|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
11.2.2013 14:53:07   
dijana1*
Slavena drago mi je da si zadovoljna i da si dobro prosla. Ni meni porodjaj nije ostao u secanju kao nesto strasno. Nisam se zalila, stisnula sam zube i u sebi sam sve pretrpela. Mene je najvise zaboleo grc koiji me je uhvatio kada su me prebacivali na krevet. E tu sam vrisnula i mislila sam ma nema sanse da ovo izdrzim.
Mene je npr. previse " zasio " tj. previse je zategao konce i to nisam rekla ja vec mi je tako rekla sestra. Dve nedelje sam se mucila, sepala, nisam mogla da sednem ma nista ........ i jedno vece se dogovorimo svi da gledamo evroviziju i sestra mi kaze daj da vidim sta je to kod tebe pa da normalno gledas. Samo je jedan konac osekla makazama, to je trajalo sekundu, u tom momentu kao da sam se ponovo rodila. Taj konac me je bas smorio, bas mi je pravio problem. Tako da nije kod svakoga isto. Neko prodje bolje, neko losije....... ali najbitnije je da se kuci vratimo zivi i zdravi sa nasim user posted image a ostalo se sve zaboravi. Sve su to slatke mukeuser posted image

(odgovor članu slavena)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
11.2.2013 18:19:09   
anajid
Bravo Slavena,bas mi je drago kad cujem tako lepa iskustva!Ja oba puta imam bas OK iskustva,pogotovo ovaj drugiput.Sve je bilo na svom mestu,ako izuzmemo neke sitnice.Uglavnom u lepom secanju su mi ta dva najdraza momenta u zivotu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
12.2.2013 23:25:47   
banjaluka
Pozdrav, svim majkama...
Molim vas ako neko od vas moze da mi da informaciju.
Uskoro treba da se porodim, i vidim citam ovdje prica se i on nekim paketima pomoci i novcanim donacijama :)
Za ovo novcano znam vec sam se raspitala, u centru za socijalni rad bez obzira bili zaposleni ili ne, dobija se 250 KM.
a umedjuvremenu sam cula da i na paprikovcu se dobijaju neki paketi pa me interesuje ako neko zna nesto o tome, da mi napise sta je u pitanju?

takodje za sve one koji nisu znali, kad dobijete dijete, sa njegovom knjizicom mozete da se registrujete u bilo kojoj prodavnici DM i dobijate jedne pelena na poklon i u naredne 2 god. postajete njihov clan gdje mozete da po odredjenim pogodnostima kupujete potrebne stvari za bebe.

Pa eto ako neka od vas ima neku informaciju slicnu ovoj mojoj ili zna sta mogu ocekivati od ovih paketa na paprikovcu da mi napise.

Hvala vam svima :)

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.2.2013 7:40:23   
anajid
Banjaluka ti paketi sto se dobiju u bolnici,to je od spanzora Violeta,pampers,bekutan........i to dobije vaka porodilja za bebu prvi ili drugi dan u bolnici.Ima u neseseru i kutiji njihovih proizvoda,od svega po malo.

Za DM nisam imala pojma,prvi put cujem.Meni je to verovatno vec kasno jer moje bebe imaju vec 4 meseca.Kupujem kod njih pelene i cudi me da mi niko nije rekao bar na kasi.

Srecno i pitaj ako jos nesto interesuje.user posted image

(odgovor članu banjaluka)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.2.2013 9:36:01   
banjaluka
Hvala, za Informaciju
za DM ti nije kasno..
potrebno je samo da doneses zdravstvenu knjizicu, i javis se na pult, i oni te evidentiraju.
imas cak i kod njih na sajtu, o tome..
a i na kasama DM imas male flajere o kojima to sve pise...
to je do ovih na kasama sto sute. :)
a ti se upisi, i uzmi svoje pogodnosti :)

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.2.2013 10:25:49   
lady_b
Banjaluko, bas ti hvala na informacijama.. ako mozes da napises sta sve treba od dokumenata za taj dodatak, do kada se treba predati, itd.

Anajid, evo OVDJE vise informacija vezano za DM..

(odgovor članu banjaluka)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.2.2013 11:15:29   
banjaluka
na sajtu centra za socijalni rad imas detaljno upustvo..
uglavno sa sjta trebas skinuti formural koji trebas popuniti objasnjeno je kako se popunjava ( ovaj formular mozes preuzeti i kod njih )
potreba je otpusna lista iz bolnice ili rodni list djeteta
treba rodni list od porodilje
kopija licne karte
i kopija tekuceg racuna na koji se novac upacuje ( racun mora biti od porodilje )
to se sve tamo preda, moze u ime porodilje bilo ko predati.
i onda dobijec poslje jedno 30 dana rjesenje na kucnu adresu da su ti odobrena sredstva pomoci za opremu djeteta
to je u iznosi od 250 KM
od trenutka kad dobijes to rjesenje na kucnu adresu u roku od 7 dana novac bude uplacen na racun.
U sustini bili zaposleni ili ne, imali velika ili mala primanja, ovu pomoc dobija svako dijete.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.2.2013 11:16:21   
banjaluka
nije ogranicen rok, moze u toku kalendarske godine, u kojoj je dijete rodjeno..

(odgovor članu banjaluka)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.2.2013 11:28:53   
lady_b
Ok hvala ti..Najbolje je otici na socijalno pa to tamo sve rijesiti..jer ja sam bas na njihovom sajtu gledala i nisam mogla naci to za taj dodatak od 250km vec samo za materinski dodatak, ono sto se prima mjesecno ali na to nemam prava..

(odgovor članu banjaluka)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.2.2013 13:25:11   
mamica 91
Ja sam se porodila u januaru 2012. i tada je bio ogranicen rok za predavanje papira za tu jednokratnu pomoc.. 3 meseca od dana rodjenja deteta sve posle toga nisu hteli da uvaze... a isto i za materinski dodatak, znam da smo mi bukvalno u zadnji cas uspeli da dobijemoi jednokratnu i materinski..i stvarno sto se tice materinskog bas redovno isplacuju do 6.u mesecu uvek budu pare..najbolje je na vreme se informisati u centu za socijalni rad.. pozz :)


< Poruku je uredio mamica 91 -- 13.2.2013 13:27:49 >

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
14.2.2013 19:47:56   
anajid
Cure hvala na informacijama u vezi DM-a,otici cu da to podignem.

Sto se tice isplate od socijalnog meni je to postar doneo kuci u kesu,nije islo preko banke.Treba iskoristiti sve sto daju,jer para za bebu treba,tako da sve dobro dodje!

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
14.2.2013 20:55:29   
sonrisa
Mislim da se dobijaju samo pelene za novorodjence, dakle velicina 1, ali nisam 100% sigurna. Ne secam se tacno procedure, uglavnom, uz to jedno pakovanje besplatnih pelena dobiju se kuponi sa kojima se neki proizvodi mogu kupovati snizeno. Nista narocito, ali eto, moze se nesto probrati.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
14.2.2013 21:57:48   
little_one
DM je davao dvojku besplatno ali se cekalo dobrih mjesec dana da stigne...nama je ta dvojka stigla na knap...vec sledeci paket smo uzeli trojku...sada su promijenili...sada daju pampers, nisam sigurna koju velicinu...ne znam zasto im je odjednom to postalo isplativije da daju pampers a ne svoju marku...mi smo dobili od njih neki reklamni materijal postom i sad ocekujemo isto za 6 mjeseci a onda nesto za godinu dana...ne znam kako to funkcionise...

Inace, na fejsbuku je otvorena stranica koja govori o iskustvima porodjaja u BL. Anajid, mislim da sam prepoznala tebe i tvoju pricu user posted image

http://www.facebook.com/IskustvoPorodajaUBanjaluci?ref=ts&fref=ts

< Poruku je uredio little_one -- 14.2.2013 22:01:18 >

(odgovor članu sonrisa)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.2.2013 19:16:05   
anajid
Da,da LO uclanila sam se u grupu.Verujem da ce buducim mamama jako dobro doci nasa iskustva.user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.2.2013 20:07:14   
lady_b
Da li neko može da mi kaže da li se nose svoje spavaćice ili se dobijaju u bolnici? jer sam negdje načula da ne daju da se nose spavaćice od kuće user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.2.2013 20:47:26   
little_one
Ja kad sam dosla na prijemno, prvo sto su me pitali imas li spavacicu a ako nemam da muz ide po nju :))) imala sam srecom kod sebe...ponesi ti sebi spavacice...neke pamucne. Ja sam na porodu imala kratku spavacicu jer sam znala da bi me nerviralo da me nesto zulja pod ledjima kad krene sam porod...mada sumnjam da bih to i osjetila :))) u tom trenutku...Inace, sve sto ti bude trebalo najbolje je da sama poneses. Gore imaju i pumpicu za mlijeko pa je treba traziti ukoliko bude potrebe za izmuzanjem (aventova je u pitanju).

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.2.2013 21:46:47   
lady_b
E hvala ti LO user posted image ponjeću 2-3 spavaćice, valjda neće biti malo.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.2.2013 22:36:37   
little_one
Ma bice ti dovoljno, a mogu ti i tvoji donijeti samo im spremi da znaju gdje se nalaze...user posted image Sretno draga, i tebi se priblizilo kao sto vidim! user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.2.2013 7:52:34   
lady_b
Ma da, tako ću i uraditi.. Joj ćuti samo približava se opasno user posted image hvala ti user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
5.4.2013 21:05:03   
tinci1
Pozdrav svim mamama, sadašnjim i budućim.
Naletjela sam na ovaj forum, vrlo je zanimljiv, mnogo je iskustava, a to meni puno znaci.
Ja sam u sedmom mjesecu, još malo pa će i taj dan. Za sada je sve u redu, hvala Bogu.
Razmišljala sam da se porodim u jednom privatnom porodilištu ovdje kod nas u BL, i bila sam spremna da platim cifru koju traže, a i moj doktor iz DZ koji mi vodi trudnoću mi je to od srca preporučio.
Ali sada sam pročitala da su ostale mame manje više zadiovoljne porodilištem na Paprikovcu, a i jedna poznanica se porodila kod njih u privatnom porodilištu, ali se nešto sa bebom iskomlikovalo nakon poroda, pa su ipak završili na Paprikovcu u bolnici. Nisu joj ništa objasnili zašto je ne mogu liječiti kod njih. Valjda se i vakcine daju na Paprikovcu.
Sad sam u nedoumici šta da radim, pa bih bila zahvalna za svaki savjet.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.4.2013 1:13:30   
World
gdje u bl ima privatno porodiliste?!

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu tinci1)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.4.2013 13:13:28   
NadaR
Mislim da je u Jeleni . Ako se nesto zakomplikuje opet te salju na Paprikovac i onda dobijes onog ko je dezurni . user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.4.2013 18:38:25   
World
ma bezveze, mislim da oni nisu dovoljno opremljeni da budu porodiliste... ipak je klinicki sigurniji, kakvi god da su...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.4.2013 20:05:11   
tinci1
Da, jeste u Jeleni. I ja sam na kraju zaključila da je to bez veze. Mislim, za te pare, ne dobiješ ful uslugu, nego opet moraš gore zbog vakcina ili ako se nešto iskomplikuje. Ne znam ni da li se to na paprikovcu posebno plaća kada dodješ gore poslije poroda, nisam ni pitala ovu moju poznanicu. Vjerovatno se plaća. Zna li neko možda koliko dana se boravi po porodu u Jeleni?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.4.2013 22:55:41   
dijana1*
Ja sam cula da u Jeleni kosta od 3000-5000 km. Da naglasim jos jednom to sam cula. Ako je stvarno toliko mene zanima sta to toliko kosta I po meni to je klasican nacin uzimanja para. Ima zena koje uopste ne razmisljaju da li bi im se tu nesto moglo desiti, koliko su ozbiljni, kako su opremljeni I da li su spremni na sve moguce situacije......... ali zato su platile i po necemu se razlikuju od ostalih. Ne sumnjam da sve izgleda kao svemirrski brod, ali GAK kakav god da je sto puta je sigurniji.
Ja sam se jednom zakopala kod privatnika I nikada vise. Jednostavno oni kada pogrese niko ne odgovara.

(odgovor članu tinci1)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

ime za devojcicu
superm

Koje ime je lepse?

Jelisaveta (45%)

Senka (55%)


Ukupan broj glasova: 173

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here