|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
6.5.2010 23:25:21   
buhla
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: buhla
jutros sam mu stavila moje mleko u nosic, vidim da zene pisu da pomaze, tako cu danas ceo dan, pa cu da vidim ima li efekta!



ajde mi molim te javi ovo za mleko...i ja sam danas pomislila da probam...nego se sve plasim da nece mleko da se zalepi??user posted image



danas sam mu 3 puta stavljala mleko u nosic i vec primecujem da mu je bolje...
isla sam na kraju i  u dz kod dr, jer mi se ponekad ucini kao da krci kad dise, pa sam se uplasila da mu se ne spusti na pluca a i ima i stafilokoke u nosu. dr ga je pregledala, sve je ok, grlo dobro, pluca ok cak i tad je dobro disao... a za ove bakterije mi je rekla da se one nalaze u nosu i da je normalno da ih ima, naravno u maloj kolicini. a koliko sam bila sludjena, jer smo skoro sat vremena proveli u dz i to na bolesnoj strani, zaboravila da pitam za pupak... zakazala mi za sledeci petak prvi pregled (merenje i ostalo sve sta ide)


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 8:07:49   
Jeca*
a to ste radili i bris nosa, pretpostavljam?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 10:00:11   
buhla
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

a to ste radili i bris nosa, pretpostavljam?


radila mu bris grla i nosa, jer sam ja imala stafilokoke na dojkama (dobih ih svuda u bolnici), a posto je sikio htela sam da proverim da ih nije i on dobio (mada mi rece patronazna da je i on mogao u bolnici da ih dobije).
nocas mu se opet malo zapusio nosic, pa sam stavljala mleko.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 11:08:08   
Anoniman
mi danas idemo kod DR kad mi muz dodje...

buhla a koliko mleka stavis unutra?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 11:20:49   
jelena038
oti, prsnes malo, ne mozes da preteras, ne brini, iscurice visak. isto prsnes i u oci kad ima one krmeljcice, kad se zalepe oke...

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 11:51:06   
Anoniman
sad cu i to da probam a popodne kod DR...ovo vise nema smisla...

mleko mogu spricem je l da??

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 11:52:47   
jelena038
prsnes iz dojke, oti, slobodno, to je najbolje jer je temperatura prijatna, vec u spricu se ohladi. pokusaj, obrisaces joj lice, dok je dojis, samo malo pomeris i spricnes.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 17:59:14   
Anoniman
danas smo bili kod DR...tei nije nista..nema nista na plucima,grlo OK...samo taj nos...

e sad da vam ispricam...
odveli nas da sestra ispere tei nos...

sad cu da vam kazem KAKO TREBA DA IZGLEDA ISPIRANJE FIZIOLOSKIM...
- CEO SPRIC - 5ml fizioloskog za jednu nozdrvu
beba se stavi na podlogu (sa strane da lezi na boku)..ako lezi na levom boku spricate u levu nozdrvu - ceo spric, svih 5ml odjednom...kad sipate u levu iz desne cure slinci
a onda druga strana isto...tako je uradila dva puta sto znaci dva cela sprica u jednu nozdrvu

tea je vristala sve vreme , zacenjivala se ali je ispalo toliko slina da ne biste verovale...sve joj je ocistila..

a ne kao ja..ja bojazljivo trecinu sprica ...



(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 19:05:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

ceo spric, svih 5ml odjednom...





A kojom brzinom se to ubrizgava? Jel potreban kao neki jači mlaz, ili je samo fora u količini?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 19:30:18   
jelena038
srce malo! ali sad joj je lakše... i vuci pumpicom onom slobodno, sad. sad kad joj je cist nosic, lakse ce da povuče, ali je prevari da ne vidi, jer će možda da se otima, ako je ovo istraumirali. srkne se to na brzinu, niti je boli, niti moraš da joj guraš unutra. moje dete se kezilo na to. okačila sam sliku gore, na tu pumpicu mislim, najprostiju i najjeftiniju.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 19:33:35   
jelena038
Taša, super pitanje,user posted image i mene zanima, možda u životu budem u (ne)prilici da to izvedem...

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 19:37:49   
Anoniman
fora je i u kolicini a boga mi i u brzini..sve odjednom ...stisnes i gotovo...odmah do kraja.
jedino tako na drugu nozdrvu izadje sve...

evo je spava satima...nema budjenja u agoniji..

mi planiramo jos jednom veceras da joj...

jelena, i tea se smeje na pumpicu ponekad ali ovih dana je toliko nervozna zbog tog nosa..

Znaci, ceo spric i odjednom...BUM! i gotovo..place tri minuta  a posle milina...

tei je na drugu nozdrvu izasla lavina slina..samo je jurnulo napolje...

jao..veca je trauma za mene nego za nju, cini mi se.

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 19:46:02   
jelena038
hoces uspeti sama? treba lavovsko srce za to... svaka ti cast! ja sve izdrzim, pa posle placem, kad prodje... a mm place sa njim, i ne moze nekad ni da ga drzi, dok su takve stvari u pitanju.
dok ne postanes majka  nikad ne znas koliko si hrabar!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 19:48:31   
Anoniman
ja nisam smela da gledam a sestra kaze: "Majka morate da gledate..bolje da place tri minuta nego ceo dan"

Mm ce to da joj uradi, ja ne mogu..stvarno ne mogu...

jaooj...grozno izgleda...grozno...sve lipti iz nozdrve a plava od plakanja

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 19:52:22   
jelena038
ma sad ce biti manje, videces, moyda i nece toliko plakati... drzi se, bice sve dobro! nosic je mali problem, kakvih sve problema deca imaju. samo nek ona lepo spava, od toga se raste...

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 20:27:44   
buhla
ja imam ovaj bebisol rastvor u ampulama i jedna ampula ima 5ml, heh a ja jednu danima koristila! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 20:32:17   
jelena038
pa tolki pedijatri, niko da nas nauci!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 20:40:57   
Jeca*
Vi se često ljutite na nas moderatore, ali ja moram da apelujem na vas da čitate teme od početka, pogotovo kada je nešto ovako važno i u trenutku vas zaista interesuje. Nije dovoljno samo postaviti pitanje na 10-oj strani, npr, neke teme. Nego pročitajte tu temu prvo od početka. Ovo o čemu vi pišete i što je sad otkriće, bar tako izgleda, je opisivano detaljno na strani 2 ove teme. Nemojte se ljutiti na mene, zaista ovo pišem iz dobre namere, jer nekad nam je pravi savet tu!

< Poruku je uredio Jeca RR -- 7.5.2010 20:41:21 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 20:47:43   
jelena038
ma jeco, ja ne verujem da bi oti to probala da joj sestra nije pokazala.. a koliko znam, dugo je na forumu, verovatno je to jos davno procitala.. a ja nisam citala temu ispocetka, a da mi je trebala, bih, majke mi, evo recimo, znake trudnoce napamet znam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 21:11:36   
micketta
IZVORNA PORUKA: buhla

ja imam ovaj bebisol rastvor u ampulama i jedna ampula ima 5ml, heh a ja jednu danima koristila! 


buhla, meni su svi rekli da jedna ta ampula moze da se koristi samo 24 h po otvaranju


_____________________________

zna baba

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 21:12:32   
micketta
IZVORNA PORUKA: OTI

ako lezi na levom boku spricate u levu nozdrvu



kako bre ovo? user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 21:21:14   
buhla
IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: buhla

ja imam ovaj bebisol rastvor u ampulama i jedna ampula ima 5ml, heh a ja jednu danima koristila! 


buhla, meni su svi rekli da jedna ta ampula moze da se koristi samo 24 h po otvaranju



a meni 15 dana! user posted image
i jos mi patronazna pokazala kako da mu stavljam, i to je stavila cetvrtinu u jednu nozdrvu!!!!

< Poruku je uredio buhla -- 7.5.2010 21:23:07 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Čime čistite nosić?
7.5.2010 21:25:42   
micketta
15 dana!? user posted image
pitaj i u apoteci, za svaki slucaj, kad budes kupovala. meni je bas svaka drugarica, koja ima dete, a i sama patronazna, rekla za tih 24 h.
mada, meni rece da kanem 2, 3 kapi samo. user posted image a tebi tvoja?

izmena: aha, sad vidim da si izmenila/dodala post...
jbg, svaka patronazna, izgleda, vodi svoju politiku user posted image


< Poruku je uredio micketta -- 7.5.2010 21:26:37 >


_____________________________

zna baba

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Čime čistite nosić?
8.5.2010 5:00:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

ja imam ovaj bebisol rastvor u ampulama i jedna ampula ima 5ml, heh a ja jednu danima koristila! 


IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: OTI

ako lezi na levom boku spricate u levu nozdrvu



kako bre ovo?




Jeco, u pravu si mada sam ja zaista citala od pocetka...jer sam u agoniji...i sve sam radila kako sam citala i kako je meni patronazna rekla (cetvrtina u nozdrvu) ali to nije pomagalo...
CELA AMPULA SPRICEM (samo spric moze tako odjednom da istisne sve) - to zaista ocisti sve...Sinoc je mm ponovo to uradio...ne verujete sta izadje iz nosa...Vristi tea ali se posle smiri...

Buhla, uzalud ti je to...tako sam ja...malo po malo pa se jos plasim...i tei nisam pomogla...Mora cela ampula da se ugura i to pod pritiskom sprica- jako i odjednom...LIPTI iz nje onda...

Micketta, DA! Beba na levi bok -  u levu nozdrvu sipas...

I ja sam sipala u desnu kad je na levom boku i nista...
mada je moja patronazna rekla da radim ovako kako su mi pokazali juce u DZ.
poenta je imati herca to uraditi..mnogo je grozno ali mora tako...traje dve sekunde po nozdrvi ali ima efekta..ali stvarno je tesko jer beba place...minut uzasa!!!

Buhla, i ja znam da ona ampula ne moze dugo da stoji...jedan dan i to je to...

E sad moje pitanje
bili kod lekara (lekar rekao da je beba sasvim zdrava)
DOKLE OVE SLINE ONDA??
evo malopre se probudila i davi se u slinama opet;..
KAD CE BRE TO DA STANE ako je vec zdrava?????

Zivota mi, ne znam koliko cemo dugo moci ovako...Nocu je najgore jer se budi gladna, place a nos...uzas.

DOKLE zna li neko???


< Poruku je uredio OTI -- 8.5.2010 5:01:47 >

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Čime čistite nosić?
8.5.2010 7:41:32   
buhla
oti, dr ti je rekla da je tea zdrava, jer te slinice nisu od prehlada, nego se tako organizam cisti i to moze da potraje i do 3-4 meseca (rekla mi patronazna)- mada ja sve sad uzimam sa rezervom ono sto mi patronazna rekla!



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

voda i beba
eni26

sa koliko meseci ste uveli vodu vasim bebama?

0-1 (71%)

2-3 (7%)

4-5 (12%)

6-7 (9%)

8-9 (0%)

10-12 (1%)


Ukupan broj glasova: 115

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here