|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
13.7.2010 4:35:29   
upgrade011
I ja se plasim da nije od klime... Nama u sobi gde bebac spava klima radi na 26-27 stepeni a nocu ukljucimo klimu u drugoj sobi na 24-25, zavisi koliko je napolju toplo.
Sad ima vec mesec ipo dana i i jos ima zapusen nosic sto je pocelo jos u porodilistu. I svakog dana, i posebno nocu ga slusam kako trubi i krklja i kao da se gusi. Stavljam mu fizioloski rastvor u ampulama pre svakog jela i nista... A iz nosa sam samo par puta izvadila male bele slince, nista za pumpicu, tako da vise ne zanam sta da radim. Na pregledu sa mesec dana su rekli da to nije nista ozbiljno i da nastavimo sa fizioloskim rastvorom ali sad me vec brine. Ne znam sta da probam....Sad sam ga nahranila i slusala kako krklja i ne mogu ni da spavam koliko sam se nasekirala...Sve mislim da zbog toga mozda i guta vazduh kad jede i pogorsava grceve.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Čime čistite nosić?
13.7.2010 8:54:49   
Anoniman
upgrade, ja moram ovde da se ukljucim.
kad je moja beba imala mesec i po sve je pocelo kao kod tebe...i isto mi je pedijatar rekao da je to normalno i da ne brinem.
ali se pogorsalo i otislo na usi.

opisi mi kako bebi cistis nos...
ako ubacis ampulu a iz druge nozdrve ne izadje nista, ne radis nista.

na ovoj temi negde na prethodnim stranama sam opisala kako nam je sestra opisala da cistimo nos. i pokazala.
jer tea je toliko bila zapusena da pumpicom nista nisam mogla dok nisam pocela da joj cistim nos spricem.
i dalje tvrdim da je to jedini moguci nacin.

bebu na desni bok
pun spric od 5ml u desnu nozdrvu
BUM - sve odjednom i u cugu, energicno
mora da izadje na drugu nozdrvu.
a onda sve isto na levu.
i posle 10 minuta, pumpicom samo malo povuces i izlaze.

(odgovor članu upgrade011)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Čime čistite nosić?
13.7.2010 23:39:17   
upgrade011
Ja koristim neke male ampule fizioloskog rastvora koje izgledaju kao male tubice. Patronazna mi je samo pokazala da strcnem u svaku nozdrvu i tako potrosim uvek po trecinu te tubice. On to ponekad uvuce i proguta a nekad iscuri samo napolje. Nisam ni znala da treba da izadje na drugu nozdrvu. Imam spric pa cu da isprobam tvoj metod. Imam i obe vrste pumpica (obicna i ona kojom ti ustima vuces) ali ih nisam koristila jer on i nema neke ozbiljne slince , tolike da zapuse po celu nozdrvu npr., ali su dovoljni da ne moze lepo da dise i da stalno krklja. Probacu da ih izvucem posle obicnom pumpicom. Javljam da li je uspelo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Čime čistite nosić?
14.7.2010 13:27:10   
Snelle
Upgrade, da nisu te ampulice Bebisol?
Meni ta pumpica koja se koristi tako što se ustima izvlači sadržaj iz bebinog nosa ima ogroman onaj deo koji se stavlja u bebin nosić, pa nisam htela da kupim.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Čime čistite nosić?
15.7.2010 14:14:32   
upgrade011
IZVORNA PORUKA: Snelle
Upgrade, da nisu te ampulice Bebisol?



Jesu. I bas su zgodne za upotrebu.


IZVORNA PORUKA: OTI
bebu na desni bok
pun spric od 5ml u desnu nozdrvu
BUM - sve odjednom i u cugu, energicno
mora da izadje na drugu nozdrvu.
a onda sve isto na levu.
i posle 10 minuta, pumpicom samo malo povuces i izlaze.


Ciscenje nosica po Otinom receptu je uspelo user posted image Nocas je vec bolje disao i spavao je mirno dve ture po 5 ipo sati. Za prvi put probali smo po 2,5 ml u svaku nozdrvu i bas je bilo veselo. Mi se spremili na plakanje, mm u pripravnosti sa cucom, ja sa spricom jurim nosic...strc...kad je krenulo kao iz gejzira iz obe nozdrve na sve strane (i zavrsilo uglavnom po mom licu user posted image )...Mi poceli da se smejemo a i bebac sa nama a obicno place kad mu sipam taj rastvor. Za prvi put je dobro proslo i sto je najvaznije deluje! Veceras stavljamo po 5ml. Pumpicu nisam probala. On i nema skroz zapusen nosic vec kao da mu je nesto stalno zaglavljeno skroz duboko i dobar deo je izasao sa rastvorom. Ponekad izduva malo ali te slince sto ga guse i ne mogu da vidim. Ne znam da li da ipak probam da ih povucem sa pumpicom?

< Poruku je uredio upgrade011 -- 15.7.2010 14:15:22 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Čime čistite nosić?
31.7.2010 14:38:03   
bojana87
jaoj čitam sve ove postove i kontam kako sam sve  isprobala i nista nam ne pomaze.
I bebi sol i marisol i svinjsku mast.
I pumpicu na vakum i pumpicu na usta i na usisivac...
Pomogne joj trenutno na pola sata i posle pola sata opet isto kao da nista nisam ni uradila.
Bila sam kod pedijatra vec 2 puta i kazu "nije to nista nastavi da sipas fizioloski i da aspiriras"
Pitala sam da li mogu da joj ociste nosic,ali kazu da je to posao majki a ne njihov.
Toliko jadna grklja da mi jako slabo i spava i jede vec 10 dana,a ja ne znam vise sta da radim
sad sam zakazala kod privatnog pedijatra u 6 pa cu da vidim sta ce mi reci i nadam se da ce joj bar malo ocistiti nosicuser posted image

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Čime čistite nosić?
31.7.2010 14:51:57   
Mishica 77
A što nisi probala ono što je OTI radila?
Evo i upgrade je probala i deluje. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Čime čistite nosić?
31.7.2010 14:56:22   
bojana87
probala ja draga i to i ne vredi user posted image
ne mogu da je gledam vise jadnu kako se muciuser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Čime čistite nosić?
1.8.2010 21:55:36   
goda
Ani sipam fiziološki u nos gotovo svak jutro oko 5h jer samo tada teško diše  i ima slinice. Pošto joj je nosić mali,bebinskiuser posted image user posted image ,zubima malo povučem vrh štapića za uši da se vata svuče oko 4-5 mm i taj deo stvim u nosić i okrenem u krug i istovremeno vadim štapić iz nosića. Tako joj izvadim sve slinice ,ratko kada je potrbno ponoviti postupak. Vatu sa štapića sam počela malo povalačiti zato što nema šanse da štapić priviri u nosić a kamoli zakači slinice,a ona ne može da jede. Sipam oko 2,5 ml fiziološkog u jednui toliko u drugu nozdrvu.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Čime čistite nosić?
2.8.2010 18:38:23   
Daca88
hm...kupila bebi sol i spric...misija ciscenje nosica nije uspelauser posted image
ja mu ubrizgam u nozdrvu taj fizioloski rastvor,ali mi ne izadje na drugu nozdrvu,kao sto treba da izadje,nego mu se jadnom slilo u grlo,pa mu se zagrcnulo,i poceo je da vristiuser posted image
posle sam ono sto sam mogla ocistila sa stapicem za usi,a one fike sto su mu dublje u nosicu nisam mogla,a bas mu to smeta,tesko dise,kada sisa nosic mu sav susti sssss

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Čime čistite nosić?
2.8.2010 20:59:51   
*Alexx*
Daco, moraš brzo i odjednom da mu ušpricaš u nos. Vrlo je moguće da ih je progutao, pošto slinci omekšaju od fiziološkog. Jesi li pun špric stavila? Probaj i onom pumpicom nakon što ušpricaš, možda ih vakuum pokupi.
A počeo je da vrišti zato što nije očekivao, pa se uplašio. Ništa strašno, već je on to zaboravio user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Čime čistite nosić?
2.8.2010 21:34:18   
choopa choops
daco kupi pumpicu za nos? user posted image

Mi smo cistili sa fizioloskom ili mojim mlijekom (isto nije izlazilo na drugu nozdrvu, sad ovo rpvi put citam user posted image ) i onda bi joj povukli sa pumpicom za nos. A kasnije smo uzeli onu sto ide na usisisivac user posted image Spas!!!user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Čime čistite nosić?
2.8.2010 21:40:22   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: choopa choops

daco kupi pumpicu za nos? user posted image

Mi smo cistili sa fizioloskom ili mojim mlijekom (isto nije izlazilo na drugu nozdrvu, sad ovo rpvi put citam user posted image ) i onda bi joj povukli sa pumpicom za nos. A kasnije smo uzeli onu sto ide na usisisivac user posted image Spas!!!user posted image





Nije ni Andreju izlazilo kad smo koristili špriceve od 2.5ml. Kad smo prešli na 5ml, izlazilo je svuda user posted image Ja tu pumpicu, koja ide na usisivač, nikad nisam koristila, ali kažu da je odlična.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Čime čistite nosić?
2.8.2010 21:50:55   
choopa choops
Da ja bi obicno iskoristila 5ml za obje nozdrve, pa mozda zato user posted image
A pumpica je super, samo mora da se smanji usisivac na najmanje (ako moze naravno) i onda se ona umiri radi tog zvuka i za sekund izvucemo user posted image A kad smo imali onu na usta imali smo muke dok je stisnemo, pa povuci, pa muz nema dobar "udah" user posted image pa se smjenjujemo...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 8:34:00   
Anck Su Nmaun
Nocas nije bilo spavanja,  zapusio joj se nosic pa nije mogla normalno da dise, a ja niiista od rekvizita za otpusavanje nemam jer nismo do sad imali tih problema

Jedva da smo odspavale od 4 jutros do 6 user posted image

Sad bas zvala apoteke , ima 5 vrsta tih pumpica, znaci na usisivac je najbolja

A sta kad joj se u sred noci nakupi pun nos, nije valjda da stalno palite uisivac???

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 8:44:24   
minnica
Mi imamo OVAJ i super je.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 21:56:20   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


A sta kad joj se u sred noci nakupi pun nos, nije valjda da stalno palite uisivac???



Kad smo imali samo nju, palili smo usisivac i nocu. (Ali oprez-vrlo lako moze da se desi da se dijete razbudi potpuno user posted image ). A sada kad ih je dvoje, preko noci koristim onaj stari sto ide na usta, kako ne bi probudila ono drugo.

Znaci mi imamo ovaj sto ide na usisivac
KLIK

i ovakav obican
KLIK


A postoji i ovaj  elektronski
KLIK



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 22:31:01   
Anoniman
jao i mi kuburimo s nosem.... user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 243
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 22:45:03   
Anoniman
Choopa, jel smem Maretu da čistim ovom za usisivač? Jel to ima veze sa uzrastom? Bacila sam kutiju, i ne znam dal je nešto pisalo. Naravno, njemu taj deo ne ulazi u nos, ali kontam možda uspem i ako samo naslonim na rupicu. Ovo sa ručnom pumicom nema smisla. On vrišti, ja izvadim minimalno.  

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 22:52:32   
choopa choops
Ja sam prvi put vadila Matiji nekoliko dana nakon sto smo dosli iz porodilista. A koliko vidim i mnoge druge mame jesu. ALI, neki dan me prepala prijateljica koja kaze da je njoj doktorica rekla da to nije za djecu mladju od 2god??? Inace ta doktorica je onako malo staromodna (a po mom misljenju nije ni dobar ljekar), pa ne znam koliko je mjerodavna informacija. Nisam dalje istrazivala user posted image , a Matiji i dalje izvlacim sa tim user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 5.11.2010 23:01:07 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 22:55:31   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Nocas nije bilo spavanja,  zapusio joj se nosic pa nije mogla normalno da dise, a ja niiista od rekvizita za otpusavanje nemam jer nismo do sad imali tih problema

Jedva da smo odspavale od 4 jutros do 6 user posted image

Sad bas zvala apoteke , ima 5 vrsta tih pumpica, znaci na usisivac je najbolja

A sta kad joj se u sred noci nakupi pun nos, nije valjda da stalno palite uisivac???



meni je i nocu bio ukljucen usisivacuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 22:57:00   
choopa choops
Evo sta nadjoh na ovome linku gore

Može li se nosni aspirator rabiti u slučaju dojenčadi? Da, naravno, poglavito ukoliko beba ne može disati kroz nos ili ukoliko je nos začepljen. Kako beba ne može disati kroz usta, također ne može/može sisati ili/niti spavati.





_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 23:03:24   
Anoniman
Ma, koristila sam ja sa Lukom, bio je definitivno mlađi od 2god. user posted image Imao je možda 6 meseci.

Marku je nekako blesavo zapušen nos. Krklja kad je budan. Dok spava uglavnom ne, počne ako ga muči i stomak usput, i dok sisa ne. Onda mi je dr rekla da kupim Physiomer  I da ga stavljam u nosić... U uputstvu piše da se to stisne i drži stisnuto 2-3 sec bebi u nosu... (zamisli kada stisneš Olynth spray, pa tako šprica 2-3 sec)... e pa ja to tako ne mogu. Špricnem malo, i gotovo. I onda mu vadim pumpicom. Videh da su slinci zeleni, pa sam se žalila dr, i dala nam je Gentokulin 3x na dan po kap, sad se zguslo... I dalje ne uspevam da izvadim. Hoće to proći samo od sebe uz kapi ako ne vadim?

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: Čime čistite nosić?
5.11.2010 23:29:52   
choopa choops
Pa ne znam...Meni je 'izdojeno mlijeko' majka za sve sprejeve user posted image Ja im nikad nisam sipala nista druga osim fizioloske (rijetko) i mlijeka. Sipam fino, ono omeksa, izvucem i mirna Bosna.
Ja stvarno slabo znam o tim lijekovima/sprejevima.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Čime čistite nosić?
6.11.2010 12:12:23   
Olga75
Ja sam koristila phyziomer ili marisoli posle toga aspirator , jeste da se bunila ali posle toga je mogla normalno da dise


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here