|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 17:43:53   
Ana RR
Maraj, poenta je da izbaci taj sekret. Trebalo bi napuniti špric sa 10ml fiziološkog (ili dva puta po 5ml) i sipati u jednu nozdrvu, na drugu treba sve da izađe. Tako ponoviti i sa drugom nozdrvom.

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.1.2016 17:49:17 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Čime čistite nosić?
12.1.2016 17:55:13   
bebilule
Maraj sreco, ne pokusavaj ovo. Ne znam sta je bilo dalje sa djetetom, vjerovatno je ostalo bez sinusa user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Čime čistite nosić?
16.1.2016 11:55:28   
Sanjalicaaa
Jess, jesi li probala uspravno da čistiš nosić?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Čime čistite nosić?
19.1.2016 23:03:23   
vocicana
jess citam tvoje postove ovde, vidim da se mucite sa sekretom iz nosica. Htela sam da pitam sta mislite o dve stvari, Babylove ona pumpica za izvlacenje slinica, da li neka ima iskustava i imam opciju da veoma povoljno nabavim Prizmin elektricni aspirator za nosic , kada malo porastemo, to je druga stvar. Unapred hvala. Zelim da se i ovim obezbedim unapred, jer naravno je da racunam da cemo drljavi izaci iz porodilista.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Čime čistite nosić?
20.1.2016 8:41:34   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jess021

Pa Trco znam da ne moze kad si sam, rekla mi je neka tata drzi.
I nemoj odmah da vices na mene, nisam ja to izmislilauser posted image

user posted image Nisam vikala na ti, samo je to meni nemoguća misija uz sve Bebin video prilog hahah

Inače majko pa odadkle detetu onoooooliki slinci?!

Voci, taj aspirator je golo user posted image taj ručni ne može ništa da izvuče. Onaj na usta ili na usisivač uzmi. Iskreno, meni taj na usisisvač nekako nemio, jer bi šenula svaki put da vadim usisivač kad detetu treba nos da izduvam.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Čime čistite nosić?
20.1.2016 12:40:15   
Sanjalicaaa
Ja sam bila u šoku koliko takvih snimaka ima.
Inače probala sam jedanput, i to samo na jednu nozdrvu i nikad više. Klasika na stranu, fiziološki, vadi napolje.
Ja imam noska i onaj na usta. I Mene smara da svaki put vadim usisivač. A nekako mi je i slab. Više j izvučem onom pumpicom na usta.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Čime čistite nosić?
20.1.2016 13:08:09   
jess021
Posto je L opet zapusen nosic, poludim jedno vece i odem u apoteku i kazem daj da vidim sve aspiratore sto imate i kupim jos dva.
Elem, poenta je sledeca, nisu svi aspiratori koji idu na usisivac isti, dr sa ORl mi je rekla da taj gornji deo mora uci u nozdrvu, a od jednog aspiratora je ulaz toliko sirok da ne moze i zato mi nista nismo ni izvlacili.
Mrzi me sad da slikam, ali ne kupujte onaj u zutoj kutiji proizvodjaca Sigma M, vec onaj na kome pise da se zove Nosko.
Eto,izgleda da treba kurs i iz aspiratora za bebin nosic.
A kupila sam i onaj sto ne ide na usisivac.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Čime čistite nosić?
28.1.2016 14:42:17   
bebilule
Ej nisam vam rekla. Odrzala sam obecanje i ubrizgala sebi fizioloski u nos. Morala sam da znam kako je babacima user posted image . Nista strasno, neprijatno jeste ali kratko traje!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Čime čistite nosić?
28.1.2016 21:55:02   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: bebilule

Ma kako ne moze, vidite da moze i to pola litra odmah!

Ludi kinezi




Naravno da mozeuser posted image i ja svojima cistim sama.
Kada bas ima mnogo sekreta onda 2 puta u jednu i dva u drugu nekada i tri puta dok sve ne izadje ali ne ovoliko. Ovo mi bas nesto mnogo.
Kosti stavim oko 3 ml i uspricam. Ne gledam tacno. Bitno je da sve izadje.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Čime čistite nosić?
28.1.2016 22:01:58   
superm
Sipam fiziološki, malo sačekam pa Noskom izvučem slinice. To je onaj koji se prikači na usisivač.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Čime čistite nosić?
28.1.2016 22:03:40   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


IZVORNA PORUKA: bebilule

Ma kako ne moze, vidite da moze i to pola litra odmah!

Ludi kinezi




Naravno da mozeuser posted image i ja svojima cistim sama.
Kada bas ima mnogo sekreta onda 2 puta u jednu i dva u drugu nekada i tri puta dok sve ne izadje ali ne ovoliko. Ovo mi bas nesto mnogo.
Kosti stavim oko 3 ml i uspricam. Ne gledam tacno. Bitno je da sve izadje.




Dijo, a jel se otimaju kada to radiš?

Kako uspeš da ih "saulišeš"? user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Čime čistite nosić?
29.1.2016 1:37:47   
dijana1*
Vuk se otimao dok je bio manji pa sam ga ubedjivala da to nije nista strasno i na kraju sam ga potkupila kiki bombonama. Vremenom mu je postalo normalno da mu cistim nos fizioloskim. I dan danas cistim.
Kosta je video kako Vuku cistim pa je sam trazio i ja i ja i ja....user posted image ali i dok je bio beba nisam imala problema sa njim.
Urosu isto cistim i za sada nekuka.
Sto se tice pumpice koristimo onu sto ide na usisivac.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Čime čistite nosić?
29.1.2016 9:24:40   
jess021
Joj muke sa tim nosicma malimuser posted image
L se opet svako jutro cuje nosic, onako da skripi, ali sad stvarno nema nista da se izvuce. Preko dana se ne cuje, samo ujutro.
Imam utisak da joj je otecena ta sluznica nosa od suvog vazduha i da se zbog toga cuje.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Čime čistite nosić?
29.1.2016 9:46:33   
Sanjalicaaa
Jess, isti problem. Ujutru se cuje nosic. Ponekad preko dana, ali je cudno kad god se umiri da sisa i spava lepo dise i ne cuje se.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Čime čistite nosić?
29.1.2016 10:59:56   
jocajaca
E da li je neko pitao pedijatra da li se jedna nozdrva zatvara kad se druga čisti sa pumpicom? Ja svaki put zaboravim da pitam našu doktoricu I ne zatvaram drugu nozdrvu jer mi se čini kao da bi joj tako mogla oštetiti sinuse ili bubne opne a svekrva me izludi sa svojom teorijom da se nosnica mora zatvoriti!! Zna li ko sigurno kako je pravilno?
Hvala vam puno!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Čime čistite nosić?
29.1.2016 11:39:05   
IvanaSK RR
Mi nikada nismo zatvarali drugu nozdrvu

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Čime čistite nosić?
2.2.2016 11:43:45   
suzi kju
Evo i nas u ovoj temi, naime, jednoj devojčici mi curi nosić, izvlačimo slinice onim aspiratorom za usta, izlačim joj baš često i izvučem joj, prskamo Nisita sprej i malopre sam kupika fitobalm, pa da vidimo. Noćas je mukica baš loše spavala...
Još neki savet šta bih mogla, neka alternativa?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Čime čistite nosić?
2.2.2016 11:55:20   
Trcosava
Suzi, ti sprejevi ti ne znače puno ako ima tečne slince. Nisita sprej/mast su više kod zapušenog nosa i suve sluznice.

Običan fiziološki, špric i već objašnjeno. Kod zelenih i provodnih slinaca je to zakon!

Uzglavlje malo digni i trebalo bi bolje da spava.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Čime čistite nosić?
2.2.2016 14:08:50   
jess021

IZVORNA PORUKA: jocajaca

E da li je neko pitao pedijatra da li se jedna nozdrva zatvara kad se druga čisti sa pumpicom? Ja svaki put zaboravim da pitam našu doktoricu I ne zatvaram drugu nozdrvu jer mi se čini kao da bi joj tako mogla oštetiti sinuse ili bubne opne a svekrva me izludi sa svojom teorijom da se nosnica mora zatvoriti!! Zna li ko sigurno kako je pravilno?
Hvala vam puno!

Jocajaca, drugu nosnicu ne zapusavas da drzis konstantno vec zapusis pa pustis. I tako naizmenicno.
Suzi, sve ti je Trca rekla.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Čime čistite nosić?
2.2.2016 14:11:49   
suzi kju
Hvala drage, evo je duša spavka. Očištila sam joj nosić, namazala fitobalm ručkala je i zaspala. Ne jede kao prethodnih dana ali dobro, neka bude bolje pa će se i tu popraviti.
Slinice su joj vodenaste i providne, nisu zelene ni guste.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Čime čistite nosić?
2.2.2016 14:27:03   
jess021
Suzi, i L je slabije jel kad je bila bolesna, a ja se nervirala do besvesti. Cim je ozdravila sve po starom.
Tako ce i A, videces.
Ljubimo vasuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Čime čistite nosić?
3.2.2016 15:12:59   
Maraj
Drage kupila sam fizioloski u ampulama . One ampule od 5ml. Pise na njima bebisol. Jer mogu njima da ispiram nosic L . Pise na njima da nisu za aspiraciju

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Čime čistite nosić?
3.2.2016 15:17:10   
IvanaSK RR
Zašto ne bi smela sa njima da ispiras nos? Koliko znam, naravno da moze.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Čime čistite nosić?
3.2.2016 15:18:09   
mama krava
Naravno da smeš!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Čime čistite nosić?
4.2.2016 9:46:08   
Maraj
Juce sam L istisnula po jednu ampulu bebisola u svaku nozdrvu. Stavila sam ga na bok i izgleda da mu se slivalo u usta jer nije nista izlazilo na drugu nozdrvu. Potom sam aspirirala svaku nozdrvu sa aspiratorom. Kupila sam neki u aksi.
Nocas ga cujem da je pun slina al nekako ih visoko cujem. Nisu mu se spustile u nos. Ne curi. Nema sadrzaja iz nosa. Kako sad da izvucem te slince? Da l na bok opet da ga stavim il uspravno? I , da l je ok ovaj fizioloski-bebisol? Pise na bebisolu da nije za ubrizgavanje user posted image sta mu to znaci? On svakako proguta nest kad mu sipam u nos...

< Poruku je uredio Maraj -- 4.2.2016 9:47:38 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here