|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:34:00   
Maya21
Ja ne znam za taj trudnicki karton... I prvu i drugu trudnocu su mi vodili u onom, obicnom ginekoloskom kartonu... Samo sto su ga ostavljali u posebnu pregradu za trudnice, valjda da se bolje snadju... Inace sam nosila gomilu papira pred porodjaj... Ja ne znam da li uopste u NS postoje ti trudnicki kartoni user posted image  

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:40:54   
sneza24
Ja nemam trudnicki karton.Kod moje dr imam karton koji je isti kao i kod doktora opste prakse.Ali imam trudnicku knjizicu u kojoj su mi upisali krvnu grupu a i mm,pisu kad sam bila na pregled i vazne podatke za taj pregled.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:42:43   
Anoniman
Pa izgleda da to ovde u NS nema... a taj trudnički karton o kome pričate nije kao običan karton samo se vode podaci o trudnoći? user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:46:32   
sneza24
Toga nema u NS.Moja drugarica tamo zivi i tamo je vodila trudnocu i uopste nije imala trudnicku knjizicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:47:21   
sneza24
Tu se upisuju podaci samo o trudnoci.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:47:54   
Anoniman
A to je neki kartončić?  Ustvari nije karton kao bolesnički?

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:50:25   
sneza24
Ne .Vise je kao neka knjizica.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:51:50   
Anoniman
A ne... to definitivno nismo imali... ja mislila da na karton... regulaan karton... 

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:57:37   
sneza24
Imam ja karton kod svog ginekologa koji nema veze sa doktorom opste prakse.A sve trudnice dobijaju tu trudnicku knijzicu tj knjizica za trudnicu i novorodjence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 21:59:10   
Anoniman
Za dete imam karton vakcinacije. Ali ovo nisam imala... user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 22:07:34   
sneza24
Ovde bi trebalo da ti upisu podatke o bebi na porodjaju i kad te puste kuci,nista vise.Za dete posle ide normalna knjizica kao i za nas odrasle.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 22:11:25   
Maya21
Mi smo za bebu imale otpusnu listu Tasho zar ne? I tamo je pisalo sve sto treba, dok se detetu ne izradi knjizica... Cak se i na prve kontrole islo u savetovaliste sa tim papircetom...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 22:17:18   
sneza24
Ja stvarno neznam da li se mi tu upisati nesto u vezi bebe ali kad se porodim javicu vam.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 23:19:35   
eugenija
Trudnički karton je nešto drugo, nema veze sa bebom.. Ima veze sa vođenjem trudnoće. U njega se tokom 9 meseci, upisuje (ginekolog upisuje) težinu trudnice, nalaze urina i krvne slike, krvni pritisak... To je mali kartonski kartončić dimenzija 15 cm visine i 10 cm širineuser posted image (Raspith se kod drugarica)
Njega nosite sa sobom, on ne stoji kod doktora.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 23:40:22   
Maya21
znam eugi ali to kod nas ne postoji... 

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnički karton
25.3.2009 23:40:59   
eugenija
I šta će vamuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnički karton
26.3.2009 7:25:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

kartonski kartončić



user posted image

Iz porodilišta smo izlazile sa dve otpusne liste: za mamu i za bebu.
Bebinu otpusnu listu smo nosile prvi put u savetovalište da bi se prepisala njena porođajna težina i dužina, i kada je beba primila BCG. Tada smo dobile karton vakcinacije, i dete je već tada imalo zdravstvenu knjižicu.

Ovaj kartonski kartončić user posted image nisam imala, tražili su samo da ponesem poslednji nalaz sa UZ od ginekologa i poslednji CTG, poslednju KS, urin, KG i Rh faktor. (valjda nešto nisam zaboravila)

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnički karton
26.3.2009 8:03:15   
Anoniman
Mi u bolnici imamo ginekolosku ambulantu, tu idemo na preglede, a poradjamo se u istoj bolnici dva sprata iznad ambulante(tamo je porodiliste). Svaka zene kad ide kod ginekologa, trudna ili ne, ima svoj karton, kao kod lekara opste prakse. Kada sam zatrudnela odmah su mi obacili u taj karton dvolisnicu koja je podeljena po mesecima u koju se upisuje sta je sve lekar zakljucio na pregledu(rezultati iz laboratorije, telesna tezina, krvni pritisak, kada su date doznake ako je trudnica zaposlena...). Obicno pri prvom pregledu se odabere ginekolog koji ce voditi trudnocu i uvek se ide kod njega na pregled i konsultacije. Eto tako je kod nas u Kikindi.

< Poruku je uredio Zille -- 26.3.2009 8:04:31 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnički karton
26.3.2009 13:31:00   
NadaR

IZVORNA PORUKA: eugenija

Trudnički karton je nešto drugo, nema veze sa bebom.. Ima veze sa vođenjem trudnoće. U njega se tokom 9 meseci, upisuje (ginekolog upisuje) težinu trudnice, nalaze urina i krvne slike, krvni pritisak... To je mali kartonski kartončić dimenzija 15 cm visine i 10 cm širineuser posted image (Raspith se kod drugarica)
Njega nosite sa sobom, on ne stoji kod doktora.


user posted image user posted image user posted image user posted image
Meni je dr jos rekla da ga uvijek imam u torbi pogotovo u zadnjim nedeljama ako bi mi pozlilo npr negdje u gradu ili sta vec da taj neki drugi dr koji me primi ima nekakve informacije o trudnoci...user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnički karton
26.3.2009 13:32:25   
eugenija
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Meni je dr jos rekla da ga uvijek imam u torbi pogotovo u zadnjim nedeljama ako bi mi pozlilo npr negdje u gradu ili sta vec da taj neki drugi dr koji me primi ima nekakve informacije o trudnoci...user posted image


Vidiš i to je pametno!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnički karton
26.3.2009 13:33:47   
NadaR
Jesi vidjela mog decaka u albumima... sorry of topic



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnički karton
26.3.2009 13:44:20   
eugenija
Zlato teta Eugenijino okatouser posted image !!!! Sad sam virnula u album, pjavi ćam dečko!!! Njaaauser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnički karton
7.4.2009 15:23:01   
Anoniman
Koliko stranica ima taj trudnički karton? Da li može neko da mi ga skenira i postavi? Da tačno vidim kako izgleda...

Hvala unapred!

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnički karton
7.4.2009 16:19:59   
Ana RR
Ja sam gledala mamin trudnički karton i to je knjižica veličine zdravstvene knjižice sa nekih 15ak strana. I tu se piše istorija trudnoće, da tako kažem, i posle porođaja tu se pišu bebini podaci (koliko je bila teška, dugačka, krvna grupa i td.).
Ali to je knjižica od pre 29 godina (auuu, al sam matora).


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnički karton
7.4.2009 20:14:54   
Anoniman
treba mi spisak kolona i redova
kako to sada izgleda...


(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here