|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 17:05:02   
rozi
Hvala cipiripi, hvala tebi sto me podrzavas i sto ulazis u konverzaciju samnomuser posted image
Ovako...prvo kada sam pocela da zivim sa mm, uzeli smo macka Pabla koji je posle 6 meseci nestao, kao kisa sam plakala.100xuser posted image

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
I posle nekog vremena odlucimo se uzeti macu, koja je kasnije saznajemo zenkica i zove se Rozi.user posted image Ona je moja ljubimica i moja dusa....bila je sa nama oko 7-8 meseci.Ona je bila moj pravi prijatelj, od pocetka trudnoce samnom.Spavale, jele isle u wc...bila je jako cudna i pametna.Sama je otvarala vrata, kad ja idem na wc i ona ulazi i ide u lavabo i ceka da joj pustim vodu da je lovi.I nesto cudno je pravila sa usima, simpaticno...u toku nase igreuser posted image
user posted image
user posted image
Ona je ostavila trag u meni.Gresna sam.Znam i kajem se svom svojom dusom sto sam tako postupula.
Ti cipiripi znas moju pricu pa da ti kazem, zbog toksoplazmoze za bebicino dobro odlucimo da je damo mojoj mami ali kao sto vidis tamo su dva macora.I mi postupamo>vodimo je na sterilizaciju i tu sam vec bila pogodjena.Anesteziju je lose podnela i mi smo je nedelju dana odvodili kod mame da se privikne i taj dan kada smo trebali da odemo na par dana na Palic odlucimo da je ostavimo kod mame zauvek.Ona se polako oporavljala.Svaki sam dan zvala da pitam kako je, bila sam 4 dana odsutna.Jednu noc sam se trgla, i oblivena sva znojem i misleci jao ti hormoni, bas kao na filmu da bi to jutro saznala da je Rozi uginula.Mama kaze da je sepsa u pitanju.Mama ju je lepo sahranila u basti.Umrla je 13.petak mart09 a meni je na UZ utvrdjena 31.03.09.nepravilnost kod deteta i 15.aprila me porodili.Verujte mi plakala sam za njom 10 dana, i tada sam mm rekla posle mog oca koji je umro pre 7 godina nista me nije tako zabolelo a umrli su mi i za 6 meseci svi sa mamine strane baba deda i ujka.Hocu reci da su bile slicne situacije i mogla sam da poredim to pogotovo kad se setim smrti mog prvog psa i opet mi je ostavilo traga.No sustina je da sam joj oduzela pravo da bude majka i ubrzo sam i ja izgubila dete.Necu o tome ovde.Izvitnite.Kajem se zbog toga i uvek cu je voleti.Svaki dan mislim na nju.
Bez zivotinja NECU i volim ih i postujem zivotinje vise nego ljudeuser posted image
I posle svega imam mog Floka i dragog koje volim najvise u mom zivotu na svetu celomuser posted image
user posted image
user posted image
Moja sreca

_____________________________

Deci nije potrebna savrsena , vec srecna i zadovoljna majka

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 17:06:58   
minavb
Mogu, ja sam macora usvojila. Inace mislim da nikad necu kupiti ljubimca, ja sam od onih koji radije usvajaju napustene. Kod nas to jos nije lepo profunkcionisalo, drustva koja se time bave to ne rade na dobar nacin a i jako ih je malo(drustava, napustenih zivotinja je previse).

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 17:10:38   
rozi
Slazem se.No valjda ce to doci i sa ovom EU:)
user posted image


_____________________________

Deci nije potrebna savrsena , vec srecna i zadovoljna majka

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 17:12:53   
minavb
Rozi, maca koja ne izlazi napolje, jede termicki obradjeno meso i ne dolazi u kontakt sa drugim zivotinjama koje zive na ulici, ne moze da ima toksoplazmu pa samim tim ne moze da ti je prenese. user posted image
Toksoplazmu pre mozes dobiti ako pojedes nedovoljno peceno meso, nedovoljno oprano voce i povrce, narocito prizemno povrce kao sto je zelena salata, kupus i sl.
Nadam se i ja da ce nam stici bolje stvari ulaskom u EU. Opet, napravise novi zakon o zastiti i dobrobiti zivotinja, ali ne napravise sluzbe i strategije za smanjenje lutalica i kontrolu odgajivaca i sl. Kod nas nista ne moze da se uradi kako treba.

< Poruku je uredio minavb -- 11.1.2010 17:14:41 >

(odgovor članu rozi)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:23:32   
cipiripi
ja sam se testitarala na toxo i negativna sam, ali mogu vam reci da mi nije bilo svejedno dok sam cekala rezultat.
ni ja psa necu dati kad dobijem dete, i slazem se sa Verus u vezi higijene.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:37:06   
rozi
I ja sam negativna , sto se higijene tice, macke jesu najcistije ali ja sam nervozna kada je nered( a ona je bila bas u pubertetu), i tad mi je bilo najbitnije da mi sincic bude u cistom.Znam da ne bi imala pomoc naravno sem muza pa sam mislila da cu detetu dati svoj maksimum. Tako da tada gledajuci situaciju mama mi je bila izbor, najbolji.Niko nije bolji prema zivotinjama od moje mame.A mislim da me ne razumete, ja sam samo htela najbolje za svoje dete.user posted image

_____________________________

Deci nije potrebna savrsena , vec srecna i zadovoljna majka

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:41:13   
Delijagirl
Mi smo nasu gretu usvojili od drustvaza zastitu zivotinja NOA i pre nas su je imale neke studentkinje koje su i dalje u vezi sa nama i svake toliko dodju da vide gretu i dive joj se koliko je porasla i dalje raste...  I apsolutno nista me ne slusa user posted image user posted image user posted image

Inace ja sam testirala macke na toksoplazmozu i negativne su a i jedna je kod mene 2 godine i kusur a druga od maja 09.  

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu rozi)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:41:47   
minavb
Naravno rozi, kao i svaka mama. user posted image

(odgovor članu rozi)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:44:30   
cipiripi
Rozi i za ljude je podjednako opasna anestezija kao zaa zivotinjje.
kada sam Blindzu vodila na UZ kad je imao problema sa stomakom, u bolnici je bila jedna maca persijanerka koja je tesko podnela anesteziju i bila je shuntava 5 dana..ne znam sta je bilo sa njom..
naravno da si zelela samo najbolje...
tebe je bas neki maler poterao tad user posted image
ali tu je sad ovo malo belo stvorenje da te izvuce i da ti nadu i veru u zivot koji te ceka..

ljubac user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:46:28   
Delijagirl
MIna da te pitam jesu tvoje mace sterilizovane/kastrirane nemogu se setim sta imas? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:47:52   
minavb
Zenka sterilisana, muzjak kastriran. Nikad se nisu parili ni imali teranje.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:50:28   
Delijagirl
Ovaj moj kirby je poceo da smara Bellu pa neznam kazu mi da se mu ponasanje nece promeniti iako ga kastriram... Sta ti mislis? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:52:25   
NinaMandarina
Rozi, divne su ti zivotinjice user posted image . Ja obozavam zivotinje, nasu smo kucu kupili slucajno, jer je bila mala, jadna, u kutiji, polizala mi ruku i mi smo je uzeli user posted image . Ona je najdivnije stvorenje, uvek je tu, i kada sam srecna i kada sam tuzna, kada placem legne mi u krilo i ne pomera se dok ne prestanem user posted image , ima neke svoje rituale i igre i nekada je bas smesna. Lepo je kada deca odrastaju sa zivotinjama, nama roditelji nisu dali kucu, ali smo zato imali hrcka, zeca, papagaja, ribice, kornjace (nju i sad imamouser posted image )

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:54:09   
NinaMandarina
A sta je to toxo? Jel se vadi iz krvi? Da li to moze da ometa zacece?

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:56:34   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: NinaMandarina

A sta je to toxo? Jel se vadi iz krvi? Da li to moze da ometa zacece?


Toksoplazmoza KLIK


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 18:57:55   
minavb
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Ovaj moj kirby je poceo da smara Bellu pa neznam kazu mi da se mu ponasanje nece promeniti iako ga kastriram... Sta ti mislis? 

Moj muzjak nije promenio ponasanje posle kastracije ali mislim da je to zato sto je kastriran u 7. mesecu, bio je bas mlad. Ostao je jedno blesavo i mazno macence. A zenka se potpuno promenila. Bila je prgava divljakusa pre sterilizacije, sad je ozbiljna cura koja se ponekad i mazi. Ona je kastrirana sa godinu i par meseci a pre toga nije imala teranja jer je na jajnicima imala ogromne ciste. veterinar misli da je zbog tih cisti i bila tako luda.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:01:09   
NinaMandarina
Delija, hvala user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:05:30   
rozi

IZVORNA PORUKA: cipiripi

Rozi i za ljude je podjednako opasna anestezija kao zaa zivotinjje.
kada sam Blindzu vodila na UZ kad je imao problema sa stomakom, u bolnici je bila jedna maca persijanerka koja je tesko podnela anesteziju i bila je shuntava 5 dana..ne znam sta je bilo sa njom..
naravno da si zelela samo najbolje...
tebe je bas neki maler poterao tad user posted image
ali tu je sad ovo malo belo stvorenje da te izvuce i da ti nadu i veru u zivot koji te ceka..

ljubac user posted image


Hvala na podrsci user posted image znace mi tako ohrabrujuce reci.Bice bolje...sve cu da vam javim
NinaMandarina hvala i slazem se sa tobom.Bez zivotinja zivot bi bio prazan.
Sad bi zvucala kao neka mis xxx ali novac bi trosila da pomognem zivotinjama i da ih ucinim srecnim.imam i par slika koje cu staviti posle>zivotinje koje sam spasila i pomogla im.Ja i mmuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Deci nije potrebna savrsena , vec srecna i zadovoljna majka

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:07:18   
cipiripi
meni je zelja da imam azil za pse user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu rozi)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:17:25   
cipiripi
evo je moja ljubav..kupila sam mu slona, imao je manjeg ali ja je pocepao.. ovo je pametnije resenje..
slikano pre 2 min, sa sestrom mm user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:19:28   
NinaMandarina
Jao Cipi sto si blesava, slon veci od njega user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:21:12   
cipiripi
a jel sam postovala ovde njegov snimak sa youtubeuser posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:36:04   
rozi
Kako ste samo lepiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nisam videla snimak
kiss za tebe i tvoju mekanu ljubav


_____________________________

Deci nije potrebna savrsena , vec srecna i zadovoljna majka

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:37:06   
NinaMandarina

IZVORNA PORUKA: cipiripi

a jel sam postovala ovde njegov snimak sa youtubeuser posted image


Ja nisam videla, ajde postavi user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Imate li kućnog ljubimca?
11.1.2010 19:37:57   
cipiripi
hvajaaaaaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image

a sad komedija... user posted image user posted image

KLIK


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu rozi)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here