|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   koliko cesto piski vasa beba?
8.5.2010 14:27:06   
maslinica
imamo temu o praznjenju creva, ali nema o tome koliko piski. a ja sam bas zabrinuta da li je normalno da mala beba toliko mnogo piski?!

moj sin piski bas, bas mnogo. svaki put kad ga prepovijam, na svaka 2, 5 do 3h, on je popiskio pelenu, a ne retko mi se i popiski dok ga presvlacim. imama osecaj da je stalno mokar.
jel vase bebe toliko piske? nema urin nikakav miris, ni boju...ali upratila sam zadnja dva dana, nesto mi je to mnogo.

da li je moguce da izbacuje bilirubin, pa jednostavno zbog toga vise piski?! mi smo se suncali u porodilistu i rekli su nam da cemo biti malo duze zuti, jer ima hematom na glavici, sudario se sa mojim kostima u porodjaju, pa kao zbog toga ce teze ici bilirubin dole. a primecujem da od kad vise piski, da se i kvrga na glavici smanjuje.

ima li ko iskustvo? il bar napisite koliko piskaju, da uporedim sa svojim sinomuser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
8.5.2010 16:08:30   
micketta
maslinice, i moja danica piski za medalju, ali, valjda je to normalno. cini mi se da sam negde procitala da nije normalno da ne piski, to moze da znaci da je beba dehidrirala, ali nisam sigurna pa me nemoj bas drzati za rec

_____________________________

zna baba

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
8.5.2010 16:29:25   
Modessty
ma dečaci uvek puno piške. ne sekiraj se. i treba da piški.
ja recimo nema šanse da u toku noći bar jednom ne presvučem danila. napuni pampers da mu nekad i predje jer nema više gde da stane user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
8.5.2010 17:00:10   
izabella7
Piski i trebaju da piske.Do prije deset dana smo nosili one pampers jedinicu sa indikatorom za piskenje i bas sam pratila i uvijek je poplavila,a presvlacenje svaka tri sata.Nije dobro kad ne piske

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
8.5.2010 17:40:47   
lanajelena
Mene nekad Dusan dva puta popiski dok ga presvlacim user posted image a i patronaznu je sredio...kao sto kaze devojke bolje je kad piski 

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
8.5.2010 22:42:11   
BabyG
Moja Teodora piški k'o zmaj, a i podriguje, prdi, kaki.. Ma, sve.. Smraduljak mali! user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
9.5.2010 14:43:23   
maslinica
o dobro je....ja sam vec mislila da se prehladio...luda sam nacisto...a ne deluje prehladjen, a vecito mokar...a i moj je popiskio obe babe, mene redovno...a i patronazna je dobila mlazic:):):):)

tnx curke....ja imam milion i jedno pitanje, ponekad se pitam jel sam luda...al mislim da nam je svima tako....samo sto ja neke odgovore ne nalazim na rr, jer to sto se ja smislim da pi pitala to jos niko nije....user posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
11.5.2010 12:30:43   
maslinica
da sad i zakljucim....pitala sam patronaznu jucer..beba  mora mnogo da piski, to znaci da dobro jede i da napreduje...nije dobro kad ne piski...eto...micke je mislim rekla bas to i bila je upravu....user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
11.5.2010 12:52:36   
marince1
ja mislim da moj bebac ne piski mnogo user posted image

nije nikoga popiskio do sad,ali ne mora da znaci da ne iski dovoljno.

Ma necu se sad i time opterecivati!

Mi mame kojima je ovo prva beba uvek nadjemo razlog za brigu user posted image

Maslinice ne brini! user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
11.5.2010 13:09:58   
gagana83
IZVORNA PORUKA: maslinica

da sad i zakljucim....pitala sam patronaznu jucer..beba  mora mnogo da piski, to znaci da dobro jede i da napreduje...nije dobro kad ne piski...eto...micke je mislim rekla bas to i bila je upravu....user posted image

Beba koja je iskljucivo na majcinom ili adaptiranom mleku(znaci samo na mleku,da ne pije vodu) mora da piski minimum 6 puta dnevno,ne sme manje od toga.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
12.6.2010 15:53:41   
Pilence81
Ne znam,ne mogu da brojim piskanje jer ima pampersuser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
12.6.2010 15:56:50   
maslinica
i mi imamo pampers, al sam ja bila istriovala da on previse piski, a to je u biti normalno. samo najedanput sam skontala da je svaka 2h upisken, kad sam ga dojila na glupe sate, i onda sam si umislila da je to sigurno previse! pa sam morala da pitam drugarice na rruser posted image user posted image

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
12.6.2010 16:00:39   
New Mom
Kao znak da beba fino sisa i napreduje bitnije ti je da puno piški, a ne da li i koliko kaki. Bar su mi tako patronažna i pedijatar rekle.
Mi se presvlačimo 6-7 puta i svaki put je pelena baš teeeeška, strašno nešto. A na to sve još po pravilu piški pri presvlačenju i čak pri kupanju. Popiškili smo i mamu i tatu i patronažnu i dr i njenu sestru i docu ortopeda... sve odreda. user posted image user posted image

< Poruku je uredio New Mom -- 12.6.2010 16:01:00 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
12.6.2010 16:30:50   
maslinica
IZVORNA PORUKA: New Mom

Kao znak da beba fino sisa i napreduje bitnije ti je da puno piški, a ne da li i koliko kaki. Bar su mi tako patronažna i pedijatar rekle.
Mi se presvlačimo 6-7 puta i svaki put je pelena baš teeeeška, strašno nešto. A na to sve još po pravilu piški pri presvlačenju i čak pri kupanju. Popiškili smo i mamu i tatu i patronažnu i dr i njenu sestru i docu ortopeda... sve odreda. user posted image user posted image


mi isto piskamo po svima...mamu obozava popiskiti, samo se umiri, pogled velikog mislioca i piiiiiiiiiiiiiiiiiiššššš, ja sva skacem od mesta gde ga povijam, a zid nam je u mozaiku:)

i nama rekla ptronazna i pedijatar da je znak da dobro papa!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:05:12   
micketta
bas sam se jutros isprepadala kad sam zatekla potpuno suvu pelenu!! user posted image
to se nikada pre nije desilo.
legla je oko 22h a ustala u 7 i 20 i pelena suva suvcijata!!!!!
kad je jela i popila malko vodice, ispiskila se...
da li je to normalno da celu noc ne piski?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:07:46   
lanajelena
Mick jel ti jela u tom periodu?

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:08:34   
Jeca*
ako se ni na sta ne zali, normalno je. Piskice, verovatno joj se nocas nije piskilo. Prati i videces.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:16:23   
micketta
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Mick jel ti jela u tom periodu?


nije. ona spava celu noc.


_____________________________

zna baba

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:17:46   
mihi
To je kod dece posle 8 ili 9 meseca normalno,, manja deca češće piške, no ne brini jer je jako vruće temperature su visoke deca se znje i manje piške. Češće joj daj vodu ili neki čajić hladanuser posted image .

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:18:28   
lanajelena
onda joj je zato i suva pelena...ala ti zeno spavas user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:21:06   
micketta
mihi, kad sam ja krenula u krpe nocas, uocila sam da joj je pelenica ispod glavice bas vlazna. verovatno se dosta znojila. u nasoj spavacoj sobi je ovih dana temperatura stalno oko 28/29 C. to je mnogo, znam, ali ni sa klimom u drugoj sobi ne uspevamo mnogo da rashladimo. eventualno spustimo do 27.5. 

_____________________________

zna baba

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:22:57   
mihi
Ako hoće vodu ili neki bebi čajić poji je koliko hoće, stvarno je mnogo vruće, i pipni joj fontanelu ne sme da bude uvučena, to ti je znak da li unosi dovoljno tečnosti. Ne brini sve je ok.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 11:26:42   
gagana83
I Una manje piski sad kad je ovako toplo iako pije mnogo vise vode nego ranije.
Kontam da se vise znoji pa zato manje piski.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 12:32:49   
maslinica
mi isto manje oiskimo, a ovo za fontanelu? jel to stvarno tako, pa ja sam to proveravala i kad se najede , odmah posle popipne uvuceno, a nekad nije uvuceno bez obzira kad je jeo...
mislim da to bas nije decidirano takouser posted image a?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: koliko cesto piski vasa beba?
16.6.2010 12:37:20   
Unica
draga, ja koliko znam fontanela je prirodno blago udubljena, a ako je bas udubljena onda joj treba vise tecnosti. nekad je i ravna (ja mislim kad placu, nisam sigurna). nemoj se sad i tim opterecivati. ne sme biti ni ispupcena (na daj Boze)...

meni dete piski za medalju, uvek je pelena natopljena a presvlacim je na 3-4h.
maslinice, ako ga presvalcis svaki cas nemoj ocekivati da je uvek pelena mokra. drugo, meni ima logike da i deo tecnosti gube znojenjem. znam da je 6 mokrih pelena minimum koji mora da bude ali pod uslovom da je to presvalcenje na 4h.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here