremom imaju vecu platu nego ja sa visokom!

U poznatoj firmi žena ima vecu platu sa srednjom skolom od mene koja imam fakultet. A moja plata se svake godine se menja u, zavisnosti od norme 


IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR



IZVORNA PORUKA: Maraj

Ovi " šetači " na ulici sa srednjom strucnom spremom imaju vecu platu nego ja sa visokom!

U poznatoj firmi žena ima vecu platu sa srednjom skolom od mene koja imam fakultet. A moja plata se svake godine se menja u, zavisnosti od norme 


a sta radi ta zena? koje joj je radno vreme? odgovornost?
sada sam se bas zapalila user posted image .
evo, moj muz ima dva fakulteta i sjajnu platu. ali to podrazumeva da mogu da ga zovu u 2,3,4,5, ujutro, da kazu da treba da ode u firmu, i da ode, i ostane uvece do 20h. isto tako se podrazumeva da subotu, njegov neradni dan provede na poslu od 5:30 pa do 22h...
isto tako sse podrazumeva da je nasa uciteljica juce otisla iz skole u 12:30, i na pitanje u viber grupi koje je postavljeno u 17h ona odgovara da je to jako neumesno jer je ona zavrsila sa poslom i ima porodicu... a samo da naglasim da je poslednji cas provela u parku, puseci cigaru i ispijajuci kafu sa koleginicom dok su se deca igrala bez ikakvog nadzora.. bila sam u parku, videla...


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:01:11   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Nas mentalitet je problem, a samo jedna od mnogih posledica je jahanje iste ekipe preko 30 godina..

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Moram da se složim sa bubi, odgovornost se plaća, tj. treba da se dodatno plati ako već nije.


IZVORNA PORUKA: Rosita

Učitelji su u najboljem položaju od svih prosvetara. Najmanje stresno- najmirniji uzrast, najmanje problema, najviše vremena za dodatni rad- boravci, aktivnosti i td. Sa pubertetlijama je daleko teže. 


Čistačice u par javnih preduzeća imaju 50 h sigurno. Razne elektrane, toplane, eps...

IZVORNA PORUKA: Sanidej

Moja svekrva je bila uciteljica. Nema tih para koje mogu da plate taj trud, brigu, napor da se malene glavice nauce zivotu i svemu sto on nosi. Za to se covek mora roditi.



IZVORNA PORUKA: bubulence

Rosita, slazem se da je teze sa pubertetlijama, ali sta nastavnici i profesori rade? U svakoj skoli postoji zlostavljanje djaka, gde su ti profesori da to vide i sprece?

Plase se istih tih pubertetlija i sklanjaju se... Dok policajci to ne mogu da rade... Kao sto ne mogu da zazmure ni kada neko obija banku, kada krene na njih sa nozem, kada ih udari autom na putu... I onda raspravljamo o njihovim platama... 


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:02:18   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: pari

I meni bilo smesno ali nisam smela da se smejem 🙂 Jeste grozna situacija svuda sa platama...odnosno ima par firmi u kojima su jako dobre plate ali nazalost je vrlo nesigurno da li ces ostati u toj firmi...Ja sam bila u dobroj firmi sa jako dobrom platom i posle porodiljskog je moje radno mesto odjednom "nestalo"...Nazalost to samo u ovoj zemlji moze...Nisam jedina...

IZVORNA PORUKA: suzi kju

To sa platama je skakljiva tema, para nikad dosta, i svi smatramo da nismo dovoljno placeni, i sigurno i da jeste tako spram visokih cena, prevelikih racuna itd.


A sto se odgovornosti tice hmm, spram prosvetara tvrdim da zdravstveni radnici imaju veci odgovornost, u mom slučaju med sestra n aodeljenju za primenu hemioterapije, jer je to moje zanimanje. Ne bih zalazila u detalje, ali recimo samo priprema i primena citotoksicnih lekova, i učenje djaka, neuporediv posao,bar sto se tice narušavanja zdravlja. A jos koliko stavki bih mogla da da navedem. 
Kapa dole uvek za skolu, i fakultete. Teska je tema i veoma opsirna. 
Sustina je da plate nema ni danas! 

Jos povrh svega, ja sam trebala sada da dobijem jubilarnih nagradu za 10 god staza, i nekim cudom, dom zdravlja u kom sam radila 2009.nije uplatio ni upisao 6 mesecima staza. Izgorela sam od besa! A ocekivala sam te parice ovih dana, sada kosta do kraja godine, e zivote! 


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Rosi, najlakše i najlepše je raditi sa ti mlađim uzrastom ali eto, naš slučaj je takav da imamo isfrustriranu učiteljicu koja se ljuti na decu za svaki mogući "prekršaj", kažnjava ih tako što im ne dozvoljava da izađu na veliki odmor ili umesto fizičkog moraju da sede u učionici (umesto da ih izvede napolje pa im održi čas svet oko nas u prirodi itd). Već je postalo očigledno da joj Marko nije među omiljenima pa ga vrlo često kinji, ne veruje mu ni reč što kaže, on dođe kući snužden i tužan vrlo često.
Nastavnica nemačkog im samo pušta crtaće na nemačkom, ništa u svesci niti u knjizi nisu uradili već mesecima, jedva dve reči da zna na nemačkom.

Deca nam ništa ne uče tj način na koji uče je katastrofalan. Čisto bubanje, bez praktičnog rada, da ne pričam o nekom učenju o moralnim vrednostima, ili o tome kako da se snalaze u određenim stvarima. Dakle nešto što je zaista od krucijalnog značaja za njihovo odrastanje. Ne, ništa.

I onda čujem kako su amerikanci ili kanađani glupi. Da, važi. Ogromna je razlika između naše i njihove dece što recimo dokazuju i pisa testovi poslednjih godina. Uverila sam se u to. Srbija je u samom dnu. A sve to jer nam je obrazovni sistem zastareo i decu, koja upijaju sve u tome uzrastu do 7. ili 8. godine, ne usmeravaju na pravi način.


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:03:31   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Rosita



IZVORNA PORUKA: bubulence

Rosita, slazem se da je teze sa pubertetlijama, ali sta nastavnici i profesori rade? U svakoj skoli postoji zlostavljanje djaka, gde su ti profesori da to vide i sprece?

Plase se istih tih pubertetlija i sklanjaju se... Dok policajci to ne mogu da rade... Kao sto ne mogu da zazmure ni kada neko obija banku, kada krene na njih sa nozem, kada ih udari autom na putu... I onda raspravljamo o njihovim platama... 



Bubi, samo pročitaj pravilnike o postupanju u slučajevima nasilja u školi. Ono što su ovlašćenja prosvetnog radnika i policajca, kao i zaduženja, daleko se razlikuje. A tek što je nasilje nezgodan teren. To je odgovornost svih. Ja nisam poredila policajce i prosvetare, nego sam onako rekla da je teško sa pubertetlijama. 

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: suzi kju

Jos povrh svega, ja sam trebala sada da dobijem jubilarnih nagradu za 10 god staza, i nekim cudom, dom zdravlja u kom sam radila 2009.nije uplatio ni upisao 6 mesecima staza. Izgorela sam od besa! A ocekivala sam te parice ovih dana, sada kosta do kraja godine, e zivote! 


E pa strašno!!

IZVORNA PORUKA: bubulence

Rosi, razumela sam ja tebe, nego sam samo poredila tezinu posla.

Evo i ovo sto je suzi napisala. Ne mogu ta dva posla da se porede, na stranu da li je IV stepen obrazovanja ili VII... Anci, ti si vec jednom negde pisala da niste zadovoljni, to je bas strasno. Nasa uciteljica lepo radi sa decom, ali je placena vise nego sto im se posveti. Uostalom, njen posao i jeste da uci decu, ne vidim sada tu neku zrtvu. 

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:05:57   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR



IZVORNA PORUKA: Maraj

Ovi " šetači " na ulici sa srednjom strucnom spremom imaju vecu platu nego ja sa visokom!

U poznatoj firmi žena ima vecu platu sa srednjom skolom od mene koja imam fakultet. A moja plata se svake godine se menja u, zavisnosti od norme 


a sta radi ta zena? koje joj je radno vreme? odgovornost?
sada sam se bas zapalila user posted image .
evo, moj muz ima dva fakulteta i sjajnu platu. ali to podrazumeva da mogu da ga zovu u 2,3,4,5, ujutro, da kazu da treba da ode u firmu, i da ode, i ostane uvece do 20h. isto tako se podrazumeva da subotu, njegov neradni dan provede na poslu od 5:30 pa do 22h...
isto tako sse podrazumeva da je nasa uciteljica juce otisla iz skole u 12:30, i na pitanje u viber grupi koje je postavljeno u 17h ona odgovara da je to jako neumesno jer je ona zavrsila sa poslom i ima porodicu... a samo da naglasim da je poslednji cas provela u parku, puseci cigaru i ispijajuci kafu sa koleginicom dok su se deca igrala bez ikakvog nadzora.. bila sam u parku, videla...



Radi kao blagajnik. Radno vreme joj je od 8 do 3

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Svi su lose placeni. Moji roditelji imaju bolje penzije nego prosvetari a radili su sa srednjom strucnom spremom. 



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ovo postade najaktivnija tema za ime sveta. :) Ja povremeno svratim, nekako vise volim da zaobilazim sve sto ima konotaciju negativnosti. Elem, poredjenje profesija slicno je kao poredjenje tezine fakulteta. Nekome je nesto pretesko, nekome lako, a istina je negde izmedju i zavisi od konteksta i konkretne osobe. Sta je po vama ok plata? Ozbiljno pitam za iskustva, uvek je glupo diskutovati o tome javno sa nekim. Mene trenutno nervira sto je komsinica zvonila na vrata 8 PUTA. Ja sam bila u spavacici i krenula na tusiranje i nisam imala nameru da sedim sa njom dva sata. Mozda je ruzno sa moje strane sto sam se pravila da nisam kod kuce, ali znam da posle svakog njenog dolaska budem toliko izmorena i toliko me ubije u pojam da posle nisam ni za sta. I

IZVORNA PORUKA: bubulence

Ahaha Filadendronka meni vise niko ni ne zvoni jer znaju da ne otvaram 😂. Zaista. I deca su tako naucila. Nama kada se oglasi zvono mi ni najmanje ne reagujemo...

Ok plata... Pa... Npr mislim da je za jednu cetvoroclanu porodicu potrebno 2000e mesecno da bi ziveli opusteno. Tako da znaci, ok su mi 2 plate po 1000e 😁... Nema veze koje zanimanje je u pitanju, zakonom bih propisala da svaka porodica, mora da ima najmanje toliko primanje 😁. 

IZVORNA PORUKA: pari

Slazem se bubulence...minimum toliko 🙂

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Problemi u Srbiji
20.3.2019 9:07:27   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

I ja se slazem sa.cifrom od 2000e. Normalno bi bilo da jedna porodica ima toliko. Nazalost mnogi zive sa 5 puta manje. 


Nama primanja variraju. Mene to nervira. Ja kolko radim tolko zaradim. Znaci moja plata je varirajuca A o penzijo ne mislim. Necu je imati


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Bas mi je drago da sam vas nasmejala u ovoj temi. :) Da, tacno 8 puta je zvonila. Zna da sam u drugom stanju, pa ima li mozga da mozda spavam npr. Ljudi su cudo. Profesije bacamo u off, a za plate.... Ja izgleda moram da nadjem novi posao odmah nakon porodiljskog posto nam menjaju radno vreme i bice od 10 do 18h. Fizicki necu moci da uzmem decu posto se vrtic zatvara u isto vreme i nije mi humano da mi deca budu CEO dan tamo. Dakle posle 10 godina slede mi razgovori za posao i pitanja koju platu ocekujem. Najradije bih rekla “sto vise date manje se sramotite” :) Stvarno ne znam ni sta da trazim, ni sta da ocekujem.

IZVORNA PORUKA: Olga75

Kažite kome da se uvučem u booljager za te novce.
Ima ljudi koji žive sa 25000 i to ne jedno čeljade nego, al dobro
Idem ja da gledam šporete i to one jePtine

IZVORNA PORUKA: bubulence

Mnogo volim firmu u kojoj muz i ja radimo. Prvo, plate su ok i prijavljeni smo na celu platu. Drugo, pre svega se ceni rad i trud. To sto neko ima fakultet ne znaci da ce biti uspesan. Isto tako neko ko ima samo srednju skolu ne znaci da ne moze da napreduje, ako se trudi i zalaze, moze da bude daleko iznad nekoga skolovanijeg. Jer, da se razumemo, mnogi iz nase generacije nisu imali uslova da se skoluju, isto tako smo svedoci da fakuktet mogu da imaju mnogi koji sam fakultet nisu ni videli.Da, me neshvatite pogresno, skolovanje je bitno , mi to nasoj deci stalno ponavljamo, u nasem slucaju je siguacija takva da mm sa fakultetom ima 6x vecu platu od mene sa srednjom skolom. Ali nemojte potcenjivati one koji ga nemaju. ''ona sa srednjom je vise placena nego ja sa fakultetom'' zvuci uuzaaasno ruzno i zavidno


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

sta Vasa deca najvise vole ?
Gaga N

Sta Vasa deca najvise vole :

voce (41%)

povrce (14%)

slatkise (45%)


Ukupan broj glasova: 93

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here