|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
31.10.2012 10:38:37   
jance
to je onda fibrom...
ja te ohrabrujem da ipak ides pa to resis jos dok si trudna i dok nemas jednu brigu vise user posted image .... nefali ti jos ta glupost na sav posao oko male bebe... em sto kao trudnica svugde imas prednost. uradi to sada, posle ti nece biti jasno sta si to toliko uopste cekala, veruj mi...
mene bila frka, odlagala sam 3 meseca, mislila sam da ce me slati u KC, pa da ce me operisati, ali na kraju mi je prosto bilo smesno sto sam toliko cekala , kao i to sto sam htela da idem kod privatnika i platim...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
31.10.2012 16:09:43   
Anoniman
Sad sam zvala jednu privatnu kliniku koja radi kompjuterizivani pregled mladeža za 900 dinara, verovatno ću sledeće nedelje otići na pregled.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
31.10.2012 16:15:22   
magnetic

IZVORNA PORUKA: n i n a

Sad sam zvala jednu privatnu kliniku koja radi kompjuterizivani pregled mladeža za 900 dinara, verovatno ću sledeće nedelje otići na pregled.

Moj je bio na stomaku i najpametnija stvar koju sam uradila je ta sto sam ga skinula,jer bi usled rasta stomaka poceo pucati i krvaviti

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
31.10.2012 20:14:46   
jance
pa da, kako god je tebi lakse i konfornije...ja sam htela ali sam bila na kraju srecna sto nisam jer je u toj klinici gde sam ja pitala to bilo oko 2000din a ovde su mi uradili za dz...

da, magnetic secam se tvog problema... dobro da si ga resila...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
1.11.2012 8:10:11   
Anoniman
Idem verovatno već danas popodne, jer mi je još malko porastao i potamneo od juče user posted image Mada ja sam ga malo mackala kantarionom, pa je možda i od toga, ali samo da mi neko to pogleda, celu noć sam spavala kao na iglama da ga ne otkinem

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
1.11.2012 10:03:29   
jance
od kantariona je, sigurno...
a navijam da ga se odma i resis, nije opasno, lako se resava a dzaba se mucis... user posted image
ja sam tako plasila prosto da se ocesljam ujutru, jer su me utripovali da je svekar tako otkinuo jedan pa mu krenuo rak koze. da pojasnim : svekar jeste otkinuo mladez, ali pravi, ne viseci, koji jeste vec bio inficiran i krenuo da "radi" zato mu je i smetao. to apsolutno nema nikakve veze sa fibromima, prosto su na takav nacin saznali da ima rak

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
1.11.2012 10:06:29   
Olga75
N i n a , ako je to ono na sta mislim nije problem ako se i otkine
inace sam ja u trudnoci tih cuda imala po vratu ko baba neka i vrtela sam ih , jaaako su me nervirali i kad ih dobro izvrtis oni lepo potamne , postanu tvrdji i otpadnu , bude crveno par dana , koja kapljica krvi a ne mora i to je bilo to
ali to su bili moje viseci ukrasi
nemojte to da radite dok ih dr ne pogleda

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
1.11.2012 10:06:36   
Anoniman
Zakazala za 18h... joj tako me neki strah iako znam da sam ovo čudo uzgojila u prvoj, a sad se razbuktao u drugoj trudnoći. Dakle pod dejstvom hormona... Jedino me teši što odmah rade komjutersku dermatoskopiju mladeže, pa ćemo odmah znati šta dalje.

Olga, verovala ili ne, ja gledala pre jedno mesec dana jednu emisjiu kako na te viseće zavežeš konče i oni sami otpadnu. Ali se ne usuđujem dok mi ne potvrde da su bezazlene izrasline

< Poruku je uredio n i n a -- 1.11.2012 10:08:13 >

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
1.11.2012 10:09:16   
Olga75
pa tako ih i lece , mislim moze i ono ultra mega giga spaljivanje koje kosta mnogo vise nego parce konca
svakako idi da ih pogledaju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
1.11.2012 19:09:29   
Anoniman
Evo me sa kontrole... U pitanju je upaljeni fibrom, navodno sam prošle nedelje zakačila prilikom spavanja ili presvlačenja i skroz se usukao pa je prestao dotok krvi u isti. Zato se naduvao, pocrveneo i potamneo. Kaže ona da je skoro potpuno prazan (videla je samo jedno krvno zrnce) i da bi trebao da se osuši i otpadne sam od sebe, tako da i ako se to desi da nema brige.
I pomenem ja ovo vezivanje-ona kaže da je to ok varijanta i da vežem ili koncem (može i svileni konac) ili konjskom dlakom user posted image Gde samo konja da nađem user posted image
Sad ću nastaviti kantarionom da mackam da se crvenilo povuče, malo ga lepiti nekoliko dana dok se ne smiri, a možda dotle i sam otpadne. Inače pregledala mi je ceo vrat i kaže da svi ti minijaturni "mladeži" koje imam su fibromi i ako budem htela, mogu mi ih otkloniti dogodine laserom user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 1.11.2012 19:10:26 >

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
2.11.2012 12:18:28   
viktori
Super sto si to resila user posted image
Ja se razmisljam sta da radim na grudima imam neke bradavice koje nikada pre trudnoce nisam imala i pune alveole njih. Jednu od njih sam zakacila ona je skroz nepravilna sada i ona kada se odvoji je samo sto se ne pokida i sva je rascvetana. Jedan delic joj je potamneo. Uopste ne znam sta je to i dal da odem da mi neko to pogleda. Ima li neko savet?

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
2.11.2012 13:55:25   
Anoniman
Ja sam po pitanju mladeža inače paničar, tako da nisam uopšte razmišljala user posted image Pregled je potpuno bezbolan, brzo se to sve ustanovi šta je i zašto raste i sl, i onda si bar miran... Otkako mi je juče stavila gazicu, ja već i zaboravila da je tu, jer mi se više ne kači user posted image

(odgovor članu viktori)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
16.11.2012 9:03:59   
Anoniman
Zaboravila sam da napišem da dok sam ležala u bolnici, fibrom se skroz osušio, dobio je crnu boju i otpao kao ljuskica... Još uvek imam crvenu tačku na tom mestu, ali nadam se da će i to proći.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
2.11.2013 23:55:27   
viking
Ja na stomaku oduvek imam jedan veliki mladež, nije u ravni kože neko onako ispupčen, ako majica nije baš široka, vidi se i preko odeće. Od kad je stomak počeo da mi raste, pojavilo mi se blago crvenilo oko tog mladeža. Planiram da pitam doktorku šta da radim (uvek zaboravim da pitam) jer me s jedne strane to crvenilo malo brine iako me ništa ne boli, a s druge strane, čak i da se dešava nešto loše, u trudnoći sigurno ne mogu da uzimam nikakvu terapiju niti nešto da operišem, naročito ne na stmaku... Iskreno, potajno se nadam da je to samo od širenja kože i rasta stomaka, ali ko zna...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
3.11.2013 16:27:31   
vikiveki
I ja imam jedan veliki mladež na stomaku i u toku ove treće trudnoće se počeo malo menjati počeo je dobijati neku tamnu boju,ali nije bilo ništa strašno....posle porođaja se sve vratilo u normalu.

< Poruku je uredio vikiveki -- 3.11.2013 16:28:14 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
25.3.2015 18:58:19   
Sonjicak
Zdravo :) Imam pitanje...na levoj dojci,odmah ispod bradavice, imam mladez koji nije mali,mada nije ni prevelik :D imam ga tu godinama i nije se menjao,nije ispupcen,ravan je,svetlo-braon boje, ne svrbi,ne boli,mislim da je ok.Jos nisam bila kod lekara da ga proverim, mada kontam da mu nesto fali za sve ove godine,primetila bih neki simptom...U drugom stanju sam, 5.nedelja,pa nesto ovih dana razmisljam hoce li mi smetati ako budem dojila jednog dana i da li ce se menjati tokom trudnoce?Ako neko moze,bilo bi lepo da mi odgovori..user posted image user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
26.3.2015 6:21:02   
Trcosava
Dobrodošla na forum user posted image

Ja nemam mladež na dojci, baremne tako blizu bradavice, ali imam jedan poveći na ufff boku/leđima. On se dosta promenio u trudnoći prvoj (čini mi se da se i povećao, a i potamneo i malo kao ispupčio), pa i posle nje (posvetleo, nekako se izravnao). Pa opet u drugoj trudnoći se promenio.

Što se tiče dojenja, mislim da ne bi trebaloda bude problem, ako je onaj ravan mladež (ako nije viseći)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sonjicak)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
19.7.2015 9:18:46   
Maraj
Da se upisem i ja ovde....
od početka trudnoce (sada sam 7.mesec) bas mi se dosta sitnih mladeza pojavilo po grudima i stomaku. Inace nemam neke brojne mladeze.... pojavljivali su mi se ranije lo vratu al to zbog mora i suncanja na moru. Sad u trudnoci bas ih ima al su sitni. Na grudima mi se pojavilo par braonkastih flekica koje kada zagrebem noktom-ljuste se.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
19.7.2015 9:20:42   
Maraj
I zaboravih da kazem tih par braonkastih mladeza sto su mi se pojavili na stomaku kada predjem jagodicom prdta preko njih kao da su napupeli. Dakle nisu viseci al opet ih osetim pod vrhom prsta a mali su jako velicine....pa mozda mitisera....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
19.7.2015 10:36:08   
Valerie
ako nisu samo flekice, moguce da su tzv. virusne bradavice, papilomi, fibromi (valjda se tako zovu) koje izgledaju kao mladezi. ali se brzo pojavljuju i sire, onako kako ne bi mogli mladezi.
skidala sam ih par puta, a bas se pojacaju u trudnoci i na pocetku dojenja. meni ih je najvise po vratu. ne dozvolim da previse porastu jer boli uklanjanje, sto su veci, dublji im je koren.

< Poruku je uredio Valerie -- 19.7.2015 10:39:33 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
19.7.2015 13:33:11   
Maraj
Valerie pa otkud znam
Imam par flekica na grudima svetlo braon boje i ljuste se. Jer to to?

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
19.7.2015 13:36:04   
Maraj
Valerie nije to. Sad sam gledala slike na netu. To su ko neki viseci mladezi. Meni ne vise vec su u nivou koze oce flekuce. A mladezi sto su mi poiskakali su klasicni mali mladezi samo sto ih sada imam vise

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
19.7.2015 17:21:14   
Valerie
dobro je Maraj, ovo moje je smor zivi user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
20.7.2015 22:33:29   
Valerie
i meni su poludeli i pravi mladezi... rado bih otisla kod dermatologa da ih lepo procesljamo... uhhh a i nije mi sad momenat...

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Mladeži i belezi u trudnoći
21.7.2015 12:55:10   
Maraj
I moji kao da su napupeli poneki sad u trudnoci. Tacno ih osetim pod prstom. Ranije su bili u nivou koze a sad su malo uzdignuti tek toliko da ih osetim pod prstom

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here