|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 11:55:34   
Sanjalicaaa
da Jess, i nama je isto rekla dr za berodual. Napisi sta ti je rekla za fizioloski. Ja ludim, zovem dom zdravlja da vidim kad radi njegova dr na ORL i ne javljaju mi se celo jutro.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 14:41:03   
ivaMark
10ml je bas dosta. A kako vi stavljate, brzo istisnete u nosic, ili polako?


Sanjalice, ovo sam i ja mislila kada je J bila beba i kad sam ovde citala da sipaju po 5ml u svaku nozdrvu, tacno se secam i ko je pisao Jole82, jos ja komentarisem mami....jaaaooo, pa ovo je mnogooo, kako ih nije zao user posted image a kada je sestra na pulmologiji donela spric od 20ml user posted image a Luka malen, muci se, ne moze da sisa....pa krk u jednu, pa u druguu, pa jos malo u jednu i ocisti ona njemu nos. Prva dva puta mi je bilo strasno da gledam, posle sam ih sama zvala cim se zapusi. Bas sam ih pitala zasto toliko, kazu nista ne moze da im steti a pomaze i te kako. Onda sam shvatila da ja nisam do tada znala kako se cisti nos. Sada sto je L imao drugi problem sa nosicem: pneumokok, pa zapuseno srednje uvo je druga prica, jer i zbog toga nije mogao da dise kako treba, to je druga tema, a zasto vi idete kod ORL?

Brzina kojom se stavlja, paaa, nije ono brzo kao da prskas nekoga a nije ni sporo kao kada se daju inekcije, nesto izmedju, i ne stavis sve odjednom, sipas pa pumpica pa sipas pa pumpica, i onda kada u jednu sipas a na drugu izlazi nos je cist.

Eto, ubih je objasnjavajuci... Bas sam dosadna user posted image

< Poruku je uredio ivaMark -- 4.1.2016 14:43:44 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 14:50:14   
Figaro88
Nama je elektricna pumpica bila spas.I dalje je koristimo.Ima razlicite nastavke za vrh pa moze i za bebice i za decu.Isto kao i Iva zapusim prstom jednu nozdrvu,sipam spric fizioloakog,sacekamo,pa u drugu i onda izduva nos.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 15:01:57   
ivaMark
figaro, ako na mene mislis...ja ne zapusavam nozdrvu.

npr, spricam u desnu a iz leve treba da izadje fizioloski.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 15:28:42   
Figaro88
Mislila sam istu kolicinu i istom brzinom user posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 16:28:37   
dddaca

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Brzina kojom se stavlja, paaa, nije ono brzo kao da prskas nekoga a nije ni sporo kao kada se daju inekcije, nesto izmedju, i ne stavis sve odjednom, sipas pa pumpica pa sipas pa pumpica, i onda kada u jednu sipas a na drugu izlazi nos je cist.

Eto, ubih je objasnjavajuci... Bas sam dosadna user posted image


Nisi dosadna, to nas sve zanima. Eto, ja sam shvatila da treba brzo da se strcne i zato sam i mislila da je 20 ml mnogo. I da, mislila sam da treba sve odjednom. Hvala sto si nam objasnila. Jos samo da neko napise pomocu kog trika da beba ostane misrna dok se spric i pumpica priblizavaju nosu user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 18:18:07   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: ivaMark

10ml je bas dosta. A kako vi stavljate, brzo istisnete u nosic, ili polako?


Sanjalice, ovo sam i ja mislila kada je J bila beba i kad sam ovde citala da sipaju po 5ml u svaku nozdrvu, tacno se secam i ko je pisao Jole82, jos ja komentarisem mami....jaaaooo, pa ovo je mnogooo, kako ih nije zao user posted image a kada je sestra na pulmologiji donela spric od 20ml user posted image a Luka malen, muci se, ne moze da sisa....pa krk u jednu, pa u druguu, pa jos malo u jednu i ocisti ona njemu nos. Prva dva puta mi je bilo strasno da gledam, posle sam ih sama zvala cim se zapusi. Bas sam ih pitala zasto toliko, kazu nista ne moze da im steti a pomaze i te kako. Onda sam shvatila da ja nisam do tada znala kako se cisti nos. Sada sto je L imao drugi problem sa nosicem: pneumokok, pa zapuseno srednje uvo je druga prica, jer i zbog toga nije mogao da dise kako treba, to je druga tema, a zasto vi idete kod ORL?

Brzina kojom se stavlja, paaa, nije ono brzo kao da prskas nekoga a nije ni sporo kao kada se daju inekcije, nesto izmedju, i ne stavis sve odjednom, sipas pa pumpica pa sipas pa pumpica, i onda kada u jednu sipas a na drugu izlazi nos je cist.

Eto, ubih je objasnjavajuci... Bas sam dosadna user posted image


Hvala ti, sad mi je vec jasnije. Mi muku mucimo sa upalom uha kod starijeg. Evo dve nedelje. Nije pio sirup, gadio se, a nisu mu prepisali injekcije, kao jos malo pa proslo. Medjutim, evo par dana kaze on meni da ga boli uvo. Sad, on je jos mali, sto sta jos ne prica, a kaze da ga boli uvo. Ne znam koliko mu vrevoti. Ne boli ga na dodir, nema temperaturu, ali malo malo pa cacka uvo. Otisao je sad mm sa njim kod lekara. Jedva sam ih dobila.

A ciscenje nosica mi treba za mladjeg. Izgleda da je nesto pokupio od bate. Krci mu nos. Malopre kao da se davi, nesto guta, a nije bljucnuo. Ne znam da nije sekret iz nosa mozda mu se spusta.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Čime čistite nosić?
4.1.2016 18:49:45   
jess021
Evo ja sam sad pitala dr.
Ona kaze beba se okrene na bok, 2ml je sasvim dovoljno, strcne se i saceka par sekundi i onda drugi bok.
Rekla je da je Phisiomer prakticniji zbog onog mekog nastavka, ali kosta nesto vise od 1000din.
Sa physiomerom je celu umijem kad joj prsnem.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 17:07:59   
jess021
Opet ja u ovoj temiuser posted image
Specijalista ORL nam je danas rekla da se bebin nosic cisti na sledeci nacin:
Beba se drzi u uspravnom polozaju, u obe nozdrve se prsne Physiomer ili fizioloski, ali sa spricem da bude pod pritiskom i tek nakon 15-20 min se koristi aspirator. U suprotnom, ako odmah koristimo aspirator, izvucemo samo fizioloski. Ja sam primetila da Lenki bude pun nosic, sipam joj fizioloski na boku, ukljucim aspirator i nista ne izvucem, samo se iznerviram jer je za 10min opet maltretiram.
Kaze da je aspirator za usisivac potpuno bezbedan.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 17:11:53   
Maraj
O napravise visu matematiku.... pa kako uspravno , zar nece iscureti sve odmah? Meni isto patronazna rekla -na boku.... pojima ona nema , odma sam znala cim sam je videla

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 17:22:04   
jess021
Pa sa Physiomerom koji je u spreju kaze da nece jer pod pritiskom ode skroz gore u nosic.
Meni se par puta desilo da L bljucne nakon ciscenja nosica jer joj se sav taj fizioloski slijeu grlo.
I nama je pedijatar rekla na bok, kontam ova je specijalista pa valjda bolje zna.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 17:51:36   
IvanaSK RR
Mi smo uvek stavljali bebu na stomak, fiziološki na spric, i onda izvucem pumpicom koja ide sa druge strane meni u usta.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 18:43:38   
dijana1*
Jess pedijatri i specijalisti su uvek u kontri.
I meni su pre 5 godina pokazali da se dete stavlja na bok a skoro mi ORL rece de dete treba da bude u uspravnom polozaju.
Vuku i Kosti trenutno stavljam u uspravnom polozaju a bebi na bok jer sam cesto sama pa ne znam ni kako bi mu stavila drugacije. A pumpicu ne koristim idma posle fizioloskog uvek sacekam malo i lepo mu izvucem slince.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 18:50:52   
jess021
Dijo, i ja sam to skontala. Koga vise slusati to je pitanje.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 18:56:54   
bebilule
Evo ja sad obavila ovako kako je jess opisala. Ali opet nisam nesto slinaca izvukla. Kad sam ubrizgala fizioloski prvo nista nekoliko sekundi i samo procuri na drugu stranu. Doduse, odmah je tad bilo nesto slina. M je bio malo bolje kako koristim onaj jonizator i preciscivac vazduha. Jutros je poceo jace krkljati.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 20:54:54   
Valerie
nama je pedijatar rekao da - kada nije bas zapusen nego skripi, svira kroz nos, samo sipam fizioloski, ja sam bebisol i da ne izvlacim, vec da ona to proguta. kaze da se vise sekreta pravi sto se vise izvlaci...
i meni ne bude ni na boku, vec se vrplji, sipam po malko, mozda 1/10 te ampulice

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 21:08:09   
amdn
mi smo veliki ali ja mu nalijem fizioloskog iz sprica po 3ml u svaku nozdrvu. lepo se iscisti ali smo stalno slinavi, ubi me vrtic, nikako da stekne neki imunitet user posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Čime čistite nosić?
11.1.2016 21:43:08   
bebilule
Al je veceras nervozao.posle ciscenja! Jedva ga je kupanje smirilo. Iskreno, mislim da je odvratan osjecaj kada ti ubrizgaju spric fizioloskog u nos. Odlucila sam da cu to uraditi i sebi sutra, cisto da znam kroz sta mi dijete prolazinuser posted image

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 9:14:14   
Maraj
Jess i bolje sto povrati. Mislim da je organizam tako "savrsen" da sam izbaci ono cemu tu nije mesto. Deca povraćanjem izbace te slince kad ne znaju nikako drugacije.

Ja nisam kupovala nista da imam u kuci za ciscenje nosica. Imam sami one male plasticne ampule fizioloskog. Jer vi to spric napunite sa rastvorim pa spricem cistite nosic?

Bebilule , jesi li probala? Kako je? user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 9:32:33   
cockic
ja fizioloski nisam nikad koristila deci samo fiziomer ampule posle fiziomer sprej.sve dok sad nije izasao sinomarin isto je kao fiziomer morska voda,a ne obican fizioloski.samo su fiziomer i sinomarin morska voda preciscena sa mineralima,a bebisol ampule fizioloski rastvor.tako da su ova dva po meni najbolja za decu.sad je ovaj sinomarin jaci od fiziomera i on ne bi smeo u oci dok fiziomer sme.i kad je dete prehladjeno ampule su bolje moji izruce celu u obe nozdrve lezeci ili stojeci samo zabace glavu jer su veci,a za manje bebe iz vise puta u roku od 24h bi trebala da se iskoristi ampulica.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 9:36:53   
cockic
i da za ceru sam kupila aspirator na baterije.i ok je izvlacio iz nosica.a za sina kad je bio beba sam imala chicco onaj sa crevcetom sto mama izvlaci.i on je bio ok.samo cena tog chicco jos malo dodas za taj na baterije.mislim da sam taj na baterije platila oko 3500din sad vec odavno pre 4 godine.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 10:04:05   
Trcosava
Jess, kako će recimo mama sama da drži bebu u sprica u nos? I Ani i Luki sam na boku. Luki izlete slinci odmah. Spricnem i odmah na stomak. On se smeje kad vidi špriceve. Niti se nešto ne buni na špric, ali zato jedno vreme je šizeo od aspiratora. Zato je Ana kad vidi špriceve u dreku, majko, da je neko video kako je držim zvao bi socijalnouser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 10:21:12   
jess021
Pa Trco znam da ne moze kad si sam, rekla mi je neka tata drzi.
I nemoj odmah da vices na mene, nisam ja to izmislilauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 13:44:05   
bebilule
Ma kako ne moze, vidite da moze i to pola litra odmah!

Ludi kinezi


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 17:39:42   
Maraj
Jao bebilule meni ovo strasno izgleda ....zar se tako čisti... ova mama je skroz luda ...pa sto ovoliko puta....

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here