|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 13:33:01   
Anoniman
Maslackic:

Gde ti prate trudnoću?

Da li si i kada radila esbah i koja je vrednost bila?

Daleko si ti odmakla sa trudnoćom, tako da nemaš razloga za brigu. Svaki pritisak ne zanči preeklampsiju takođe ni pojava proteina u urinu. Tek ako esbah bude visok I NASTAVLJA DA RASTE onda može da se priča o preeklampsiji.

I najvažnije, čak i da jeste preeklampsija ako se prati i kontroliše sve se završi kako treba.

Meni je u 20. nedelji konstatovana preeklampsija, u 26. zastoj u protoku krvi kroz uterine i pupčanik i kao što vidiš, dogurala do 9. meseca i čak se prirodno porodila.

Šta god da ti treba piši bilo ovde bilo na pp, vezano za rezultate, terapiju, lekare, ishranu...

I NE ČITAJ PO NETU O PREEKLAMPSIJI!!!

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 13:41:57   
maslackic
Pogasila sam sve sto sam htela da procitam... nisam radila esbah, dr ceka da ponovo uradim klasican urin, pa cemo videti.

Trudnocu mi vodi Dr Obradovic iz Gradske...ali ja nemam nikakve simptome, sem tog povisenog pritiska i tih proteina... nadam se da necu u ovu temu vise user posted image

Gea, drago mi je sto je kod tebe proslo sve kako treba...user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 14:08:32   
Anoniman
Obican urin ti ne zanci mnogo. Da bi se pričalo o preeklampsiji MORA da se uradi esbah. Granična vrednost je 34-37.

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 14:16:41   
maslackic
OK, primljeno k znanju...user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 14:30:22   
vonavoj
IZVORNA PORUKA: maslackic

OK, primljeno k znanju...user posted image

da,da..ne citaj po netu,samo se smiri..mozda je i trenutno! proveravaj ga kod kuce,3 puta dnevno!
i ja sam otisla 2 nedelje pred porodjaj u bolnicu jer sam izmerila 140 sa 80,pa ga jos podigla na 150 sa 100 i ostala u bolnici..i radila esbah i bilo sve ok..kazu da pritisak treba pratiti,ali nije svaki znak preeklampsije...do 140 sa 80 se gleda da je normalan....
meni je samo tada skocio,posle je bio normalan...polako,mozda i kod tebe nije nista strasno.a vec si i 9ti mesec,bice to sve ok!user posted image user posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 15:08:01   
maslackic
Doduse dr je na izvestaju napisala zrelost posteljice II

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 15:20:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maslackic

Doduse dr je na izvestaju napisala zrelost posteljice II


To je super!!!

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 15:21:04   
mihi
 U trudnoći se fiziološki javlja proteinurija, ja sam imala u 8 mesecu na pregledu kod dr Ljubića pritisak 140 sa 90mmHg i on mi kaže uplašila sam se i da uradim proteine u urinu, ja uradim +++ odmah sam skupljala 24h urin i kada su uradili ukupne proteine bili su malo povećani, istovremeno su mi serumski proteini bili sniženi granično ali mi transaminaze nisu bile povećane, tako da je rekao da to nije preeklampsija, merila sam do porođaja pritisak i nikada kod kuće nije bio viši od 110 sa 70.

Pritisak mi skočio veče pre CR, ja dremala malo kad zvoni mob, ja se javim onako polupospana kad sveki da vidi kako sam. Posle 5 minuta dođe sestra da mi meri pritisak 180 sa 95, ona se uplaši pozove dr Plešinac koja mi je i radila CR i ona kaže da popijem metil dopu i da ako ne padne za jedan sat radiće mi hitni CR. Ja joj kažem pašće zvala me sveki zato mi skoči pritisakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Za pola sata je bio 130 70.

Maslackic odmaraj i kontroliši pritisak kod kuce ujutru i uveče 3 merenja i prosečnu vrednost izračunašuser posted image .

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 0:17:19   
*boka*
Meni su preeklampsiju ustanovili tek u 37. nedelji trudnoce, tako sto su mi na redovnoj kontroli izmerili pritisak 140/90. Tada sam prvo dobila da pijem methildopu i da dodjem na kontrolu za 7 dana. Na kontrolu sam dosla jako otecena, doktorka se zaprepastila da mi je videla noge, zatim mi je izmerila pritisak koji je bio 130/90 i pored terapije i odmah me je ostavila u bolnici. Tu su mi uradili, krvnu sliku, biohemiju i urin. Na krvnoj slici sam imala manjak proteina, ali sam ih u urinu imala, pa sam dobila bocu da skupljam urin i nakon toga su mi rekli da imam preeklampsiju i to je bila jedna od indikacija za carski rez.
Inace nisam imala nikakve tegobe, celu trudnocu mi je pritisak bio nizak oko 90/60. Osim tog oticanja i to pred kraj trudnoce, nista drugo nisam osecala.

< Poruku je uredio *boka* -- 2.12.2011 0:20:20 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 0:21:51   
Anoniman
Boko, ja sam imala školski primer preeklampsije i opet sam se prirodno porodila, ako je esbah bio toliko visok da si zbog toga morala an carski, neko ti nije dobro vodio trudnoću, proteini ne mogu preko noći da skoče toliko...To su morali da uhvate ranije...

(odgovor članu *boka*)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 0:23:59   
Anoniman
I potrebna su tri esbaha da pokažu konstantni porast da bi se ozvaničila dijagnoza preeklampsije. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 0:41:40   
*boka*
A ne gae, meni je preeklampsija bila samo jedna od indikacija za carski rez. Pored toga imala sam visak plodove vode, disproporciju izmedju bebine glave i stomaka, karlicne mere, mislim ona glavna 18cm a beba preko 4kg (rodjena je sa 4.160) tako da nisu hteli da rizikuju. Trudnoca mi je vodjena dobro, imala sam sjajnog lekara. Sve analize sam radila na vreme. Jos u 8. mesecu sam imala niske proteine u krvi, ali u mokraci ih nije bilo. Kad sam usla u 9. nisam radila urin i urinokulturu, tek tad kad su me ostavili u bolnici su mi uradili i ustanovili da ima proteina u mokraci i onda su mi uradili i ostale analize.

< Poruku je uredio *boka* -- 2.12.2011 0:42:41 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 0:45:13   
*boka*
I da, pored svega imala sam sundjerast otok na nogama. Kao dormeo jastuk kad pritisnes, ostane rupa koja se polako vraca. Na osnvu toga i visokog pritiska i pored terapije je doktor i reagovao.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 4:02:10   
Anoniman
A koliki ti je bio esbah?

(odgovor članu *boka*)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 10:37:49   
*boka*
E to gae ne znam, jer nisam imala rezultate u rukama. Bila sam u bolnici kad mi je doktorka rekla. Primljena sam zbog tog pritiska i otoka i nedelju dana su mi radili te analize i skupljala sam mokracu. Znam samo da me je doktorka povela u ordinaciju na jos jedan pregled i uzimanje karlicnih mera i tad mi je saopstila da zbog preeklampsije, disproporcije, viska plodove vode, velike bebe i uske karlice ipak mora carski rez. Pretpostavljam da o carskom nije presudila samo preeklampsija.
Secam se da je sa na patologiji lezala jedna zena bas zbog preeklampsije, ali je ona imala preeklampsiju od sredine trudnoce i nekoliko puta je vec lezala na patologiji zbog toga. Porodjena je dva dana pre mene isto carskim rezom, ali ne znam je li imala druge indikacije za to.

< Poruku je uredio *boka* -- 2.12.2011 10:38:36 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 10:59:40   
mihi
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Boko, ja sam imala školski primer preeklampsije i opet sam se prirodno porodila, ako je esbah bio toliko visok da si zbog toga morala an carski, neko ti nije dobro vodio trudnoću, proteini ne mogu preko noći da skoče toliko...To su morali da uhvate ranije...


Nije Esbah jedino bitan za Dg preeklampsije, bitni su i klirensi kreatinina i uree, nivo serumskih proteina, nivo trombocita, krvni pritisak, jetrini enzimi........ Na osnovu svega toga lekar procenjuje i daje Dg preeklampsija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 11:08:42   
*boka*
Ja sam skupljala klirense dva puta po 24h i nakon tog drugog puta i jos nekih analiza iz krvi koje su prethodno odradili su mi rekli da je preeklampsija u pitanju. E sad, ponavljam, to nije bila jedina indikacija za carski, ali jeste jedna od... Jedino me je zacudilo jako, kako tek na kraju trudnoce user posted image

< Poruku je uredio *boka* -- 2.12.2011 11:09:49 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 16:02:58   
mihi
I javlja se obično u 8 i 9 mesecu i Eklampsija jeste apsolutna indikacija za CR.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Preeklampsija
2.12.2011 16:15:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Boko, ja sam imala školski primer preeklampsije i opet sam se prirodno porodila, ako je esbah bio toliko visok da si zbog toga morala an carski, neko ti nije dobro vodio trudnoću, proteini ne mogu preko noći da skoče toliko...To su morali da uhvate ranije...


Znam, sve sam to radila po ko zna koliko puta... Ja sam iz hipertenzije prešla u preklampsiju u 20. nedelji trudnoće. Ali i dalje dva parametra koja se najviše prate su pritisak i proteinuria. Eklampsija jeste razlog za carski ali ako se preeklampsija drži pod kontrolom moguć je i drugačiji ishod, ne mora neminovno da pređe u eklampsiju. Ja sam se, kao što rekoh porodila prirodno.

Nije Esbah jedino bitan za Dg preeklampsije, bitni su i klirensi kreatinina i uree, nivo serumskih proteina, nivo trombocita, krvni pritisak, jetrini enzimi........ Na osnovu svega toga lekar procenjuje i daje Dg preeklampsija.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Preeklampsija
26.2.2012 10:02:20   
Figaro88
Ja sam primljena u bolnicu u 37 nedelji zbog visokog pritiska,otoka lica i naglog povecanja tezine.Skupljala sam urin i rekli su mi da imam preeklampsiju.Andrea je imala jako malo plodove vode.Porodili su me posle 10 dana,indukcijom,Andrei su padali odkucaji srca,taj dan nisam jela za slucaj da moram na cr i pratili su otkucaje.Porodjaj je super prosao,Andrea je imala malo manju kilazu...Sada se plasim da opet prolazim kroz to,meni je ostala hipertenzija,a bas mi nedostaje bebica,i onaj njihov miris....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Preeklampsija
26.2.2012 10:18:05   
Anoniman
Gde si se porodila?

(odgovor članu Figaro88)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Preeklampsija
26.2.2012 10:21:34   
Figaro88
U NFrontu.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Preeklampsija
26.2.2012 10:26:25   
Anoniman
I ja. Trudnoćumi je tamo vodila Najbolja Doktorka Na Svetu, 6 i po meseci sa malim prekidima sam ležala u Frontu zbog preeeklampsije. I znam kakav je to strah. Jedino što je meni pomoglo da prevaziđem je poverenje u mojuu doktorku koja je obećala da će mi voditi i drugu trudnoću. Tako da ja čim smršam idem u crtice...

(odgovor članu Figaro88)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Preeklampsija
26.2.2012 10:36:56   
Figaro88
Moja doktorka nije bila tu za vreme moje trudnoce pa sam isla kod neke druge koja mi se nije uopste svidjala.Tokom cele trudnoce mi je povremeno skakao pritisak i posto ona nije obracala paznju kupila sam aparat i merila kuci redovno.To i ja kazem cim smrsam pravimo bebicu,iako doktorka kaze da imam normalan bmi,moram psihicki da se spremim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Preeklampsija
30.4.2012 13:26:13   
Hristinica
zene, ja sam se bas nesto uplasila, sad dosla od dr, mada on kaze nije nista strasno..vec 2 meseca pijem metildopu, i pritisak mi je uglavnom normalan, neka mi bude 140/95 , ali retko, i jutros uzela rezultate urina imam jedan + za proteineuser posted image user posted image , kaze dr to je malo proteina, inace su pocele noge mnogo da mi oticu, a ujutru i ruke i lice...u petak ulazim u 37.nedelju, postomi tker ne radi...ja ga pitam jer mora na cr, kaze ne, a posto sam se ja odavno odlucila za epidural, pitam ga jel bih smela, kaze preporucuje se kada trudnica ima veci pritisak..sad za par dana idem u porodiliste pa cu videti sta ce da mi kazu..mnogo me je strah, citala sam da moze da bude mnogo opasno..ali mi dr kaze kao da je moje stanje pod kontrolom..joooj... mozda me i zadrze u pordilistu zbog pretraga, a ja bolnice ne podnosim,..joj samo da sve prodje u redu..inace sam + 25user posted image a mislim da mi je pola od toga voda, mnogo sam naduvena...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here