|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
7.12.2015 17:31:52   
bojana92
Kupili smo noska,jedan kraj se stavi u usisivac a drugi se stavi ispod nozdrve.Super izvlaci,a beba mnogo lakse dise.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Čime čistite nosić?
14.12.2015 11:13:47   
jess021
Kupila sam onaj aspirator za usisivac i uopste nisam zadovoljna, to jako slabo vuce, vise sam izvlacila sa onim sto ja stavim u usta. Bas bzvz.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Čime čistite nosić?
14.12.2015 11:27:09   
amelia
Ja cistim sa onom pumpicom sto ide na usta. Sipam mu fizioloski rastvor i odmah nakon toga povucem i posle toga bebac dobro dise jest da se vrpolji place nece da mu diram nosic ali ga uhvatim rukama da nema gde da beziuser posted image


_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Čime čistite nosić?
14.12.2015 21:45:09   
dijana1*
Jess ne znam koji si kupila. Moj je cini mi se Nosi ima slonce na kutiji i stvarno sve izvuce.
U jednu nozdrvu stavis pumpicu a drugu zacepis, jel tako radis?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Čime čistite nosić?
14.12.2015 22:48:50   
bebilule
Ja sam danas super izvukla sa onim gdje ja glumim usisivac user posted image . Prije sipalq fizioloski. Ali ne zacepljam drugu nozdrvu. Probala sam i tako, efikasnije jeste, ali mi nekako agresivnije. Utripovala sam da cu mu zeznuti sinuse tako...ne znam idakle mi ta ideja user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Čime čistite nosić?
14.12.2015 23:15:28   
dddaca
I ja mislim da ne treba zapusavati jednu nozdrvu dok iz druge izvlacis. Isto i kad joj brisem nosic. Jos je mala, ne zna da izduva, ali kad kine ili iscure slinice brisem blagim pritiskom jednu po jednu nozdrvu.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Čime čistite nosić?
15.12.2015 8:05:18   
tekilica
Nasa pumpica nista ne valja, ali kada detetu vec brisete nos, a zna samo da izduva nosic, ne sme obe nozdrve istovremeno.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Čime čistite nosić?
15.12.2015 10:22:02   
jess021

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Jess ne znam koji si kupila. Moj je cini mi se Nosi ima slonce na kutiji i stvarno sve izvuce.
U jednu nozdrvu stavis pumpicu a drugu zacepis, jel tako radis?

Dijo, nije taj, ovaj ima neku decicu na slici. Prbala sam i da zapusim i bez, bolje sam izvlacila sa onim sto ide na usta. Ovaj pokupi samo fizioloski.
A sad me zove kuma i pricamo o tome i ona kze da joj je pedijatar, svojevremeno, rekao da na malim bebama ni slucajno ne koristiti taj na usisivac zbog bubnih opniuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Čime čistite nosić?
15.12.2015 10:28:02   
Maraj
Ja sam kupila taj sto se stavlja u usta pa mi izvlacimo. Pitala sam prijateljice koje imaju decu rekle su mi da taj najbolje izvlaci. Za sad nam nije trebao al sam ga kupila.
Nisam znala da se prvo sipa fizioloski pa onda pumpica.
L kad je imao par dana patronazna mi rekla samo fizioloski se prsne u nozdrvu i beba se okrene na stomak da on sam izbaci. Stvarno je i izbacivao tako. Mozda kad su veci ili slinaviji treba i pumpica ..otkud znam...uglavnom ja je kupila

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Čime čistite nosić?
15.12.2015 13:47:08   
adulence
I nas pedijatar je protiv pumpica zbog sinusa,naravno koristiti ali po malo i nista agresivno,mi prvo fizioloski,pa pumpicu onu koja ide u usta...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Čime čistite nosić?
1.1.2016 22:56:24   
jess021
L je opet zapusne nosic, bas krci. Danas sam par puta cistila fizoloskim i aspiratorom na usisivac, ali nekako i dalje mislim da ne izvucem dovoljnouser posted image
A ona je presmesna dok to radim, samo vrti glavicom i smeje se, ne mogu nosic da joj potrefim.user posted image
Da li bi smela da je inhaliram samo fizoioloskim?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 11:12:51   
vikiveki
Jess i ja kao i ti,prvo pokušavam sa fiziološkim rastvorom da očistim nosić a onda prelazim na pumpicu ali ne tu sa usisivačem već onu koja ide na usta...ako to ne uspe onda ukapavam kapi za nos,najčešće Adrianol za decu.Inhaliram ih ako kašlju, a do sada nisam inhalirala samo sa fiziološkim ,obično ih inhaliram i sa fiziološkim i Berodualom
Naravno kod tebe je u pitanju mala beba pa nisam sigurna koliko sam ti ja od pomoći,ne sećam se tačno šta sam mojima u tom periodu davala kada im e bio zapušen nosić,ali mislim da sam im čistila fiziološkim rastvorom i pumpicom

< Poruku je uredio vikiveki -- 2.1.2016 11:16:36 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 11:26:58   
jess021
Viki, hvala draga!
Ma mislim da nam fizioloski+pumpica ne pomogne dovoljno. Vidim da joj se sve sliva niz grlo, a ne znam da li smem da je inhaliram, ne bi ukljucivala nista sem fizioloskog.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 11:53:03   
choopa choops
Jess jednom je meni dr rekla, laički ću objasnit, kao ne treba inhalirati "napamet", tj da može da joj bude dobro od te inhalacije, a opet mogu na taj način da se otvore bronhiji i da samim tim taj prolaz bude otvoren i za buser posted image akterije. Nisam pametna, evo i I sada nos začepljen.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 11:58:41   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jess021

Viki, hvala draga!
Ma mislim da nam fizioloski+pumpica ne pomogne dovoljno. Vidim da joj se sve sliva niz grlo, a ne znam da li smem da je inhaliram, ne bi ukljucivala nista sem fizioloskog.

To što joj se sliva će povratiti. Ako imaš inhalator, probaj jednom pa ćeš videti, ako joj paše i ako joj se otčepi nosić - pozovi halo bebu pa se dodatno i sa njima posavetuj. Ali u inhalator ništa osim fiziološkog.
Inače Luki non stop curi sad nos (povezujem samo sa zubima, mada smo svi u kući slinavi i nikakvi, on je još najbolji) - špric i pupmica na usta (često je dovoljan samo špric). Inhalator mu do sad još nisam uključivala.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 12:06:16   
vonavoj
jess,podigni joj uzglavlje,ispod duseka stavi neki jastuk,da dobijes 30stepeni.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 12:26:09   
bebilule
I mi jos vodimo borbu. Ja isto fizioloski.plus pumpica. Imam osjecaj da se samo varakamo ali ne rjesavamo problem u potpunosti. Ovo sa uzglavljem mi je jos neko rekao a ja nikako da poslusam. Odoh odmah da podignem dusek i ovu dekicu na kojij lezi u dnevnom boravku. Cini mi se da bih bolje izvukla da zacepim jednu nozdrvu, pokusala sam, ali mi frka radi sinusa, nekako bas agresivno djeluje.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 12:44:53   
dddaca
Mi smo koristile Phisiomer (valjda sam ispravno napisala) hipertonicni rastvor. Njega mogu da koriste i bebe preko mesec dana starosti. Bitno je da bude hiper, a ne izotonicni, jer hipertonicni kako nam je dr objasnila otpusava nosic. Posle njega pumpica. Mi imamo onu sto jedan kraj ide u usta

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 14:39:57   
ivaMark
jess, koliko stavljas fizioloskog?

slobodno joj sipaj po 10ml u svaku nozdrvu...

pisala sam, mislim na ovj temi pre par meseci kako su nama savetovali na pulmologiji. dotada sam im cistila sa po 2ml, bilo mi je kao zao da im trpam po vise. ili sam pisala u temi: zapusen nosic

< Poruku je uredio ivaMark -- 2.1.2016 14:46:31 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 20:24:00   
bebilule
10 ml?! Pa ja stavljam maksimalno 1 ml u svaku nozdrvu.
Nego, ja nadjoh u kuci zaboravljeni zepterov procistac i jonizator vazduha. Neki air therapy ion. I ukljucim ga danas. Eno M spava vise od tri sata, valjda misli da je na planini user posted image . Vazduh u sobi je divan, nekako cist i svjez ali mi pade na pemet smijem li ja ovo koristiti sa makom bebom. Citala sam na njihovoj stranici, pise da unistava i neku bakteriju legionelu koja je posebno opaana za bebe...sto bi znacilo valjda da smijem. Otkud znam vise, svega se plasim!

< Poruku je uredio bebilule -- 2.1.2016 20:29:08 >

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 21:24:04   
jess021
Bebilule, nek si ti naslauser posted image
I ja stavljam po 1ml u svaku nozdrvu, a smemo da se inhaliramo sa 2ml fizioloskog.
Von, za dusek mi danas rece Bebilule i ja zaboravih, a evo je vec u kreveticu spava. Nocas cu kad je budem dojila.
Hvala vam svima na savetimauser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 2.1.2016 21:25:29 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 22:09:21   
ivaMark
Da, po 10ml.. u jednu, pa 10ml u drugu. 1ml ce samo da ovlazi unutrasnjost. I meni se cinilo mnogo, Luka je imao 3.5 mes kada su mi to rekli da tako radim, kadsam videla onaj spric da je sestra spremila kad nisam pala na d... ali verujte da radi svoje. Stavite po 5ml ako vas je strah ili dok ne udjete u stos.

E da... iotpusen je nos kada u jednu sipate fizioloski a izlazi na drugoj.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Čime čistite nosić?
2.1.2016 22:32:34   
Mala Elena
Setite se u bolnici kako su sestre uspricavale po pun spric..meni se to cinilo mucno a opet delovalo je... ja je sada inhaliram fizioloskim i berodualom..on valjda siri bronhije kako bi izbacila sekret ali tesko to uspeva kod male dece...
Neko je spomenuo da se podigne uzglavlje, kod nas to ne pali...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 11:14:59   
Sanjalicaaa
10ml je bas dosta. A kako vi stavljate, brzo istisnete u nosic, ili polako?
ME, nama je dr rekla da ne koristimo berudual na svoju ruku dok ga neko ne poslusa. A uzglavlje mu obavezno podignem kad ovako zaslinavi. Nama pomaze

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 11:33:07   
jess021
Ja cu bas danas pitati dr za to ciscenje nosa fizioloskim. Ja stavim 2 ml i to za obe nozdrve i brzo istisnem. Nekad odradi posao, nekad ne. I ja sam podigla dusek, ali i dalje nam je zapusen nos.
Ni ja ne bi koristila Berodual bez lekara, koliko znam on se koristi kad je u pitanju spazam bronhija ili sl, a ne kad je samo zapusen nos.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here