|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.5.2013 10:42:39   
jance
i Kika ima otprilike toliko trenutno mislim, i meni je ok i Kengur i hug bug

evo sta sam nasla da moze da se kupi na nasem trzistu za nosenje beba:
videla sam na jednom sajtu da neko sije pa prodaje Mei tai nosiljku. nisam je probala, al se cini dovoljno jednostavna za koriscenje
user posted image

kod nas je vec poznata Hug Bug marama, ja imam sasivenu varijantu, koja mi je sad kako se Kika rodila, bukvalno spasavala zivot u nekim trenucima
user posted image

imamo i ovakav slicni kengur, koristila sam i njega posto nam stoji u kolima. mm ga vise voli, meni bas jaako vuce ramena pa ga i ne volim puno
user posted image

ovo sam videla kako izgleda, moze da se kupi u predivnim dezenima, cak i da se poruci sada iz inostranstva kad nam funkcionise paypall. kazu da je laksa za stavljanje i koriscenje od obicne marame a ima isto toliko polozaja nosenja i vezivanja
user posted image >

a zadnje sam u katalogu East Pointa nasla nesto sto se zvalo marama za nosenje beba i kostalo je 900din, al nisam blize zagledala

< Poruku je uredio jance -- 30.5.2013 10:45:47 >


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.5.2013 10:59:30   
Bebilina
Sve sto je preko jednog ramena nije tako idealno za kicmeni stub. Imam i takvu jednu nosiljku, zakopanu negde medju stvarima, ali meni je to tek neudobno... Nosila sam ceru u njoj kao novorodjence u fetus polozaju i otad ne. Imali smo cak i Hippychick "sediste" za kuk jedno vreme i jako slabo ga koristili.
A ovaj tip mei tai moja sveki ima od mm-ovog brata, 33god staru jer su ziveli u Hong Kong-u i tamo je to tradicionalno user posted image Trenutno moja cera nosi lutke u njoj. Ja dete u toj konkretno nisam mogla, e ove modernije su vidim sire, rastegljivije, pa verovatno puno udobnije.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.5.2013 14:07:51   
jance
ja bi volela negde da probam taj sling ili da mi ga eventualno neko pozajmi na nekoliko dana da vidim dali bi to funkcionisalo kod mene. trenutno mi je obicni wrap pravi spas, kad mi trebaju dve slobodne ruke. a posto mi cera vec lepo drzi glavu, volela bi da imam hrabrosti da naucim ono vezivanje na ledjima, mislim da bi mi ustedelo puuuno vremena a tako bi mogla npr i sudove da perem, i rucak da spremim. gledala sam ja kako i na youtube i na wrapyourbaby.com ali se nekako bojim, jedva sam savladala ovo obicno vezivanje

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
5.8.2013 23:27:27   
Lilly2
Ja sam mama koja obozava ring sling nosiljku!!! Drugi bebac mi sad ima 16 meseci i ja se ne odvajam od nje. Obe bebe sam iznela iz porodilista sa ring slingom. Probala sam i ostale - mei tai je savrsen za nosenje beba na ledjima, za duge setnje sa vecim bebama i sl. Ali je ring sling najbrza nosiljka koja postoji (lako se stavlja, lako se skida, lako se prilagodjava).
Ali mora biti dobar ring sling. U pocetku sam probala sa ovim babaslingom (delovao mi je lepo), ali nisam mogla ja "u hodu" da ga prilagodjavam jer je zakopcan pozadi.
user posted image

Onda sam probala sa hrvatskim pixiekidom, ali sam bila razocarana jer sam narucila jednu boju sa Interneta, tirkiznu, stigla je tamno, zagasito plava (jer je site u photoshop varijati),
user posted image a onda je sling stalno padao- prosto se sroza sa ramena.
U medjuvremenu sam pocela da trazim po netu nesto vise o tim nosiljkama i shvatila da je jako vazno i kako je uradjen deo oko prstenova (sasiven) i da li je od prirodnog materijala (zbog beba) i sl...

Onda sam pronasla jedan site http://asterakislings.com/ i jednu super mamu iz Gr, koja to radi i koja je bila voljna da se ukljucuje na skype da bi mi pokazala gde gresim. Od tada sam potpuni zaljubljenik u nosiljke i koristim ih za sve i svasta. Kada sam dobila drugo dete, mogla sam da bepce stvaljam na ledja i da se igram sa prvim detom, da slobodno kuvam ili peglam ili da idemo u beskrajne setnje. Kolica vise i ne koristim. Sad imamo user posted image
user posted image

Ne verujem u klasicne kengur nosiljke. Bebe prosto vise u tim nosiljkama, opterecenje im je na kicmi, a ni mame nisu toliko slobodne i bebe su im teske, jer se tezina ne rasporedjuje pravilno. U bilo kojim marama-nosiljkama deca sede tako sto im je guza dole, a noge gore (slovo M prave noge i guza) i taj "zablji polozaj" ima istu funkciju kao svedske pelene i visoki povoj kod nas, a i i bebe su lakse za nosenje.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.8.2013 12:55:50   
Leptiric123
Sa koliko ste pocele da nosite bebe u kenguru?

(odgovor članu Lilly2)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.8.2013 12:59:31   
minnica
ćerku sa oko 2 meseca, a i sina ću uskoro. dr nam je rekao na ultrazvuku kukova da beba u kengura do 3 meseca ide licem prema mami, a posle obrnuto.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
10.8.2013 22:38:56   
Leptiric123
Super...hvala puno na informaciji...:-)

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.11.2013 14:11:09   
buds_of_may
Hajmo, ponovo. Slingove koji zaista valjaju kod nas nema. Kako ste ih narucivale i da li ste placale carinu i PDV? Imate li preporuku za neki sajt/maramu? Meni se Pixikid bas svidja, ali evo cujem da ne valja bas...

Kengur - koji bi preporucile, onaj koji moze posle i na ledja (ovde su oko 200E!) ili obicni? Koji Chicco imate ako ste zadovoljne? Kako nosite decu zimi, na minusu, po snegu u kenguru - u jakni, spolja ili kako, a sta nosi dete?

Lilly2, sta ti je to tacno objasnila zena koju pominjes, pa si odjednom shvatila kako treba?

Ja npr. u Hugbug-u ne mogu dete da nosim, on nece, a i uopste mi ne deluje sigurno kao sto mi je delovalo kad vidim maramu. Nekako mi ne ide.

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.11.2013 14:36:33   
Anoniman
mi smo se nosili u chicco kenguru, ali se ne secam koji je bio (spakovan je kod sveki pa ne mogu da pogledam). nosili smo se otprilike od mesec dana pa do 4 meseca, mm je izdrzao i malo duze, ali kako bebe rastu mislim da postaje sve teze u kenguru, moja ledja barem je nisu mogla vise izdrzati. Bila je zima, njoj smo oblacili skafander i najnormalnije u kengur pa kacenje na nas.

(odgovor članu buds_of_may)
  Direktna veza do poruke: 334
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.11.2013 15:42:31   
vikiveki
Ja sam za ćerku kupila nosiljku ali ne sećam se kog proizvođača,samo malo sam je u njoj nosala jer joj nikako nije odgovarala ....čim je stavim u nju ona bi počinjala da plače,izgleda da je đuljao deo između nogu,pa sam prestala da je nosim a za ostalo dvoje dece nisam ni pokušavala

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.11.2013 16:12:39   
Žapkić
Ja sam moje dete nosila u kenguru. To mi je jedna od najkorisnijih stvari za dete bila.
Počela sam je nositi kad je imala oko 7,5 meseci i nosila sam je do skoro 2 godine.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.11.2013 19:48:42   
buds_of_may
Zapkic, koja ti je to do 2 god?

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.11.2013 19:50:25   
Žapkić
E, nemam pojma koje je "marke" bila. Nije bila moja- dao mi je brat , ali nije bila korišćena, jer njihova djeca nisu htela u nju. Ako hoćeš, mogu ih pitati koja je-ako jenisu prosledili dalje...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.11.2013 16:34:25   
buds_of_may
Pitaj ako ima kod nas, ako ne, ne znaci mi, necu da narucujem, pa da me ovi ovde odrape za PDV i carinu user posted image

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.11.2013 16:46:15   
Žapkić
Znam da je to oneo brat moje snahe iz Amerike. Pitaću za marku-možda ima kod nas

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.11.2013 17:00:23   
minnica

IZVORNA PORUKA: minnica

Mi imamo Infantino kengura. Koristimo ga već više od 5 meseci i super je. Ima onaj deo za držanje glave što se savije na pola kad nosiš dete od sebe. Mina obožava da spava u kenguru, pa je često tako iznesemo napolje samo da bi zaspala user posted image . Evo kako izgleda:
user posted image


Ovo sam pisala kad mi je ćerka bila beba. Evo, sad nosim sina u istom kenguru. Počela sam kad je imao oko mesec dana i još uvek ga koristimo. Super je!

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.11.2013 21:21:53   
New Mom
Ja imam warp maramu (to kao HugBug). Porucila sam na fb od jedne zene iz BiH, poslala mi je busom. Prezadovoljna sam! Nosila sam sina od skoro rodjenja. I jedva cekam da sad opet krenemo sa tim.

Iskreno ne znam sto mislis da nije sigurno. Pa i kengur moras sve vreme da pridrzavas bar jednom rukom.

Imam i Chiccov kengur, uzela sa prvim detetom (zao mi sto tad nisam znala za marame). Nesto kratko smo ga koristili.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.11.2013 15:39:04   
buds_of_may
Ne znam, New Mom, on sa 3,5 meseca hoce samo napred da gleda, nece ka meni, a to nije dozvoljeno do 6 meseci, tako da mi nije neka pmoc, iskreno... A i visi mi nekako iz toga.

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.11.2013 16:06:48   
New Mom
Nije tako. Ti ga vec sa 3 meseca mozes okrenuti da gleda napred. I u marami i u kenguru. Slobodno probajte!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.11.2013 17:39:45   
buds_of_may
Je l mozes da mi das neki link na polozaj sa tri meseca koji sme, ja svuda vidim kao ovo nemojte pre 6. meseci na nasim sajtovima.

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.11.2013 17:41:55   
minnica
Nama su i fizijatar i ortoped rekli od 3. meseca od sebe u kenguru.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.11.2013 17:59:26   
jovana jojo
Ja sa prvim detetom nisam probala sa tom hag beg maramom,nešto razmišljam da sa ovom drugom bebom pokušam

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
2.12.2013 17:50:21   
buds_of_may
Jovana, javi mi se ako si zainteresovana, mogu da ti posaljem nekoriscenu...

Ja bih kupila kengura Lascal, deluje mi kao neka srrednja varijanta, mada nema za ledja, htela sam i to, al mi nesto ne ide da nadjem...

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
31.12.2013 17:48:26   
Mille
Citam i citam ali i dalje nemam odgovor na pitanje. Da li znate gde moze da se nabavi ta sling marama za nosenje bebe, ali da prstenovi ne klize i da je zaista dobra?? Ili sajt pa da se naruci ili da mi neko donese iz inostranstva.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
15.1.2014 0:13:40   
bojanica7
Millee, to cemo vam mi kupiti kad dodjemo da vidimo bebirona user posted image ljubim te ja i nemam vremena za rr trenutno, ali mozes procitati moje iskustvo s maramama...


_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here