|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:17:14   
Anoniman
Sada čitam na nekom hrvatskom forumu, žene pričaju o trudničkom dnevniku, ako sam dobro shvatila, nalikuje Radosnici: popunjavaš podatke, lepiš sličice...

Jel neko to kod nas video, ili imao?

Baš mi zvuči slatko. user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:19:33   
Modessty
Prvi put čujem za to.

Razmišljala sam ja o tome da pišem dnevnik dok sam trudna. Bolje što nisam. Šta mi se sve izdešavalo, dete bi imalo večne traume da to kasnije pročita user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:20:15   
gagana83
Zvuci interesantno,ja to nisam videla ali imam Radosnicu u kojoj ima i deo o trudnoci:kad ste saznali za trudnocu,kad ste prvi put culi otkucaje srca i slicno

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:22:44   
Anoniman
Da, ima i moja taj deo, ali ovo je verovatno od nedelje - do nedelje, ili od kontrole do kontrole.

No, pošto ja to nisam vodila za prvo dete, ne bih ni za potencijalno drugo, ili pak moram retroaktivno i za prvo. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:25:05   
Delijagirl
Bas sam pre gledala na nekom slovenackom sajtu ima taj trudnicki dnevnik ili planer il sta vec. Upisujes sve unutra da nesto ne zaboravis.
Ako nadjem i znam da hocu na srpskom javljam user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:26:16   
cicko
Ja sam prosle godine kupila nesto slicno, ali jos nism pocela da ga popunjavam... Stalno sam odlagala, plaseci se da trudnoca nece napredovati kako treba.
Ovo je Dnevnik trudnoce (format je A5), nije nalik onim lepim radosnicama, nekako je "obicniji". Izdavac je "Draganic" Bgd.
Prvih nekoliko strana je neki uvod o trudnoci uopste. Dnevnik prati trudnocu iz nedelje u nedelju, lepe se slikice sa UZ, popunjavas stranice o svojim snovima, razmisljanjima... Cena je u knjizari Mladin.knjiga u Merkatoru bila 270 din.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:26:57   
Anoniman
Ovo nije planer, nego uspomene. Nakon pregleda, napišeš šta su ti rekli, zalepiš slikicu sa UZ, svoju fotku u nedelji trudnoće... Tako nekako sam ja razumela. user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:28:01   
Delijagirl
Evo ga link nemogu da ga sredim jer imam tu neki cudan i ff i operacijski sistem...

http://www.babyshower.si/index.php?page=prikazi-izdelek&categoryId=4&subcategoryId=&itemId=3&u=nosecniski-planer

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:28:28   
buhla
Ja imam taj trudnicki dnevnik, ali ga ne koristim user posted image
Drugarica, koja radi u patronazi mi ga je dala. trebao bi da se nosi svaki put kad ides kod dr i tu oni da upisuju podatke, mada mozemo i mi sami: koje su analize radjene i rezultati, koliko imamo kg, koliko beba, kad smo osetili prvi put bebu i to sve po nedeljama... bas cu da ga nadjem i iskeniram neku stranicu pa da postavim.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:28:36   
Anoniman
E, na to sam mislila cicko! user posted image

ps. Jesi videla temu "Hajde da pijemo kafu"?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:29:35   
Delijagirl
Ovo je bas planer sto sam dala link... Ali vidim u ovoj prodavnci ima i dnevnik...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:32:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

Ja imam taj trudnicki dnevnik, ali ga ne koristim user posted image
Drugarica, koja radi u patronazi mi ga je dala. trebao bi da se nosi svaki put kad ides kod dr i tu oni da upisuju podatke, mada mozemo i mi sami: koje su analize radjene i rezultati, koliko imamo kg, koliko beba, kad smo osetili prvi put bebu i to sve po nedeljama... bas cu da ga nadjem i iskeniram neku stranicu pa da postavim.


Ne to buhla, to je trudnička knjižica ili trudnički karton KLIK user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:35:54   
buhla
ups user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 14:42:06   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 16:19:18   
cicko
Ponecu taj Dnevnik trudnoce na druzenje.user posted image


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

E, na to sam mislila cicko! user posted image

ps. Jesi videla temu "Hajde da pijemo kafu"?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 16:46:27   
lelaigor
Ja sam samoinicijativno u običnu svesku počela da pišem dnevnik trudnoće. Tu upisujem sve. Zalepim svaku sličicu sa UZ, zalepila sam i test za trudnoću... Pišem sve što mi padne na pamet, misli, snove, rezultate, analize, sve šta mi doktor kaže...
Meni je zanimljivo i mislim da će mi biti i kroz par godina, a verovatno i mojoj ćerkici kad poraste...user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 20:11:02   
cicko
Bravo vrednice, ja sam zelela ali nikako da se nateram, sad sam malo lenja da ga popunjavan retroaktivno...


IZVORNA PORUKA: lelaigor

Ja sam samoinicijativno u običnu svesku počela da pišem dnevnik trudnoće. Tu upisujem sve. Zalepim svaku sličicu sa UZ, zalepila sam i test za trudnoću... Pišem sve što mi padne na pamet, misli, snove, rezultate, analize, sve šta mi doktor kaže...
Meni je zanimljivo i mislim da će mi biti i kroz par godina, a verovatno i mojoj ćerkici kad poraste...user posted image


(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnički dnevnik
9.10.2009 21:51:08   
Anoniman
Samo pazite, slike sa UZ vremenom izblede. Savetujem da ih fotokopirate i tako lepite. user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnički dnevnik
10.10.2009 8:14:07   
lelaigor
Tašo, hvala za savet! Nisam znala. Uradiću to.
Cicko, ni ja ga ne popunjavam odmah čim imam šta da upišem, desi se i meni da mi pregled bude u ponedeljak, a ja zapišem tek za vikend. Ali, trudim se da ne zaboravim nijedan detalj, pa upišem kasnije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnički dnevnik
10.10.2009 20:21:17   
YAYA
Ja sam prvih 6 mjeseci pisala u obicnu svesku.
Kako je protekao pregledm, koliko je bebac porastao,kada sam imala glavoblju itd
Posto sam bila polu-luda od hormona i plakala kao kisna godina skoro svaki dan user posted image odlucila sam da prestanem.
Taj dnevnik i ne bi licio na neku sretnu   user posted image   trudnicu i trudnocu...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnički dnevnik
10.10.2009 21:52:17   
lelaigor
Ja upisujem sve; i lepa i tužna osećanja. Smatram da ću na taj način svojoj ćerki prikazati da nijedna trudnoća nije idealna i potpuno vesela... Svaka trudnica doživi hormonalne promene i izrazi ih na ovaj ili onaj način. Opisivala sam i momente kad sam bila u teškoj depresiji, a i one kad sam bila presrećna...
Ponekad, kad nemam s kim da popričam, dobro mi i dođe taj dnevnik...recimo, kao izduvni ventil.

(odgovor članu YAYA)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnički dnevnik
11.10.2009 1:22:50   
Jacaca
Taso ja vodim vec godinama dnevnik pokusaja, vodila sam i dnevnik VTO, verovatno bi i trudnoce ali nema nista od toga.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnički dnevnik
11.10.2009 14:32:26   
Anoniman
Ima takav dnevnik da se kupi u knjizari Danilo Kis u SU i oko 350 din. Ja ga nisam jos uzela, uglavnom sto ne mrdam od kuce user posted image ali sam ga malo prelistala i stvarno je zanimljiv. 

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnički dnevnik
9.11.2009 10:12:54   
Shishica
Ja u obicnoj svesci sa jedne strane pisem ono sto mi rade doktori, a sa druge strane pisem spisak sta ce trebati za bebu i mene i sta procitem ovde pametno....zabelezim...

I tako.... Slike cuvam u albumu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnički dnevnik
9.11.2009 13:46:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: n i n a

Ima takav dnevnik da se kupi u knjizari Danilo Kis u SU i oko 350 din. Ja ga nisam jos uzela, uglavnom sto ne mrdam od kuce user posted image ali sam ga malo prelistala i stvarno je zanimljiv. 


Ti si iz Subotice???? user posted image user posted image

Ja neznam kad da kupim taj dnevnik....hotju da ga popunjavam...i slichice da lepim...i sve....al neznam kad da pochnem user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here