|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.1.2012 17:41:54   
Mariya
Da li neko ima iskustva sa ovim kengurom?
klik

(odgovor članu caca84)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.1.2012 13:45:53   
jance
ja sam se sada bas odusevila. uzela da isprobam neku sling maramu domace izrade, ali ojacanu, reko Ogi mi sad vec lepo drzi glavu pa mogu, onaj newborn wrap mi se nikako nije dalo savladati pa sam to tada batalila. evo 2 meseca kasnije, pokusala ponovo, uspela ovo normalno vezivanje i lepo sam vezala, stavila majstora u to licem prema meni, ali mu se bas nije svidelo, on je sada u fazi istrazivanja i samo se odbacivao i okretao glavu. onda sam se setila pa ga okrenula prema napolje! nije bas najsretnija kombinacija i moram ga pridrzavati jednom rukom da se nebi previse izvrnuo napred, ali radi posao barem za njegova istrazivanja po kuci, ruke su mi olaksane ako vec nisu slobodne user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.1.2012 11:17:26   
jance
evo ovako otprilike pakujem Ogija kad ga nosim tako da gleda napred

frontal wrap

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.3.2012 17:55:49   
cockic
mi smo danas bili na kratko napolju u kenguru jer je dugo spavala pre podne
pa je posle vec bilo kasno za duge setnje.

i sa sinom sam tako krenula da ga nosim u kenguru i to u mom koji sam ja kao beba
koristila znaci moze u muzejuser posted image  koristio moj brat,moj sin i sad cerka.

star 26 godina chicco je u pitanju.verujem da sadasnji chicco ne bi trajao bas toliko.
prano je u masini sto puta i ona plastika nije ni mrdnula a i materijal je super.

kad je vide ne veruje da je toliko stara jer izgleda bas super.to je tata za mene uzeo tad u
italiji user posted image  user posted image  za kvalitet

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.3.2012 23:24:55   
Lilla
Mi imamo ovaj Klik, ne koristimo ga bas cesto ali je dobra stvar kad treba da otrcim do trgovine i kupim nesto sitno na brzaka, da ne bih vukljala kolica ubacim ga u nosiljku i super. Nije los ni za krace setnje. Probala sam jednom da ga nosim na malo duze staze u njoj i odvalio mi je ramena i ledja, i no-no vise.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
19.4.2012 22:47:43   
j o e
drage mame koje koristite ring sling, jedno pitanje: koliko dugo ga nosite pre nego sto vas zabole ledja i kako biste generalno ocenile udobnost slinga? u zadnje vreme me svi ubedjuju da je wrap daleko udobniji za nosenje, ali meni nesto sling deluje mnogo laksi za upotrebu. i jos jedna stvar - da li morate jednom rukom da pridrzavate bebu dok je u njemu ili su vam obe ruke slobodne?

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
20.4.2012 8:46:42   
*Alexx*
Ja sam koristila ring sling, i svanulo mi je kad sam zamenila kengura slingom. Mnogo manje bole leđa nego kad nosiš kengura. Bitno je samo da deo marame koji ide preko leđa lepo raširiš i tako rasporediš težinu. Obe su mi ruke bile slobodne.
E sad - da sam tada, pre tri godine, mogla da kupim wrap, kupila bih wrap umesto slinga. Sa wrapom mi se čini da su leđa manje opterećena, tj. da je težina bolje raspoređena nego sa slingom.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
20.4.2012 16:51:24   
peca
Kao je tema o kengurima, a vidim da se prica o maramama, mrzelo me da citam celu temu... jance svaka ti cast za pakovanje u maramu, ja sam smotana za to, mislim da bi mi bio zgodniji kengur, ali meni treba samo dok sidjem sa treceg sprata, i dok se popnem na isti, ni za sta vise, jer su mi kolica dole kod podruma, i imam da ih ponem jedan red stepenika do prizemlja, a to ne mogu sa jednom rukom nikako, pa sam htela da kupim nesto samo za tu namenu, mislim nije samo... Ali bi ako mogu da prodjem sto jeftinije, a da je to opet sigurno za dete, ja cu i ovako da se bojim da ce da ispadme iz toga user posted image da li se kengur koristi samo od kad beba pocne da sedi ili moze i ranije, ja sa njom do kolica za sad idem u nosiljci, ali mi je to pretesko user posted image ,

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
20.4.2012 17:36:07   
Bebilina
Mi imamo Baby Bjorn kengura i koristili smo ga sa prvom bebom od nekih 4 meseci. Nama je nosenje kad je bila tako mala cesto bila jedina opcija jer smo cesto setali sumama, planinama. Aktivno je bio u upotrebi do multiterenskih kolica sa 6 meseci, posle toga povremeno, ali nije bio neiskoriscen.
Sad imamo wrap i planiramo ga kasnije kombinovati sa BB jer je mm vec rekao da wrap ostavlja meni user posted image Musko- nece da ga motam i obmotavam, kengur mu muzevnije deluje.
Ono sto ja ne smem i necu koristiti je bilo sta sto ide preko jednog ramena. Ja moram ravnomerno da rasporedim tezinu na obe polovine tela.


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
26.4.2012 10:29:47   
lanica82
Jel nije rano za kengur nosiljku sa 4 meseca? Ja sam je kupila, puni beba 4 meseca ali ne znam da li je dobro zbog kukova?

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
26.4.2012 14:40:56   
Bebilina
Lanice zavisi od deteta- da li samo drzi glavu, koliko je ojacalo. Nas je kengur navodno od rodjenja ali ja apsolutno nisam pristalica toga- zbog tog prinudnog sedeceg polozaja. Kad smo poceli da ga koristimo mala se vec uveliko kotrljala sa ledja na stomak i nazad, vukla se sama u sedeci, sve kontrole mehanike i kukova su joj bile dobre. Sa 5m je propuzala tako da nisam imala sumnje da ce da joj skodi.
Ako mislis da je za tvoje dete ok onda slobodno user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
26.4.2012 17:14:10   
lanica82
Glavicu dobro drži a juče se prvi put sama okrenula na stomak, ali sa jastuka tako da joj je bilo lakše. Inače većinu vremena je držim uspravno, to je sličan položaj kao u kenguru, samo što je često okrećem, povremeno spustim...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
5.5.2012 22:05:06   
mamicak
Ja vise volim kada je tata nosi.........Dok je bila manja, bila je zima i nesto me uvek bilo strah da je nosimo u tome zbog vetra, hladnoce bla bla.............mada u skafanderu joj mozda i ne bi bilo nista. nekako mi i nije prakticno nositi je preko debele zimske jakne. E sada kada je vec lepse vreme, tu je tatica da je nosi :D:D........Ja cuvam ledja:D:D

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
3.9.2012 22:25:10   
Pai Mei
Ima li neko iskustva sa kikebu maramom za nosenje beba? Vidim da je dosta povoljnija od hug bug pa me zanima ima li i razlike tolike u kvalitetu...

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.9.2012 18:53:42   
sirko
mi treba da kupimo ne znam da li ce hteti ali dobra je stvar i kuci da mi oslobodi ruke user posted image

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.9.2012 19:10:02   
marince1
Od kad smem bebu da stavljam u kengur nosiljci?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sirko)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.9.2012 19:11:16   
sirko
pa na nekima pise od rodjenja, valjda treba da ima onaj naslon za glavu

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.9.2012 19:13:03   
World
vidjela sam prije par dana zenu kako nosi bebu zamotanu tako u maramu i bas sam se odusevila kako prakticno izgleda.. e sad jedino ne znam koliko je sigurno, valjda se ne moze odmotati i ispasti.... razmisljala sam kad dobijemo bebu da isprobam, pa vidjecu kako ce biti...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.9.2012 22:51:22   
Sanchy
Meni je dr rekla od cetvrtog meseca sme kengur..ali ja u ono ne znam da ga stavim doduse nisam ni probala ali deluje mi kao nemoguca misijauser posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.9.2012 23:13:50   
Snelle

IZVORNA PORUKA: marince

Od kad smem bebu da stavljam u kengur nosiljci?


Do 4. meseca okrenutu ka sebi, od 4.meseca okrenutu od sebe.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.9.2012 23:26:24   
Yula

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Meni je dr rekla od cetvrtog meseca sme kengur..ali ja u ono ne znam da ga stavim doduse nisam ni probala ali deluje mi kao nemoguca misijauser posted image


Ja sam cula da nije dobro bebu nositi u kenguru, zbog kukica valjda i nisam zelela da ga koristim. Ipak smo za svaki slucaj pitali i pedijatra, rekao je da ne bi trebalo do 6. meseca, a ako i moramo onda samo kratko. Vidim ovde Francuzi nose bebe u kengurima od rodjenja, one se jadne otembese, iskrive se kao kifle. Ne svidja mi se to.

Odlucila sam da cu sledecu bebu, ako Bog da pa je bude, nositi u sling marami, to mi deluje OK. Laleta smo vozili u ravnoj kolevci do puna 2meseca, a posto je bio i ostao veliki bebac, tada mu je vec bila mala, pa so ga prebacili u onaj deo koji ima blago podignute nozice i ispada kao da bebac lezi, a zapravo su mu i ledjasca vrlo blago podignuta. U njima je bio sve dok nije poceo da sedi sa 6m, posle smo ga podigli u malo visi polozaj, pa kasnije i u sedeci.

Isto kada smo bili kod pedijatra sa mesec dana, videli smo roditelje beba istog uzrasta kako ih drze u sedecem polozaju user posted image Ne znam, ja skoro sve radim drugacije od njih jer mi se uospte ne dopada u kakve ljude izrastu ta deca, plus, vidim kako su im roditelji kilavi i kao letve, pa se vise drzim onoga kako se kod nas radi, ali prvo dobro proucim sve savete, pa ono sto mi se cini najlogicnijim primenim.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
3.10.2012 16:25:57   
zvrk.mrvica
Drage mame
posto moja malena od 36 dana najvise voli spavati na meni pocela sam se raspitivati o sling marami
medutim procitala sam da se ona ne smije koristiti prije 4 mjeseca
je li to tacno ?

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
3.10.2012 21:55:49   
Yula
To nisam znala, vidjam Francuskinje u njima nose bas malene bebe, pa sam i ja mislila tako jednog dana da nosim moju bebu... Valjda ce se neko vec javiti da nam pojasni od kada sme.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
9.10.2012 18:48:27   
j o e
u marami sme od prvog dana, vazno je samo da je pravilno namestis u marami (polozaj nogu, kicme itd). za kengura postoji minimalni uzrast.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
2.11.2012 12:38:23   
aleksandrova
meni poslali iz au bubzilla baby sling i ne znam da nije rano da je koristim 4.novembra punimo dva meseca?

< Poruku je uredio aleksandrova -- 2.11.2012 12:39:16 >


_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here