|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predeklampsija
2.12.2010 18:06:39   
Olga75
Preeklampsija moze da dovede do eklampsije koja lako moze da se zavrsi letalno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Predeklampsija
2.12.2010 18:28:10   
Shishica
Hvala vam zeMske! user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Predeklampsija
9.3.2011 16:35:39   
Anoniman
Da malo oživim ovu temu ličnim iskustvom.

Hipertenzija mi je konstatovana odmah na početku trudnoće, a pre mesec dana sam dobila zvaničnu dijagnozu preeklampsije.

To znači da se moj donji pritisak bez adekvatne terapije kreće između 90 i 100 i da su mi proteini u urinu u stalnom porastu.

Ono što je jako važno za sve trudnice sa visokim pritiskom jeste da to što ste odneli jutarnji urin na analizu i u njemu nema proteina ne znači ama baš ništa. Kad je u pitanju preteinurea jedini validan test je ESBAH. Sakupite sav urin u toku 24 časa i onda se iz tog uzorka meri. Mislim da se toleriše sve do 0.30g/24h. Ja sam pre mesec dana imala rezultat od 0.34g/24h i tad mi je dijagnostikovana zvanično preeklampsija. Poslednji rezultat mi je 0.57/24h...

Leka nema, ali nije sve ni tako crno... Važno je da se dijagnoza postavi na vreme i da se trudnoća redovno prati... Meni rade ultrazvuk na dve nedelje a po potrebi i češće, pijem redovno terapiju za sniženje krvnog pritiska (bensedin 2mg 2 puta dnevno i methyldopa 250 mg 3 puta dnevno), pošto preeklampsija otežava cirkulaciju krvi i samim tim dotok krvi u matericu, svako jureo pijem cardiopirin od 100mg da se pospeši cirkulacija. Jednom mesečno idem na redovnu hospitalizaciju i tada mi se radi ESBAH i kontrolišu proteini, pritisak (da li terapija još uvek deluje), a na poslednjoj hospitalizaciji su mi radili i OGTT (test opterećenja glukozom) jer je trudnički dijabetes čest pratilac preeklampsije (ja ga na sreću nemam)... Mirujem, pridržavam se neslane dijete i vodim računa o kilaži...

Kako trudnoća bude odmicala i komplikacije će se povećavati, ali uz redovne kontrole i pažnju lekara kao i disciplinu trudnice u više od 90% se bezbedno rađaju zdrava deca!!!

Važan savet svim trudnicama sa hipertenzijom i preeklampsijom: Merite pritisak 3 puta dnevno, idite na redovne kontrole, uzimajte redovno terapiju  I NE ČITAJTE PO FORUMIMA I INTERNET ČLANCIMA ŠTA SVE MOŽE DA VAM SE DESI!!! Čitajući crne hronike preeklampsije, HELLP sindroma i eklampsije samo ćete navući strah, strepnju, stres, još veći pritisak i smanjiti šanse i sebi i svojoj bebi...

Teške komplikacije se javljaju isključivo tamo gde bolest nije na adekvatan način ispraćena.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Predeklampsija
9.3.2011 16:43:26   
mirjanica
Gae_gr draga user posted image user posted image user posted image , bicete vas dve zenskice super, sigurno!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Predeklampsija
14.3.2011 13:38:53   
indy_25
Jutros kad sam bila kod doktora usput sam je pitala da mi skine spiralu jer bi htjela jos jedno dijete ali sam je prije toga pitala dali je moguce da opet imam preeklampsiju u drugoj trudnoci. Kaze ona lagala bi me kad bi rekla da nbije moguce opet da je dobijem. I ako sam je vec jednom imala da postoji veca sansa opet da imam. Nisam skinula spiralu jer cu jos dobro da razmislim da li cu jos jedno dijete iako silno zelim.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Predeklampsija
14.3.2011 15:33:16   
Anoniman
Draga Indy, razumem te u potpunosti... Najteže je što ne možeš ama baš ništa da učiniš sem da čekaš i nadaš se da neće doći do teških komplikacija pre nego što se beba dovoljno razvije da može da bezbedno pregura carski rez.

Ja sam već sad sigurna da želim i drugo iako ni ovu prvu trudnoću još nisam izgurala do kraja. Ali pod uslovom da mi trudnoću prati ista doktorka koja mi vodi i ovu. Ukoliko bih morala da menjam lekara i ja bih dobro razmislila pre nego što bih se usudila da ostanem u drugom stanju.

Doktorka koja meni trenutno vodi trudnoću je dr Zagorka Milovanović u Narodnom Frontu. Odličan je stručnjak, ume da sasluša, ima beskrajno mnogo strpljenja i što je najvažnije ume na pravi način da ti objasni sve i da ti otkloni nedoumice koje bi mogla da imaš...

Sa pravim lekarom na tvojoj strani nema preeklampsije koju ne možeš da preguraš... Ipak u pravu si što razmišljaš, jer su mnogo velike šanse da ponovo prođeš kroz sve, a verujem da neophodan tretman i mirovanje  zahtevaju nogo veću logističku podršku okoline kad već imaš dete o kome treba brinuti nego kad je u pitanju prva trudnoća.

Držim ti fige!!! Samo hrabro!!!

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Predeklampsija
14.3.2011 22:15:50   
mirjanica
Tri puta ura za dr Zaguuser posted image user posted image user posted image najbolju na svetu!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Preeklampsija
12.4.2011 18:02:29   
indy_25
E hajde da sada ja vas nesto pitam. da li biste ostale trudne sa znanjem da bi mogle ponovo da dobijete preeklampsiju ? Ja se sve nesto dvoumim bi li ili ne bi . Mislili smo jos jedno dijete da pravimo u septembru ustvari da pocnemo da pravimo. ja bi silno htjela jos jedno djete a nekako me i strah. jos sada imam probleme sa ovom stitnom zlijezdom ali mi je doktorica rekla da mogu da zatrudnim samo da joj kazem da mi da prave lijekove.Ja bi tako jos jednu bebu.

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.4.2011 18:35:37 >

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Preeklampsija
12.4.2011 21:35:39   
Anoniman
Ja bih sigurno! Ne mora da znaci da ces opet imati problema, a i ako budes imala znaces sta treba da radis. Samo redovne kontrole i malo vise vodjenje racuna u toku trudnoce i bice sve O.K. Ja sam rh negativna, imam hipotireozu i polenske alergije, pa sam evo vec treci put trudna user posted image  

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Preeklampsija
20.4.2011 12:56:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: indy_25

E hajde da sada ja vas nesto pitam. da li biste ostale trudne sa znanjem da bi mogle ponovo da dobijete preeklampsiju ? Ja se sve nesto dvoumim bi li ili ne bi . Mislili smo jos jedno dijete da pravimo u septembru ustvari da pocnemo da pravimo. ja bi silno htjela jos jedno djete a nekako me i strah. jos sada imam probleme sa ovom stitnom zlijezdom ali mi je doktorica rekla da mogu da zatrudnim samo da joj kazem da mi da prave lijekove.Ja bi tako jos jednu bebu.


Ja svakako planiram još jedno posle ovog. Znam da su mi šanse više nego velike da ponovo prođem kroz sve što sad prolazim. 31. sam nedelja i sad mi je dopler toliko loš zbog preeklampsije da idem na kontrole na 3 dana i čekam kad će da kažu da je beba potpuno prestala da raste pa da me porađaju. Ali, neću da odustanem. Jedino što mi je potrebno jeste da mi i sledeću trudnoću vodi ista doktorka. Sa ovakvom doktorkom mogu da prođem kroz 10 preeklampsija i sve moguće komplikacije... Jedino što ne znam kako se odužiti nekom ko je uspeo svu ovu neizvesnost i sve strahove da učini podnošljivim?

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Preeklampsija
5.6.2011 8:36:30   
Anoniman
Ja samo da se javim i ovde da sam svoju trudnoću sa preeklampsijom dogurala do devetog meseca i u četvrtak će me porađati. A najbolja doktorka na svetu je obećala da će me i u drugoj trudnoći prihvatiti za pacijenta, tako da ću ja opušteno, čim se oporavim od ove da plamiram sledeću... Dok me ona prati ja mogu sve da izguram, preeklampsija je mala maca...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 12:22:19   
maslackic
Gea, kakvu si dijetu drzala?

Mene je sad tako strah...pritisak je 130 sa 70 za mene veliki, dr je rekla da izbacim so, i treba da radim proteine... samo da beba bude dobro...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 12:26:26   
minavb
Ja bih samo dodala da je ishrana u ovom slučaju jako važna.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 12:32:57   
maslackic
Pristajem na sve , samo se ja u to nista ne razumem, tipa u kojim namernicama ima proteina ili vlakana ili tako toga...

Ne znam da li njena recenica izbaci so znaci , so kao zacin ili ne smem ni meso da jedem koje je inace slano samo po sebi? user posted image

ma tolika me frka uhvatila to je strasno...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 12:37:52   
minavb
So i namirnice sa visokim sadržajem Na. Proteini se smanjuju ukoliko je izražen poremećaj rada bubrega.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 12:41:01   
maslackic
ok ,Mina, ali koje namirnice imaju visok sadrzaj Na?
izvini sto te smaram,ali ja sam ko pala sa Marsa za te stvari...user posted image




_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 12:48:55   
minavb
Namirnice koje treba izbegavati — Mnoge namirnice, naročito procesovane, imaju visoki sadržaj natrijuma.
  • Testenine — biskviti, mešavine za brzu pripremu (palačinki, mafina, kukuruznog hleba), instant tople žitarice, mnoge žitarice u kutijama.
  • Krekeri i poslastice — Slani krekeri i slično (čips, perece, kokice), običan puter od kikirikija, gotovi umaci, soljene semenke.
  • Testenina, pirinač i krompir — Miks za makarone sa sirom; pirinač, knedle ili miksevi za špagete; konzervisane špagete; zamrznute lazanje; instant krompir; sezonski miksevi sa krompirom.
  • Pasulj i mahunarke — Pasulj i mahunarke pripremljeni sa šunkom, kobasicama, usoljenom svinjetinom ili svinjskom masti; svi konzervisani pasulji.
  • Meso — Usoljeno, dimljeno, konzervisano, začinjeno meso i suhomesnati proizvodi, živina i riba; slanina šunka; kobasice; gotova mesa; hot dog; pečeno zamrznuto meso, riba ili živina; gotova zamrznuta jela; pice.
  • Voće i povrće — Konzervisano povrće i sokovi od povrća, robičan sok i sos od paradajza, masline, kiseli krastavci, kiseli kupus, povrće zamrznuto sa puterom ili sosom, glazirano povrće, marašino višnje, voće sušeno natrijum sulfatom
  • Mlečni proizvodi — Kajmak, holandski obrađeno čokoladno mleko, komadi i parčići procesovanog sira, švapski sir, stari i prirodni sir.
  • Masti i ulja — Govori prelivi za salate, slanina, usoljena svinjetina, loj, slani puter ili margarin.
  • Supe — Obične gotove supe i supe u konzervama, paprikaši, bujoni; supe iz kesica i zamrznute supe.
  • Dezerti — Gotovo pecivo.
  • Pića — Omekšava voda; gazirana pića sa dodatkom natrijuma ili soli; običan sok od paradaza; za alkoholna pića se raspitajte.
  • Začini — Stona so, kamena so, kocke bujona, mesni ekstrakti, tako preliv, vorčester sos, tartar sos, kečap i čili sos, šeri i vino za kuvanje, luk u prahu, senf, beli luk u prahu, soja sos, tamari, začinska mešavina za meso, sok za biftek i roštilj, soljeni začini, monosodijum glutamat (MSG), holandski procesovan kakao.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 12:49:41   
Anoniman
Maslackic, prvo i osnovno: BEZ PANIKE! Stres diže pritisak! Ja sam izbacila so u potpunosti: nisam solila ništa, ni jelo ni salatu, vegetu sam proterala iz kuće, nisam jela sušeno meso jer je slano, nisam jela NIKAKVE konzerve, paštete, viršle, mesne nareske i slične gluposti pune nitrata, takođe preskači prženo i masno.

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 12:50:55   
minavb
Evo kako smanjiti unos Na

  • Uklonite slanik i smanjite ili eliminišite so u kuvanju. Eksperimentišite sa začinima, belim i crnim lukom ili limunom.
  • Tražite proizvode sa malo soli kao što su začinske mešavine, proizvodi od paradajza i tuna.
  • Napravite listu zdrave hrane sa malo natrijuma kao alternative. Mnoge prodavnice sada nude takve informacije.
  • Kada jedete van kuće, tražite hranu pripremljenu bez soli, koristite posebne sosove i prelive i izbegavajte komade slanine, sira i prepečen hleb koji se dobijaju kao prilog salatama.
  • Nemojte dodavati so u hranu pre kuvanja ili pre nego što je probate. Naučite članove porodice da proba hranu pre nego što je posoli.
  • Izbegavajte ishranu u restoranima brze hrane. Ako to nije moguće, odaberite restorane koji nude voće ili povrće bez sosova ili preliva. Zamolite ih da ako je moguće ne soli hranu prilikom pripreme.
  • Nemojte koristiti zamenu za so (naročito onu bogatu kalijumom), osim ako to nije odobrio lekar. Postoje mnogi začini i začinske mešavine bez soli.
  • Omekšivači vode uklanjaju kalcijum i dodaju natrijum u vodu za piće. Nemojte piti omekšanu vodu. Prilikom kupovine flaširane vode proverite sastav kako biste bili sigurni da ne sadrži natrijum.
  • Proverite sastav lekova koji se izdaju bez recepta. Izbegavajte preparate sa natrijum karbonatom ili natrijum bikarbonatom. Natrijum bikarbonat je prašak za pecivo.
  • Sveže voće i povrće generalno sadrži malu količinu natrijuma. Pored toga, ishrana bogata voćem i povrćem ima dodatne prednosti prilikom snižavanja krvnog pritiska. DASH dijeta (Dijetarni pristup za zaustavljanje hipertenzije) je dobro poznata intervencija u tretmanu visokog krvnog pritiska. DASH dijeta od pacijenta traži da jede četiri do pet voćnih obroka, četiri do pet obroka povrća i jedan do dva obroka siromašnih mašću, a sve namirnice moraju da sadrže manje od 25 procenta masti ukupno po obroku.
Namirnice koje treba da odaberete — Slede primeri namirnica koje su generalno siromašne natrijumom. Proverite sastav kako biste saznali količinu natrijuma, jer ona može da varira od jednog proizvođača do drugog.
  • Peciva — hleb od celog zrna, engleski mafini, bageti, tortilje od kukuruza i pšeničnog brašna, većina mafina
  • Žitarice — Mnoge žitarice kuvane sa malo soli (pogledajte sastav za tačnu količinu natrijuma) (ne instant) kao što su ovsene kaše, belo brašno, pirinač, brašno, pšenične pahuljice, pirinčane pahuljice, grizevi
  • Krekeri i poslastice — Nesoljeni krekeri i poslastice, nesoljen puter od kikirikija, nesoljene semenke, nesoljene kokice
  • Testenina, pirinač i krompir — Sve vrste testenine (kuvane u nesoljenoj vodi), krompit, beli ili integralni pirinač
  • Suvi pasulj i mahunarke — Svi suvi pasulji i mahunarke (bez začina), ili konzervisani pasulji sa malo soli.
  • Meso i proteini — Sveža ili zamrznuta govedina, živinsko meso i riba; konzervisana tuna sa malo soli i losos; jaja i zamene za jaja.
  • Voća i povrća — Sve sveže, zamrznuto ili konzervisano voće, sveže ili zamrznuto povrće bez sosa, oknzervisano povrće bez soli, sos/pasta od paradajza bez soli.
  • Mlečni proizvodi — Mleko, slatka i kisela pavlaka, krem bez mleka, jogurt, švapski sir sa malo natrijuma, sir sa malo natrijuma, rikota i mocarela sirevi.
  • Masti i ulja — Biljna ulja (maslinovo i ulje od repice, kukuruza, kikirikija), nesoljeni puter ili margarin
  • Supe — Supe bez soli i bujon kocke sa malo natrijuma, neslane supe, domaće supe bez soli.
  • Dezerti — Žele, šerbet, puding, sladoled, pečeni kolači bez soli, šećer, med, džem, marmelada, sirupi.
  • Pića — Kafa, čaj, bezalkoholna pića, voćni sokovi, sok od paradajza sa malo soli, svi sokovi.
  • Začini — Sveže i sušeno bilje; sok od limuna; senf sa malo soli (ne komercijalno dostupan, već napravljen kod kuće), sirće, tabasko sos; kečap bez ili sa malo soli; sezonske mešavine bez soli.



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 13:09:23   
maslackic
Hvala ti do neba user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 13:11:35   
Olga75
Maslack8ic , moj pritisak je bio 140 / 90 pa je sa lekovima pao na 130 / 90 i nisam imala preeklampsiju
u urinu se nisu pojavili proteini
moj savet : pazi na ishranu i pij ordinirane lekove


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 13:14:03   
minavb
Samo polako i bez nervoze. Ako ti treba savet ili pomoć oko jela, piši na pp kad god.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 13:14:21   
mama kukunka
IZVORNA PORUKA: maslackic

Pristajem na sve , samo se ja u to nista ne razumem, tipa u kojim namernicama ima proteina ili vlakana ili tako toga...

Ne znam da li njena recenica izbaci so znaci , so kao zacin ili ne smem ni meso da jedem koje je inace slano samo po sebi? user posted image

ma tolika me frka uhvatila to je strasno...


Maslackic, kad sam videla da je tema aktivna, znala sam da si ti ovde!!!user posted image
Nemoj da panicis, nista nije strasno, izmeri kuci pritisak, sigurno ce biti manji..A kada odem u savetovaliste u NF, tamo nam dzumle mere pritisak,  trudnice pred kraj redovno imaju preko 130 gornji  i 80-90 donji.. i otecene su kao krofne....



(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 13:15:45   
Olga75
i jos , obavezno mokracu proveravaj , ne mora uvek sa povisenim pritiskom da se javi preeklampsija , nemoj da panicis

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Preeklampsija
1.12.2011 13:22:46   
maslackic
Pritisak mi je isti vec nedeljama...proteine u urinu sam imala jos pre tri nedelje...samo sto izgleda nikog nije bilo briga...objasnila mi je dr sve,stvarno je fina, ali mozak je cudo...
sada lagano na neslanu dijetu, lekove mi nije dala, ceka rezultate...

generalno ni sad ne panicim,nisam takva po prirodi, vec me nekako strah, i samo skupljam info da uradim sve sto mogu da ne pogorsam sve...

hvala vam na podrsci i tebi Mina na savetima user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here