|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
4.2.2016 11:17:42   
jess021
Maraj, evo me.
Mi koristimo Phyisiomer i mnogo je zgodiniji jer ima rasprsivac i taj mekani kljun koji ubacis u nozdrvu. Nama je dr sa orl rekla da joj prskamo u uspravnom polozaju i nakon 15-20 min vadimo slince.
U svakom slucaju, moras sacekati nakon ubrizgavanja fizioloskog i onda sa aspiratorom naci polozaj da izvuce slince. Ja nekad vrtim taj deo sto ulazi u nosic da bi cula kad povuce slince.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Čime čistite nosić?
4.2.2016 11:30:42   
dijana1*
Maraj probaj sa ovim fizioloskim. Stavis 2 iglice i spric.
Bebu u uspravan polozaj i prvo u jednu nozdrvu pa u drugu. Slobodno ponovi jos jednom.
verovatno mu se slinci iza slivaju ali moras da ga cistis.
Slobodno ga cisti vise puta u toku dana. I obavezno pred jelo i spavanje.


user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Čime čistite nosić?
4.2.2016 11:38:35   
Ana RR
Phyisiomer je zakon user posted image imali smo i njihovu pumpicu. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Čime čistite nosić?
4.2.2016 11:46:47   
mama krava
Ima i SINOMARIN ...isto da pumpicomi tim mekanim kljunom za nosić, a jeftiniji je od Phisiomera. Isto je morska voda u pitanju, a ne fiziološki.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Čime čistite nosić?
4.2.2016 11:47:25   
jess021
I ja mislim da je zgodnije sa spricem, ako koristis fizioloski, jer se napravi bolji pritisak. Jedino sto je vrh sprica malo grub, pa pripazi da ga ne ogrebes.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Čime čistite nosić?
5.2.2016 18:35:03   
Maraj
Hvala drage. Kupila sam i phisiomer. Uh.... pluca me zabole kad krenem da aspiriram. On vristi , ja vucem. Onda on kako vristi krene da uvlaci slince...ma haos. Izvucem nesto al opet ih cujem negde u dubink .

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Čime čistite nosić?
5.2.2016 18:43:28   
suzi kju
Maraj ja sam ih ovih dana "izaspirirala" za sve pare i nikako nećeš uspeti da sve izvučeš.
I ja sam kupila sve zivo i Nisitu i fiziološki i phisiomer i koristimo sve user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Čime čistite nosić?
29.3.2016 11:56:58   
daki81
mame da li neko zna koji je to melem za bebe koji se maze ispod nosica,na vrat i na nogice bebe koji sluzi da se omeksa sekret kako bi mogao da se izvuce,svuda nailazum u tekstovi na to ali pise samo kao melem za bebe a kad ukucam samo tako jedino izlazi mast nisita kod koje u uputstvu za koriscenje se uopste ne navodi takav nacin upotrebe,pa pretpostavljam da to i nije taj melem kojeg pominju?zna li neko?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Čime čistite nosić?
29.3.2016 14:33:53   
jess021
Daki, ne znam koji melem se koristi u te svrhe sem fizioloskog.
Fitoblam olaksava disanje, a Nisita ovlazi sluznicu nosa.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 10:38:03   
Anarunika
Poslednjih par puta sam koristila operil P tri dana uzastopno za Živu i pomoglo joj je,prestao je nosić da curi. Sada je opet slinava pa ću pokušati opet istom metodom. Kaže dr ne treba duže od tri dana da se koristi. A slatko mi je to što zna sama da izduva nosić user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 11:45:16   
Mala Elena
Taj su i nama prepisivali. Ja najcesce fizioloskim i stapicem za usi (polako naravno) i pumpicom izvlacim .

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 13:49:11   
mila83
Ja nosic cistim Physiomerom iskljucivo.Imam onaj u spreju od 115 ml..jeste malo skuplji,ali duugo traje.
Operil p koristim ako je stegne u nosicu,jer on deluje tako na sluzokozu nosa,koja natekne,pa on deluje tako sto "stegne' krvne sudove da mogu slobodno da disu,ne znma bas koliko on cisti nosic.
Ako joj mnoogo curi nos,par puta dnevno ukapam Gentokulin,i vrlo brzo se to sanira.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 14:05:22   
Mala Elena
Mila lepo si objasnila, meni ce bar znaciti pa cu zapamtiti taj gentokulin. A koliko je taj fiziomer, cena/ml?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 14:10:46   
mila83
Physiomer baby ima 115 ml,sastav 100% prirodna,nerazblazena i izotonicna morska voda,sterilna i bez konzervansa,oko 1150 din mislim da sam platila.

A gentokulin su ustvari,kapi za oko ili uho, ali po preporuci pedijatra,kad je prehladjena i jaako curi nos,i sliva joj se u grlo da guta..da ukapam par puta dnevno.To su cini mi se antibiotske kapi i ne treba preterivati sa njima. kao ni uopste s abilo kojim kapima za nos.Nemam ih sad pri ruci da procitam sastav tacno.Mislim da su oko 300din.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 15:52:23   
Mala Elena
E pa vidim poznato mi , jer jednom sam joj stavljala te kapi u oci.
Super, hvala na savetuuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 15:55:07   
mila83
Nema na cemu,za Phyisimer se sigurno neces kajati.Imas i gore starije postove o njemu,ja sam ovde cula za njega i onda kada je i pedijatrica rekla da ga uzmem,nisam se dvoumila.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 15:56:36   
Maraj
Physiomer je super. Ima i onaj cepi koji se skida i pere. Nama je pomogao

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 16:14:14   
mila83
Jeste,i taj nastavak je bas mekan,lako se skida i pere a T se uopste ne buni kad joj spricam.Super je.I meni bas dugo traje.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Čime čistite nosić?
27.5.2016 20:40:15   
muzicarka
Physiomer stavljam starijem detetu a bebi babisol, to je fizioloski rastvor a zatim pumpicom, izvucem sline, za sada je ok

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Čime čistite nosić?
28.5.2016 0:23:27   
Mala Elena
Ako sam shvatila, to je slicno fizioloskom ali jace i efikasnije.
Eto interesovala sam se kao da sam naslutila...Elenu danas pokupili iz vrtica sa onim zelenim slin... user posted image rogovi su mi izasli. A njoj cim krenu eto i T. Sta sad ? I kako da joj izvucem slinice dok spava nocu? Pokusala sam na blef ali je plakala. A cuje joj se da krklja...user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Čime čistite nosić?
28.5.2016 8:23:01   
mila83
ME,bas mi je zao ! Redovno cisti fizioliskim ili physiomerom.posle toga obicno kijaju pa izbace iz nosa sta imaju.Ako nema veliku t,ne morass kod lekara odmah.Ako je steglo,koristi Operil p u spreju.Imas i Olinth.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Čime čistite nosić?
28.5.2016 9:14:24   
Mala Elena
Imam Operil, ali nije je toliko steglo koliko ima sekreta...
Samo da se ne spusti na usi, to me plasi.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Čime čistite nosić?
28.5.2016 9:29:24   
mila83
To i meni bude prva briga.Moja T je pre dve nedelje strasno puno nocu gutala to iz nosa,bas joj se slivalo,nije mogla da spava..Nisam imala sta da izvlacim napolje,sve je islo u grlo.Cak sam je i u kolicima stavljala u polusedeci,da bi spavala.Ali gentokulin je postepeno zaustavio to curenje i slivanje,i pila je dosta tecnosti da se taj slajm razredi i ne lepi. i u toku dana mozes neograniceno da cistis nos physiomerom...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Čime čistite nosić?
28.5.2016 11:25:02   
suzi kju
Joj zadnjih dana sam se namučila sa tim slinicama, i čišćenjem nosića.
Physiomer je zakon!!!
Mada ja nikako nisam mogla da izvučem slinice, to se sve slivalo mozda grlom, i onda mi je A dva puta povratila i vidi se da je to sve sluz ona, tako da bitno da izbaci, da li putem stolice ili povraćanjem svejedno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Čime čistite nosić?
29.5.2016 10:56:31   
Anarunika
Čisti, čisti operil p ,nama baš pomogne.
I mi smo gentokulin počeli da koristimo kada smo bili u Šidu pa nam jedan apotekar preporučio user posted image Ali i njih izbegavam jer su antibiotske.
Phisiomer mi koristimo u ampulicama ,zagrejan,on je kao fiziološki samo jači mnooogo slaniji user posted image Mada kada god pitam dr on kaže da bilo kakav fiziološki rastvor i čišćenje njime nije dobro jer se tako bakterije samo gurnu još dublje unutra.Ja ga ipak ponekad koristim kada ništa drugo ne pomaže za otpušavanje.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here